Fotbalová národní liga - 7. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Olomouc B : Třinec - 4. září 2022   10:15

Olomouc B
Fendrich – Slavíček, Bednár, Vepřek (C), Galus – J. Sedlák – Šíp (75. Uriča), Slaměna (66. Grygar), Langer (90. Mikulenka), Hadaš – Fiala (66. Grečmal).
Bílý – David, Fabiánek.
Kotala – Dresler, Mojžíš
Andrův stadion Olomouc. Kapacita: 12.566 míst.
690 diváků
Třinec
Hasalík – Jursa, Foltyn, Straňák, Hýbl – Kateřiňák (90+3. Machuča), Habusta (C) – Omasta, Holík, Gembický (46. Kania) – Juřena.
Kerl – Tandara, Samiec, Brak, Szewieczek.

Utkání 7. kola FNL mezi Sigmou B a Třincem skončilo bezbrankovou remízou. Hosté byli lepší, mnohem častěji stříleli, ale tutovou šanci si vytvořili jen jednu, Jiří Kateřiňák ale na konci prvního poločasu branku nedal. Ve druhém poločase byli aktivnější na míči opět hosté, ale Sigma občas zahrozila z brejkové akce. Velké příležitosti jsme však neviděli, a proto je dělba bodů zasloužená.

Z mé strany je to vše. Děkuji za pozornost, na počtenou!
Držení míče: 45 % : 55 %.
Střely na branku: 1:4. Střely mimo: 0:12. Rohy: 4:10.
90+3'
90+3'
Střídání v týmu FK Třinec:
ze hřiště odchází Jiří Kateřiňák, přichází Ondřej Machuča.
90+2'
Jiří Kateřiňák se snažil vymotat na levém křídle, ale sérií kliček si na soupeře nepřišel. Poté byl odpískán třinecký útočný faul, takže zřejmě nás čeká dnešní poslední ofenzivní akce.
90'
Střídání v týmu SK Sigma Olomouc B:
ze hřiště odchází Štěpán Langer, přichází Matěj Mikulenka.
89'
Filip Slavíček se snažil dostat co nejrychleji na útočnou polovinu, ovšem pomohl si zatažením za dres soupeře, což hlavní rozhodčí Kotala viděl.
88'
Po několika odrazech ve vápně bude Třinec kopat další rohový kop. Většina hráčů už je nastěhována před Fendrichem.
87'
Ani centrem zprava hosté neuspěli. Ve vzduchu dnes ve vápně Sigmy B kraluje kapitán Michal Vepřek.
86'
Tomáš Jursa naslepo nakopl míč kupředu. Hlavičkový souboj zvládli lépe domácí.
85'
Štěpán Langer se snažil levačkou vysunout Filipa Slavíčka, který měl ale k míči poměrně daleko. Třinečtí pak odkopli do autu.
84'
Lukáš Holík nedokázal přesně přihrát patičkou, situaci dobře přečetl Michal Vepřek.
83'
Žlutá karta pro tým SK Sigma Olomouc B (Daniel Grečmal).
83'
Žlutá karta pro tým FK Třinec (Tomáš Jursa).
82'
Filip Slavíček s autovým vhazováním na pravé straně rozhodně nepospíchá. Pravděpodobně i bod by byl pro domácí dnes dobrý.
80'
Žlutá karta pro tým FK Třinec (Lukáš Kania).
80'
Už to vypadalo, že střídající Filip Uriča zamíří úplně sám na bránu, ale kolmou přihrávku dostal jen na záda. Velká škoda pro rezervu Sigmy.
79'
Třinec má dnes jasnou střeleckou převahu, ale většina jeho pokusů míří mimo tři tyče. To se potvrdilo také nyní, a proto už odkopává Vilém Fendrich.
77'
Lukáš Kania se snažil kličkou obelstít bránícího hráče, ale na Michala Galuse si nepřišel.
76'
Jakub Habusta se už na to nemohl dívat a vypálil tak z velké vzdálenosti. Jeho rána se nesla poměrně slušně, ale branku přece jen minula.
75'
ze hřiště odchází Jáchym Šíp, přichází Filip Uriča.
74'
Jáchym Šíp nedokázal vybojovat pro své barvy rohový kop, což jej pořádně naštvalo.
73'
Filip Slavíček si šikovně obhodil dva hráče, ale poté kolmicí spoluhráče k zakončení nevyzval. Ve finální fázi si dva olomoučtí fotbalisté spolu nerozuměli.
72'
Lukáš Holík hlavičkoval ze záklonu. Vilém Fendrich v této chvíli zasahovat nemusel, poněvadž zakončení šlo nad horní tyč.
71'
Rohový kop Galuse skončil na rukavicích brankáře Lukáše Hasalíka.
70'
Štěpán Langer dostal míč na kopačku na hranici pokutového území. Míč tlačil k přední tyči, ale hosté jej zablokovali. O chvíli dříve přišel náznak zleva, ale Daniel Grečmal nechával míč za sebou, což nebylo dobré řešení.
Dnešní utkání sleduje 690 diváků.
69'
Omasta se rozbíhal směrem dopředu, ale nákop spoluhráče dostihnout nemohl. Obráncům vypomohl Vilém Fendrich.
68'
Hned po příchodu na trávník se ostrým faulem provinil Daniel Grygar. Rozhodčí mu ukázal žlutou kartu.
66'
ze hřiště odchází Jan Fiala, přichází Daniel Grečmal.
ze hřiště odchází Patrik Slaměna, přichází Daniel Grygar.
66'
Míč sice propadl malým vápnem, ale k zakončení se hosté nedostali. To napravil až Matěj Hýbl, jehož razantní pokus ale neměl naději na úspěch.
65'
Jiří Kateřiňák se protáhl po levé straně, ale napálil jen obránce, který zrovna proti němu vyrazil.
64'
Pomalu máme za sebou už dvacet minut druhého dějství a zatím jsme v něm žádnou gólovku neviděli. Stále platí, že sledujeme opatrný fotbal.
63'
Domácí brankář vyboxoval centr. Do míče se záhy z voleje opřel Tomáš Omasta, ale přesný nebyl.
63'
Tomáš Omasta tentokrát pádil po pravé straně. Nabral velkou rychlost, ale zachytit se s ním stačil Adam Bednár.
62'
Tomáši Omastovi teď musel domluvit rozhodčí. Záložník Třince fauloval a poté si směrem k soupeři neodpustil nějakou tu poznámku.
60'
Michal Galus se ujal rozehrávky, ale opět byli ve vzduchu lepší Slezané.
59'
Štěpán Langer krásně nacentroval do pokutového území, ale tam nejvýše vyskočili hosté. Olomouc bude poprvé ve druhém poločase kopat od rohového praporku.
58'
Po zbytečné ztrátě míče domácích se ke střele dostal Holík, jemuž míč nabil Juřena. Holíkovi se ale zakončení úplně nepodařilo, asi o metr minul bližší tyč a navíc rána to důrazná nebyla.
57'
Slaměnova standardní situace nebyla povedená. Míč sice šel k bližší tyči, ale tam se v danou chvíli zjevili hned tři hráči v červené barvě dresů.
56'
Žlutá karta pro tým FK Třinec (Jiří Kateřiňák).
56'
Teď jsme viděli takovou překopávanou z obou stran. Vepřek poslal míč jen na tribunu.
55'
Snad poprvé ve druhém poločase se Hanáci dostali do útoku. Hadaš měl dostatek prostoru na centr, ale nezvládl jej ideálně.
54'
Střílený centr Jiřího Kateřiňáka byl odhlavičkován. Třinec bude na míči pokračovat i nadále, chystá se na další roh.
53'
Langer těsně před šestnáctkou Olomouce fauloval. Další zajímavá standardní situace pro hostující fotbalisty.
52'
Stejný hráč se zmocnil rozehrávky i podruhé. Vilém Fendrich vyboxoval, ale míč se odrazil k Habustovi, jenž napálil blokující hráče.
51'
Jiří Kateřiňák rozehrál rohový kop, který se však bude muset opakovat kvůli hvizdu sudího, jenž ještě potřebuje ukočírovat hráče ve vápně.
50'
Nepřesný nákop hostů doputoval až do zámezí. Práci s odkopem teď bude mít Vilém Fendrich.
49'
Oba hráči se už ale zapojili do hry a dokonce se dostali do dalšího souboje. Úspěšnější v něm byl třinecký stoper.
48'
Nyní dochází k ošetření Matěje Hadaše a Dominika Straňáka, kteří se srazili zhruba na polovině hrací plochy.
47'
Vepřek stačil zakřižovat protihráče, který se tlačil do vápna Sigmy. Kapitán Olomouce si pomohl s brankářem Vilémem Fendrichem.
46'
ze hřiště odchází Dominik Gembický, přichází Lukáš Kania.
46'
Je za námi první poločas utkání mezi Sigmou B a Třincem. Blíže k brance měli Slezané, ale pořádně prověřili Viléma Fendricha až na konci poločasu, kdy Jiří Kateřiňák zahodil dvě gólovky. Rezerva Olomouce zatím na první větší příležitost čeká, stejně jako my na úvodní gól.
45+1'
45+1'
Na konci první půle hosté mají tlak. Ještě si kopnou jeden roh.
45'
Dominik Gembický zkusil štěstí levačkou, ale ideální řešení rozhodně nezvolil. Rána krajního záložníka Třince zamířila dva metry nad horní tyč.
44'
Pas Tomáše Omasty přeletěl všechny hráče v červeném dresu, kteří zrovna stáli v pokutovém území.
43'
Vepřekův nákop byl pro Šípa až příliš vysoký. Snadná kořist pro hostující stopery.
41'
Z velké šance soupeře se už domácí oklepali. Nyní právě oni zkusí zahrozit na útočné polovině.
40'
Vilém Fendrich předvedl dva fantastické zákroky na brankové čáře proti Jiřímu Kateřiňákovi. Celá akce se však Třinci povedla, míč šel po ose Tomáš Omasta – Lukáš Holík rychle od nohy.
39'
Dominik Gembický poslal centr jen do rukavic brankáře Viléma Fendricha, který zatím moc práce nemá.
38'
Šíp si pomohl útočným faulem. Konec prvního poločasu se pomalu ale jistě blíží.
38'
Holík si přebíral balón na soupeřově polovině, ale vůbec si nevšiml, že stál v ofsajdu. Pomezní sudí byl pozorný, a proto praporek nad svou hlavu rychle zvedl.
37'
Hadaš kličkou přelstil Hýbla, který jej musel faulovat. Od hlavního arbitra si vysloužil žlutou kartu.
35'
Nepřesný pokus o rozehrávku v podání Třineckých. Míč si už bere Michal Galus, jenž za okamžik rozehraje.
34'
Aktivní Tomáš Omasta se dostal k dalšímu centru, ale hlavičkující kapitán Jakub Habusta přesně nezamířil.
33'
Nyní sledujeme boj o střed pole. Hra se v posledních minutách vyrovnala.
32'
Lukáš Holík se dostal do dobré pozice, jenže nezvolil pro hosty ideální řešení. Jeho zpětnou přihrávku přečetli Hanáci.
30'
Omasta se do odraženého míče sympaticky opřel z voleje, ale napálil jen bránící hráče.
29'
Jakub Habusta vyslal na lajně dopředu Dominika Gembického, jehož centr byl zablokován. Třinec ale bude mít k dispozici rohový kop.
29'
Adam Bednár nakopl balón naslepo dopředu. Jáchym Šíp jej neudržel ve hře.
28'
Slaměna předvedl dvě pěkné kličky, za což si vysloužil potlesk hlavní tribuny. Následně se snažil vypálit, ale jeho projektil byl sražen.
27'
Za sebou máme 26 minut a na první větší šance z obou stran stále čekáme. Blíže ke skórování byl sice Třinec, ale ani on nemá v pokutovém území nápady na finální řešení.
25'
Lukáš Hasalík si zařval a stačil balón vyboxovat. Olomouc se poprvé v utkání pořádně usadila na soupeřově polovině.
24'
Vepřek se elegantně zbavil bránícího hráče, čímž založil rychlý útok Sigmy. Šíp centroval, ale míč byl na přední tyči odvrácen.
23'
Tomáš Omasta nabral rychlost a následně mířil na branku. Fotbalisté Sigmy se stačili vrátit a situaci vyřešili. Omasta spadl ve vápně, ale na penaltu to bylo velmi málo.
21'
Žlutá karta pro tým SK Sigma Olomouc B (Matěj Hadaš).
21'
Jáchym Šíp na hranici pokutového území obral o balón hostujícího beka a posléze pádil na bránu. Nakonec byl ale ofenzivní hráč s číslem 6 skluzem zastaven.
20'
Roh se však hostům nepovedl, což se dá říct i o střele Dominika Gembického z obrovské vzdálenosti.
19'
Vepřek odhlavičkoval Jursův centr z pravé strany. Třinec bude pokračovat rohovým kopem.
18'
Hosté předvedli nepřesnou rozehrávku po straně. Sigma se zadarmo dostává k autu.
17'
Dalekonosná rána Juřeny neměla naději na úspěch. Třinecký útočník vypálil asi z pětadvaceti metrů, ale brankový prostor netrefil.
16'
Centrovaný míč domácích do pokutového území brankář bez problémů zastavil.
16'
Poprvé v utkání se míče dotkl Lukáš Hasalík, který teď hledá nabízející se spoluhráče.
15'
Domácí se snažili dostat do rychlého kontru, ale klička Šípa byla přečtena. Olomouc se bude muset spokojit s autovým vhazováním.
14'
Adam Bednár zvládl hlavičkový souboj na velkém vápně. Posléze se k míči dostal opět Třinec.
13'
Jiří Kateřiňák vybídl Tomáše Omastu, jehož centr z pravé strany hráče v červeném dresu nenašel. Další zajímavý náznak hostů.
12'
Třinec je na tom kombinačně zatím lépe. Opět se dostal na útočnou polovinu, ale defenzíva Sigmy slušně vykrývá prostory.
11'
Jan Fiala předvedl velmi dobrý obranný zákrok, když dostoupil pravého obránce Třince.
10'
Přišlo další třinecké zakončení, tentokrát hlavou po rohovém kopu. Vilém Fendrich ale zasahovat nemusel.
9'
Míč si postavil Matěj Hýbl, jenž zakončil velmi dobře. Jeden z bránících hráčů ve zdi ale stačil hrací předmět hlavou srazit nad horní tyč, nicméně Slezané měli velkou šanci.
8'
Tomáš Omasta byl faulován poblíž pokutového území Sigmy. Hosté budou rozehrávat přímý kop z velmi solidní pozice.
6'
K prvnímu zakončení se dostal Lukáš Holík, ale toto rozhodně nemělo naději na úspěch. Ofenzivní hráč Třince zakončoval nůžkami, ale velmi nepřesně.
5'
Vepřek posílal míč po lajně, avšak také Třinečtí směrem dozadu zatím fungují velmi dobře.
4'
Adam Bednár poměrně dobře vystoupil, a proto Slezané do brejku nevyrazili.
4'
Matěj Hadaš byl zatažen za dres na útočné polovině. Rozhodčí nařizuje míč pro Sigmu.
3'
Třinec drží balón na své polovině. Obránci si mezi sebou přihrávají.
2'
Křídelník hostů se už rozbíhal po straně, avšak znovu velmi dobře zapracoval Galus, jenž poslal balón poměrně daleko.
1'
Tomáš Omasta se jako první dostal k míči na pravé straně, jenže nepřihrál úplně přesně. Galus odkopl co nejdále.
1'

SK Sigma Olomouc B: Fendrich – Slavíček, Bednár, Vepřek (C), Galus – J. Sedlák – Šíp, Slaměna, Langer, Hadaš – Fiala.
Náhradníci: Bílý – David, Uriča, Mikulenka, Fabiánek, Grečmal, Grygar.
Trenér: Augustin Chromý

FK Třinec: Hasalík – Jursa, Foltyn, Straňák, Hýbl – Kateřiňák, Habusta (C) – Omasta, Holík, Gembický – Juřena.
Náhradníci: Kerl – Tandara, Samiec, Brak, Kania, Szewieczek, Machuča.
Trenér: Martin Zbončák

Rozhodčí: Kotala – Dresler, Mojžíš.

SK SIGMA OLOMOUC B

Rezerva olomoucké Sigmy zatím dělá fanouškům hanáckého klubu rozhodně větší radost než A-tým v první lize. Sigma B je za Líšní a Jihlavou po šesti kolech třetím nejlepším týmem ligy. Nasbírala 13 bodů v šesti duelech. Tým trenéra Chromého na úvod porazil béčko Sparty 1:0 a o týden později remizoval v Jihlavě. Doma přehrál 1:0 Opavu, 3:1 vyhrál v Prostějově a třetí výhru v řadě zapsal proti Karviné, se kterou otočil nepříznivý vývoj a nakonec vyhrál 3:2. Vložené kolo v Líšni se ale nepovedlo, tam béčko Sigmy padlo jasně 0:4. Zatím se hodně daří Patriku Slaměnovi a Matěji Hadašovi, oba vstřelili v tomto ročníku dvě branky.

FK TŘINEC

Fotbalisté Třince vstoupili do druhé nejvyšší soutěže poměrně slušně. Slezané zatím mají na kontě 10 bodů po šesti odehraných duelech a drží se na šestém místě tabulky. V úvodním kole sice padli s Karvinou 0:3, ale poté bodovali třikrát v řadě. V Prostějově remizovali 1:1 a poté dvakrát doma vyhráli, když 2:0 přehráli pražskou Duklu a 4:2 rezervu Slavie. Následně sice přišla venkovní prohra 0:3 ve Varnsdorfu, ale minule si tým kouče Zbončáka spravil chuť s Vlašimí, kterou rozstřílel 4:0. Třinec má ve svém kádru hned pět hráčů, kteří nastříleli už dva góly. Jedná se o Martina Foltyna, Matěje Hýbla, Tomáše Omastu, Lukáše Holíka a Václava Juřenu.
Delegace rozhodčích

Hlavní rozhodčí: Filip Kotala
Pomezní rozhodčí: Radim Dresler
Pomezní rozhodčí: Jakub Mojžíš
Pěkné nedělní dopoledne při sledování textového přenosu z FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY. V rámci 7. kola se dnes na Andrově stadionu v Olomouci potkají celky SK Sigma Olomouc B a FK Třinec. Začínáme v 10:15.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:15.