Fotbalová národní liga - 3. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Třinec : Dukla - 13. srpna 2022   10:15

Třinec
Třinec
33' Omasta  • 74' Juřena
2:0
(1:0)
Dukla
Dukla
Třinec
Hasalík – Jursa, Foltyn, Straňák, Hýbl (27. Szewieczek) – Holík (62. Machuča), Habusta (C) – Omasta (84. Tandara), Kateřiňák (84. Obadal), Kania (46. Gembický) – Juřena.
Kerl – Brak.
Orel – Machač, Lakomý.
Stadion Rudolfa Labaje, Třinec
436 diváků
Dukla
Čtvrtečka – Barac (80. Buchvaldek), Piroch, Holiš, V. Svoboda – Šebrle, Peterka (C), Uhlíř (80. Ullman), Moulis (61. Souček) – Kozel (61. Kim), Matějka (61. Huf).
Šťovíček – F. Matoušek.

Viděli jsme zajímavý zápas se šancemi na obou stranách. Ze zisku tří bodů se nakonec raduje Třinec, který měl sice méně gólových příležitostí, ale dvě z nich využil. Druhou půli ovlivnilo vyloučení Šebrleho a hlavně druhý gól, který otupil ofenzivní sílu Pražanů.

Pražané mají po třech zápasech nulu na bodovém i gólové kontě, Třinec se posouvá tabulkou vzhůru, po zisku tří bodů má na svém kontě čtyři.
90+5'
90+4'
Ještě jeden rohový kop po tečovaném nákopu, ale s tím si Slezané poradili.
90+3'
K přímému kopu se postavil Svoboda, ale jeho střela letěla vysoko nad branku.
90+3'
Ještě jeden přímý kop po faulu Tandary před rohem šestnáctky.
90+2'
Třinečtí kouskují hru u rohového praporku.
89'
Holiš ostře sestřelil ve středovém kruhu jednoho z třineckých hráčů a viděl žlutou kartu.
88'
Kim neprošel po levém křídle kolem Jursy, ten navíc vybojoval aut.
87'
Kim utíkal za nakopnutým balónem před pokutové území, ale včas vyběhl gólman Hasalík a odkopl míč do autu.
84'
Poslední změna na třinecké straně. Obadal nahradil Kateřiňák a Tandara Omastu.
83'
Dnešní utkání sleduje 436 diváků.
82'
Peterka udeřil do obličeje Kateřiňáka, ten se svíjí bolestí na zemi. Kapitán Dukly vyfasoval žlutou kartu.
80'
Dvojité střídání na straně Dukly, hřiště opustil Barac a místo něj přišel Buchvaldek. Uhlíře pak nahradil Ullman.
79'
Dobrá šance Dukly, po centru z pravé strany hlavičkoval těsně nad branku Huf.
78'
Žlutou kartu inkasoval náhradní gólman Kerl.
77'
Rohový kop Dukly odhlavičkoval od bližší tyče do zámezí Omasta, o ten další se postaral gólman Hasalík, který míč vyboxoval.
76'
Vysoký centr Svobody z levé strany Hasalík pouze rukou prodloužil do autu. Dukla pokračuje v útočení.
74'
Třinec právě vstřelil branku!
Slezanům vyšla brejková akce, VÁCLAV JUŘENA ukázal bránícím hráčům záda, proti třineckému útočníkovi vyběhl brankář Čtvrtečka, ale byl obhozen! Třinec vede 2:0!
74'
Gembický obdržel přihrávku na levou stranu, ale ztroskotal na bránícím Pirochovi.
73'
Třinečtí mohli jít do brejku, ale Szewieczek se rozhodl pro zklidnění hry a přihrál Kateřiňákovi, který už si s míčem věděl rady.
72'
Juřena byl při souboji u střídaček faulován Uhlířem, který přerušil nebezpečně rozvíjející se útok.
71'
Nákop Peterky odhlavičkoval mimo šestnáctku Foltyn.
71'
Kateřiňák je zpátky na hřišti a sleduje útok soupeře.
68'
Kateřiňák mohl unikat sám na branku, zkoušel projít kolem bránícího Pirocha, ale zřejmě po kontaktu s obráncem Dukly upadl. Třinecký středopolař je nyní v péči zdravotníků. Rozhodčí v akci faul neviděl.
66'
Další žlutou kartu inkasoval Jakub Habusta, který ostře zajel v souboji kapitánů do Peterky.
65'
Za slova na adresu rozhodčího uviděl žlutou kartu Václav Juřena.
64'
Po centru Uhlíře z levé strany zakončoval v pokutovém území Kim, ale jeho střelu vytáhl brankář Hasalík vedle levé tyče!
63'
Dobrou skákavou střelu vyslal zpoza šestnáctky kapitán Habusta, který se opřel do odraženého míče. Brankář Čtvrtečka byl pozorný a nepříjemný pokus chytil.
62'
Střídá také Třinec. Holíka nahradil Machuča.
61'
Trenér Rada sáhl k trojímu střídání. Hřiště opustili Moulis, Matějka a Kozel a místo nich přišli Souček, Huf a Kim.
59'
Fantastický zákrok brankáře Hasalíka, který vytáhl nad břevno střelu kapitána Peterky zpoza šestnáctky.
58'
Po centru z levé strany zkoušel zakončovat u vzdálenější tyče Kozel, ale míč pouze vrátil na durhou tyč, kde byli domácí hráči.
56'
Omasta znovu zkusil pláchnout po pravé straně, ale opět byl dobře střežen bránícími hráči Dukly.
55'
Zajímavý signál sehrála Dukla. Pražané rozehráli přímý kop po zemi, od zadní tyče si naběhl k penaltovému puntíku Moulis, ale střelou z první přestřelil třineckou branku.
54'
Dukla se i v deseti snaží útočit. Svoboda zkoušel vniknout levou stranou do pokutového území, ale byl faulován třineckým Omastou. Ten uviděl jako první domácí hráč žlutou kartu.
53'
Omasta zkoušel po rychlém sprintu nacentrovat míč do vápna, ale balón mu sjel z nohy a zamířil daleko od branky.
50'
Tak to trenéra Radu nepotěší. Šebrle zbytečně fauloval na útočné polovině, z rukou rozhodčího inkasoval druhou žlutou kartu a maže pod sprchy.
48'
Gembický pláchl po levém křídle, to se nelíbilo Šebrlemu a po vzoru svého otce nastartoval nohy ke sprintu. Když už se třinecký hráč chystal zbavit míče, Šebrle do něj strčil. Obránce Dukly za tento čin uviděl žlutou kartu.
47'
Rohový kop Moulise zamířil na zadní tyč, kam si nabíhal hráč Dukly, ale před ním míč zachytil do rukou gólman Hasalík.
47'
Dukla jde do plných hned od úvodu, výsledkem je rohový kop.
46'
Trenér Zbončák o přestávce udělal další změnu. Lukáše Kaniu nahradil Dominik Gembický.
46'
První poločas nabídl zajímavou podívanou se šancemi především na straně Dukly. Jediným mužem, který změnil skóre v úvodním dějství, je třinecký Omasta. Úvodní gól trochu přibrzdil Pražany. Uvidíme, co se bude dít v šatně a jak se to projeví na druhém poločase.
45+1'
45'
Přímý kop Moulise zamířil před malé vápno, ale tam byli pozorní hráči v červených dresech, který balón odhlavičkovali ven.
44'
Přímý kop Kateřiňáka z pravé strany dopadl na hlavu hráče Dukly, navíc sudí Orel odpískal domácím faul.
41'
Dukla zkoušela projít levou stranou do pokutového území, ale třinecký hráč zachytil přihrávku Uhlíře. Na druhou stranu utekl Kania, prošel kolem dvou hráčů, ale pak přišel o balón.
40'
Kapitán Peterka znovu fauloval, na zem nyní poslal před třineckou šestnáctkou Holíka.
38'
Pražané zakombinovali po pravé straně, jenže následná přihrávka Barace zamířila přímo do Hasalíkových rukavic.
36'
Kateřiňák zahrál míč na přední tyč, kde se snažil zakončovat Juřena, ale ten nakonec vrátil míč spoluhráči. Druhý centr do vápna propadl na zadní tyč, ale tam dobře stáli hráči ve žlutých dresech.
35'
Hutníci jsou při chuti a vybojovali další rohový kop.
33'
Tak to je překvapení! Slezané jdou do vedení! Jursa odcentroval z pravé strany do pokutového území, kde Holík přepustil míč k TOMÁŠI OMASTOVI na levé straně a třinecký záložník polovysokou střelou rozvlnil síť – 1:0!
31'
Juřena si naskakoval na přední tyči na Kaniův rohový kop, ale míč minul. Rozhodčí Orel navíc viděl faul v pokutovém území a ukázal směrem k třinecké brance.
30'
A po chvíli následuje další, který bude zahrávat místo Kateřiňáka Kania.
30'
Kania zkoušel projít po pravé straně do pokutového území, ale tam jej odzbrojil Moulis. Rohový kop pro domácí celek.
28'
Rohový kop domácí fotbalisté odvrátili mimo šestnáctku.
27'
Szewieczka hned otestovala obrana Dukly, která pláchla po pravé straně, do šance se dostal Moulis, ale střelou těsně nad zemí neprostřelil Hasalíka.
27'
Překvapivé střídání v třineckém týmu. Nejspíš jde o zdravotní problém. Hřiště opustil Matěj Hýbl a na jeho místo nastoupil Michal Szewieczek.
22'
Další vynikající akce Dukly gólem neskončila. Stopku vystavil Matějkovi brankář Hasalík, který jeho střelu z bezprostřední blízkosti vyrazil. Útočníka Dukly našel před brankou v dobré střelecké pozici zpětnou přihrávkou z pravé strany Kozel.
21'
Juřena zůstal na zemi po faulu kapitána Peterky. Domácí budou rozehrávat z vrcholu středového kruhu.
17'
Barac dostal na pravé straně přihrávku od Šebrleho, ale pražského hráče dobře vykrokoval Straňák a nepustil jej dál než do zámezí.
14'
I s touto standardní situací si Třinečtí poradili. Po centru z pravé strany a střetu s Holíkem upadl na trávník Barac. Rozhodčí mu ukázal, ať vstane a hraje dál. Penaltu nepíská.
14'
Po přímém kopu následuje kop od rohového praporku, Dukla u míče.
11'
Moulis vypustil z levé strany nepříjemný skákavý balón, který doskákal v pokutovém území až k Matějkovi, ale útočník Dukly vystřelil přímo do míst, kde byl brankář Hasalík.
9'
Další rohový kop Dukly odvrátil z malého vápna hlavičkující Foltyn.
7'
Po centru Uhlíře z levé strany hlavičkoval z oblasti penaltového puntíku Šebrle, jenže balón odrazil vysoko nad branku.
6'
Po rohovém kopu se ke střele z hranice malého vápna dostal Matějka, ale z kroku trefil jen brankáře Hasalíka, který dal koleno dolů a vyrazil míč vedle branky.
5'
Moulis zkoušel projít po levém křídle kolem Jursy, ale neprošel. Místo toho vybojoval rohový kop.
3'
Dukla je na úvod aktivnější, z pravé strany zkoušel centrovat Barac, ale přes bránícího hráče míč do šestnáctky nedostal.
2'
Po pravé straně chtěl pláchnout kolem třineckých obránců Šebrle, ale neuspěl. Míč skončil v autu.
1'
Před utkáním dochází k menší oslavě, na trávník zamířili Imrich Bedecs, který po dlouhých letech odešel hrát první ligu na Slovensko, a Lukáš Paleček, jenž po loňské sezóně ukončil kariéru.

FK Třinec: Hasalík – Jursa, Foltyn, Straňák, Hýbl – Holík, Habusta (C) – Omasta, Kateřiňák, Kania – Juřena.
Náhradníci: Kerl – Tandara, Gembický, Obadal, Brak, Szewieczek, Machuča.
Trenér: Zbončák.

FK Dukla Praha: Čtvrtečka – Barac, Piroch, Holiš, V. Svoboda – Peterka (C) – Šebrle, Kozel, Uhlíř, Moulis – Matějka.
Náhradníci: Šťovíček – F. Matoušek, Kim, Souček, Ullman, Huf, Buchvaldek.
Trenér: Rada.

Rozhodčí: Orel – Machač, Lakomý.
Třinec – Dukla 1:0. To není předpověď na výsledek tohoto utkání, ale bodový účet obou celků po prvních dvou kolech. Favorit na postup na začátku sezóny strádá, v zápasech s Líšní a v Opavě vyšel bodově na prázdno, nyní čeká tým trenéra Rady další zápas ve Slezsku.

Dukla má nulu nejen na bodovém kontě, ale také na tom gólovém. V obou zápasech vyšla naprázdno. Možná i proto došlo v tomto týdnu k výměně na trase Pardubice – Praha. Na východ Čech putoval Marek Červenka a jeho místo v útoku Dukly zaujal David Huf.

Třinec může být teoreticky spokojen. Nebude opakovat předchozí sezóny, kdy dlouho čekal na první body. Kýžený bod se Slezanům povedlo vydolovat už ve druhém kole v Prostějově, kde krásnou střelou zpoza šestnáctky vyrovnal na konečných 1:1 obránce Foltyn. Úvodní duel sezóny sehráli Slezané proti exligové Karviné, které ve vyrovnaném souboji podlehli 0:3.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:15.