FORTUNA:LIGA - Základní část - 11. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Jihlava : Bohemians - 20. října 2017   18:00

Jihlava
60' Tlustý (D. Ikaunieks) • 90' D. Ikaunieks
2:4
(0:3)
Bohemians
9' Kabajev   • 16' Kabajev  (Mašek) • 22' Kabajev  (Luts) • 73' Reiter  (Mašek)

Hanuš – Kryštůfek, Tlustý, J. Krejčí, Mišůn (20. Nový) – Vaculík (C), Urblík (78. N. Daníček) – Fulnek, Zoubele (46. Rabušic), Popović – D. Ikaunieks.
Rakovan – Rosa, F. Novotný, N. Daníček, Rabušic, Nový, Záviška.
Hrubeš – Pelikán, Myška
Stadion v Jiráskově ulici, Jihlava
3360 diváků
Fryšták – M. Dostál, Hůlka, Šmíd, Kocič – Jindřišek (C), M. Hašek – Vaníček (83. Jirásek), Mašek, Luts (46. Reiter) – Kabajev (75. Nečas).
Budinský – P. Buchta, Reiter, Jirásek, Nečas, Kuchta, Krch.

CELÝ SESTŘIH: Jihlava - Bohemians 2:4. Rozhodl rychlý hattrick Kabajeva

Duel 11. kola je v Jihlavě minulostí. Jak se bude zápas vyvíjet ukázal Jevgenij Kabajev, který během třinácti minut vstřelil tři branky. 3:0 tak hosté vedli po první poločase, do hry sice dostal domácí obránce Petr Tlustý. Šanci na drama měl na noze Ikaunieks, ale z protiútoku se hosté prosadili počtvrté. Konečnou podobu výsledku dal v poslední minutě Ikaunieks z penalty. Nutno podotknout, že výhra hostí je naprosto zasloužená, spoustu šancí ještě pochytal Jan Hanuš.
90+3'
90+2'
Do zakončení nepustil Jakuba Nečas Petr Tlustý. Od své brány bude rozehrávat Jan Hanuš.
90+1'
Domácí se ještě snaží o další branku, ale jejich počin byl zastaven pro ofsajd.
90'
Dnešní duel bude o tři minuty delší.
90'
Jihlava právě vstřelila branku!
K penaltě se postavil DAVIS IKAUNIEKS a nedal Fryštákovi šanci, když svůj pokus poslal k jeho levé tyči.
89'
Michael Rabušic byl ve vápně faulován a bude z toho pokutový kop.
88'
Zmar jihlavských hráčů dokumentuje centr Ikauniekse, který poslal centr do vápna strašně nízko, na to nikdo z jeho spoluhráčů nemohl reagovat.
87'
Hosté sice Šmídem přidali další branku, ale ta není stoperovi hostí uznána pro ofsajd.
86'
Krejčí odvrátil centr z levé strany jen k nohám Jindřiška, který jej zpoza hranice vápna poslal na bránu, Jan Hanuš jeho pokus chytá.
84'
Rabušic ve snaze o zpracování míče se dostal do autu. Vhazovat tak budou hosté.
83'
Bohemians naposledy střídají, Antonína Vaníčka nahrazuje Milan Jirásek.
82'
Tlustý chtěl centrovat z pravé strany do vápna, ale do jeho přihrávku vložil nohu Fulnek a poslal míč do zámezí.
80'
Domácí se ještě snaží o další branku, aby zmírnili porážku, ale obrana Bohemky pracuje dobře.
78'
Vysočina naposledy střídá, Jozefa Urblíka nahrazuje Nikolas Daníček.
Dnešní utkání sleduje 3360 diváků.
77'
Reiter využil ponechané výhody, zasprintoval do vápna, kde míč předložil Dostálovi, kterému se do střely na poslední chvíli vložil Nový.
75'
Bohemians podruhé střídají, dnešního autora tří branek Jevgenije Kabajeva nahrazuje Jakub Nečas.
73'
Bohemians právě vstřelili branku!
A potvrdilo se ono známé nedáš dostaneš. Obránci Vysočiny nestačili pokrýt RUDOLFA REITERA, jenž dostal přihrávku od Dominika Maška, který tváří tvář Hanušovi nezaváhal.
72'
A domácí mohli snížit na rozdíl jedné branky, ale Tomáš Fryšták fantasticky vychytal Davise Ikanuiekse.
70'
Nepřesný centr Krejčího na spoluhráče Ikauniekse. Od své brány bude rozehrávat Fryšták.
68'
Centr Jindřiška z levé strany jen proletěl pokutovým územím aniž by si jej někdo všimnul.
67'
Dominik Mašek mohl využít zaváhání jihlavské obrany, ale nakonec nedokázal přesně přelobovat vyběhnutého Hanuše, hosté ale u míče zůstanou neb jeho pokus byl ztečován na roh.
66'
Z pravé strany rozehrál rohový kop Jindřišek, ale k ohrožení branky domácích jeho centr nevedl.
65'
Jan Hanuš ještě drží domácí prapor ve hře, Kabajev se obtočil kolem Kryštůfka a gólman Vysočiny měl co dělat, aby balón zkrotil a dostal jej do své moci.
64'
O střelu z dálky se pokusil Rabušic, ale při střele podklouzl, takže jeho střela neměla potřebnou razanci a Fryšták si s ní bez problémů poradil.
62'
Z pravé strany rozehrál rohový kop Jindřišek, ale obrana Vysočiny byla pozorná.
61'
Hodně vystrašila Jana Hanuše střela Martina Haška. Domácí gólman nejspíše viděl pokus na poslední chvíli a vyrazil jej na roh.
60'
Pravý obránce PETR TLUSTÝ dostal na hranici velkého vápna přihrávku od Davise Ikauniekse, nic se nerozpakoval a vystřelil. Jeho projektil pak zapadl k levé tyčce Fryštákovy brány.
59'
Z rohového kopu, který hosté zahrávali z pravé strany nakonec k ohrožení branky nedošlo.
58'
Jevgenij Kabajev je dnes při chuti, Hanuš se musel hodně natáhnout, aby jeho pokus dostal mimo tři tyče.
57'
Nový rozehrál standardní situaci před velkým vápnem, jeho centr ale poslal do bezpečí Jindřišek.
55'
Rohový kop rozehrál z levé strany nakrátko Reiter s Jindříškem, ale od druhého jmenovaného centr do vápna nepřišel, a tak se domácí obrana tolik snažit nemusela.
54'
A nebýt Jana Hanuše už to mohlo být pro hosty 4:0. Mašek dostal přihrávku mezi stopery, dostal se tváří tvář gólmanovi domácích, který jeho pokus vytáhnul na roh.
51'
Fulnek centroval z pravé strany do vápna, jeho pokus ale poslal do bezpečí Dostál.
50'
Kryštůfek je již zpátky na hrací ploše, takže domácí jsou zase v jedenácti lidech.
48'
Vysočina hraje v deseti, ale i tak se pokusila o útok, Rabušic na pravé straně přihrával do vápna, kde se o zakončení pokusil Popović, ale obrana hostí se přelstít nenechala.
47'
Na zemi se v nefotbalové pozici ocitl Kryštůfek, sudí nechal dokonce povolat nosítka, ale stoper domácích nakonec odkulhá za postranní čáru sám.
46'
Bohemians poprvé střídají, Siima Lutse nahrazuje Rudolf Reiter.
46'
Vysočina podruhé střídá, Lukáše Zoubeleho nahrazuje Michael Rabušic.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 19:01.
Máme zasebou první poločas, který v Jihlavě již dlouho nepamatují. Hosté se dostali do tří šancí a Kabajev s nima vždy naložil, jak se od útočníka očekává. Je potřeba dodat, že obrana Vysočiny to ruskému útočníkovi značně ulehčila svými chybami a nedůrazem.
45'
44'
Rohový kop rozehrál z levé strany Vaculík, ve vápně si míč vyboxoval Fryšták, Fulnek s Popovićem si dávali přednost, a tak z toho byl brejk hostí, který zakončoval Vaníček, ale do střelu se mu postavil Nový, čímž zabránil čtvrté brance.
43'
O menší drama se mohl postarat Jakub Fulnek, který vystihl rozehrávku hostí a šel ze strany na bránu, mířil na vzdálenější tyč, jeho pokus ale dokázal gólman Fryšták dostat mimo tři tyče.
42'
Kabajev mohl přidat další gól, ale naštěstí pro Vysočinu byl odmáván a následně odpískán ofsajd.
41'
Popović se dral za míčem, ale pomohl si nedovoleně, takže u balónu zůstane Bohemka.
40'
Centr Vašíčka z pravé strany si ve vápně bez problémů sebral Hanuš.
39'
Zoubele chtěl na levé straně oslovit své spoluhráče, ale ty pro jeho přihrávku pochopení neměli.
38'
Nový už se nemohl dívat na bezmoc svých spoluhráčů a vyslal projektil směr brána hostí, ale jeho pokus se mezi tři tyče nevešel.
37'
Za zakopnutí míče po odpískání vidí žlutou kartu Siim Luts.
34'
Z pravé strany postupoval Kabajev, ve vápně našel Lutse, s jehož tečovanou střelou si Hanuš poradil a sebral míč do náruče.
31'
Hráči Vysočiny když už se dostanou dopředu tak se jim nedaří nic vymyslet a pro hosty nejsou jejich akce nijak nebezpečné.
29'
Zoubele posílal centr z velké dálky do vápna, ale míč si pohodlně sebral gólman hostí.
28'
I za stavu 3:0 pro hosty neustále trenér Hašek své svěřence popohání, aby nepolevili a hráli stále stejně.
26'
Z pravé strany rozehrál rohový kop Vaculík, ve vápně se k zakončení dostal Krejčí, ale jeho hlavička mířila do středu brány, kde míč bez problémů chytá Fryšták.
24'
Hráči hostí hrají velmi jednoduše, jejich akce jsou rychlé a domácí s tím mají značné problémy.
22'
Obrana Vysočiny si dnes vybrala slabší den, Siim Luts vysunul JEVGENIJE KABAJEVA, který tak završuje hattrick, šel opět sám z levé strany a bez problémů překonává Hanuše, který si prakticky sáhnul na balón jen když jej lovil ze sítě.
20'
Vysočina poprvé střídá, Milana Mišůna nahrazuje Martin Nový.
18'
Fotbalisté Vysočiny po dvou těžkých direktech si již přestali věřit a rozehrávka se jim vůbec nedaří.
16'
Domácí vyrábí strašné chyby vzadu, čehož hosté bez problémů dokážou využít. Dominik Mašek poslal dlouhý centr z vlastní poloviny, který doběhl JEVGENIJ KABAJEV, jenž se dostal mezi stopery a tentokráte z levé strany ve vápně prostřelil Hanuše podruhé.
14'
Fulnek se snažil prodrat dopředu, ale na obránce Dostála si nepřišel. U míče jsou tak hráči hostí.
11'
Rohový kop zahrával z levé strany Popović, ale hostující obrana se bez problémů ubránila.
11'
Domácí se snaží napadat hráče Bohemians, ale ti si prozatím vědí rady.
9'
Urblík vyrobil při rozehrávce obrovskou minelu, když chtěl přihrát dozadu na Krejčího, ale místo toho poslal do sóla JEVGENIJE KABAJEVA, který bez problémů obešel na zemi ležícího Krejčího a následně propálil i Hanuše a hosté tak vedou 1:0.
8'
Centr Kryštůfka z vlastní poloviny byl pro spoluhráče příliš dlouhý. Od své brány tak bude rozehrávat Fryšták.
7'
Vaculík na středu hřiště poslal doprava přihrávku na Zoubeleho, kterému se centr do vápna vůbec nepovedl.
5'
U míče jsou hosté z Prahy, ale prozatím jen na své obranné polovině. Dopředu se zatím nijak nehrnou.
4'
Akce Vysočiny byla zastavena neb se Ikaunieks ocitnul v ofsajdu. Rozehrávat tak bude gólman hostí.
3'
Míč se dostal až k Hanušovi, který jej rozehrávkou zase poslal na útočnou polovinu.
1'
Duel začali domácí útokem, centr Fulneka z pravé strany nenašel ve vápně u spoluhráčů pochopení.
1'
Za doprovodu sudích již nastupují obě základní jedenáctky. Utkání za malý okamžik začne.
Do úvodního hvizdu chybí deset minut a oba celky se již přesunuly do kabin, kde si hráči poslechnou poslední pokyny.

FC Vysočina Jihlava: Hanuš – Kryštůfek, Tlustý, J. Krejčí, Mišůn – Vaculík (C), Urblík – Fulnek, Zoubele, Popović – D. Ikaunieks.
Náhradníci: Rakovan – Rosa, F. Novotný, N. Daníček, Rabušic, Nový, Záviška.

Bohemians Praha 1905: Fryšták – M. Dostál, Hůlka, Šmíd, Kocič – Jindřišek (C), M. Hašek – Vaníček, Mašek, Luts – Kabajev.
Náhradníci: Budinský – P. Buchta, Reiter, Jirásek, Nečas, Kuchta, Krch.

Rozhodčí: Hrubeš – Pelikán, Myška.
A třicet minut do začátku zápasu jsou na hrací ploše i hráči Vysočiny. Takže rozcvička může být komplet.
Do začátku duelu chybí nějakých čtyřicet minut a na hrací ploše se rozcvičují hráči Bohemians a gólmani Vysočiny. Hráči ještě zůstali v kabině.
"V minulé sezoně byla Vysočina náš konkurent v boji o záchranu. Podle postavení v tabulce se ji nepodařilo zatím problémy vyřešit. Nepodařilo se jim naplno prokázat sílu, stále se hledají. Důležitý je pro ně určitě brankář Hanuš. Dále pak šikovný obránce Nový a Urblík. V ofenzivě je nebezpečný Ikaunieks," uvedl na webu bohemians.cz trenér Martin Hašek.
„Aktuální osu týmu tvoří gólman Fryšták, stoper Šmíd a defenzivní záložník Jindřišek. Navíc velmi dobře nyní hraje pravý bek Dostál a v klubu se adaptovali cizinci Lutz a Kabajev. Na tyto hráče se poté nabalují šikovní mladí hráči jako Hůlka, Hašek nebo Mašek. Tým je vyvážený a dobře složený,“ uvedl na webu fcvysocina.cz asistent trenéra Michal Zach.
Strašidelná je vzájemná bilance obou soupeřů pro Vysočinu, která doma Bohemku přivítala osmkrát, ale z výhry se radovala jen jednou. V posledních třech měřeních sil se vždy z výhra radovali klokané. Na jaře 2016 vyhrála Bohemka v Jihlavě 2:1. Na podzim téhož roku se klokané radovali z výhry 2:0. Na jaře letošního roku pak hráči Bohemians slavili vítězství 1:0.
A jak si oba celky vedly v posledním kole? Bohemka doma hostila Baník, se kterým sice prohrávala 0:1, ale dokázala duel otočit ve svůj prospěch na konečných 2:1, když se trefili Kabajev a Reiter.
Vysočina cestovala do Zlína, kde se ujala vedení po gólu Ikauniekse. Domácí ale dokázali duel otočit, když v nastavení dali gól z penalty a zvítězili 2:1. Jak měla Vysočina štěstí, když předchozí zápasy doma rozhodla v nastavení ve svůj prospěch, tak poslední dva duely naopak v závěru ztratila a přišla o zisk důležitých bodů.
V rámci 11. kola HET ligy přivítá poslední Vysočina deváté Bohemians 1905. Domácí za uplynulých deset kol posbírali za dvě výhry a jednu remízu sedm bodů. Doposud vstřelili osm branek a dvacet jich inkasovali. Hosté mají na svém kontě tři výhry a čtyři remízy, bodů tak získali třináct. Dokázali vstřelit pouze sedm branek, ale jen osm jich inkasovali.