Fotbalová národní liga - 17. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Opava : Olomouc B - 4. března 2023   15:00

Opava
Opava
30' Rataj  • 52' Helebrand
2:2
(1:1)
Olomouc B
Olomouc B
26' Galus   • 87' Uriča
Opava
Číž – Helebrand, Cykalo, Janoščín (C), Kadlec – Bílek, Rychlý – Šigut, Gorčica (81. Omale), Rataj (73. Kopečný) – Yunis (81. Hranoš).
Lasák – Macháček, Vincour, Whiffen.
Kvítek – Kotík, Arnošt
Stadion v Městských sadech, Opava
1396 diváků
Olomouc B
Macík – Chvátal (74. Slavíček), Bednár, Dohnálek, Galus – Šíp (46. Uriča), Hadaš (57. Fiala), Spáčil (C), Israel (57. Langer), Slaměna (81. Fabiánek) – Zlatohlávek.
Fendrich.

Děkujeme vám za pozornost a těšíme se na vás u dalších přenosů.
Zajímavé utkání v Městských sadech nakonec končí remízou. Opavští fotbalisté v duelu sice ztráceli jednobrankové manko poté, co olomouckou rezervu poslal do vedení trefou z penalty Michal Galus. Vzápětí ovšem srovnal Tomáš Rataj a krátce po změně stran strhl vedení na stranu domácích Matěj Helebrand.

Slezané mohli přidat i třetí gól a své vítězství pojistit, jenže Yunisovu ránu zastavila tyč a solidní šance nedokázali proměnit. V závěru přišel trest, kdy se z ojedinělé akce prosadil střídající Filip Uriča a zařídil béčku Sigmy bod.
Držení míče: 55 % : 45 %.
Střely na branku: 7:3.
Střely mimo: 5:2.
Rohy: 9:2.
90+3'
90+2'
A opět, hosté vůbec nepouští Slezany do hry. Utkání spěje k remíze.
90+1'
Hosté teď nastřádali cenné vteřinky u levé lajny.
90'
Přetlačovanou o rohového praporku ale zvládla lépe Opava.
89'
Olomoučtí mladíci jsou rázem opět při chuti, Zlatohlávek vybojoval roh.
87'
Olomouc B právě vstřelil branku! Tak tohle je pro domácí studená sprcha! Střídající Štěpán Langer si udělal prostor na pravé straně, na přední tyč poslal prudký centr, míč si zpracoval FILIP URIČA a pohotovou střelou propálil Číže – 2:2!
83'
Aktivní Šigut se dostal ke střele, ale trefil do zad pouze jednoho z hostujících hráčů. Roh pro Slezský FC.
81'
Střídání v týmu SFC Opava:
ze hřiště odchází Adam Gorčica, přichází Solomon Omale.
81'
ze hřiště odchází Jakub Yunis, přichází Vojtěch Hranoš.
81'
Střídání v týmu SK Sigma Olomouc B:
ze hřiště odchází Patrik Slaměna, přichází Jakub Fabiánek.
80'
Po dlouhém nákopu se do zakončení po delší odmlce dostalo i béčko Sigmy, jenže Fialovi střela absolutně nesedla a míč poslal do reklamního banneru vedle opavské brány. Číž nemusel zasahovat.
79'
Šigut se dobře uvolnil na pravém kraji hřiště, ve vápně našel střídajícího Kopečného. Jeho střele ovšem scházela razance a gólman Macík neměl problém.
76'
Balon se snesl za vápna k číhajícímu Kadlecovi, který se krásně položil do střely z voleje, míč ovšem skončil vedle olomoucké brány. Povedená rána!
76'
Mezitím se nám hra obrátila a útočí opět Opava, tentokrát má k dispozici roh.
75'
Dnešní utkání sleduje 1 396 diváků.
74'
... Střídání máme za sebou a teď už budou hosté moci pokračovat ve hře.
74'
ze hřiště odchází Juraj Chvátal, přichází Filip Slavíček.
73'
ze hřiště odchází Tomáš Rataj, přichází Miloš Kopečný.
72'
Olomoučtí nyní kombinují na polovině Opavy ...
71'
Na centr Bílka si naskočil Rychlý, ale svou hlavičku nasměroval vysoko nad olomouckou bránu.
69'
Tempo hry teď poněkud opadlo, opavští hráči ovšem kontrolují balon a teď mají navíc k dispozici další standardku.
66'
Bílek v olomoucké šestnáctce chytrou přihrávkou vysunul Šiguta, balon po jeho slabé střele ovšem v pohodě schoval v rukavicích Macík.
66'
Rozběhnutý Rataj dostal balon do vápna, ale u míče byl dříve Macík.
64'
A už to mohlo být 3:1 pro domácí! Opavští vystihli rozehrávku Sigmy, na hranici vápna dostal spoustu prostoru Yunis, jenž svou dělovkou orazítkoval levou tyč olomoucké brány!
63'
Po standardce domácích se k odraženému míči dostal Rychlý, jeho prudká rána ovšem skončila nad olomouckou bránou.
62'
Dohnálek skluzem dojel Bílka a sudí Kvítek okamžitě vytasil žlutou kartu.
59'
Domácí fanoušci se nyní zlobí, dožadovali se faulu na Yunise, ale rozhodčí Kvítek jasným gestem signalizuje pokyn "hraj!"
57'
ze hřiště odchází Matěj Hadaš, přichází Jan Fiala.
57'
ze hřiště odchází Dele Ola Israel, přichází Štěpán Langer.
56'
Z něj ovšem žádné nebezpečí pro domácí celek nepramenilo.
55'
Hanáci mohli srovnat, přihrávku si ve vápně dobře převzal Zlatohlávek a střelou z ostrého úhlu vyprášil rukavice Číže. Roh pro hosty.
54'
Faulem si nyní pomohla i Opava. Standardka pro Hanáky. Galusův nízký centr ovšem bez potíží odhlavičkoval do bezpečí Bílek.
52'
Opava právě vstřelila branku! Slezané přímý kop, který rozehrál Jan Kadlec, přetavili v druhý gól a obrací vývoj utkání! Míč v šestnáctce doputoval k Jiřímu JANOŠČÍNOVI, jehož prudkou přízemní ránu zblízka tečoval za záda gólmana Matúše Macíka opavský obránce MATĚJ HELEBRAND a Slezané vedou 2:1!
51'
Bednár fauloval Šiguta a obdržel žlutou kartu, přímý kop pro Opavu.
50'
Opavští tentokrát chtěli zahrozit z levé strany, jenže rozběhnutého Kadlece nachytali rozhodčí v ofsajdu.
49'
Z něj ovšem Slezané nevytěžili zhola nic.
48'
Na opačné straně se do zakončení probil Gorčica a Macík jeho ránu vytěsnil do zámezí, roh pro Opavu.
47'
Hosté se hnali do zajímavé situace tři na tři, jenže Hadašova přihrávka na Zlatohlávka byla nepřesná.
46'
ze hřiště odchází Jáchym Šíp, přichází Filip Uriča.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 16:02.
V prvním poločase jsme neviděli špatný fotbal. Po úvodním oťukávání jsme se první branky dočkali po dvaceti minutách. Konkrétně ve 26. minutě, kdy opavský kapitán ve vápně ostře zajel do svého protějšku z Hané a nařízenou penaltu proměnil Michal Galus.

Olomouckému výběru ovšem vedení dlouho nevydrželo, hned o čtyři minuty později se totiž po přímém kopu Bílka prosadil Tomáš Rataj a srovnal na průběžných 1:1. Duel tak zůstává otevřený, co nám přinese druhá půle?
45+1'
45+1'
V olomoucké šestnáctce zůstal ležet Bednár, a tak se toho v prvním poločase více zřejmě už nestane.
45+1'
Domácí Bílek rozehrál roh, ale jeho centr vyboxoval do bezpečí Macík.
45'
Sudí Kvítek nastaví v první půli jednu minutu.
44'
Hanáci operovali na levé straně hřiště, ale jejich postup zastavil útočný faul Slaměny.
43'
Po jeho dlouhém výkopu se ke střele z otočky dostal ve vápně volný Yunis, tu ale zblokovali olomoučtí obránci a Macík nemusel zasahovat!
41'
Slaměna vsadil na přímou střelu na bránu, ale s jeho slabou střelou si Číž bez potíží poradil.
41'
Opavský gólman Lumír Číž vyběhl z brány a mimo vápno složil k zemi rozběhnutého Šípa. Od rozhodčího Kvítka za to dostává žlutou kartu a může být velmi rád, že se nejedná o červenou.
40'
Po centru Kadlece Yunis odrazil k hráčům Sigmy a dožadoval se penalty po ruce, ale sudí Kvítek byl jiného názoru.
39'
Šigut hledal centrem zprava Yunise, před ním odhlavičkoval míč na roh Bednár.
37'
Dravý průnik Šiguta po pravé straně zastavil čistým skluzem hostující kapitán Spáčil.
35'
Rychlý s Šigutem si vyměnili balon, ale na prudkou přihrávku Rychlého ve vápně nedosáhl Rataj. Každopádně Slezané zůstávají u míče.
34'
Žlutí se tentokrát na domácí straně, kartu obdržel Matěj Helebrand.
32'
Helebrand hlavou prodloužil míč na Šiguta, ten hledal Yunise, ale u míče byli dřív hostující zadáci.
30'
Opava právě vstřelila branku! V Městských sadech je bleskově vyrovnáno! Michal Bílek zakroutil svůj centr z přímého kopu přímo na hlavu TOMÁŠE RATAJE, který hlavou poslal míč přesně k pravé tyči, kam se Matúš Macík natahoval marně!
29'
Hostující Bednár nedaleko vápna fauloval Rataje.
26'
Olomouc B právě vstřelil branku! Na penaltový puntík si postavil míč MICHAL GALUS a poslal míč přesně k pravé tyči, zatímco opavský brankář Lumír Číž si vybral druhou stranu. Obránce Sigmy se pak vydal radovat přímo pod opavský kotel, od domácích příznivců si za to vysloužil pivní sprchu.
25'
Vzrušení na opačné straně! Janoščín fauloval na hranici vápna Spáčila a je z toho penalta pro béčko Sigmy!
23'
Hosté nyní přežili nebezpečný závar před svou bránou. Po Bílkově centru si k míči sběhl Šigut, Yunis ho sklepl do druhé vlny pro Gorčicu, jenže ten pálil bez přípravy zpoza vápna těsně nad Macíkovu svatyni!
20'
Domácí to zkusili postupným útokem, ale Gorčica u lajny ztratil balon. Hosté se nyní na chvíli ohřejí na balonu.
18'
Kadlec po svém dravém průniku podél levé lajny vybojoval další pro Slezský FC.
17'
Bílek cpal do vápna další centr, Yunis tísněn dvěma protihráči se ovšem k balonu nedostal včas.
16'
Gorčica byl faulován ve středu pole a sudí Kvítek to dobře viděl.
14'
Macíkův výkop na "téčko" byl snadnou kořistí pro Kadlece, ten ovšem odhlavičkoval míč jen do zámezí.
13'
Šigut teď centrem z pravé strany našel Yunise, který ve složité pozici zvládl zpracovat míč i vystřelit, ale bohužel pro domácí mířil přesně do míst, kde stál připravený gólman Macík.
12'
Opět ho rozehrál Bílek, tentokrát míč prosvištěl malým vápnem až na zadní tyč, kde na něj těsně nedosáhl Yunis.
11'
Bílkův centr těsně minul Janoščín, odražený balon napálil směrem na olomouckou bránu Kadlec, míč doputoval zpět k Janoščínovi, jeho ránu zblokovali hosté na další roh.
10'
Domácí vybojovali roh, rozehrávat ho bude Bílek.
9'
Rozběhnutý Zlatohlávek dostal skvělý pas do běhu a tísněn Janoščínem unikal z ostrého úhlu na opavskou bránu, tu ale minul a Číž nemusel zasahovat.
7'
Hosté odvrátili míč k Šigutovi, který okamžitě vracel balon "do ohně", ale Janoščín na prudkou přihrávku nedosáhl. Navíc by byl patrně v ofsajdu.
6'
Hosté zastavili opavský útok pouze faulem. Standardka pro domácí ze zhruba třiceti metrů.
4'
Hanáci teď chvíli obléhali domácí vápno, ale nakonec všechno nebezpečí ukončil odkop Kadlece.
3'
Ale pozor, opavskou rozehrávku vystihli hosté a Hadaš "prošel" s míčem až k šestnáctce, před ním předal balon Slaměnovi, ale ten přízemní střelou ze slibné pozice minul pravou tyč opavské brány!
2'
Opavští kombinují na své polovině a připravují další útok.
1'
Opavští rozehráli a vydali se ihned směrem dopředu. Z první akce ovšem nic zajímavého nevzešlo. Macík bude odkopávat od své brány.
1'
Hráči obou mužstev již jsou na hrací ploše, za malý okamžik začínáme.

SFC Opava: Číž – Helebrand, Cykalo, Janoščín (C), Kadlec – Bílek, Rychlý – Šigut, Gorčica, Rataj – Yunis.
Náhradníci: Lasák – Omale, Macháček, Vincour, Kopečný, Hranoš, Whiffen.
Trenér: Peter Hlinka

SK Sigma Olomouc B: Macík – Chvátal, Bednár, Dohnálek, Galus – Šíp, Hadaš, Spáčil (C), Israel, Slaměna – Zlatohlávek.
Náhradníci: Fendrich – Uriča, Fabiánek, Slavíček, Fiala, Langer.
Trenér: Augustin Chromý

Rozhodčí: Kvítek – Kotík, Arnošt.
Delegace rozhodčích
Sobotní utkání mezi Slezským FC Opava a SK Sigma Olomouc B bude jako hlavní rozhodčí řídit Michael Kvítek, na čarách mu budou asistovat pomezní sudí Radek Kotík (AR1) a Zdeněk Arnošt (AR2). Delegátem FAČR je Karel Vidlák a technickým delegátem LFA je Milan Ondo.
Vzájemný zápas
Oba celky se na podzim střetly na půdě Androva stadionu, kde měli opavští fotbalisté převahu a vytvořili si řadu šancí, žádnou z nich ale nedokázali proměnit. Naopak olomoucká omladina se v samém závěru utkání dočkala výhry, kterou jim v nastavení vystřelil Michal Galus. Kdo se bude radovat v sobotu?
Domácí Slezský FC Opava okupuje 11. příčkou tabulky a na olomouckého soupeře, který je desátý, ztrácí jediný bod. Opavští měli podobně jako Hanáci slabší závěr podzim – nevyhráli šest zápasů v řadě, po sérii tří porážek následovaly tři remízy za sebou. Z poslední výhry ve FORTUNA:NÁRODNÍ LIZE se radovali na konci září, kdy doma porazili Táborsko.

Krátce po konci podzimu u opavského mužstva skončil trenér Roman West, jenž s týmem v uplynulém ročníku dokráčel až do baráže o postup mezi elitu. Slezský FC, který by se na jaře rád vyšvihl do vyšších pater tabulky, nově vede slovenský kouč Peter Hlinka.

K dispozici má i několik nových tváří – brankáře Alexe Fojtíčka, ukrajinského obránce Jegora Cykala, záložníky Thomase Whiffena a Solomona Omaleho a útočníka Petra Rybičku, který ale není fit, a tak pro zápas s béčkem Olomouce nebude připraven.
Hostující celek SK Sigma Olomouc B se v tabulce F:NL nachází na 10. pozici a před svým sobotním soupeřem má jednobodový náskok. Mladým Hanákům nevyšel především závěr podzimu, kdy z posledních pěti utkání vytěžili v součtu pouze dva body.

Během zimní přípravy třikrát vyhráli, porazili Kvítkovice, Uničov a Frýdek-Místek. Cíl pro jaro? „Jednoznačně záchrana soutěže, budeme bojovat o každý bod,“ říká v rozhovoru pro oficiální web Sigmy kouč její rezervy Augustin Chromý.

Ten zřejmě nebude moci počítat s výraznou pomocí hráčů prvoligového A-týmu, ten totiž ve stejný čas vyběhne na půdě úřadujícího mistra z Plzně. Využít nebude moci ani služeb mladého útočníka Denise Kramáře, kterého si olomoucký klub vyhlédl právě v Opavě. Kramář, jenž na Hané podepsal tříletou smlouvu, totiž nasbíral čtyři žluté karty, a tak si odpykává stopku.
Start jarní části FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY je tady. V Opavě si to v duelu sousedů v tabulce rozdají domácí fotbalisté s rezervou olomoucké Sigmy.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.