Teplice byly v utkání lepší, ale nakonec prohrávají 0:1 gólem Jasmina Ščuka z 78. minuty. Boleslav podala taktický defenzivní výkon a to jí stačilo na tříbodový zisk. Žlutomodří měli mnoho šancí, trefili tyč a břevno, ale Diviše nepřekonali.
90+3
Vůch nepřesně nkolikrít přihrál, domácí už nemají moc šancí na vyrovnání.
90+1
Diviš (MBL) okatě zdržoval, až si vykoledoval zaslouženou žlutou kartu.
90
Ljevakovič fauloval Jarolíma a inkasuje žlutou kartu.
90
Rozhodčí Franěk nastavuje tři minuty.
90
Vůch fauloval na polovině hřiště, což hostům bude vyhovovat.
89
Teplicím už nezbývá mnoho času, Boleslav se úspěšně brání...
88
Magera našel Šultése, který pálil nad.
87
Boleslav chtěla jít do brejku, Nivaldo ale zachránil odkopem na roh. Středočeši zdržují a otálejí s rozehrávkou.
86
Teplický kouč posiluje útok, Vondráška nahradil Salami.
85
Nivaldo nacentroval na Vůcha, tomu střelu zblokoval obránce na roh.
84
Jindráčkova střela z dálky byla hodně nepřesná.
83
Boleslav střídá, Koreše nahradil Bartl.
82
Krob posílal centr do vápna, hlavičku Bratanoviče Diviš chytil.
81
Teplice jdou do závěrečného tlaku, Boleslav se brání.
80
Klimpl (TEP) na polovině hřiště sundal Mageru a dostal žlutou kartu.
79
Z následného rohu vznikl další závar před Divišem, ale Boleslav se znovu ubránila.
79
Vzápětí mohl vyrovnat Nivaldo, ale zblízka Diviš jeho střelu neskutečným zákrokem zneškodnil!
78
Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
Hosté se dostávají do vedení po standardce. Jarolím přiťukl Magerovi, který našel JASMINA ŠČUKA a ten hlavičkou na zadní tyč otevírá skóre – 0:1.
75
Teplice střídají, Litsingiho nahradil Vůch.
74
Teplice získaly míč v útoku, ale z tak nadějné akce mnoho nevytěžily.
73
Zahustel v sestavě Boleslavi přenechává místo Šultésovi.
72
Nivaldo ve výskoku fauloval Zahustela. Rozehrávat bude Boleslav.
71
Boleslav dlouze kombinovala, vše nakonec ale skončilo faulem na Vondráška.
70
Druhý poločas každopádně nabízí lepší a živější hru, než tomu bylo v první půli.
69
Boleslav střídá, Magera nahradil Bořila.
68
Jindráček přiťukl Litsingimu, který ihned pálil, avšak pouze do gólmana Diviše.
67
Utkání sleduje 4 218 diváků.
66
Boleslav také zahrozila v útoku, Štohanzl měl na hranici vápna hodně místa, nakonec ale pálil nad.
65
Po rohu zblízka holení Jablonský trefil gólmana!
64
Vondrášek vybojoval roh pro domácí.
64
Krobovu slabou standardku odvrátil Kysela do autu.
63
Štohanzl nyní poslal k zemi Litsingiho, ale znovu se situace obejde bez karty Každopádě domácí zvyšují obrátky a dostávají Středočechy pod tlak.
62
Ščuk na polovině hřiště doslova sejmul Vachouška, ale sudí Franěk kartu nevytahuje.
61
Teď měl přijít gól! Domácí Jindráček zblízka hlavou trefil tyč a následně z hranice vápna Ljevakovič napálil břevno! Takové smůly pro domácí.
60
Teplice tvoří hru, Boleslav to zkouší na brejky.
59
Po faulu na Jindráčka dostal žlutou kartu Kúdela.
58
Vachoušek (TEP) obdržel žlutou kartu.
57
Hosté následně kopali rohový kop, kterému se ale Teplice ubránily.
56
Vachoušek zůstal ležet na trávníku, ale Jarolím postupovals míčem dál a nakonec po zmatku v teplické obraně měla Boleslav velkou šanci!
55
Brzy po svém příchodu se Bratanovič ocitl v ofsajdu, sudí píská.
54
Teplice provedly změnu v útočných řadách. Chukwumu nahradil Bratanovič.
52
Jablonský zůstal v klidu a nechal jít míč do autu před dotírajícím Zahustelem.
51
Klimpl odhlavičkoval míč do bezpečí po centru Kúdely.
50
Chukwuma se vrátil na hřiště a chtěl jít do další šance, ale po jeho postavení v ofsajdu sudí hru přerušuje.
49
Chukwuma nyní zůstal ležet v blízkosti vápna a musel být ošetřován. Hra byla nachvíli přerušena,
48
Vzápětí domácí opět stříleli, Diviš si připsal důležitý zákrok!
47
Teplice začaly druhou půli velmi zajímavou akcí, po centru Jindráčka chtěl hrát nůžkami Chukwuma, ale netrefil se.
46
Držení míče: 52:48 [%]
Střely celkem: 5:4
Střely na branku: 3:2
Rohové kopy: 5:2
Máme za sebou první poločas, ve kterém branka nepadla. Oba celky měly jednu až dvě gólové příležitosti, ale jinak nijak pohledný fotbal nesledujeme.
45
44
První poločas se už spíše dohrává...
43
Boleslav pronikla do vápna, ale nezakončila, následně Teplice dostaly míč na útočnou polovinu, ale také o něj záhy přišly.
42
Teplice zůstávají u míče na útočné polovině, zatím ale bez koncovky.
41
Nivaldo vybojoval roh pro Teplice. Nápor domácích bude pokračovat.
40
Krásná akce Teplic! Jablonský s míčem postupoval až na hranici vápna a pak hodně zkušeně vypálil na Diviše. Gólová šance!
38
Po rohu Jarolím našel obloučkem Štohanzla, který hlavou velmi dobře mířil! Grigar zachránil Teplice.
37
Rychlý průnik Boleslavských po levé straně znamená rohový kop pro Středočechy.
36
Rychlý kontr na druhé straně, Kysela levačkou obstřeloval gólmana, míč do branky ale nedostal.
35
Jindráček ve vápně tečoval střelu Litsingiho, ale Diviš míč chytá!
34
Vachoušek faulován na polovině hřiště. Míč rozehrají Teplice.
33
Krob ze standardky kroutil míč do vápna, situaci si nakonec pohlídal gólman Diviš.
32
Hraje se převážně ve středu pole, odkud se góly budou dávat těžko.
31
Tempo hry trochu upadlo, ani jednomu ze soupeřů se nyní nedaří příliš kombinovat.
30
Zmatek v boleslavském vápně vygradoval v třetí roh Teplic v řadě.
29
Domácí rozehráli roh signálem, nákop Ljevakoviče byl dost mizerný, ale shodou okolností vybojoval další roh.
28
Následně Teplice vybojovaly rohový kop....
28
Domácí se pokusili o rychlou útočnou akci, následný centr Litsingiho byl odvrácen do autu.
27
Chukwuma je zatím hodně aktivní. Nejprve sám založil útočnou akci a pak po centru Kroba hlavičkoval vedle branky Jakuba Diviše.
26
Teplice se snaží probít kolem rohového praporku, míč ale několikrát skončil v autu.
25
Rosa (MBL) skluzem sejmul Litsingiho a vyfasoval okamžitě žlutou kartu!
24
Vachoušek nyní vybízel Jindráčka, ten si však míč zpracoval rukou, takže sudí Franěk musel hru přerušit.
23
Vachoušek si našel prostor a z hranice vápna mířil jen těsně nad!
22
Oba celky hrají poměrně opatrně. Přece jen jsou si vědomi faktu, že se jedná o přímý souboj o třetí místo v tabulce.
21
Litsingi vymýšlel nápaditý pas na Jindráčka do vápna, ale míč nakonec skončil v zámezí.
20
Teplice sice tvoří hru, gólovou šanci si ale vypracovala Mladá Boleslav.
19
A další závar po rohu! Koreš hlavičkoval jen těsně vedle branky.
18
Boleslav mohla jít do vedení! Jan Bořil hlavou trefil tyč, na roh pak se štěstím odvrátil Jablonský.
17
Chukwuma adresoval Nivaldovi do vápna zajímavou přihrávku, míč ale získal gólman Diviš.
16
Boleslav rozehrála standardku signálem, záhy ale Chukwuma s Nivaldem se prokombinovali na útočnou polovinu, kde domácí posléze o míč přišli.
15
Boleslav zatím není v kombinaci příliš kvalitní. Po jakémsi náporu Teplic z úvodu zápasu se snaží o aktivní hru, ale zatím to není ono.
14
Tepličtí fanoušci nyní oslavují a skandují jméno Milana Matuly, který po zápase se Slavií dostal diskutabilní třízápasový distanc...
13
Jarolímův nákop odvrátil Vondrášek hlavou do autu.
12
Krob pod tlakem lacino ztratil míč, situaci pak za cenu faulu musel hasit Jablonský.
11
Úvod utkání je zatím hodně vlažný. Snad se v průběhu utkání dostanou oba celky k lepší a aktivnější hře.
10
Tentokrát dostal přihrávku do ofsajdu Vachoušek, sudí hru přerušuje.
9
Jindráček posílal míč z rohu do vápna, Chukwuma následně trefil pouze boční síť.
8
A nyní Jindráček svou bojovností získal pro Teplice rohový kop.
7
Vachoušek se snažil vysunout Chukwumu, ale teplický záložník poslal dopředu nepřesný míč. Přesto Chukwuma svou aktivitou vybojoval alespoň autové vhazování.
6
Jindráček v ofsajdu, akce Teplic předčasně ukončena.
5
Boleslav podnikla výpad do teplické obrany, vše ale domácí nakonec přežili. Grigar bude vykopávat.
4
Úvod utkání je zatím dost nepřesný, ani jeden z týmů nekontroluje míč.
3
A pozor, vzápětí hlavičkoval v pokutovém území Chukwuma, ale Diviš byl připraven.
3
Jindráček vybojoval vhazování v blízkosti rohového praporku Boleslavi.
2
Míč je u Grigara, nejprve hrál malou domů Klimpl, následně po nepřesnosti v kombinaci od hostujícího týmu došel míč k brankáři znovu.
1
-10
Zhruba deset minut do začátku utkání na tribunách není mnoho diváků, při předchozím domácím utkání se Slavií byla návštava podstatně vyšší. Studené počasí a večerní pondělní termín situaci také příliš neprospívá.

V Teplickém dresu každopádně poprvé bude hrát v základní sestavě Chukwuma, na lavici zůstal pro tentokrát pouze Ramos.

FK Teplice: Grigar – Vondrášek, Jablonský, Klimpl, Krob – Nivaldo, Ljevakovič, Vachoušek (C), Litsingi – Chukwuma, Jindráček.
Náhradníci: Slavík – Takács, Ramos, Vůch, Bratanovič, Salami.

FK Mladá Boleslav: Diviš – Bořil, Kysela, Rosa, Dosoudil – Kúdela, D. Jarolím (C), Štohanzl, Ščuk, Zahustel – Koreš.
Náhradníci: Miller – Mehanovič, J. Eliáš, Bartl, Šultes, Magera.

Rozhodčí: Franěk – Vysloužil, Gallo.
V utkání 21. kola Gambrinus ligy přivítají fotbalisté Teplic na svém trávníku hráče z Mladé Boleslavi. Půjde o souboj rovnocených rivalů, protože se proti sobě střetnou třetí Teplice s pátými Stedočechy, kteří na žlutomodré mají jen minimální bodovou ztrátu.

Aktuálně třetí Teplice v minulém kole remizovaly v Jihlavě 1:1, když prohrávaly, ale ve druhém poločase srovnal skóre Nivaldo. Teplice tak nenavázaly na předchozí výhru nad Slavií. Doma zatím ale mají Severočeši na jaře stoprocentní bilanci, když na domácím trávníku porazili Sigmu Olomouc (4:0) a Slavii (1:0).

Při karetním trestu Hoška a distancu pro Matulu nominovaly z třetiligového farmy Maroše Klimpla z Chomutova na post stopera vedle Jablonského.

Ani Mladá Boleslav nebude kompletní, protože jí ve svém středu bude chybět ofenzivní bijec Martin Nešpor, který stojí za čtyři žluté karty.

V Teplicích to bude také o souboji střelců, domácí Litsingi totiž skóroval v letošní sezóně již desetkrát, mladoboleslavský Jasmin Sčuk pak sedmkrát.

Teplice s Mladou Boleslaví pravidelně sehrávají vyrovnané zápasy. V devatenácti utkáních Boleslav vyhrála sedmkrát, Teplice šestkrát a šestkrát se dohrálo s remízou. Na podzim Boleslav porazila Teplice 1:0, na konci minulé sezóny pak ale žlutomodří zvítězili například 4:0.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.