FORTUNA:LIGA - Základní část - 11. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Dukla : Slovácko - 19. října 2017   18:00

Dukla
79' Podaný (Djuranović)
1:1
(0:1)
Slovácko
41' Zajíc  (Petr)

F. Rada (C) – Preisler, Mario Holek, Jiránek, Podaný – Milošević, Koreš (62. Djuranović), Daniel Tetour – Schranz (73. Brandner), Holenda, Holík (57. Bílovský).
M. Hruška – Bezpalec, Bílovský, Brandner, Kovaľ, Djuranović, Mustedanagić.
Orel – Pospíšil, Flimmel
Na Julisce, Praha-Dejvice
1332 diváků
Heča – Reinberk, S. Hofmann, Divíšek, Šimko – Navrátil (76. Juroška), Šumulikoski (C), Havlík, Machalík – Zajíc – Petr (66. Sadílek).
Daněk – Hellebrand, Juroška, Tkáč, Sadílek, Yu.

CELÝ SESTŘIH: Dukla - Slovácko 1:1. Pražané drží domácí neporazitelnost

Z mé strany je to pro dnešní večer vše. Užijte si zbytek dnešního večera a v neděli u zápasu Slavie s Libercem se budu těšit na počtenou!
Držení míče: 48 % : 52 %.
Střely na branku: 8:8.
Střely mimo: 5:2.
Rohy: 9:3.
Druhá půle již snesla rozhodně přísnější měřítko. Dukle se podařilo vyrovnat z rohového kopu, který zužitkoval Jakub Podaný. V závěru bylo znát, že remíza se nehodí ani jednomu celku, a tak se hrálo nahoru-dolů. Další branka už ale nepadla, a tak si dnes skutečně oba týmy odvezou z Julisky jeden bod.
90+2'
90+1'
Nastavují se dvě minuty.
90'
Brandner přesprintoval protihráče na pravém křídle a ve vápně ostrým pasem našel Holendu, ten ale nedokázal rychlý pas usměrnit na bránu Heči.
89'
Tetour zatáhl za záchrannou brzdu a ještě na polovině soupeře poslal k zemi unikajícího protihráče – žlutá karta.
89'
Balon se ze skrumáže před bránou odrazil mezi tři tyče, Heča byl ovšem pozorný a míč chytil do svých rukavic.
89'
Centrovaný balon odvrátili hosté k Miloševićovi a také jeho ránu nakonec zvládli usměrnit do bezpečí. Uvidíme roh.
88'
Hra se velmi rychle přesunula na druhou stranu. Také Dukla bude mít k dispozici standardní situaci, konkrétně zkrácený roh.
87'
Havlík se pokoušel o přímé ohrožení Radovy svatyně, balon ale poslal hodně nad.
86'
Zahrozit budou moci i fotbalisté Slovácka. Ti totiž budou mít k dispozici volný přímý kop.
85'
Pražané postupovali do přečíslení tři na dva, které na levé straně zakončoval Djuranović. Jeho pokus na bližší tyč ale nakonec mířil mimo.
84'
Do vápna Dukly přiletělo hned několik centrů, ani jeden z nich ovšem nebyl přesný, a tak domácí mohou otočit hru.
83'
Zdá se, že oba týmy budou chtít vyhrát. Dukelští mohli útočit do otevřené obrany, nepřesná přihrávka jejich akci ale zastavila.
82'
Hosté se po inkasovaném gólu opět osmělili. Z pravého křídla se ale do vápna protlačit nedokázali.
81'
Tentokrát míč přiletěl na přední tyč, kde bylo zakončení jednoho z domácích hráčů včas zablokováno.
80'
Pražané se pokoušejí otočit utkání. Holenda sprintoval kupředu, jeden z beků mu na poslední chvíli míč vypíchl – další roh.
79'
Dukla právě vstřelila branku!
Je vyrovnáno! Centr od rohového praporku byl prodloužen na zadní tyč, kde ho JAKUB PODANÝ dokázal z bezprostřední blízkosti poslat neomylně do sítě.
78'
Několik přihrávek na hranici vápna vedlo k prvnímu opravdu nebezpečnému zakončení, pozorný Heča ale vytáhl povedenou střelu nad.
78'
Zdá se, že se domácí pokoušejí stupňovat svůj tlak. Naopak hráči Slovácka opět brání v jedenácti.
77'
Tetour našel nejrychleji odražený míč, cestu do vápna měl ale zavřenou, a tak raději vrátil balon obráncům.
76'
Střídání v týmu 1.FC Slovácko: ze hřiště odchází Jan Navrátil, přichází Jan Juroška.
76'
Havlík je ve druhé polovině velmi aktivní. Nyní se pokoušel do vápna proniknout středem, hlavu dokázal svým spoluhráčům docela zamotat, nakonec se ale jemu samotnému zamotal balon pod nohy, a tak měli beci Dukly úlohu o něco snazší a zvládli ji na výbornou.
75'
Havlík mohl zahrozit z pravé strany, jeho střílený pas se nakonec kroutil mezi tři tyče, Rada zasáhl bez větších potíží.
74'
Dnešní utkání sleduje 1332 diváků.
73'
Střídání v týmu FK Dukla Praha: ze hřiště odchází Ivan Schranz, přichází Patrik Brandner.
72'
Tetour číhal na přihrávku na hranici šestnáctky, když k němu ale balon doputoval, zastoupil mu cestu rozhodčí, který nechtěně pomohl Slovácku. Hosté se záhy zmocnili míče.
71'
Domácí beci se ovšem stačili včas vrátit a získali míč zpět. Přechodová fáze jim ale dnes nevychází.
70'
Dukle se dnes nedaří. Po několika pasech na vlastní polovině přišla opět hrubá chyba a kupředu může postupovat Machalík.
68'
Na druhé straně jsme viděli rohový kop. Do zakončení se protlačil Podaný, jehož hlavička skončila mimo.
67'
Hráči Slovácka působí ve druhé půli velmi jistě a koncentrovaně. Po několika přesných pasech dostal hodně prostoru ve středu hřiště Šumolikoski, jenž vypálil. Brankář Rada byl u své pravé tyče včas.
66'
Střídání v týmu 1.FC Slovácko: ze hřiště odchází Jakub Petr, přichází Lukáš Sadílek.
65'
Bilovský měl co dělat, aby na vlastní polovině udržel balon proti dotírajícím protihráčům. Nakonec byl úspěšný a postupný útok Dukly může pokračovat.
64'
Hosté aktivně napadají rozehrávku Dukly a domácí tak musejí často do kombinace zapojovat i svého brankáře.
63'
Dlouhý nákop měl nalézt Zajíce. Toho ale pokryl Jiránek a balon tak doskákal až k Radovi.
62'
Střídání v týmu FK Dukla Praha: ze hřiště odchází Štěpán Koreš, přichází Uroš Djuranović.
61'
Ani tentokrát jsme neviděli větší hrozbu. První balon odhlavičkovali Moravané pryč ze svého vápna a další centr se Schranzovi nepovedl, neboť balon nasměroval přímo do Hečových rukavic.
60'
Centr z rohu dokázali hosté odvrátit. Záhy přiletěl do šestnáctky další míč a ten na druhý roh v krátkém sledu prodloužil Heča.
59'
Po delší době jsme byli svědky také akce hostí. Centr z pravé strany byl sražen na roh.
58'
Ve druhé půli hrají fotbalisté z Uherského Hradiště o poznání aktivněji. Nyní ale nikdo z trojice Havlík, Machalík, Šimko nedokázal z levého křídla dostat míč do šestnáctky.
57'
Střídání v týmu FK Dukla Praha: ze hřiště odchází Lukáš Holík, přichází Frederik Bílovský.
56'
Zajímavá akce hostů. Havlík si narazil míč s Petrem a moc nechybělo, aby další hráč Slovácka Havlíkovu nabídku poslal zblízka do sítě. Levé křídlo Slovácka navíc záhy vybojovalo míč zpět, jeho dělovka ale skončila nad.
55'
Hosté pokračují v útočení. Havlík se pokusil poslat míč do pokutového území vzduchem, na balon ovšem číhali jen domácí beci.
54'
Navíc přišla zajímavá protiakce a nakonec jen vinou nepřesného pasu nemusel zasahovat brankář Rada.
53'
Dukelští hrají s balonem na polovině svého soka, zatím se jim ale nedaří přiblížit se na dostřel.
52'
Na druhé straně se pokoušel uvolnit Koreš. Ten ideální moment pro střelu prováhal a záhy byl o míč připraven.
51'
Centrovaný balon nikoho v bílém dresu nenašel, Pražané se bez větších problémů ubránili.
50'
Podaný zastavil unikajícího protihráče na hranici pravidel a hlavní rozhodčí píská proti Dukle. Uvidíme volný přímý kop.
49'
Autové vhazování směřovalo přesně na Holendu, ten ale zůstal na hrotu utopen mezi obránci Moravanů a balon udržet nedokázal.
48'
Schranz čekal na přihrávku na pravém křídle příliš dlouho, Divíšek ho totiž dokázal předskočit a odpálit balon do bezpečí.
47'
Hráči Slovácka se ujali rozehrávky a ihned se vydali kupředu. Petr se pokoušel míč prostrčit do šance Zajícovi, druhý jmenovaný na balon nedosáhl.
46'
První pětačtyřicetiminutovka je minulostí. Bohužel zatím nikterak atraktivní podívanou nesledujeme. Hráči Slovácka většinu první půle čekali na chybu soupeře a Dukle se hra do plných nedařila. Ve 41. minutě navíc přišla i pro Moravany tolik kýžená hrubka, kterou Kordulovi svěřenci dokázali potrestat. Rychlý protiútok přetavil v branku Tomáš Zajíc. Doufejme, že se ve zbytku utkání dočkáme zajímavější podívané. Druhá půle by měla startovat zhruba v 19 hodin.
45+1'
45+1'
Dukla v závěru prvního poločasu působí bezradně. Po několika krátkých pasech na vlastní půli přišel od Holka nicneřešící nákop až k brankáři Hečovi.
45'
Nastavovat se bude jedna minuta.
44'
Větší nebezpečí znamenal Schranzův centr, který na vzdálenější tyči našel Holendu, jehož hlavička v záklonu se mezi tři tyče nakonec nevešla.
43'
Holík si to namířil po levém křídle, proti přesile ovšem balon udržet nedokázal.
42'
O odpověď se pokoušel Holenda, který si zabíhal za obranu Slovácka. Nedostal ovšem přesný pas.
41'
Slovácko právě vstřelilo branku!
Po sérii žlutých karet se zapisují hráči hostů také do střelecké listiny. Velkou hrubici v obraně Dukly dokázal potrestat TOMÁŠ ZAJÍC. Ten postupoval po špatné přihrávce Pražanů do otevřené obrany, spolu s Petrem, od něhož dostal finální přihrávku a Radu překonal přízemní střelou na bližší tyč.
40'
Hráči Slovácka pokračují v ostré hře. Za zbytečný faul na polovině hřiště vidí žlutou také Petr.
40'
Další žlutou kartu dostal Šumulikoski, ke kterému se sudí vrátil po Korešově šanci.
39'
Koreš se pokoušel centr ve střední výšce akrobaticky usměrnit do brány, nakonec se od něj ale balon jen odrazil do zámezí.
38'
Další nedovolený zákrok už pozornosti sudího Orla neunikl. Divíšek za podražení zezadu inkasuje žlutou kartu.
38'
Hofmann na polovině hřiště sestřelil Holendu. Dle mého šlo o jasný faul, hlavní sudí ale nechal pokračovat ve hře.
37'
Reinberk dostal na pravém křídle poměrně hodně prostoru, svým centrem ale ve vápně nikoho ze svých spoluhráčů nenalezl.
36'
Hosté se pokusili o připravený signál, který jim ale hrubě nevyšel. Střílená přihrávka skončila jen u Koreše, jenž nastartoval rychlý brejk svého týmu. Moravané se nakonec stačili včas vrátit a nikoho z hráčů ve žlutém nenechali zakončit.
35'
Jenže akce Dukly skončila pomalu dříve než začala a záhy fotbalisté Slovácka vybojovali roh.
34'
Holek si trochu zahrával, jako poslední hráč ale nakonec předvedl zdařilou kličku a bude moci rozehrávat.
33'
Přihrávka vzduchem doletěla k volnému Machalíkovi. Ten ovšem musel hlavičkovat v záklonu, a tak míč poslal hodně mimo.
32'
Schranz dokázal vystát protihráče u rohového praporku a nakonec jeho centr odvrátil na roh.
31'
Zajímavý centr z levé strany propadl až na vzdálenější tyč, kde se pokoušel zakončovat Holenda, ten však v poměrně nebezpečné pozici míč vůbec nedokázal trefit.
30'
Viděli jsme několik ostrých střetů ve středu hřiště. Sudí nepískl ani jeden, a tak hra pokračuje. Útočí fotbalisté Dukly.
29'
Koreš se na levém křídle nabízel Podanému. Druhý jmenovaný ale poslal přihrávku příliš dlouhou a balon tak skončil v autu.
28'
Po pravé straně se to Pražanům nepodařilo. Po těsném souboji u rohového praporku míč skončil v zámezí a Heča bude vykopávat.
27'
Hosté míč prakticky jen odevzdali svému sokovi, který se teď snaží dostat do vápna Slovácka.
26'
Holenda na polovině hřiště nedovoleně zastavil protihráče ostrým zákrokem, a tak vidí žlutou kartu.
26'
Nakonec to vyšlo domácím tak napůl. Míč sice do vápna protlačili, pouze ale do míst, kde se nacházel brankář Heča, jenž bez potíží ukryl balon do rukavic.
25'
Podaný s Korešem operují u útočného rohového praporku a snaží se vymanit ze sevření soupeřových beků.
24'
Domácí lacino přišli o míč a pozornost Rady se vyzkoušel ze střední vzdálenosti vyzkoušet Havlík. Brankář Pražanů uspěl.
23'
Hráči ve žlutém opět u balonu. Tentokrát ale hrají na vlastní půli.
22'
Podaný se uvolnil na levém křídle a nebezpečně odcentroval. Před číhajícími hráči Dukly dokázal míč do bezpečí vyboxovat brankář Heča.
21'
Centrovaný míč v malém vápně žádné škody nenadělal. Hosté se v pohodě ubránili, záhy se ale trochu zbytečně zase balonu zbavili.
20'
Dukelští fotbalisté vybojovali rohový kop.
19'
Jenže nakonec nedošlo ani ke střele. Hráči Slovácka svou taktiku nemění. Nyní ale málem Reinberk namazal do běhu Schranzovi, který jen těsně nedosáhl na zpětnou přihrávku.
18'
Fotbalisté Slovácka záhy o balon přišli a naopak se musejí bránit. Jejich soupeř totiž velice rychle otočil hru a snaží se vymyslet něco nebezpečného.
17'
Zatím to dnes skutečně není žádná ofenzivní podívaná. Hráči v bílých dresech kombinují na vlastní půli a nikam nepospíchají.
16'
Šumulikoski rozehrál roh nakrátko a pro následný centr do šestnáctky si bezpečně vyskočil Rada.
15'
Do vápna Dukly neohroženě pronikl Machalík, obránci domácích se ale včas vrátili a střílený centr jeden z nich odvrátil na roh.
14'
Domácí dokázali znovu vybojovat míč a z hranice šestnáctky to zkusil Holík. Jeho rána skončila přesně v náručí brankáře Heči.
13'
Domácí prchali do rychlého protiútoku, který nakonec trochu přibrzdil Koreš, jehož technickou střelu dokázali Moravané zablokovat.
12'
Nakonec postupný útok hostí nikam daleko nevedl. Naopak na druhé straně přiletěl centr do vápna, který dokázal Holenda v tísni usměrnit pouze nad.
11'
Hosté rozehráli nakrátko a ani teď se kupředu nehrnou, naopak si trpělivě přihrávají nakrátko na vlastní půli.
10'
Ta přišla nyní po nepřesně přihrávce. Rychlý útok Slovácka byl ale záhy zastaven nedovoleným zákrokem. Uvidíme standardní situaci na polovině hřiště.
9'
Fotbalisté z Julisky zatím jasně diktují tempo hry. Hosté jsou zatažení a trpělivě čekají na svou šanci k zisku míče.
8'
Dukla zahrávala volný přímý kop. Míč propadl do vápna, odkud ho hráči z Uherského Hradiště dokázali odklidit do bezpečí.
7'
Holenda číhal na centrovaný míč, který také do šestnáctky přiletěl, forvardovi Dukly scházelo pár centimetrů, aby míč ve vzduchu zasáhl.
6'
Hráči ve žlutých dresech otočili hru a kombinují na polovině soupeře.
5'
Navrátil se individuálně prosmýkl z pravé lajny do středu hřiště a v tísni zakončoval zpoza vápna bodlem. Přízemní střele scházela potřebná razance, a tak si Rada bez větších problémů poradil.
4'
Fotbalisté Slovácka se zmocnili míče, nikam však nespěchají. Sledujeme poklidnou rozehrávku na jejich polovině.
3'
Domácí jsou častěji na míči, zatím se ale nemohou dostat do přímého ohrožení svatyně hostí.
2'
Zápas byl před malou chvílí zahájen. Iniciativy se jako první chopili domácí, Koreš se zkoušel do vápna dostat individuálně z levé strany, úspěšný nebyl.
1'
Věděli jste, že...?
Na první pohled střetnutí mezi Duklou a Slováckem nezavání gólovými hody, opak je však pravdou. V posledních čtyřech zápasech dnešních soupeřů jsme viděli hned sedmnáct branek, tudíž v průměru přes čtyři góly na utkání.
1. FC Slovácko
Hosté v tabulce svému dnešnímu soupeři se ziskem osmi bodů dýchají na záda. Jsou totiž jedenáctí. Moravané ovšem na výhru čekají už od třetího kola, kdy dokázali doma udolat ostravský Baník. Všechny zbylé body posbírali fotbalisté Slovácka za remízy. Před týdnem zavítali Kordulovi svěřenci do nedalekého Brna, kde padli 2:1. Právě Zbrojovka spolu s poslední Jihlavou aktuálně hráče z Uherského Hradiště stíhá. Na sestupové příčky mají hosté náskok jediného bodu.
FK Dukla Praha
Fotbalistům Dukly patří v tabulce desátá příčka. Svěřenci trenéra Hynka zatím dosahují naprosto odlišných výsledků v zápasech doma a venku. Zatímco Na Julisce Pražané ztratili jen dva body za remízu se Spartou a neinkasovali jediný gól, venku zase urvali pouhou jednu remízu. Minulý víkend Dukelští zavítali do Liberce, odkud odjížděli s porážkou 3:0. Zvednou se Dejvičtí, jak je zatím v této sezóně jejich zvykem, opět před domácím publikem?
Dobrý den, ještě jednou vítejte u zápasu 11. kola HET ligy mezi Duklou a Slováckem.