FORTUNA:LIGA - Základní část - 18. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Karviná : Zlín - 25. února 2018   15:00

Karviná
32' Budínský  • 38' Wágner (Panák) • 49' Janečka (Budínský) • 74' Wágner (Eismann)
4:0
(2:0)

P. Le Giang – Čolić, Dreksa, Hošek, Eismann (C) – Janečka (84. Weber), Panák, Štepanovský (80. Letić), Budínský – Kalabiška (63. Voltr), Wágner.
Krnáč – Štěrba, Voltr, Lingr, Weber, Ramírez, Letić.
Machálek – Mokrusch, Pospíšil
Městský stadion Karviná, Karviná
2 245 diváků
S. Dostál – Kopečný (46. Mehanović), Hnaníček (C), Gajič, Matejov – Hronek (71. Železník), Jiráček – Ekpai, Traoré, Holzer – V. Vukadinovič (81. Džafić).
Zlámal – Železník, Beauguel, Džafić, Janíček, Bijimine, Mehanović.

CELÝ SESTŘIH: Karviná - Zlín 4:0. Domácí vyhráli potřetí v řadě

Z mrazivé Karviné je to vše, děkuji za pozornost.
Držení míče: 54 % : 46 %.
Střely na branku: 8:1. Střely mimo: 2:4. Rohy: 7:4. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 10:18.
Karviná ve druhém poločase kontrolovala zápas a přidala další dva góly. Zlín se kromě šancí Hronka a Mehanoviće na nic nezmohl a zaslouženě prohrál. Karviná dosáhla nejvbyššího vítězství od postupu do nejvyšší soutěže.
90'
90'
Pěkný centr Čoliće vyboxpoval Dostál.
89'
Ještě jeden roh Zlína, s centrem si nadvakrát poradil Le Giang.
88'
Mehanović kouzlil na levé straně, ale neodcentroval.
87'
Rozehraný roh na Čoliće, ale na jeho centr Voltr nedosáhl. Odkop od branky.
86'
Po nedorozumění v obraně hostů je tu roh Karviné.
84'
Střídání v týmu MFK Karviná: ze hřiště odchází Marek Janečka, přichází Tomáš Weber.
83'
Mehanović v největší šanci Zlína v zápase minul branku!
81'
Střídání v týmu FC Fastav Zlín: ze hřiště odchází Vukadin Vukadinovič, přichází Adnan Džafić.
81'
Z rohu se nic zvláštního nestalo.
80'
Střídání v týmu MFK Karviná: ze hřiště odchází Peter Štepanovský, přichází Bojan Letić.
79'
Dostál skvěle vyrazil pohotovou ránu Voltra zblízka k tyči na roh.
79'
Mehanović obloučkem hledal Železníka, z následného brejku 2 na 1 Štepanovský vybízel Wágnera k hattricku, ale míč vystihl Dostál.
77'
Ekpai se drží za hlavu, asi inkasoval nějaký úder, ale rozhodčí nechává hrát dál.
74'
Karviná právě vstřelila branku!
Trestný kop z pravé strany rozehrál levačkou PavelEismann, namířil míč na branku a před bezmocným Dostálem dosáhl na jemnou teč TOMÁŠ WÁGNER, který v zápasen skóruje podruhé! Asistence: Pavel Eismann.
V třeskutém mrazu sleduje utkání 2 245 diváků.
73'
Karviná je usazená na útočné polovině.
71'
Střídání v týmu FC Fastav Zlín: ze hřiště odchází Petr Hronek, přichází Lukáš Železník.
70'
Jiráček posílal kolmici Hronkovi, ale ten ji na hřišti nedoběhl.
69'
Z rohu žádné další nebezpečí pro branku hostů nevzniklo.
68'
Štepanovský se opřel za vápnem do míče, sice pálil doprostřed, ale Dostál raději poslal rukou míč nad břevno. Rohový kop.
67'
Čolić posílal Janečku po křídle, ale ten už vybíhal z ofsajdu.
65'
Budínský si několikrát porovnal míč na střelu, až se zbavil stínujícího hráče a jeho pokus byl pron brankáře hostů nepříjemně tečován, Dostál však stačil zasáhnout.
63'
Střídání v týmu MFK Karviná: ze hřiště odchází Jan Kalabiška, přichází Radek Voltr.
63'
Z rohu sice vznikl menší závar před domácí brankou, ale hosté nedokázali zakončit.
62'
Le Giang se nedomluvil s Čolićem, který raději hlavičkoval na roh.
60'
Vzápětí zkusil štěstí z dálky Vukadinović, ale výrazně minul.
59'
Další povedený centr Holzera, hlavičkoval Mehanović, ale jen slabě a mimo branku.
57'
Karviné se po třetím gólu nedaří držet míč.
56'
Holzer centroval na penaltu, kde nikým nehlídaný Hronek hlavičkoval téměř do náruče Le Gianga.
55'
Štepanovský s Wágnerem neuspěli proti přesile.
54'
Centr Holzera po akci Vukadinoviće odvrací stopeři Karviné.
53'
Zlínští prostrkávali míč středem na Hronka, ale ten se nehnul. Bál se ofsajdu.
52'
Diváci sen snaží rozjet vlnu, na hřišti zatím Kalabiška vystihl přihrávku a zastavil útok hostů.
49'
V Karviné je pravděpodobně rozhodnuto! Lukáš Budínský posadil centre přesně na hlavu MARKA JANEČKY, který usměrnil míč za záda zkoprnělého Dostála! Asistence: Lukáš Budínský.
48'
Čolić si obhodil Matějova a byl faulován těsně před vápnem z boku.
46'
Hned z první akce měli hosté roh, který však nedokázali zakončit.
46'
Střídání v týmu FC Fastav Zlín: ze hřiště odchází Miloš Kopečný, přichází Mirzad Mehanović.
46'
V dlouho nezáživném prvním poločase dala Karviná v poslední čtrvthodině ze tří střel dva góly a díky tomu vede 2:0. Zlín se v úvodním dějství na střelu mezi tyče nezmohl.
45+1'
45+1'
Budínský vybojoval roh, ten obrana odkopla a rozhodčí končí poločas.
45'
Nastavuje se 1 minuta.
45'
Budínský dostal úder do hlavy a chvíli zůstává ležet.
44'
Hronek nakopl Panáka a dostává žlutou kartu.
42'
Eismannovi se po faulu na něj na nohy moc nechtělo.
40'
Kalabiška zastavil rychlý kontr na půlce faulem a dostává žlutou kartu.
38'
Ze závaru po rohu nakonec nioc nebylo, ale vzápětí Panák skvěle přihrál do běhu TOMÁŠI WÁGNEROVI, který střílel ještě před půlkruhem a technicky překonal Dostála! Asistence: Filip Panák.
37'
Kalabiška prostrčil míč do vápna Budínskému, jehož střelu skvěle vykopl Dostál. Rohový kop.
35'
Ani první gól neprobudil hráče z letargie a na hřišti se toho moc neděje.
32'
LUKÁŠ BUDÍNSKÝ z penalty napálil míč nekompromisně pod břevno a první střelou na branku celého utkání otevírá skóre!
31'
Matějov zezadu podrazil pronikajícího Janečku, poněkud překvapivě za penaltový faul nedostal žlutou kartu.
31'
Byla nařízena penalta.
31'
Centr Zlína z trestného kopu na malé vápno odvrací Hošek.
29'
Po sérii odrazů míče vyslal Budínský na zteč Štepanovského, který se ale dostal z ideální pozice a přestřelil.
28'
Zlín se dopouští mnoha útočných faulů, kterými se zbytečně zbavuje území.
26'
Další roh Karviné obrana odvrátila a následně rozhodčí jen domlouvá Čolićovi za taktický faul na půlce.
25'
Nadějná akce domácích, do Kalabiškovy rány skočil Kopečný. Rohový kop.
24'
Další trestný kop Budínského na zadní tyč boxuje mimo vápno Dostál.
21'
Po faulu na Budínského se sám faulovaný postavil k míči, centr propadl na penaltě až na zem, ale obránci ho dokázali odkopnout. Následně Janečka dobře vymýšlel uličku, ale nebyl pochopen.
19'
Janečka posílal naslepo míč do uličky Štepanovskému, ale ten se nerozběhl.
18'
Po rohu Zlína zakončoval centr Hnaníček, ale připletl se mu pod nohy Ekpai a netrefil tak dobře míč.
16'
V nadějné pozici zastavil Kopečného střelu Hošek.
15'
Eismann se na křídle zbavil obránce, přetažený centr střílel z první Čolić a přestřelil.
14'
Hromada nepřesností na obou stranách brzdí hru a zatím sledujeme podprůměrný zápas.
12'
Kopečný zaváhal při přihrávce domácích za obranu, s čímž Wágner nepočítal a u míče byl dříve Dostál.
11'
Hronek táhl rychlou akci středem hřiště, před půlkruhem vystřelil, ale vůbec mu to nesedlo.
10'
Čolić ztratil míč na půlce, ale hrozící brejk na poslední chvíli hasil odkopem Dreksa.
8'
Budínský neobešel Traorého, ale domácí vhazují.
7'
Zlín kombinuje na útočné polovině.
6'
Karviná mohla jít do rychlého kontru po zisku míče ve středu pole, ale přihrávka nešla na rozběhnutého Wágnera.
4'
Dlouhý aut domácích od hlavy jednoho z obránců doputoval až k Dostálovi.
3'
Ekpaiův centr stáhl ze vzduchu neatakovaný Le Giang.
3'
Opatrný začátek utkání, bojuje se ve středu hřiště.
1'
První akce Zlína končí útočným faulem u brankové čáry.
1'
Výkop provede Karviná.
Aktéři utkání nastoupili na trávník. Domácí tradičně v bílých dresech, hosté také v obvyklé žluté barvě.
Karviné v sestavě chybí vykartovaný Šisler. Zlín od první minuty nasazuje uzdraveného Ekpaie.

MFK Karviná: P. Le Giang – Čolić, Dreksa, Hošek, Eismann (C) – Janečka, Panák, Štepanovský, Budínský – Kalabiška, Wágner.
Náhradníci: Krnáč – Štěrba, Voltr, Lingr, Weber, Ramírez, Letić.

FC Fastav Zlín: S. Dostál – Kopečný, Hnaníček (C), Gajič, Matejov – Hronek, Jiráček – Ekpai, Traoré, Holzer – V. Vukadinovič.
Náhradníci: Zlámal – Železník, Beauguel, Džafić, Janíček, Bijimine, Mehanović.

Rozhodčí: Machálek – Mokrusch, Pospíšil.
Vzájemné zápasy

První mistrovský vzájemný zápas MFK Karviné a Zlína se uskutečnil před necelými 9 lety ve druhé lize, poslední 2 sezóny se tyto kluby potkávají v nejvyšší soutěži. Dosud bylo odehráno 15 utkání o body a zajímavé je, že hned 12x vyhráli domácí a ani jeden neskončil remízou. Poslední vítězství hostujícího týmu se navíc datuje až do roku 2012. V Karviné určitě doufají, že tato "tradice" nebude nyní porušena. Z výše napsaných skutečností také vyplývá, jak dopadl podzimní střet ve Zlíně. Domácí zvítězili 1:0, gól střílel v 65. minutě Ekpai.
FC Fastav Zlín

Ve Zlíně se během zimní přípravy definitivně usadil kádr, který v létě prošel velkými změnami kvůli účasti v Evropské lize. Všichni si pochvalovali lepší atmosféru v kabině a doufali, že herní pohodu z přípravy přenesou i do ligy. Ale v prvním utkání s Duklou se tak nestalo a Zlín se musel spokojit pouze s bodem. Soupeř ho dokázal vyvézt z tempa. Přesto mohl Zlín vyhrát, ale Mehanovič nedal penaltu. Poněkud rozpačitý vstup do jara jede napravit do Karviné, kterou by zcela jistě nerad pustil na dosah, což by se v případě porážky stalo. Proti němu ale mluví skutečnost, že v dosavadních 8 utkáních na hřištích soupeřů v této sezóně ani jednou nezvítězil, pouze 3x remizoval.

Aktuální bilance Zlína:
17 zápasů, 5 vítězství, 6 remíz, 6 porážek, skóre 19:24, 21 bodů a 9. místo v tabulce.

MFK Karviná

Karvinský kádr se v zimní sezóně nijak zvlášť nezměnil a do prvního ligového zápasu jarní části vyběhla v podstatě stejná jedenáctka jako v závěru podzimu. Ta se sice většinu času bránila, ale Wágner v 91. minutě hlavou zařídil velmi důležité a nečekané 3 body z Mladé Boleslavi, které umožní Karviné v následujích týdnech lépe dýchat. V případě, že by Slezané vyhráli i ve druhém jerním zápase proti Zlínu, mohli by se, v závislosti na pondělním výsledku Jihlavy v Plzni, vzdálit sestupovému pásmu až na 7 bodů. To je určitě velká motivace.

Aktuální bilance Karviné:
17 zápasů, 5 vítězství, 2 remízy, 10 porážek, skóre 17:25, 17 bodů a 11. místo v tabulce.

Mladá Boleslav – Karviná 0:1
...
Karviná – Bohemians 1:0
Baník Ostrava – Karviná 2:1
Karviná – Jablonec 2:1
Dukla Praha – Karviná 3:2
Vítám všechny fotbalové fanoušky. Zimní přestávka HET ligy sice skončila již před týdnem, ale zima se rozhodla, že naplno udeří až na konci února. V tuhých mrazech se tak odehrává 18. kolo nejvyšší soutěže, v jehož rámci se v jarní části poprvé na domácím hřišti představí MFK Karviná. Za soupeře bude mít FC Fastav Zlín.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.