FORTUNA:LIGA - Základní část - 17. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Jablonec : Teplice - 17. února 2018   15:00

Jablonec
36' Jovović (Hübschman) • 86' Chramosta
2:1
(1:1)
Teplice
6' Hora  (Hyčka)

V. Hrubý – Holeš, Pernica, Lischka, Matěj Hanousek – Trávník, Hübschman (C), Považanec (78. Doležal), Masopust – Chramosta (89. V. Kubista), Jovović (87. Zelený).
Hanuš – Piroch, Zelený, Doležal, Janković, V. Kubista, Breda.
Královec – Hájek, Myška.
Stadion Střelnice, Jablonec nad Nisou
1 710 diváků
Jakub Diviš – Hyčka, Král, Čmovš, Krob – Ljevakovič (C), Kučera, Vošahlík (87. Trubač), Hora (67. Žitný) – Jan Rezek (87. Červenka), Vaněček.
Grigar – Richter, Žitný, Soungole, Červenka, Haljeta, Trubač.

CELÝ SESTŘIH: Jablonec - Teplice 2:1. Ze sporné penalty rozhodl Chramosta

Ode mne už je to pro dnešek vše. Z Jablonce se s vámi loučím, přeji příjemný zbytek soboty a někdy příště opět na počtenou!
Je dobojováno. Vítězem dnešního utkání se nakonec stává tým FK Jablonec! A nutno říct, že zřejmě zaslouženě. Domácí byli po většinu zápasu aktivnější a nakonec se skóre přiklonilo na jejich stranu, když penaltu suverénně proměnil Jan Chramosta. Teplice ještě mohly vyrovnat, ale nůžky Vaněčka skončily nad břevnem.
90+4'
90+3'
A ještě jedna příležitost Teplic. Míč dostal uvnitř šestnáctky na nohu střídající Žitný a mohl vyrovnat. Střela mu ale vůbec nesedla, Hrubý ji snadno chytá a utkání končí!
90+2'
Na Ljevakovičův centr si vyskočil stoper Pernica a odhlavičkoval balón mimo pokutové území. Diváci si už přejí závěrečný hvizd, stále se ale ještě hraje!
90+1'
Jablonečtí odkopli míč a hnal se za ním s vidinou zakončení za vyběhnutého gólmana Doležal. Rychlejší byl Čmovš a Teplice stále žijí.
90'
Na rohový kop se vydal také brankář Diviš, ale s centrem si domácí defenziva poradila. Diviš zůstává na půlící čáře a rozdává přihrávky.
Nastavují se tři minuty!
89'
Střídání v týmu FK Jablonec: ze hřiště odchází Jan Chramosta, přichází Vojtěch Kubista.
89'
Mohlo být vyrovnáno! Ve vápně Jablonce putoval kulatý nesmysl z hlavy na hlavu. Nakonec se do něj povedenými nůžkami opřel Vaněček a tribuny jen zahučely, když jeho zakončení skončilo těsně nad břevnem!
88'
Oba trenéři zareagovali sérií střídání. Teplice tlačí čas a všechny síly budou nyní muset vrhnout do ofenzivní fáze hry.
87'
Střídání v týmu FK Jablonec: ze hřiště odchází Vladimir Jovović, přichází Jaroslav Zelený.
87'
Střídání v týmu FK Teplice: ze hřiště odchází Jan Vošahlík, přichází Daniel Trubač.
87'
Střídání v týmu FK Teplice: ze hřiště odchází Jan Rezek, přichází Marek Červenka.
86'
Jablonec právě vstřelil branku!
Domácí se chvíli před koncem ujímají vedení! K exekuci pokutového kopu se postavil JAN CHRAMOSTA a poslal gólmana na druhou stranu. Tepličtí ještě protestují u sudího, už jim to však není nic platné.
85'
Penalta pro Jablonec! Po rohovém kopu vyrazil Diviš míč do míst, kam se dral Masopust. Ten se dostal do kontaktu s obráncem a poroučel se k zemi.
84'
Doležal ve středu pole ustál souboj s Králem. Akci ale pokazil Masopust, jenž nepřesnou přihrávkou našel pouze nohu Aloise Hyčky.
83'
Divišův výkop prodloužil mladý Žitný za sebe, tam ovšem nebyl žádný z jeho spoluhráčů a míč se v poklidu dokutálel k brankáři Hrubému.
82'
Vladimir Jovovič se nerozpakoval a ze střední vzdálenosti pálil. Rána skončila na tribuně a bude se vykopávat od Divišovy svatyně.
82'
Chramosta táhl středem interesantní jablonecký brejk. Nevyšla mu následná přihrávka na Jovoviče, proti které skvěle vytyčil nohu stoper Alex Král.
81'
Doležal se před brankou rval o volný míč, ale Král byl nakonec ve spolupráci s Divišem úspěšnější a Tepličtí situaci ve zdraví přežili.
80'
Masopust poslal svůj prudký centr pouze do Kroba, jenž míč odrazil do autu a domácí tedy budou vhazovat.
79'
Z rohového kopu Jablonec nic nevytěžil. Jistě bude zajímavé pozorovat působení Martina Doležala, jenž doplňuje Chramostu na hrotu. Petr Rada by rád bral tři body!
78'
Střídání v týmu FK Jablonec: ze hřiště odchází Jakub Považanec, přichází Martin Doležal.
78'
Masopust prostrčil míč do vápna Chramostovi. Ten jej pálil před branku a výborným skluzem se prezentoval Admir Ljevakovič.
77'
Kučera napřáhl z podobné vzdálenosti jako před chvílí Rezek a brankář Hrubý jeho štiplavý projektil ztlumil v rukavicích.
76'
Teplice v posledních minutách více drží balón a vyrovnaly obraz hry. Povede se někomu strhnout vedení na svoji stranu, nebo skončí zápas smírem?
75'
Rezek trošku nečekaně vystřelil z velké dálky, nebylo to ovšem vůbec marné! Hrubý nakonec zasahovat nemusel, míč totiž zapadl asi metr vedle jeho pravé tyčky.
74'
Žitný velmi dobře napadal a ztížil rozehrávku Považancovi, který si s míčem ještě žongloval. Nakonec to domácí záložní zdárně ustál.
74'
Žlutou kartu dostává David Lischka (FK Jablonec).
73'
Hrubý se pokusil mohutným nákopem od vlastní branky najít za obranou Chramostu. Akrobaticky míč odhlavičkoval Čmovš a domácí budou vhazovat.
72'
Hyčkův nepovedený nízký centr odkopl Považanec do bezpečí. Jablonec pomalu obrací hru na polovinu Teplic.
Střely: 10:1.
71'
Záludný Jovovičův centr byl tečován a skončil těsně mimo Chramostův dosah. Následný rohový kop odhlavičkoval Žitný mimo šestnáctku.
70'
Lischka si ještě rozmýšlí přechod dopředu a přihrává Hrubému. Teď už zelenobílí rozvíjí útok.
69'
Trávníkův centr nadělal před brankou menší neplechu, ale domácím chybí v těchto situacích větší důraz. Velmi dobrým dojmem se navíc prezentuje teplická stoperská dvojice Čmovš – Král.
68'
Čmovš se snažil o pokrytí míče před dotírajícím Chramostou, kulatý nesmysl mu ale odskočil od nohy a ani skluzem už hostující bek rohovému kopu nezabránil.
67'
Střídání v týmu FK Teplice: ze hřiště odchází Jakub Hora, přichází Patrik Žitný.
67'
Trávníkův nadýchaný centr přistál na hlavě Masopusta, jehož zakončení skončilo mimo prostor tří tyčí.
66'
Jovovič pronikl do pokutového území a přihrával po zemi pod sebe. Našel pouze Čmovše a ze situace tedy nic nebylo.
65'
Žlutou kartu dostává Admir Ljevakovič (FK Teplice).
64'
Pěkná akce trošku rozproudila atmosféru v ochozech. Necelé dvě tisícovky diváků chtějí vidět gól v teplické síti.
63'
Tak to byla parádní akce! Považanec si skvěle prostrčil míč mezi dvojicí protihráčů a hnal se dopředu. Vyzval na pravé straně nabíhajícího Masopusta, jenž už mohl střílet, ale ještě připravil šanci na vápně volnému Trávníkovi. Ten pálil z první a branku těsně přestřelil!
63'
Vošahlík si udržel na zádech dotírajícího Jovoviče a hosté zůstávají u balónu.
61'
Považanec zkusil štěstí ze střední vzdálenosti, po vydařené kombinaci ale vystřelil vysoko nad branku.
Dnešní utkání sleduje 1 710 diváků.
60'
Hanouskova dlouhá přihrávka sice našla Chramostu, ten byl však nachytán v ofsajdovém postavení, což trenéra Radu pořádně rozohnilo!
59'
Matěj Hanousek svoji přihrávkou trefil pouze Kučeru, jenž ukončil jabloneckou akci. Posléze byl faulován Čmovš a nějakou dobu mu trvalo, než se vyškrábal zpátky na nohy.
58'
Trávník v rychlosti přihrál Masopustovi jen na paty. Domácí záložník přesto odcentroval, leč pouze do rukavic gólmana.
57'
Teplice se snaží držet míč. Čmovš i Král zvolili zpětné přihrávky na brankáře Diviše.
56'
Rezkovi exekuce rohového kopu poměrně vyšla a skrumáž v předbrankovém prostoru musel řešit pohotovým odkopem Luděk Pernica.
55'
Teplice se díky dobré silové práci Vošahlíka dostaly do blízkosti domácí šestáctky. Centr Hyčky odpravil Hanousek na rohový kop.
54'
Po faulu ve středu pole rozehrávají zelenobílí. Po přihrávce vpřed zastihl Chramosta míč až v zámezí a hosté budou vhazovat.
53'
Trávník rozehrál standardku technickým centrem. Nejvýše se vyšplhal Vaněček a hlavou jej odvrátil mimo pokutové území.
51'
K centru se dostal na pravé straně Hyčka. Do vápna poslal polovysoký balón, do něhož se opřel z otočky Vošahlík. Střela mu vůbec nesedla a Hrubý nemusel zasahovat.
50'
Jovovič se uvnitř pokutového území rozhodl jít do kličky, přičemž se dostal do kolize s Hyčkou, jenž i přes to, že utržil nějaký bolestivý šrám, dokázal míč odehrát do autu.
49'
Centr Jakuba Hory přistál na hlavě Masopusta, který rozvíjí brejk Jablonce.
48'
Po rohu Jablonce z pravé strany se k hlavičce dostal Pernica. Míč posílal do mlýnice hráčů před brankou a našel Hübschmana. Ten těžký volej nezvládl a zamířil na tribunu.
47'
Lischka vyvezl balón vpřed. Poté Jovovič využil podklouznutí obránce a přihrál Trávníkovi, jehož centr na Chramostu odvrátil Alex Král.
46'
Znovu se hraje! Ljevakovič se okamžitě prezentoval nákopem vpřed, domácí defenziva ale byla dobře připravena.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 16:03.
Je za námi první poločas. Viditelně aktivnějším týmem byl Jablonec, ale musel dotahovat nepříznivé skóre. Zblízka se totiž prosadil Jakub Hora a poslal Teplice do vedení. Domácí poté měli mnoho šancí, přes skvělého Diviše se ovšem dlouho nemohli prosadit. Vladimir Jovovič nakonec po pěkné akci přeci jen vyrovnal na současných 1:1.

Střely:
Jablonec 5:1 Teplice.
45'
45'
Po nepřehledném souboji u autové čáry se za ní nakonec míč zakutálel a vypadá to, že sudí Královec zaduje naposledy v první polovině do píšťalky.
44'
Teplice vyrážejí na útočnou polovinu. Vošahlík si narazil míč s Horou a analyzuje možnosti na další postup.
43'
Nákop z hloubi teplické poloviny přistál přesně na Pernicově hlavě. Domácí obránce jej sklepl na Lischku, jenž se přes Hanouska snaží rozvinout protiakci.
Střely: 5:1.
42'
Trávník zkusil štěstí z dvaceti metrů. Projektil mu ovšem příliš nesedl a Diviš předvedl jeden z jednodušších zákroků.
41'
Král přihrál na střed hřiště právě Rezkovi, jenž se snažil z jednoho dotyku vyzvat Kroba. Ten ale jeho pas nemohl zachytit.
40'
Tým z lázeňského města se snaží své akce hojně vodit přes Rezka. Holeš s ním má plné nohy práce, zatím si ale vede obstojně.
39'
Rezek standardku sám zahrával, přízemním centrem ale nikoho nenašel a sudí navíc odhalil útočný faul.
39'
Rezek si na levém křídle chtěl zatancovat s Holešem. To se mu úplně nepodařilo, ale hosté budou mít k dispozici rohový kop.
38'
Tepličtí se i díky standardní situaci dostaly na útočnou polovinu, ale neprokombinovaly se před zformovanou defenzivní řadu Jablonce.
36'
Je vyrovnáno a nutno říct, že zaslouženě. V další akci Jablonce táhl míč VLADIMIR JOVOVIČ. Vybral si na hraně pokutového území operujícího Hübschmana, jenž mu zkušeně balón vrátil skrz obránce zpět na nohu. Reprezentant Černé Hory neváhal a přízemní střelou na vzdálenější tyčku poslal Diviše do role diváka.
35'
Masopust navedl míč až k pokutovému území. Poté hledal Chramostu, ale trefil ho do paty.
34'
Tomáš Hübschman má zkraje jarní části střeleckou chuť. Míč se k němu nyní dostal za pokutovým územím a domácí kapitán neváhal vyzkoušet střelu. Branku ale po zemi minul.
33'
Pokud Teplice útočí, tak výhradně po levé straně. Nyní z těchto prostorů centroval Krob a našel pouze Pernicu, jenž rozehrává na Masopusta.
32'
Alex Král rázně ukončil další jablonecké rejdění v blízkosti šestnáctky a odkopl míč až ke Hrubému.
31'
Domácí viditelně stupňují tempo. Po další rychlé akci se balón kutálel před Divišovou brankou a beci jej odehráli pouze k Hanouskovi. Ten zkusil střílet šajtlí, leč vůbec mu to nesedlo.
30'
Jovovič vybojoval balón ve středu pole a postupoval vpřed. Nakonec si vybral Chramostu, jenž ještě hledal patičkou Hanouska. Neúspěšně, nablízku byl totiž pouze Vošahlík.
29'
Rezek prostrčil míč do pokutového území na Kroba. Ten jej stihl na hrací ploše, ale před brankou už nikoho nenašel, dobře totiž zakročil Lischka.
28'
Trávník na malém prostoru kombinoval s Považancem. V tomto případě nenašli cestu na dostřel Diviše.
27'
Domácí rozehrávali rohový kop z pravé strany. Trávníkovi se jeho exekuce úplně nevydařila a žádné nebezpečí se nekonalo.
26'
Ljevakovič se snažil zajímavou přihrávkou do uličky vysunout Jakuba Horu, před nímž spolehlivě zasáhl David Lischka.
25'
Teplice se posilněni zákroky svého gólmana vrhají na ofenzivní polovinu hřiště a drží míč v blízkosti rohového praporku.
24'
Neskutečný Diviš! Jablonečtí podnikli bleskovou akci. Masopust po pravé straně doběhl až do pokutového území, načež povedenou přihrávkou našel na penaltě volného Hübschmana. Domácí kapitán pálil placírkou a brankář Teplic jeho pokus fantasticky vyrazil na rohový kop.
23'
Další souboj Pernici s Vaněčkem skončil opět úspěchem domácího stopera. Jablonec vyráží do brejku.
22'
Ojedinělé vteřinky Teplic na útočné polovině střádal Vaněček. Na těsno k němu přistoupil Pernica a rozehrával. Bohužel pro domácí pouze do autu.
21'
Zelenobílí měli k dispozici další zajímavou standardku. Hanousek posunul míč Trávníkovi, jenž centroval do vápna. Bochánek si našel Vošahlík a hlavou jej poslal pryč.
20'
Jablonec disponuje mírnou územní převahou. Vytvořil si i zajímavé šance, Diviš je ale zatím skvělý. Jak se bude zápas vyvíjet dál?
19'
Masopust se obtočil okolo Kroba a chytrou uličkou hledal Chramostu. Škoda pro Jablonec, že vložil do míče příliš velkou razanci a Diviš jej snadno sebral ze země.
18'
Rezkův centr mířící z levé strany neomylně odhlavičkoval Luděk Pernica.
17'
Míč si postavil Michal Trávník. Z nějakých 18 metrů vyslal přes zeď pěknou technickou střelu, kterou parádní robinsonádou vyškrábl Diviš mimo prostor tří tyčí!
16'
To byla šance! Chramosta dostal pas za obranu a z levé strany pronikl do šestnáctky. Diviš výborně vyběhl a střelu vyrazil! K dorážce se dral další jablonecký hráč, ale byl faulován a uvidíme volný přímý kop z ideální pozice.
15'
Za postranní čarou se nepříjemně střetl Masopust s Rezkem. Naštěstí jsou oba hráči v pořádku.
15'
Hrubý po odrazu od Krobova těla sebral míč ze země a rozehrává na pravou stranu, kde operuje Holeš.
14'
Jablonec opět pobyl na útočné polovině. Z rohového kopu ale nic nevytěžil a poté přihrál Masoupust Trávníkovi velice nepřesně.
12'
Následný centr Trávníka odklonil mimo šestnáctku pozorný Vošahlík. Hosté zatím brání dobře.
12'
Trávník si kryl míč před spoluhráči. Nakonec jej rozhodil navrátivší Rezek a Jablonec bude mít k dispozici standardní situaci.
11'
Vaněček se u postranní čáry přetahoval o balón s Hanouskem. Kulatý nesmysl se zakutálel do autu a domácí budou vhazovat.
10'
Jablonec se snaží zjednodušovat hru a chodit přímočaře vpřed. nyní byla k vidění další narážečka, ale opět delší, než by bylo zdrávo. Diviš bude vykopávat od své brány.
9'
Teplice si užívají přítomnost míče na jejich kopačkách. Král kombinuje s Krobem a domácí musí běhat naprázdno.
8'
Z rohu zelenobílí nic nevytěžili a hosté vhazují.
7'
Jablonec se snaží o rychlou odpověď. Do vápna se dostal Masopust a po jeho přihrávce pod sebe bude následovat rohový kop domácího celku.
6'
Teplice právě vstřelily branku!
Hosté se zničehonic ujímají vedení! Po poněkud nepřehledné situaci před brankou se dostal k míči JAKUB HORA a jedinou překážkou už pro něj byl gólman Hrubý. Hora mu procedil míč přes tělo a otevřel tak skóre.
5'
Hübschmann poslal vysoký nákop na levé křídlo. Jovovič jeho pobídku neměl šanci stihnout a Hyčka hlavou odehrál míč k brankáři.
4'
Zatím sledujeme spíše oboustranné oťukávání. Na první interesantní akci čekáme, oba týmy trápí nedokonalosti v kombinacích.
3'
Holeš se po zajímavé narážečce s Masopustem hnal k pokutovému území. Do další přihrávky vložil nohu pozorný Král a akce tím skončila.
2'
Teď kombinují pro změnu Tepličtí. Následně vyslal Krob nákop na Rezka, ten ale míč na hrací ploše nedostihl.
1'
Výkopu se chopili domácí. Zatím se nikam neženou a v poklidu si mezi sebou vyměňují míč na vlastní polovině.
1'
Tribuny se zaplňují opravdu jen velice pomalu, atmosfér bude panovat spíše komorní. Hráči obou mužstev se už trousí na hrací plochu. Jablonec oblékl tradiční zelené dresy, Teplice žluté.
Počasí zde v Jablonci fotbalu v rámci možností spěje. Teplota se drží nad bodem mrazu a především nepadá sníh. Hřiště se zdá být slušně připraveno.

FK Jablonec: V. Hrubý – Holeš, Pernica, Lischka, Matěj Hanousek – Trávník, Hübschman (C), Považanec, Masopust – Chramosta, Jovović.
Náhradníci: Hanuš – Piroch, Zelený, Doležal, Janković.

FK Teplice: Jakub Diviš – Hyčka, Král, Čmovš, Krob – Ljevakovič (C), Kučera – Vošahlík, Hora, Jan Rezek – Vaněček.
Náhradníci: Grigar – Žitný, Soungole, Červenka, Haljeta, Trubač.

FK TEPLICE

Hráči z lázeňského města během zimní pauzy ztratili, stejně jako Jablonec, svoji ofenzivní oporu. Martin Fillo dal totiž přednost změně dresu a nakonec padla volba na ostravský Baník. Teplice nepatří zrovna mezi venkovní lovce. V zápasech mimo vlastní stadion dokázaly zvítězit jen jednou, když zdolaly Duklu. Většinu bodů získaly doma Na Stínadlech.

V tabulce obsazují Tepličtí šestou příčku a na čtvrtý Liberec ztrácejí sedm bodů. Vypadli navíc z poháru a šance na kvalifikaci do Evropy tedy není zrovna nejvyšší. Ale pokud budou v lize pravidelně sbírat body, mohou do boje o pohárové příčky ještě promluvit! Začnou v tom Teplice už dnes vyloupením jablonecké Střelnice?
FK JABLONEC

V Jablonci se toho přes zimní pauzu stalo poměrně hodně. Trenérského žezla se chopil Petr Rada, jenž už má s působením zde zkušenosti. Nový lodivod hned prohlásil, že prioritou bude zřejmě MOL Cup, ve kterém Severočeši stále drží šanci na vítězství a na kvalifikaci do Evropské ligy. Rozhodně se však nedá očekávat, že by HET liga byla odsunuta vyloženě na vedlejší kolej!

Změny se týkaly také hráčských postů, přičemž se ty nejvýraznější odehrály v útoku. Kanonýra Stanislava Tecla si Slavia stáhla z hostování zpět do Prahy a jablonecké vedení muselo jednat. Nakonec dojednalo příchod mladoboleslavského Jana Chramosty a nová akvizice se hned v přípravě uvedla velice zajímavě. Tým od řeky Nisy je díky domácímu prostředí staven do role mírného favorita. Potvrdí ji?
Zdravím všechny fanoušky českého fotbalu! HET liga se po zimní pauze opět vrací na stadiony. My budeme společně sledovat severočeský souboj mezi týmy FK Jablonec a FK Teplice. Obě mužstva se nachází v klidném středu tabulky a k vidění by tak mohl být zajímavý útočný fotbal. Rozhodně tedy sledujte náš přenos a užijte si aktuální informace!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.