Fotbalová národní liga - 11. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Sparta B : Líšeň - 9. října 2022   10:30

Sparta B
V. Vorel – Mejdr (46. Vindheim, 72. Jonáš), Panák, Večerka, Horák – Sáček, Kaštánek – Minčev, Karabec (66. Holoubek), Pudhorocký – Juliš (87. Schánělec).
Nalezinek – Kuchař, Ambler.
Orel – Dobrovolný, Vyhnanovský
Stadion Na Seifertce, Žižkov
415 diváků
Líšeň
Vajner – Pašek (C), Laczkó, Černín, Lutonský – A. Čermák – Ulbrich (79. Weber), Matocha (90+2. Bednář), Machalík (90+2. Otrísal), Sokol (72. Reteno Elekana) – Zikl (79. Vandas).
Veselý.

To je z mé strany vše, loučím se s vámi a věřím, že příští textový přenos bude z utkání, jehož průběh bude o poznání zajímavější. Tak brzy na počtenou a hezký zbytek neděle!
Držení míče: 54 % : 46 %.
Střely na branku: 3:3. Střely mimo: 6:6. Rohy: 4:3. Fauly: 13:12.
Pokud jsem si po prvním dějství stěžoval, že bylo poněkud nudné, musím svoje tvrzení odvolat. Druhá pětačtyřicetiminutovka byla totiž ještě mdlejší a dala by kritikům české kopané perfektní důvod, proč tuzemskou druhou nejvyšší soutěž nesledovat. Kromě průniku Karabce z 50. minuty, po němž se i přes pád sparťanského středopolaře nepískala penalta, totiž žižkovská Seifertka neviděla snad ani náznak brankové příležitosti.

Líšeň si do puntíku splnila to, s čím do utkání šla. Kvůli značně posílenému soupeři, který měl k dispozici hned sedm hráčů A-týmu, zvolila taktiku, založenou na pevné obraně a protiútocích. Výtečný výkon odvedli hlavně oba stopeři hostí, Adam Laczkó a Jakub Černín, kteří hlavně díky výborné hře hlavou znegovali prakticky veškerou ofenzivní sílu soupeře. Další nula zajisté potěší i gólmana Tomáše Vajnera.

Z "áčkových" posil týmu z Letné může snad být spokojen jen Vojtěch Vorel, který udržel čisté konto a Filip Panák, jenž odvedl také skvělou práci směrem vzad. Z pohledu neutrálního diváka ale dnešní duel nepřinesl příliš mnoho zajímavého a je mi skoro líto všech, kteří si na zápas zakoupili lístek.
90+4'
90+3'
Sparta drží soupeře na útočné polovině, nevypadá to ale, že by cokoliv kloudného vymyslela.
90+2'
Dvojité střídání v samém závěru, hostům remíza zřejmě stačí. Vzhledem k tomu, kolik nastoupilo za Spartu příslušníků A-týmu, se nelze ničemu divit.
90+1'
V hlavičkovém souboji s Minčevem po přihrávce Sáčka opět kraloval Laczkó.
90'
Nadějný útok rozjeli hosté, poté, co Weber skluzem obral o míč Pudhorockého. Brejk táhl Reteno, jenže nedokázal oslovit Vandase přesnou kolmicí.
90'
Machalíkův nadějný centr z levé strany prolétl malým vápnem bez toho, aby jej kdokoliv tečoval.
89'
Laczkó se v souboji dostal před Minčeva, ten jej poté zezadu podsekl, jasný nedovolený zákrok.
88'
Minčev oslovil Horáka pasem na levé křídlo, jenže tomu balon nepříjemně skákal. Levý bek domácích kvůli tomu nedokázal přesně odcentrovat.
87'
Lutonský by si teď asi přál, aby trochu více vyrostl, protože jej přeskočila křižná přihrávka od Černína.
87'
Střídání v týmu AC Sparta Praha B:
ze hřiště odchází Lukáš Juliš, přichází Tomáš Schánělec.
86'
Sudí Orel teď za mě velmi diskutabilně neodpískal faul, Machalík po přihrávce přepadl přes skluzujícího Sáčka a i když to vypadalo všelijak, z mého pohledu šlo o nedovolené zákrok.
86'
Matocha zblokoval Jonášovu dlouhou přihrávku a do útoku se ženou hosté.
85'
Laczkó zvládl souboj s Pudhorockým a pak raději odehrál na aut.
84'
Pudhorocký zrychlil hru efektní patičkou na Minčeva. Ten se už řítil do vápna, přihrávce kapitána Sparty předcházelo ofsajdové postavení.
83'
Minčev hezky utekl po levé křídle, jeho přihrávka do šestnáctky ale Juliše vinou dobrého obranného zákroku Laczka nenašla.
82'
Horákův centr ale bez potíží stahuje ze vzduchu dnes velmi jistý Vajner.
81'
Kaštánek oloupil Lutonského o kulatý nesmysl a přenesl hru na Juliše, ten byl zastaven faulem. Domácí budou zahrávat přímý kop z levé strany.
80'
Minčeva okradl o balon Čermák a bulharský rychlík jej následně zastavil jen za cenu nedovoleného zákroku.
79'
Střídání v týmu SK Líšeň 2019:
ze hřiště odchází Martin Zikl, přichází Pavel Vandas,
ze hřiště odchází Tom Ulbrich, přichází Tomáš Weber.
79'
Zikla zřejmě trápí křeče, u lavičky už je připravený další útočník Pavel Vandas, s pěti góly momentálně nejlepší střelec Líšně.
78'
Ulbrich se zlobí na sudího a já bych na jeho místě dělal to samé, tenhle souboj s Horákem mi připadal z obou stran čistý.
77'
Minčevův trestňák zamířil jen do velké líšeňské zdi.
76'
Že by přeci jen nějaké vzrušení? Pudhorocký byl faulován nějakých pět metrů za šestnáctkou Líšně, máme tu více než zajímavý volný kop.
75'
Machalík pronikl po levém křídle a odcentroval, jenže ve vápně neměl podporu žádného ze spoluhráčů. Zápas pomalu, ale jistě spěje k nudné bezgólové remíze. Srdce příslušníků Fanklubu defenzivního fotbalu plesají.
Dnešní utkání sleduje 415 diváků.
74'
Sparta se při snaze o ofenzivu zahnala do zámezí, Vajner bude vykopávat.
74'
Vindheim tak na hřišti nepobyl ani půl hodiny, přičemž nebyl zřetelný žádný výrazný zdravotní problém.
72'
ze hřiště odchází Andreas Vindheim, přichází Tomáš Jonáš.

ze hřiště odchází Pavel Sokol, přichází Guy Reteno Elekana.
71'
Panák skluzem zastavil unikajícího Sokola, ten jej ve snaze dostihnout merunu přišlápl. Sudí Orel tak poprvé z náprsní kapsy tasí žlutý kartonek.
71'
Lutonský si splnil obranné povinnosti, ztroskotal na něm průnik Pudhorockéh po pravém křdle.
70'
Pudhorocký si individuálně věřil na Čermáka, ten jej zastavil jen faulem.
69'
Minčev se přes Ulbricha uvolnil k centru, který nakonec i přes teč jednoho ze spoluhráčů odvrací Lutonský.
68'
Snažení Líšně plody v podobě brankové příležitosti nepřineslo, hrát budou opět domácí.
67'
Zikl si rychlostně trumfl na Vindheima a pláchl mu po levé straně, křižující Panák odvrací na rohový kop.
66'
ze hřiště odchází Adam Karabec, přichází David Holoubek.
66'
Panák si akrobatickým kopem přes hlavu poradil i s dalším centrm z levé strany, tentokráte z kopaček Sokola.
65'
Laczkó pěknou kolmicí oslovil Lutonského, který předal z levé strany do vápna Machalíkovi. Jeho střílený centr ale odvrací defenziva domácích, obrany dnes opravdu hrají prim.
64'
Karabcův oblouček na nabíhajícího Juliše končí jen u Vajnera.
63'
Panák dobře vystoupil proti Čermákovi, který si předtím poradil se skluzujícím Sáčkem a zmařil protiútok celku z moravské metropole.
63'
Karabec se uvolnil na střed a napřáhl levačkou, jeho střelu ale zblokoval jeden z obránců hostí.
62'
Machalík si hezky naběhl na levém křídle a přihrál pod sebe Sokolovi, tomu ale centr vůbec nesedl, za což jej pokáral spoluhráč Lutonský.
60'
Karabec rozeběhl Minčeva na pravém křídle, jeho centr do vápna ale velmi obtížnou robinzonádou vyráží Vajner.
59'
Jenže i tento pokus Sparty o ofenzivu končí na obraně soupeře, která je dnes skutečně zatím téměr bezchybná.
59'
Ulbrich si nerozuměl s Matochou a zkazil jednoduchou přihrávku na střed.
58'
Juliš aktivním napadáním vybojoval vhazování pro svůj tým.
58'
Jeho výkop pouze protečoval do autu bránící Horák, zaútočit tak mohou hosté.
57'
Panákův kolmý pas pustil Laczkó jen za sebe k Vajnerovi.
55'
Pudhorocký vybojoval míč na okraji vápna a pokoušel se z úhlu překvapit Vajnera, střela z kopaček kapitána Letenských sice rozvlnila síť, ale jen tu boční.
55'
Po centru Vindheima se pokoušel nůžkami zakončovat Juliš, merunu ale minul.
55'
I tento Karabcův rohlík ale zkonzumovala obrana hostí, zasloužil se o to Pašek.
54'
Sáček si zkušeně došel pro faul v souboji s Ulbrichem, Sparta má k dispozici volný kop z pravé strany a pravděpodobně přijde centr do šestnáctky.
53'
Značně rozkouskovaná hra plná ztrát vedla ke vhazování domácích.
52'
Karabcův záměr nevyšel, po jeho nepřesné přihrávce bude vykopávat Vajner.
52'
Sokol šikovně jesličkami vyzval k centru Ulbricha, toho ale zradila levá noha.
51'
Vindheimův centr zprava před Vajnerem nepříjemně skočil, i tak si ale gólman hostí poradil.
51'
Na druhém konci žižkovského pažitu vypálil z dálky Lutonský, míč mu ale sjel na šajtli a letí nad.
50'
Fantastickou indivduální akcí pronikl až před Vajnera Karabec a po následném souboji šel k zemi, píšťalka sudího Orla ale mlčí!
50'
Ulbrich se šikovnou zasekávačkou uvolnil od Horáka a centroval levačkou, Panák byl ale připravený a hlavičkuje do bezpečí.
49'
Následný výkop z ruky nesedl Vorlovi a míří do zámezí.
49'
S tou si ale obrana Sparty dokázala poradit.
48'
Pašek předskočil Pudhorockého a ten jej v souboji kapitánů faulovat, Líšeň může ohrozit Vorla standardkou z pravé strany.
48'
Matocha unikl po pravém křídle, jeho centr akrobatickou rybičkou odvrací Panák.
47'
Večerka se pokusil prolomit brankový půst střelou z dálky, trefil ale jen připraveného Vajnera.
46'
Líšeň plánovala zahrozit hned v úvodu, Machalík vysunul Sokola, jehož zpětný pas zleva ale spoluhráče hledal marně.
46'
ze hřiště odchází Jan Mejdr, přichází Andreas Vindheim.
46'
Věřme tedy, že druhý poločas, který by měl začít přibližně v 11:33, přinese více vzrušení.
„Nuda, nuda. Šeď, šeď. Prostě hra v první půli nebyla nic pro fajnšmekry.“ Někteří z vás možná poznávají kultovní komentář Jaromíra Bosáka ze starých sérií hry FIFA, faktem ale je, že ten přímo sedí na průběh prvního dějství. Kromě zakončení Zikla, proti němuž zasáhl Vorel a fantastického zákroku Vajnera proti střele Pudhorockého toho zatím opravdu příliš mnoho k vidění nebylo. Diváky tak zatím spíše než hra může těšit spíše slunečné počasí.

Do vápna Líšně sice přiletělo několik velmi slušných centrů, stopeři moravského celku ale v hlavičkových soubojích dominují a nepřipouští žádné výraznější komplikace v cestě za čistým kontem. Sparta si tak i přes značné množství posil z A-týmu nebyla schopna vytvořit žádné příliežitosti ke skórování kromě zmíněné rány z kopaček kapitána.
45'
45'
Stále stejná pohádka, Černín ve vzdušných soubojích dnes dominuje.
45'
Krátce po něm mohou domácí zahrozit z rohového kopu.
45'
I tento nadýchaný centr Karabce ale k ničemu nevedl, odhlavičkoval jej Pašek na aut.
44'
Po faulu na Karabce kousek od rohu šestnáctky hostí se bude kopat volný kop, který by teoreticky mohl Vajnerovi a spol. pořádně zavařit.
44'
Karabec zatočil centr z levé strany do vápna, stopeři Líšně ale opět ukazují svoji vzdušnou dominanci, tentokráte se činil Černín.
43'
Pudhorockého velmi pěkný centr z hloubi pole hledal nabíhajícího Kaštánka, ten jej ale těsně podskočil a kulatý nesmysl bez potíží svírá Vajner.
42'
Mejdr si ambiciózně zpracoval míč okolo Machalíka a následně do něj narazil, signalizován je faul hostujícího středopolaře.
41'
Další z Mejdrových tečovaných centrů sice doskákal až k Julišovi, jeho hlavička ale neměla správný směr ani razanci. Vajner bude rozehrávat od branky.
40'
Po souboji Ulricha s Horákem kousek od domácího pokutového území se píská proti Líšni.
39'
Líšeň se vysvobodila z tlaku, Vorel vyběhl daleko z branky a svůj oblouček poslal jen do autu.
38'
Karabec po efektní práci s míčem přihrál Sáčkovi, který nabil Mejdrovi k centru. Jeho tečovaná pobídka ale trefila jen Černínovu hlavu.
37'
Karabec nečekanou přihrávkou oslovil Pudhorockého, ten ale na jeho dobrou práci nenavázal a svým sklepnutím jen odevzdal merunu na kopačky soupeře.
36'
Matocha zatočil míč přímo na hlavu Černína, ten ale ve slušné pozici branku soupeře minul!
35'
Machalík si to namířil mezi Kaštánka a Mejdra a vybojoval přímý kop, Líšeň se pokusí zřejmě nacentrovat rovnou před branku.
34'
Karabec udržel kontrolu nad míčem i proti přesile a předal Minčevovi, jeho pokus o obstřel ale míří mimo tři tyče.
33'
Horákův centr od praporku ale hlavou odvrátil Laczkó, ten dnes ve vzduchu skutečně kraluje.
33'
Na druhé straně srazila defenziva Líšně na roh Mejdrovu zpětnou přihrávku.
32'
Starou, známou poučkou „když nevíš co s míčem, vystřel“ se nyní řídil Zikl, jeho pumelici z úctyhodné vzdálenosti Vorel kryje.
31'
Machalík se dostal k balonu dříve než Panák, který jej zkosil nevybíravým skluzem. Líšeň se tak ujme volného kopu z úrovně půlící čáry.
30'
Černín si poradil s presujícím Julišem a pěkným pasem na levé křídlo oslovil Sokola, jeho nepříjemný centr vyboxovává Vorel.
29'
Matochův centr levačkou skákal v šestnáctce, ani jedno ze zakončení hráčů hostí ale neprošlo přes blok rudých těl.
29'
Ani přes zřetelné cvaknutí kopaček nebyl zákrok Pudhorockého na Ulbricha hodnocen jako faul, Líšeň ale merunu rychle znovu získala a po souboji Sáčka s Lutonským bude mít možnost zahrozit od levého rohového praporku.
28'
Karabcův nadýchaný centr dokázal odvrátit hlavou Pašek, následně vypálil Sáček vysoko nad.
27'
Domácí celek bude rozehrávat nebezpečnou standardní situaci nějakých třicet metrů od Vajnera. Míč si staví Karabec a Pudhorocký, kdo bude nakonec exekutorem?
26'
Matocha vyzval svoji přihrávkou na hranici vápna ke střele Sokola, jeho rána ale měla ale potenciál trefit spíše některého z jeho ptačích kolegů, než branku.
26'
Sokolův centr z levé strany doletěl pouze do Vorlova náručí.
25'
Ulbrichův nebezpečný střílený centr letěl malým vápnem a s obtížemi jej zlikvidoval Vorel.
24'
Karabec zezadu přistrčil Sokola, tento nedovolený zákrok oku sudího Orla neunikl.
23'
Zikl reklamuje, že byl v souboji u postranní čáry držen Horákem, pomezní sudí ale ukazuje na aut pro Spartu.
22'
Další špatná přihrávka a následný faul Minčeva na Paška ale přiřkly merunu Líšni.
21'
Hra je teď plná nepřesností na obou stranách, nyní může ofenzivní kolotoč rozjet domácí tým.
20'
Zikl neměl při přechodu do protiútoku příliš možností na výběr a zkusil najít křižnou přihrávkou Sokola, do něj ale odkopl míč dobře se vrátivší Mejdr a vše tak rezultovalo jen ve sparťanský kop od branky.
19'
Pašek dlouhým autem oslovil Zikla, jeho ambiciózní zakončení z otočky míří vedle.
19'
Sokolův přetažený centr zleva nakonec stihl na hrací ploše Ulbrich a po souboji s Horákem vybojoval pro svůj tým vhazování blízko od pravého rohového praporku.
17'
Horák stříleným pasem z levé strany našel přesně Pudhorockého a po jeho zakončení někteří fanoušci již zvedali ruce směrem k nebi, radost jim ale překazil fantastický reflexivní zákrok Tomáše Vajnera, tohle byla brankářská extratřída v podání jabloneckého odchovance!
16'
Snažení Sparty ale opět narazilo na dobře zkonsolidovanou defenzivu Líšně. Následný protiútok táhl Machalík, ten předal Lutonskému a po jeho zpětném pasu pálil z první Čermák. Střela z velké dálky mu ale příliš nesedla a byla spíše takovým bonbónkem pro Vorla.
15'
Karabcův odblouček do vápna na nabíhajícího Kaštánka odvrátil Laczkó. Domácí ale stále zůstávají na útočné polovině.
15'
Po nakrátko rozehraném rohovém kopu přiťukl Karabec Sáčkovi, jeho tečovaná střela znamená další domácí rozehrávku od praporku.
14'
Kaštánek těžkou přihrávku oslovil Karabce, ten si ji ve vápně zpracoval stehnem a chystal se zakončovat.Kvůli rychlé reakci Lutonského, který odvrátil na rohový kop, bude ale Sparta kopat standardku.
13'
Sparta ale pokračuje v útočném snažení a po zblokovaném centru Mejdra bude vhazovat.
13'
Panák se vydal do ofenzivy a jeho narážečku s Julišem zastavila naprosto evidentní ruka Černína, sudí stál od situace asi dva metry, ale i přesto hru horní končetinou přehlédl.
12'
Pudhorocký se uvolnil k centru z levé strany, připravený Laczkó odehrává hlavou do bezpečí.
11'
Horák fauloval Zikla při přechodu do ofenzivy a Líšeň bude rozehrávat z půlící čáry.
10'
Lutonského řezaný pas hledal Ulbricha, ten se pokoušel o ambiciózní prostrčení do vápna. Tam ale číhal připravený Panák a hlavičkou zahrál jen ke svému brankáři.
9'
Pudhorocký si za hranicí velkého čtverce šikovně převzal Horákovo přiťuknutí a napřáhl z dálky, jeho rána ale letí nad břevno Vajnerovy svatyně.
8'
Ulbrichovi nevyšel oblouček na nabíhajícího Čermáka, balon doputoval až k Vorlovi.
8'
Pudhorocký hledal pasem do vápna Juliše, ten byl ale tísněn a jeden z branících hráčů dokázal zažehnat nebezpečí odkopem.
7'
Po něm se Líšeň prokombinovala k centru, Pašek ale skrývá hlavu v dlaních, protože merunu netrefil vůbec ideálně a dal Vorlovi jen možnost vyzkoušet si kop od branky.
6'
Střílený centr Lutonského z levé strany dokázal odkopnout Panák, následně tentýž plejer srazil pas Sokola z úrovně brankové čáry na rohový kop.
5'
Panák rozehrál útok parádným křižným pasem na Horáka, ten ale svým prostrčením ukrojil Pudhorockému příliš velké sousto. Přihrávku zachytil Ulbrich a navíc jej poté kapitán Sparty fauloval.
4'
Karabec chytře pustil míč za sebe, překvapil tím ale jak obranu soupeře, tak Kaštánka a Letenští o balon přišli.
3'
Po rychlém vhazování Machalíka našel Lutonský přesným centrem prostor na zadní tyči, kde se pohyboval Zikl. Jeho prudkou ránu ale skvělým zákrokem likviduje Vojtěch Vorel!
2'
Laczké zachytil rozehrávku Panáka a předal Ziklovi, ten sice přihrál do autu, ale byl předtím faulován Kaštánkem. Rozehrávat tak mohou hosté.
1'
Sparta zamkla soupeře na obranné polovině a nyní vhazuje z levé strany Horák.
1'
Rozehrávky se ujali domácí v tradiční rudé, hosté z Moravy nastupují celí v bílém.
1'
„Zpívej, kdo jsi Sparťanem“ již zní žižkovským svatostánkem a oba týmy nastupují na hrací plochu.
Tribuny Na Seifertce se postupně naplňují,přítomen je i trenér A-týmu Sparty Brian Priske. Chaběji je na tom sektor hostí, do něhož si zatím našli cestu pouze dva odvážlivci – nutno ale dodat, že i to se cení.
Nastala také poměrně netradiční situace co se čísel brankářů týče. Za domácí nastoupí se 42 na zádech Vojtěch Vorel, jeho protějšek Tomáš Vajner pak zvolil 43.
Sparta B jde nakonec do utkání hned se sedmi méně využívanými posilami z A-týmu. Mezi třemi tyčemi se představí Vojtěch Vorel. Na pravém beku začne od první minuty Jan Mejdr, v obranné čtyřce jej doplní i Filip Panák. V záložní řadě nastoupí Michal Sáček, ofenzivní snažení obstarají kromě jiných Martin Minčev, Lukáš Juliš a talentovaný Adam Karabec, který zatím zůstává v letošním ročníku za očekáváním. Pomůže mu dnešní utkání v dresu rezervy k tomu, aby si vybojoval pevnější místo v kádru Briana Priskeho?

AC Sparta Praha B: V. Vorel – Mejdr, Panák, Večerka, Horák – Sáček, Kaštánek – Minčev, Pudhorocký (C), Karabec – Juliš.
Náhradníci: Nalezinek – Jonáš, Vindheim, Kuchař, Schánělec, Ambler, Holoubek.
Trenér: Michal Horňák

SK Líšeň 2019: Vajner – Pašek (C), Laczkó, Černín, Lutonský – A. Čermák – Matocha, Machalík, Sokol, Ulbrich – Zikl.
Náhradníci: Veselý – Bednář, Otrísal, Vandas, Reteno Elekana, Weber.
Trenér: Petr Maléř

Rozhodčí: Orel – Dobrovolný, Vyhnanovský.
Historie soutěžních utkání

Béčko Letenských se s Líšní utkalo pouze dvakrát, a to v minulém ročníku druhé nejvyšší soutěže. Oba celky mají po jedné výhře, "historická" tabulka vzájemných utkání se tak může přehoupnout na kteroukoliv stranu.

11.5.2022 Líšeň – Sparta B 1:0 (30. Málek)
21.11.2021 Sparta B – Líšeň 2:1 (3. Drchal, 60. Vitík – 65. Málek)
SK Líšeň

Brněnský celek je prozatím lídrem druholigové tabulky, v deseti utkáních vybojoval rovných dvacet bodů při skóre 15:5. Pyšní se tak nejlepší defenzivou v celé soutěži vůbec. Poslední dobou ale není v ideální formě, má za sebou totiž tři soutěžní porážky v řadě. Nejprve je poháru sestřelil třetiligový Hlučín (0:2), následně podlehli o gól Táborsku i Karviné. Svěřenci Petra Maléře tak určitě mají co napravovat.

Na skvělé obranné práci Líšně má lví podíl samozřejmě brankář Tomáš Vajner. 22letý gólman je odchovancem jablonecké kopané, na severu strávil prakticky celou mládežnickou kariéru a na kontě má i jeden prvoligový start. V létě se ale přesnul právě do Líšně, kde se mu zatím daří náramně. Udrží na uzdě i hladovou ofenzivu rezervy Sparty?
AC Sparta Praha B

Rezerva Letenských jde do utkání se dvěma výhrami v zádech, dokázala totiž porazit Opavu (1:0) a Prostějov (2:0). Odpoutala se tak od těch nejspodnějších pater tabulky, v tuto chvíli má na kontě 13 bodů se skóre 12:14 a je jedenáctá. Příznivci Sparty tak doufají, že si na sebe v létě značně obměněný kolektiv B-týmu konečně zvyká a nebude muset do posledního kola bojovat o záchranu ve Fortuna národní lize.

Mezi zajímavé hráče v rudém dresu se zajisté řadí Petr Pudhorocký. 21letý box-to-box záložník je nejlepším střelcem béčka Sparty, v deseti utkáních se prosadil pětkrát. Navíc obvykle nastupuje s kapitánskou páskou. Mezi jeho devízy patří hlavně schopnost rychle vyvézt míč z obrany do útoku a kvalita v předfinální fázi ofenzivy. Teoreticky ale může zápas začít i z lavičky, záleží totiž, kolik posil z A-týmu bude mít kouč Michal Horňák k dispozici.
Pěkné druholigové fotbalové dopoledne všem fanynkám a fanouškům druhé nejvyšší soutěže tuzemské kopané! Na žižkovské Seifertce dnes AC Sparta Praha B přivítá hosta z Moravy, SK Líšeň. Zápasem vás provede Michal Nussbauer a přeje příjemnou zábavu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:30.