Fotbalová národní liga - 29. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Vlašim : Chrudim - 24. května 2023   17:00

Vlašim
Vlašim
15' Vilotić  • 50' Biegon  • 55' Horský  • 90+2' Horský
4:0
(1:0)
Chrudim
Chrudim
Vlašim
Kolář – Nogha, D. Vala II, Vilotić, Halinský, Křišťan (65. Onije) – Musil (73. Šimeček), Suchan (73. Beránek), Biegon (65. Rigo), Horský – Solomon (46. Smejkal).
Dorušák – Dresler, Pospíšil
Stadion v Kollárově ulici, Vlašim
268 diváků
Chrudim
O. Mach – Řezníček, Kodýdek (59. Bauer), Kesner (84. Straka), Sotorník – Průcha (77. Jančura), Látal (59. Jedlička), P. Juliš (59. Záviška), Skwarczek – Míka, V. Svoboda II.

Vlašim opanovala ve druhém poločase zápas a přidala tři branky. Chrudim se na nic nezmohla a odjíždí domů s výpraskem. V podání domácího celku se jednalo o parádní rozlučku nejen s domácími fanoušky, ale kdo ví, třeba také i s kapitánem Janem Suchanem. Z Kollárovy ulice je to pro tuto chvíli vše.
90+2'
90+2'
Vlašim právě vstřelila branku! Domácí pojali závěr utkání v exhibičním pojetí. Krásnou kombinaci do prázdné brány zakončil FILIP HORSKÝ, čímž udělal tečku za tímto utkáním.
90'
Základní hrací doba je minulostí. Nastavovat se budou dvě minuty.
89'
Horský se nyní hodně ukopl. Původně pomýšlel lob, nicméně z toho byl velký kopec a balón skončil daleko od brány.
88'
O pár vteřin se ve stoprocentní šanci objevil Rigo. Zpracování parádní, klička rovněž, následná střela ale skončila na jediném obránci ve vápně.
88'
Smejkal dostal přihrávku do běhu. Byl ale lakomý, situaci vzal na sebe a zákonitě posléze o míč přišel.
86'
Chrudim chce docílit alespoň čestného gólu, nicméně se jí daří dostat maximálně po hranici ščestnáctky. Dál už je obrana Vlašimi neústupná.
84'
Střídání v týmu MFK Chrudim:
ze hřiště odchází Ondřej Kesner, přichází Jaroslav Straka.
82'
Standardní situace ale dopadla z pohledu Vlašimi příšerně. Centr Míky přeletěl všechny hráče a skončil v zámezí.
81'
Druhá žlutá a následně červená karta pro tým FC Sellier & Bellot Vlašim (Stefan Vilotić).
79'
Vala se ocitl až na hranici malého vápna. Jeho hlavičkový pokus ale skončil spíš u rohovoého praporku než v bráně.
77'
ze hřiště odchází Petr Průcha, přichází Lukáš Jančura.
76'
Vlašim má utkání plně pod kontrolou a s Chrudimí si dělá co chce. Místy hrají domácí jak Barcelona – na držení míče a poustu přihrávek.
74'
Čtvrtý gól Vlašimi byl na spadnutí. Parádní přihrávku do prostoru metr před bránou, ale Rigo trestuhodně minul.
73'
Střídání v týmu FC Sellier & Bellot Vlašim:
ze hřiště odchází Lukáš Musil, přichází Filip Šimeček.
73'
ze hřiště odchází Jan Suchan, přichází David Beránek.
72'
Dlouho kombinovali i domácí. Jim ale chyběla finální příhrávka, aby šli do další šance.
71'
Hlušší pasáž hry, ve které Chrudim sice kontroluje míč, nicméně na hřišti se neděje nic, co by stálo za povšimnutí. Dlouhá kombinace hostů totiž k ničemu nevede.
68'
Další akci mohl zakončit Horský. Tomu ale chyběl poslední dotek k tomu, aby vystřelil. Míč úplně minul a dopředu mohla jít ihned Vlašim.
67'
Vlašim je hodně při chuti a chce se rozloučit se sezonou nejlepším možným výsledkem. Dalším pokus zpoza šestnáctky ale skončil těsně nad.
65'
ze hřiště odchází Jakub Křišťan, přichází Chisom Onije,
ze hřiště odchází Erik Biegon, přichází Tomáš Rigo.
62'
Na druhé straně si sáho na balón i gólman Kolář, který zlikvidoval slibnou příležitost Průchy.
60'
Vlašimští odstartovali pěknou exhibici. Suchan se objevil v další gólové šanci, nicméně ze strany sice překonal Macha, následně ale poslal míč vedle.
59'
ze hřiště odchází Matyáš Kodýdek, přichází David Bauer,
ze hřiště odchází David Látal, přichází Tomáš Jedlička,
ze hřiště odchází Petr Juliš, přichází Jan Záviška.
57'
Ve Vlašimi mohlo být ještě veseleji, pěkná křižná rána ale skončila těsně vedle.
55'
Vlašim právě vstřelila branku! A o vítězí je už zřejmě rozhodnuto. FILIP HORSKÝ dostal míč do běhu a elegentním lobem překonal Macha. Míč pak krásně zaplul do brány.
53'
Vlašim po druhé brance drží míč na kopačkách a nepřipouští žádné komplikace.
50'
Vlašim právě vstřelila branku! Z levé strany už ale přišla gólová tečka. Suchan rozjel akci po křídle a hned z první přišel míč na kopačku ERIKA BIEGONA, který rovněž z voleje překonal Macha a Středočeši odskakují do dvoubrankového vedení.
49'
Nogha správně přečetl chrudimský centr. Na první pohled se zdálo, že zpomalil rychý brejk. Nakonec se ale míč dostal na druhou stranu k Valovi. Domácí bek si obhodil gólmana Macha, jeho střílený centr ale našel pouze beka hostů.
47'
Opět se zkraje druhé půle hraje hodně ve středu hřiště.
46'
ze hřiště odchází John Solomon, přichází Tomáš Smejkal.
46'
Podle očekávání chyběl zápasu z jeho kraje nějaký náboj, nicméně i ten se s postupem první půle dostavil. O vedoucí gól se postaral sváteční střelec Stefan Vilotič v 15. minutě a od té doby Vlašim vede. Oba týmy měly následně několik příležitostí, ale zaskvěli se oba gólmani. Více práce měl chrudimský brankář Mach. Druhá poločas začne po 18. hodině.
45+1'
45+1'
Závěrečný roh už nic neřešil. Vlašim odchází do šaten s jednobrankovým vedením.
45'
Křišťan se v závěru úvodního dějství dostal do slibné příležitosti. Zkoušel překvapit Macha na přední tyči, avšak gólman hostů se k zemi položil včas.
44'
Závěrečné minuty patří Chrudimi, která se talčí dopředu, nicméně zatím bezúepěšně.
42'
Přímý kop ze strany málem prošel k udivení všech až za brankovou čáru. Domácí ale situaci s vpětím všech sil přežili.
41'
Žlutá karta pro tým FC Sellier & Bellot Vlašim (Stefan Vilotić).
39'
Vyznamenal se i Kolář na opačné straně. Svoboda si dělal kolem sebe prostor a z hranice velkého vápna vyslal krásnou technickou střelu. Domácí gólman ale vytasil efektní reobinzonádu.
38'
Krásná kombinace domácích zakončená kapitánem Janem Suchanem. Jeho přízemní střelu ale parádně vytěsnil brankář Mach.
36'
Je vidět, že už se o nic nehraje. Oba týmy v poklidu kombinují zejména na středu hřiště a v kombinaci obou týmů jsou vidět komplikace.
34'
Standardní situace Vlašimi ale skončila hrozně. Naději jí ještě dával Solomon, ale ani jeho rychlé nohy nic nezmohly. Chrudimští následně poslali míč do zámezí.
32'
Žlutá karta pro tým MFK Chrudim (Václav Svoboda, Václav Míka).
30'
Hosté jsou nyní hodně v útlumu. Vlašim má víc zehry, zatím se ale vyznačuje pouze držením balónu.
29'
A domácí ukázali Chrudimi, jak se má zahrávat roh. Vala si naskočil na centr a z bezprostřední blízkosti hlavičkoval těsně nad.
28'
Solomon dostal míč do stramy a čekal, až mu naběhne Suchan za obranu. Domácí kapitán skutečné míč dostal, ale jeho pokus byl zblokován.
27'
Východočeši měli dokonce dva, ale oba dva skončili mizerně. Hosté jsou navíc vytlačení daleko za šestnáctku.
25'
Nyní se ale bude muset bránit. Špatná komunikace v rozehrávce zapříčinla roh zdarma Chrudim.
24'
Musil poslal centr ze strany do vápna. Obrana hostů sice v klidu míč zpracovala, ale následně se dostal k domácímu kapitánovi Janu Suchanovi, jehož parádní střela skončila těsně nad břevnem.
21'
Na druhé straně se pokoušel prokličkoval Vala, nicméně jeho akce skončila na hranici šestnáctky. Následně ho obrana soupeře o merunu připravila a balón se rázem ocitl v zámezí.
20'
Sotorník si dlouho ve vápně zpracovával balón, až nakonec o něj přišel. Navíc si odnesl i nějaký šrám, protože ihned si klekl bolestivě na trávník.
19'
Chrudim se pokusila o odpověď, nicméně zatím jen zpoza šestnáctky.
18'
Domácí dostali vzápětí další slibnou příležitost k zakončení. Kapitán Jan Suchan si postavil přímý kop, nicméně merunu zatočil jednak moc a za druhé moc vysoko. Chrudimský brankář mohl zůstat úplně klidu.
15'
Vlašim právě vstřelila branku! Na akci STEFANA VILOTIČE už ale byla hostující obrna krátka. Srbský bek ve službách domácícho celku si naběhl na střed a zpoza šestnáctky poslal k tyči parádní střelu, na kterou byl Mach krátky. Domácí obránce doplnil svou akci ještě kotrmelcem. Každopádně Vlašim se ujímá vedení.
14'
Vlašimská obrana se postupně dostala až na půlku hřiště, odkud přišel centr. Defenziva Chrudimi si s ním hravě poradila.
12'
Hosté se ale sami vyhánějí špatně zahraným autem a to tak, že vykopávat od branky bude Kolář.
11'
Skwarczek rozehrával rohový kop, který Vlašim bezpečně odvrátila. Východočeši ale pokračuji na míči a nadále se hraje okolo šestnáctky domácího celku.
10'
Kolář si křikl, že chce míč. Čekal, že mu dojede do vápna, nakonec ho musel poslat od zámezí.
8'
Halinský nejprve zablokoval poku Sotorníka, následně šli domácí dopředu, ale Řezníček poslal k zemi soupeře a jako první hráč v utkání vidí žlutou kartu.
7'
Vala se dostal za obranu Východočechů. Hodně rychle ho ale zastavil zdvižený praporek asistenta. Domácí obránce se tak musí hodně rychle vracet na svůj post.
5'
Poprvé se k balónu dostala na delší časový úsek Chrudim, avšak také hosté marně hledali způsob, jak překonat defenzivu soupeře.
3'
Od začátku utkání se hraje hodně opatrně z obou stran. Prim hrají v rozehrávce obě obrany. Víc ze hry má Vlašim, ale zatím moc neví, jak se dostat s míčem dopředu.
1'
První vzájemný zápas se odehrál na podzim. Z vítězství se tehdy radovala Vlašim, která na východě Čech vyhrála 2:0. O góly se zkraje listopadu postarali Suchan a John. V domácím prostředí má Vlašim s Chrudimí stoprocentní bilanci. Ovládla všech šest zápasů včetně dvou přátelských. Naposledy už ale téměř před dvěma lety. Zkraje srpna roku 2021 zvítězila před vlastními fanoušky 4:1.
O trofej krále střelců celé jaro usiluje kapitán Vlašimi Jan Suchan. S 15 trefami mu přísluší druhé místo. Dlouho se přel o vedení s Nigerijcem Tankem z Varnsdorfu a Wágnerem z Příbrami. Právě kapitán druhého středočeského celku natáhl v posledních kolech k trháku a má před Suchanem dvoubrankový náskok.
Domácí Vlašim si na zkraje jara dělala zálusk na zopakování loňské úspěšné jízdy, která skončila až v baráži. V polovině dubna ale přišlo měsíční období, jež její plány zničilo a pod bájnou horou Blaník jsou tak hlavně rádi, že se letos povedlo po minulé úspěšné sezoně udret druhou nejvyšší soutěž.

Svěřenci trenéra Martina Hyského jsou aktuálně jedenáctí s 35 body. Doma by rádi ukončili sérii tří porážek v řadě a s fanoušky se rozloučili vítězně. A kdo ví, možná nejen s fanoušky, ale s lidmi z řad realizačního týmu či hráčského kádru.
Do Vlašimi příjíždí remízový král letošní sezony. Chrudim se rozešla smírně se soupeřem hned ve 14 případech z celkových 28, tedy hned v polovině odehraných utkání, hned devětkrát přitom v jarní části. Naposledy sice doma porazila Varnsdorf 3:2, výhrou však pouze ukončila šňůru čtyř nerozhodných výsledků v řadě. I přes tolik děleb bodů je na osmém místě z 38 body a stále může skončit jak pátá, tak klidně i dvanáctá.
Příjemný středeční podvečer z Vlašimi, kde se odehraje jeden z osmi duelů předposledního 29. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY. Domácí celek v něm bude hostit Chrudim. Oba celky už mají jasné, že jsou zachraněny a na baráž mohou taky zapomenout. V závěru sezony ji tak půjde jen dohrát a připravit se na tu nadcházející.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.