Fotbalová národní liga - 25. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Slavia B : Olomouc B - 29. dubna 2023   10:15

Slavia B
Slavia B
0:2
(0:0)
Olomouc B
Olomouc B
60' Vaněček   • 63' Fiala
Slavia B
Dvořák – Konečný, Labík, Kričfaluši, Bořil (75. Hunal) – Pech, Hronek (62. Šmiga), Hromada (75. Nikl), Beran, Kopáček (C) (62. Planka) – Singhateh (62. Šubert).
Kolodziej – Hošek.
Adámková – Ratajová, Líkař
SC Xaverov, Horní Počernice
373 diváků
Olomouc B
Trefil – Bednár, Galus, Poulolo, Slaměna (84. Grečmal) – Israel, Langer (C) (90+2. Fabiánek), Kramář (46. Zlatohlávek), Šíp (46. Uriča) – Hadaš, Vaněček (62. Fiala).
Digaňa – Vepřek.

Rezerva pražské Slavie si zase zkomplikovala cestu za udržením druhé nejvyšší soutěže, na domácím hřišti v Horních Počernicích nestačila výsledkem 0:2 na „béčko“ olomoucké Sigmy.

Oba góly padly ve druhé půli. Ačkoli byli domácí do té doby výrazně aktivněším týmem, tak v 60. minutě utekl po levé lajně Zlatohlávek, naservíroval míč do vápna Davidu Vanečkovi a ten přízemním pokusem z první zakončil mimo Dvořákův dosah. Druhý úder přišel o necelé tři minuty později, kdy Israel prostrčil balón za obranu na nově příchozího Jana Fialu, který nártem propálil padajícího gólmana. Sešívaní ještě zabojovali a zůstali aktivnějším týmem, ale nedočkali se ani kontaktní trefy, v nastaveném čase byl navíc za druhou žlutou kartu vyloučen David Planka.

Svěřenci kouče Chromého se díky vítězství posunuli v tabulce na deváté místo. Slavia B zůstává poslední s mankem čtyř bodů na nesestupové pásmo.
90+5'
90+5'
Po závěrečném hvizdu ještě dostal žlutou kartu Eric Hunal, který měl zřejmě nemístné poznámky směrem k výkony rozhodčí Adámkové.
90+4'
O pár vteřin dříve jak spoluhráči míří do šaten David Planka. Důvodem je zakopnutí míče po přerušené hře, za které zaslouženě následovala druhá žlutá, a tedy červená karta.
90+3'
Hrozící nebezpečí zažehnal Jakub Fabiánek, jenž v plné rychlosti vletěl před čekajícího Šmigu a míč odpálil do zámezí.
90+2'
Střídání v týmu SK Sigma Olomouc B:
ze hřiště odchází Štěpán Langer, přichází Jakub Fabiánek.
90+1'
Útočným faulem se prezentoval David Planka, za nějž si navíc vykoledoval u žlutou kartu. Frustrace je na sešívaných znatelná.
89'
Bez úspěchu se Martin Šubert snažil vybojovat na pravé straně alespoň rohový kop. Pokus o nastřelení protihráče nevyšel, Trefil bude odkopávat.
88'
Definitivní razítko na vítězství Sigmy mohl dát Jan Fiala. Dokázal uspět proti poslednímu obránci, ale vyběhnuvší gólman jej viditelně zaskočil, nepovedená střela se mezi tři tyče nevešla.
87'
Na malém prostoru se velmi dobře zorientoval Dele Ola Israel, když hlavou sklepl míč pro Filipa Uriču a ten sáhl k dalekému odkopu.
86'
Na útočné polovině Slavie došlo k nezaviněnému střetu mezi Danielem Šmigou a Florentem Poulolem, hrací předmět převzal jiný z olomouckých obránců Michal Galus.
85'
U levé lajny si proti dvojici konkurentů výborně kryl tělem balón Tomáš Zlatohlávek, který nakonec vybojoval na svou osobu nedovolený zákrok. Volný přímý kop pro Sigmu.
84'
ze hřiště odchází Patrik Slaměna, přichází Daniel Grečmal.
83'
Jeden na jednoho si věřil Jan Fiala, jenže balón si nepřevzal úplně ideálně, o to snazší situaci potom Ondřej Kričfaluši měl.
82'
Středem si vytvořil prostor Daniel Šmiga. Olomoucký obránce Florent Poulolo neváhal a prchajícího soupeře zastavil za cenu faulu s vědomím, že bude následovat žlutá karta.
81'
Protože Michal Galus neměl hrát na koho směrem dopředu, tak se na polovině hřiště otočil čelem k vlastní bráně a znovu do hry zapojil i Trefila.
80'
Na šestnáctce skákající balón převzal Štěpán Beran. Nelámal si hlavu se zpracováním a volil střelu přímým nártem, nepovedené zakončení doprostřed Trefil lapil bez problémů.
79'
Patrik Slaměna sice výborně přečetl rozehrávku soupeře, ale hrubě nepovedenou přihrávkou paradoxně rozvinul jeho protiútok. Smutnit dlouho nemusel, protože Štěpán Beran přecenil rychlostní schopnosti Davida Pecha.
78'
Ani Olomouc ještě nezapomněla útočit, byť to vzhledem k aktuálnímu výsledku nemá úplně zapotřebí. Centr z pravé strany sebral Dvořák.
77'
Ačkoliv měl dost času, tak Adam Dvořák volil odkop z první, který byl hodně nepovedený, ale Mikuláš Konečný zvládl balón sklepnout k nohám Berana.
76'
Klíčový souboj zvládl Florent Poulolo na jedničku. V rychlostním souboji podržel na zádech Martina Šuberta, pod tlakem si pomohl pasem Trefilovi.
75'
Střídání v týmu SK Slavia Praha B:
ze hřiště odchází Jan Bořil, přichází Eric Hunal.
75'
ze hřiště odchází Jakub Hromada, přichází Matouš Nikl.
74'
Útočný faul odpískán Danielu Šmigovi, který se až příliš vehementně snažil probít k míči, proti Florentu Poulolovi si počínal nedovoleným způsobem.
73'
Z velké vzdálenosti vyzkoušel střelecké štěstí Tomáš Zlatohlávek. Adam Dvořák zasahovat nemusel, balón proletěl o kus vedle levé tyče.
72'
Na snížení útočil Daniel Šmiga. Pravou stranou se probil do pokutového území, odkud volil ránu na přední tyč, pohotový Jakub Trefil výborným zákrokem nadále udržuje čisté konto.
71'
Mikuláš Konečný moc dobře věděl, že se k němu zezadu nebezpečně blíží Dele Ola Israel, proto se rozhodl si nekomplikovat situaci a hrál malou domů Dvořákovi.
70'
Hodně nepovedená rozehrávka domácího stopera a Hanáci rázem postupovali do přečíslení. Bylo sehráno pěkně, ale koncovka nevyšla, Tomáš Zlatohlávek místo trefení odkrytého prostoru brány napálil protihráče.
69'
Sešívaní pokračují v kombinaci na útočné polovině. Zleva centroval Štěpán Beran, před Danielem Šmigou úřadoval Michal Galus.
68'
Třetí žlutá karta střetnutí patří olomouckému hráči. Jmenovitě Filipu Uričovi, který sice ve skluzu trefil balón, ale vzápětí nesklopil nohy a hodně ostře dohrál i konkurenta.
67'
Hodně nepovedený centr vymyslel od pravé lajny Martin Šubert, vysoko letící míč bez problémů sebral Jakub Trefil.
66'
Domácí samozřejmě nemají nač čekat a zbytky sil nutně potřebují vrhnout směrem do ofenzivy, to se momentálně také děje.
65'
S rychlou odpovědí chtěl přispěchat Daniel Šmiga. Z levé strany velkého vápna mířil překvapivě na přední tyč, rozvlnil jenom boční síť.
63'
Olomouc B právě vstřelila branku!
Svěřenci kouče Chromého střílí druhý gól během tří minut a rázem disponují dvoubrankovým náskokem! Dele Ola Israel potáhl balón volným středem, načež mezi dva konkurenty vysunul za obranu čerstvého JANA FIALU a útočník střelou nártem propasíroval hrací předmět za padajícího Dvořáka.
62'
ze hřiště odchází Ebrima Singhateh, přichází Martin Šubert.
62'
ze hřiště odchází Jakub Kopáček, přichází David Planka.
62'
ze hřiště odchází Petr Hronek, přichází Daniel Šmiga.
62'
ze hřiště odchází David Vaněček, přichází Jan Fiala.
60'
Domácí jsou po většinu zápasu lepším týmem, přesto inkasují jako první! Po ztrátě ve středu hřiště potáhl Tomáš Zlatohlávek míč po levé lajně přesně po dobu nezbytně nutnou, aby následně stříleným centrem našel přesně prostor, kam naběhl DAVID VANĚČEK, za přízemní střelou k levé tyči se Dvořák natahoval marně.
59'
Jakub Hromada se dostal do složité situace, když prováhal ideální příležitost k nahrávce, nechal se zdvojit a o balón přišel.
58'
Fanoušci žádali gól, ten však ani v tomto případě nepřišel! Nahrávka zprava na střed vápna zůstala pod obráncem, načež míč získal Ebrima Singhateh, avšak neudržel chladnou hlavu a pravačkou výrazně minul cílové zařízení, nakonec s drobnou tečí clonícího protihráče.
57'
Domácí brankář Adam Dvořák je ve druhé půli bezpochyby zaneprázdněnější, než jak tomu bylo v úvodním dějství. Ránu z pravé strany šestnáctky kryl nadvakrát.
56'
Centrovaný míč z levé strany měl oči. Michal Galus každopádně klíčovou chvilku zvládl a jeden na jednoho jakožto obránce Petra Hronka přehlavičkoval.
55'
Tomáš Zlatohlávek se ze všech sil snažil udržet Olomouc v tlaku, ale nakonec si pomohl nedovolenými prostředky, ve skluzu fauloval Berana.
54'
Hosté měli možnost zahrozit ze standardky v podobě rohového kopu, centr na hranici malého vápna měl Ondřej Kričfaluši pod kontrolou.
53'
Další akce sešívaných začíná od vlastního gólmana Adama Dvořáka, jehož malou domů z poloviny hřiště zaměstnal Mikuláš Konečný.
52'
Dlouhý nákop k levé lajně nebyl dobré řešení. Adam Bednár odcouval k Hronkovi a balón nechal proletět mimo hrací plochu.
52'
Při presinku to s agresivitou přehnal Michal Galus, jenž trefil Alberta Labíka na nezapřenou nohu, žlutá karta je logickým vyústěním.
50'
Filip Uriča se rozhodl dát najevo, že skutečně už je na hřišti. Slabou střelou do středu brány pozdravil Adama Dvořáka, který selhání nepřipustil.
49'
Zkušený Jan Bořil tělem zkušeně podržel za sebou Davida Vaněčka a nechal hrát Ondřeje Krčifalušiho, jenž zazmatkoval a z první odkopával do zámezí.
48'
Po levé lajně si David Vaněček míč píchl až příliš. Petr Hronek šel do skluzu a i s balónem odjel až za postranní čáru.
47'
Zatímco domácí trenér do sestavy nesáhl, tak hostující kouč udělal dvě změny, čímž dal jasně najevo, že nebyl spokojený s výkonem svých svěřenců v první půli.
46'
ze hřiště odchází Denis Kramář, přichází Tomáš Zlatohlávek.
46'
ze hřiště odchází Jáchym Šíp, přichází Filip Uriča.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 11:16.
První poločas zápasu mezi rezervami Slavie s Olomouce branku nepřinesl. Více ze hry mají jednoznačně domácí, kterým se ale zatím nepodařilo tlak přetavit v úvodní gól. Dvakrát se o slovo hlasitě přihlásil Petr Hronek, ale v prvním případě jeho dobře myšlenou nahrávku odvrátil obránce, ve druhém v dobré palebné pozici špatně zasáhl míč. Následně se vyznamenal hostující gólman Jakub Trefil, který předvedl parádní zákrok pravou rukou proti střele z hranice šestnáctky.
45'
44'
Centr Matěje Hadaše z pravé strany domácí defenziva ubránila. Do odraženého míče se opřel Patrik Slaměna, i tuto ránu obrana Slavie pokryla.
43'
Nákop Denise Kramáře na pravé křídlo by nebyl úplně špatný, pokud by s ním adresát David Vaněček počítal, kulatý nesmysl doskákal do zámezí.
42'
Hostujícímu celku chybí dopředu nějaká myšlenka, dobrý nápad. Jakmile hrají s míčem, tak působí strašně nejistě, i proto Florent Poulolo zase volil jenom malou domů.
41'
Protiútok Slavie neměl dlouhého trvání. Po pravé lajně nabral vysokou rychlost Štěpán Beran, Dele Ola Israel si ovšem naplánoval skluz ukázkově.
40'
Olomoucký útok neměl dlouhého trvání. Za obloučkem Slaměny spěchal Matěj Hadaš, útočníka tělem odclonil Mikuláš Konečný.
39'
David Pech se zbavil osobního strážce a z pravé strany centroval do vápna, kde hledal Petra Hronka, toho zdárně přetlačil Štěpán Langer.
38'
Útočný faul odpískán Ebrimu Singhatehovi, který nejprve vyvinul velký tlak na Jáchyma Šípa, potom mu ale stoupl na levou nohu.
37'
Polovysoký centr nebyl dobrou volbou. Patrik Slaměna vystoupil proti míči a nekompromisně jej odpálil daleko od brány.
36'
Hanáci mají obrovské problémy stíhat tempo s chutí hrajícího soupeře. Po faulu u levé lany uvidíme další standardku domácího týmu.
35'
Tlak Slavie pokračuje. Po rychle sehrané akci došlo k technickému zakončení zpoza šestnáctky, Jakub Trefil kontroloval míč směřující nad břevno očima.
34'
Nákop na svou osobu Ebrima Singhateh šikovně sklepával pod sebe na Petra Hronka, ten ve snaze o rychlé zakončení levačkou promáchl.
33'
Fotbalisté Sigmy se úspěšně ubránili dvěma rohovým kopům domácích v krátkém časovém sledu, po tom druhém Florent Poulolo hlavou poslal míč daleko mimo vápno.
32'
Standardní situace pro pražskou Slavii. Způsobil ji Dele Ola Israel, jenž neodhadl směr kličky soupeře a levou nohou ho podrazil.
31'
Na pravém křídle zůstal úplně volný Ebrima Singhateh. Přetaženému centru dal malou výšku, Michal Galus odvracel nebezpečí před Petrem Hronkem.
30'
Nepovedený centr byl zajímavě prodloužen na Florenta Poulola, který však na zádech nedokázal podržet Ondřeje Kričfalušiho, stoper volil odkop na útočnou polovinu.
29'
Po levé lajně nabral vysokou rychlost Patrik Slaměna a Štěpán Beran soka zastavil pouze za cenu faulu, ze situace vyvázl bez žlutého trestu.
28'
Útočný faul odpískán Davidu Vaněčkovi, který vyvinul velký tlak na Alberta Labíka, nakonec ho ale zbytečně podrazil.
27'
Levou stranou se do vnitra pokutového území probil Jakub Kopáček. Střela přes protihráče mu nevyšla, skákající balón Jakub Trefil snadno sebral do rukavic.
26'
Přenesení doleva výborně přečetl Patrik Slaměna a na jedničku sklepával do středu Israelovi, ten naopak poslal nahrávku k pravé lajně Bednárovi za paty.
25'
Bylo zřejmé, že Adam Bednár si není úplně jistý s rozehrávkou. Nakonec zkusil malou domů, do které vložil nohu Ebrima Singhateh, nicméně míč jenom prodloužil do zámezí.
24'
Déšť sílí víc a víc. Dlouhý nákop gólmana Trefila prodlužoval Denis Kramář za sebe, David Vaněček neuspěl proti Ondřeji Kričfalušimu.
23'
Skvělý Jakub Trefil! Olomoucký brankář skvěle reagoval na ostré zakončení k pravé tyči, šel k zemi včas a přízemní střelu vytěsnil na roh.
23'
Zahrozila i Olomouc. Dele Ola Israel za vápnem posunul hrací předmět na levou stranu k Denisi Kramářovi, jehož technické zakončení se mezi tři tyče nevešlo.
22'
Levou stranou nabral vysokou rychlost Jakub Kopáček. Věřil si na Patrika Slaměnu, avšak balón si píchl málo, získal alespoň autové vhazování.
21'
V Horních Počernicích se spustil pořádný liják, podmínky pro fotbal jsou pro hráče každou minutou náročnější. Adam Dvořák po malé domů raději odkopával na útočnou polovinu z první.
20'
Přestože měl dostatek času, tak Dele Ola Israel neprovedl centr z levé strany dobře, David Vaněček na něj neměl šanci dosáhnout.
19'
Kombinační akce sešívaným vůbec nevyšla. Štěpán Beran dostal příliš ostrou nahrávku, pod tlakem Kramáře patou poslal míč do autu.
18'
Ofenzivní složku mužstva podpořil Jan Bořil. Nakonec vyzkoušel i centr, jímž napálil prvního clonícího Jáchyma Šípa.
17'
Útočí znovu domácí. Na centr zleva si naskakoval Ebrima Singhateh, ovšem Michal Galus měl situaci pod kontrolou a míč prodloužil do bezpečného prostoru.
16'
Hosté chtěli dát jasně najevo, že rozhodně nepřijeli hrát druhé housle. K dalekonosné ráně natáhl Patrik Slaměna a míč se vznesl těsně nad břevno.
16'
Olomoučtí fotbalisté rozjeli rychlý protiútok, který ještě na útočné polovině zastavil ostrým skluzem do soupeře Jakub Hromada, ten se stal prvním hráčem se žlutou kartou na kontě.
15'
Petr Hronek neuspěl ani ve své druhé šanci. Dostal se k němu balón na středu pokutového území, nepovedený pokus levačkou měl ale k úspěchu hodně daleko.
14'
Jeden na jednoho postupoval Jáchym Šíp, jemuž úplně ideálně nevyšlo zpracování, Alberta Labíka posléze tělem přetlačit nezvládl.
13'
Ebrima Singhateh dostal vyčiněno od trenéra i fanoušků, že se nepředřel při presinku. Dal Poulolovi spoustu času, Francouz volil přenesení hry doleva na Israela.
12'
V sílícím dešti domácí vybojovali další ze série rohových kopů. Přetažený centr na zadní tyč si našel Albert Labík, v nekomfortní pozici ovšem zakončoval hodně nepřesně.
11'
Akce Slavie pokračovala rohovým kopem. Centr na přední tyčku nebyl dobrým řešením, připravený Jáchym Šíp bez problémů poslal míč mimo velké vápno.
10'
První velká příležitost gólem nekončí! Petr Hronek dostal výbornou nahrávku na levou stranu šestnáctky, odkud stříleně nahrával na střed, odkud jeden z bránících fotbalistů dokázal míč odklidit na roh.
9'
Ebrima Singhateh vyvinul velký tlak na Michala Galuse, jenž se rozhodl si nekomplikovat situaci a kulatý nesmysl poslal brankáři.
8'
Sešívaní kopali dva rohové kopy v krátkém časovém sledu. První skončil s lehkým dotekem olomouckého obránce mimo vymezený prostor, proti druhému úřadoval vysoko vyskočivší Florent Poulolo.
7'
Dlouhý nákop za obranu vyzkoušel stoper Ondřej Kričfaluši. David Pech vyvinul velký tlak na Adama Bednára, jenž raději odkopával pouze do zámezí.
6'
Volnějším středem se pokusil probít Patrik Slaměna. Krásně se proháčkoval přes dvojici pasivně stojících soupeřů, rána levačkou byla zblokována.
5'
Až mimo pokutové území si pro míč vyběhl Jakub Trefil. Nikým neatakován si balón zpracoval, aby následně rozehrál do pravé lajny.
4'
Na druhé straně vyzkoušel štěstí ránou z velké dálky Denis Kramář. Antonín Dvořák mohl zůstat v klidu, míč totiž prosvištěl vysoko nad břevnem.
3'
Sám proti obranné linii postupovat Ebrima Singhateh. Zamotal se do kliček hned proti prvnímu soupeři, jímž byl Michal Galus.
2'
Domácí vstoupili do utkání v tradičních červeno-bílých dresech, fotbalisté olomoucké Sigmy pro dnešní střetnutí oblékli dresy barvy modré.
1'

SK Slavia Praha B: Dvořák – Konečný, Labík, Kričfaluši, Bořil – Pech, Hronek, Hromada, Beran, Kopáček (C) – Singhateh.
Náhradníci: Kolodziej – Hošek, Hunal, Nikl, Planka, Šmiga, Šubert.
Trenér: Marek Jarolím

SK Sigma Olomouc B: Trefil – Bednár, Galus, Poulolo, Slaměna – Israel, Langer (C), Kramář, Šíp – Hadaš, Vaněček.
Náhradníci: Digaňa – Fabiánek, Fiala, Grečmal, Uriča, Vepřek, Zlatohlávek.
Trenér: Augustin Chromý

Rozhodčí: Adámková – Ratajová, Líkař.
SK Sigma Olomouc B

Olomoučtí fotbalisté ještě také nemají na růžích ustláno, každopádně jsou oproti soupeři v o poznání lepší pozici, z desátého místa disponují šestibodovým náskokem na patnáctou Opavu. Hanáci na jaře odehráli pět střetnutí s mírně negativní bilancí jedné výhry, dvou remíz a dvou porážek, v doposud posledním klání překvapivě hladce rozstříleli Příbram 4:1 hlavně zásluhou povedeného prvního poločasu. Střelecké produktivitě mužstva vévodí sedmigólový Denis Kramář.
SK Slavia Praha B

Rezerva pražské Slavie potřebuje nutně začít bodovat, protože jí vážně hrozí pád o úroveň níže, neboť se momentálně nachází na chvostu tabulky s mankem čtyř bodů na čtrnáctý Prostějov. Sešívaní v novém kalendářním roce poznali v ostrém utkání pouze jednou pocit vítězství, a sice nad Třincem, kromě toho třikrát remizovali a třikrát prohráli, minulý víkend uhráli nerozhodný výsledek 2:2 v Drnovicích proti Vyškovu. Nejlepším střelcem týmu je Štěpán Beran s šesti góly.
Všem fanynkám a fanouškům fotbalu přeju krásné sobotní dopoledne. Vítám vás při sledování 25. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY, u zápasu mezi Slavií Praha B a Sigmou Olomouc B.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:15.