Fotbalová národní liga - 1. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Třinec : Karviná - 30. července 2022   10:15

Třinec
Třinec
0:3
(0:1)
Karviná
Karviná
22' Mikuš   • 71' Zedníček   • 90+2' Bartl
Třinec
Hasalík – Jursa (80. Obadal), Foltyn, Straňák, Hýbl (80. Szewieczek) – Machuča (74. Holík), Habusta (C) – Omasta, Kateřiňák, Kania – Juřena.
Kerl – Tandara, Samiec, Brak.
Batík – Dresler, Mikeska.
Stadion Rudolfa Labaje, Třinec
1160 diváků
Karviná
Ciupa – A. Krčík, D. Krčík, Žídek, Rolinek (88. Šindelář) – Mikuš (61. Zedníček), Soukeník, Nešický (88. Bartl), Cienciala (61. Rezek) – Málek (66. Durosinmi) – Papadopulos (C).
Neuman – A. Svoboda.

S konstatováním, že Karviná v derby obrala o body Třinec, se loučím a přeji vám příjemný zbytek sobotního dne.
Po sestupu prožila Karviná vítězný vstup do FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY a zapisuje tak tři body. Ve druhém poločase se Třinec snažil vyrovnat a poté také udělat něco s dvoubrankovým vedením soupeřem. Jenomže hostující mužstvo přidalo ještě třetí trefu a definitivně se uklidnilo.
90+5'
90+5'
Centr mířící před domácí branku se obraně podařil odvrátit, a tak je jasné, že v tomto utkání už se nic zásadního nestane.
90+4'
Karviná se znovu nachází na útočné polovině a kombinuje na levé straně. Navíc se ještě Tomáš Omasta dopustil faulu, a tak budou hosté rozehrávat volný kop.
90+3'
Utkání už se bude dohrávat spíše z povinnosti, ovšem Třinec by určitě chtěl vsítit alespoň čestnou branku. Ovšem domácímu mužstvu už moc času nezbývá.
90+2'
Karviná právě vstřelila branku!
Ještě jeden gól pro karvinskou partu! Jakub Rezek prošel podél brankové čár až do vápna, odkud dává přihrávku k penaltovému puntíku. Zakončení DANIELA BARTLA zamířilo přesně k pravé tyči – 0:3.
90'
Domácí mužstvo se těžko dostává ke střelám, což se nezměnilo ani po centru z pravé strany, který hostující obrana v klidu odvrátila.
88'
Střídání v týmu MFK Karviná:
ze hřiště odchází Aleš Nešický, přichází Daniel Bartl.
ze hřiště odchází Martin Rolinek, přichází Martin Šindelář.
86'
Dlouhým pasem se prezentoval Kryštof Obadal, který našel spoluhráče na útočné polovině. Václav Juřena přihrával na levou stranu vápna, odkud Lukáš Holík z úhlu brankáře nepokořil.
85'
Z dalšího rohového kopu Třinec nic nevytěžil, ale zůstal u balonu, který před branku zpátky vyslal Jiří Kateřiňák. Po zakončení se natahoval Václav Juřena, který se dopustil faulu.
84'
Hlavní rozhodčí tahá z kapsičky další žlutou kartu, kterou uviděl Jakub Rezek (Karviná).
83'
Hostující mužstvo už nemá kam spěchat, a tak se soustředí spíše na obranu nebo možné brejky. Třinec aktuálně kombinuje na útočné polovině. Domácí celek vymyslel oblouček před branku, kde se míče chopil Jiří Ciupa.
81'
Michal Papadopulos přihrával znovu za obranu, kam si nabíhal střídající Rafiu Adekunle Durosinmi. Ve stejném okamžiku letěl praporek asistenta rozhodčího nad hlavu – ofsajd.
80'
Střídání v týmu FK Třinec:
ze hřiště odchází Matěj Hýbl, přichází Michal Szewieczek.
ze hřiště odchází Tomáš Jursa, přichází Kryštof Obadal.
79'
Pomalu ale jistě vstupujeme do koncovky zápasu a Karviná je ve dvoubrankovém vedení. Pokud chce Třinec ještě bodovat, musí rychle vsítit branku.
78'
Centr od rohového praporku odhlavičkoval na hranici vápna Václav Juřena. Balonu se chopil Jakub Rezek, který okamžitě pálil, ovšem jen vedle třinecké brány.
77'
Skvělou přihrávku do šestnáctky vyslal Aleš Nešický a balonu se následně u penalty chopil Michal Papadopulos. Zkušený útočník se otočil, ale jeho pokus byl tečovaný těsně vedle levé tyče!
75'
Dalším potrestaným hráčem je Tomáš Jursa (Třinec), který nestíhal naběhnutého soupeře, a tak jej ve skluzu podrazil.
74'
ze hřiště odchází Ondřej Machuča, přichází Lukáš Holík.
73'
Rafiu Adekunle Durosinmi (Karviná) je dalším hráčem, který uviděl žlutou kartu, když fauloval Dominika Straňáka.
72'
Na hranici vápna se nacházel Jiří Kateřiňák, jehož pokus mířil ke vzdálenější tyči. Ovšem Jiří Ciupa se skvěle natáhl a míč vyrazil do bezpečí.
71'
Při největším tlaku Třince přichází druhá branka Karviné! Durosinmi vyslal přihrávku za obranu, kam si z půlící čáry nabíhal MARTIN ZEDNÍČEK, jenž mířil sám na brankáře. Hostující hráč si počínal zkušeně, když vyběhnutého Lukáše Hasalíka přehodil.
69'
K přímému kopu se postavil Tomáš Jursa, ovšem z hranice vápna mířil asi metr nad břevno. Karviná tak stále drží jednobrankové vedení.
68'
Těsně před šestnáctkou byl faulován Jiří Kateřiňák, který už pronikal do šestnáctky. Faulem na poslední chvíli se prezentoval Jan Žídek, a tak se bude rozehrávat pouze přímý kop.
67'
V posledních minutách je na hráčích v červených dresech vidět odhodlání vyrovnat, a tak se znovu nacházejí na útočné polovině.
66'
ze hřiště odchází Jaroslav Málek, přichází Rafiu Adekunle Durosinmi.
65'
Mohlo a mělo být vyrovnáno! Jakub Habusta přihrával na pravou stranu šestnáctky, kde se v náběhu nacházel Ondřej Machuča, jehož pokus skončil těsně vedle pravé tyče!
64'
Další minuta se odehrává kolem středové čáry , ovšem ani jedno mužstvo se míče nedokáže chopit na delší dobu. Po se Karviná dopustila faulu, a tak se bude bránit.
63'
Domácí z rohového kopu nic moc nevymysleli, avšak zůstali u balonu. Centrem z pravé strany se prezentoval Jakub Habusta a k hlavičce se probojoval Dominik Straňák. Ovšem útočník se nacházel v trochu krkolomné pozici a mířil je nad branku.
62'
Dominik Soukeník se pokusil zakončit, ovšem trefil jen soupeře před sebou. Třinec mířil do otevřené obrany, avšak vybojoval pouze rohový kop.
61'
Karviná se nacházela na útočné polovině, avšak Jaroslav Málek si pomohl faulem. Třinec se snažil otočit rychle hru, ale balon skončil mimo hrací plochu.
61'
Dvojité střídání v karvinském celku. Hřiště opustili Mikuš s Ciencialou a místo nich přišli Zedníček s Rezkem.
59'
Po dlouhém autu Omasty reklamoval úder do obličeje Juřena. Ani teď sudí penaltu neodpískal, navíc za protesty inkasoval žlutou kartu Hýbl.
57'
Centr Rolinka do pokutového území zamířil na zadní tyč, kam si nabíhal Mikuš, ale po střetu se Straňákem upadl na zem a dožadoval se penalty. Marně.
56'
O pár desítek sekund později leží na druhé straně hřiště Málek. Nyní je to bez osobního trestu.
55'
Adam Krčík nedovoleně zastavil po pravé straně pronikajícího Kaniu a také on uviděl žlutou kartu.
54'
Rohový kop Ciencialy před malé vápno domácí odhlavičkovali do bezpečí.
53'
Velká šance Karviné! Málek našel přihrávkou po zemi na levé straně Ciencialu, který bleskově vypálil a gólman Hasalík prudkou střelu vyboxoval vedle brány!
53'
Červení ubránili karvinskou akci z levé strany. Od branky bude odkopávat Hasalík.
50'
Následný přímý kop se nedostal ani do vápna Karviné.
50'
Kateřiňák poslal k zemi Rolinka a uviděl za svůj čin žlutou kartu.
47'
Zajímavá kombinace Třince před šestnáctkou, Kania přihrál na střed, kde se o míč podělili Machuča s Omastou, ale následně o něj přišli.
46'
Je za námi první poločas, ve kterém jsme viděli jeden gól. O ten se postaral ve 22. minutě Rajmund Mikuš. Oba celky měly šance, ale především brankář Hasalík podržel Třinec.
45+4'
45+3'
Papadopulos ostře zajel na polovině do Straňáka, celá třinecká lavička vyskočila a sudí udělil karvinskému kapitánovi žlutou kartu.
44'
Třinečtí zahrávali standardní situaci z pravé strany, ale po nepovedené střele z hranice šestnáctky sudí odpískal faul.
44'
Krčík odchází po svých za hrací plochu.
43'
Po střetu s Juřenou zůstal ležet na trávníku karvinský Dávid Krčík. Na trávník museli vyběhnout zdravotníci karvinského celku.
42'
Pro přímý kop Kateřiňáka si došel téměř na hranici šestnáctky brankář Ciupa a chytil míč do rukavic.
41'
První žlutá karta je na světě. Za faul na Kateřiňáka inkasoval žlutou kartu extřinecký Aleš Nešický.
40'
Trochu té fotbalové krásy ubylo. Hra se odehrává ve středu pole s občasnými nákopy do šestnáctky.
37'
Málek zkoušel napálit skákající míč zpoza šestnáctky na třineckou branku, ale trefil jen před sebou stojícího hráče Třince.
37'
Karvinští v těchto chvílích převzali iniciativu na své kopačky.
33'
Kania přihrál na levé straně k čáře Hýblovi, ten zkusil odcentrovat na zadní tyč, ale bylo to příliš daleko od Juřeny.
31'
Na stadion Rudolfa Labaje zavítala rekordní návštěva minimálně v tomto roce. Je zde také zhruba stovka příznivců Karviné. Atmosféra je na vynikající úrovni.
29'
Třineckým nevyšel signál, ale Kateřiňák poslal zajímavý míč z pravé strany do pokutového území, jenže jen na hlavu karvinského hráče.
29'
Třinečtí se ženou za vyrovnáním a jeden roh střídá druhý.
27'
Po rohovém kopu se u míče ocitl Machuča, ale z otočky trefil jen bránícího hráče Karviné v malém vápně.
27'
Třinečtí zaútočili levou stranou, jenže bez úspěchu. Jeden z karvinských hráčů odkopl míč před Juřenou na rohový kop.
25'
Po rohovém kopu domácí faulovali v pokutovém území a připravili se o zajímavou příležitost.
24'
Omasta je při chuti, jeho centr prolétl vápnem až za šestnáctku, kde se opřel do míče Hýbl a jeho pokus o střelu odhlavičkoval vedle branky Žídek. Rohový kop pro Třinec.
24'
Omasta zkoušel překopnout karvinskou obrannou linii, to se mu povedlo, ale na jeho nákop nezareagoval Juřena.
22'
Hosté jdou do vedení! Domácí odchovanec Lukáš Cienciala zpětnou přihrávkou z levé strany našel před malým vápnem RAJMUNDA MIKUŠE, který trochu ze záklonu nakopl míč přesně k levé tyči – 0:1!
22'
Omasta dostal míč z pravého kraje do vápna, ale tam byli připravení karvinští hráči, kteří domácí do šance nepustili.
18'
Zajíamvá šance Třince. Omasta s Machučou zakombinovali na pravé straně, prvně jmenovaný odcentroval do šestnáctky, kde jeden z karvinských obránců odkopl míč pouze k Habustovi, který z hranice šestnáctky těsně minul pravou tyč karvinské brány!
13'
Rohový kop Karviné zamířil na zadní tyč, ale tam si jeden z hostujících hráčů pomohl nedovoleným zákrokem a sudí celou akci ukončil.
12'
Po centru Hýbla z levé strany hlavičkoval z oblasti penaltového puntíku vedle branky útočník Juřena.
9'
Dlouhý balón na pravou stranu dolétl až k Obadalovi, následný centr odrazil Rolinek.
8'
Hasalík musel do akce proti střeleckému pokusu Papadopulose. S pokusem karvinského útočníka si poradil.
7'
Dlouhý centr Adama Krčíka z pravé strany prolétl celým vápnem ke spoluhráči, ale žádné nebezpečí to neznamenalo.
6'
Kania se proběhl po levé straně až do vápna, odkud prudce vystřelil nad branku!
5'
Tentokrát Karvinští neohrozili domácí celek, rozehrávku nakrátko a následný centr odhlavičkoval mimo šestnáctku Hýbl.
4'
Rohový kop pro Karvinou.
2'
Obrovská šance Karviné! Papadopulos vypíchl domácím míč a zamířil sám na třineckou branku. Jeho střelu po zemi k levé tyči gólman Hasalík vyrazil před sebe, následně před dorážkou karvinského útočníka míč vypíchl jeden z obránců.
1'
Brankář Hasalík si hned po patnácti sekundách připsal první zákrok po nákopu Mikuše z pravé strany.
1'

FK Třinec: Hasalík – Hýbl, Jursa, Juřena, Foltyn, Straňák, Kania, Machuča, Omasta, Kateřiňák, Habusta (C).
Náhradníci: Kerl – Tandara, Holík, Samiec, Obadal, Brak, Szewieczek.
Trenér: Zbončák.

MFK Karviná: Ciupa – Nešický, Soukeník, Cienciala, Rolinek, Žídek, A. Krčík, Papadopulos (C), Mikuš, D. Krčík, Málek.
Náhradníci: Neuman – Rezek, Šindelář, Zedníček, A. Svoboda, Bartl, Durosinmi.
Trenér: Korytář.

Rozhodčí: Batík – Dresler, Mikeska.
Holá, holá, druhá liga volá. Krásné sobotní dopoledne u sledování slezského derby mezi Třincem a Karvinou. Čeká nás zajímavý souboj s regionálním podtextem.

Karviná přicestovala do hutnického města v pozici exligového týmu s postupovými ambicemi. Kádr hornického celku doznal v letní přestávce velkou proměnu, především na postu trenéra, kde Páníka nahradil Hejdušek. Na soupisce už nenajdeme například brankáře Bajzu, obránce Santose, nebo záložníka Qoseho. I tak zůstalo v Karviné několik zajímavých jmen – Šindelář, Čmelík, Bartl a Papadopulos. K nim ještě přibyli Cienciala, Nešický a Soukeník a je z toho slibný kádr na postup.

V přípravě si tým trenéra Hejduška nevedl dobře. Prohrál v Žilině 0:3, v Niecieczi 1:5, se Zlínem 0:2 a také v Ostravě s Baníkem 1:2. Vyhrál jediné utkání a to proti béčku Olomouce 2:1. Bezbrankovou remízu si připsal v zápase s Liptovským Mikulášem.

Po nepovedené sezóně sáhli ke změnám v kádru také v Třinci. Skončili brankář Adamuška, obránci Bolf s Bedecsem, Gáč, Javůrek a Klusák, záložníci Buneš, Nešický, Weber a útočník Petráň. K němu se přidal v závěru přípravy i Dedič, kterého ulovila mistrovská Plzeň. Místo nich přišli brankář Kerl, obránci Brak, Obadal, Straňák a Tandara, záložníci Kateřiňák s Jursou a útočník Holík. Slezané ještě hledají posilu do útoku.

Slezané zahájili přípravu čtyřbojem proti slovenským týmům. Dubnici podlehli 1:2, Banské Bystrici 0:3, v Půchově vyhráli 3:2 a druholigové béčko Žiliny zdolali 5:0. Pak přišla prohra 0:2 na Slovácku a remíza 2:2 v Sosnovci. Poslední dva zápasy sehráli se soupeři z kraje. Hlučín doma porazili 3:0 a v generálce prohráli s Opavou 0:1.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:15.