FORTUNA:LIGA - Základní část - 4. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Olomouc : Brno - 20. srpna 2017   17:00

Olomouc
9' Texl  • 11' Houska (Texl) • 14' Texl (Kalvach)
3:0
(3:0)

M. Buchta – Sladký, Radaković, Jemelka, Vepřek (C) – Zahradníček (68. Moulis), Houska, Texl (74. Plšek), Kalvach – Falta, Chorý (84. A. Romero).
Reichl – Plšek, Štěrba, A. Romero, Moulis, Manzia, Hála.
Jílek – Moláček, Mokrusch
Andrův stadion, Olomouc (kapacita: 12 566 míst)
4815 diváků
Melichárek – Vraštil, Pavlík (C), Jovanović, Jakub Šural – Polák – T. Pilík, Michal Škoda (51. L. Krejčí) – Fortes (64. Přichystal), Koné, Lutonský (76. Ashiru).
Halouska – Sedlák, Kratochvíl, Ashiru, Přichystal, Kijanskas, L. Krejčí.

Držení míče: 52 % : 48 %.
Střely na branku: 5:1. Střely mimo: 6:9. Rohy: 3:10. Ofsajdy: 6:2. Fauly: 12:14.
Druhá půle už byla ze strany Olomouce dost ospalá, neboť si nedokázala vypracovat prakticky žádnou větší gólovku. Oproti tomu se jejich soupeř, Zbrojovka Brno, výrazně zlepšilo ve většině herních činnostech, jenomže aby se alespoň vyrovnalo Olomouci, to bylo stejně málo. Kouč Svatopluk Habanec tak má po nepovedeném utkání zřejmě nahnutou trenérskou židli, Zbrojovka totiž putuje na poslední pozici. Naopak Sigma je na nečekané druhé příčce. Ode mě je to z Olomouce vše, přeji hezký zbytek dne.
90+1'
90'
Rozhodčí nastavuje jednu minutu nad standardní hrací čas!
89'
Romero je opravdu rychlostně někde jinde než zbytek hráčů na hřišti, Pavlík však nakonec tohoto štírka ubránil a protečoval balón k brankáři Melichárkovi.
88'
Roh Zbrojovky nic zajímavého nepřinesl, Sigma je v defenzívě i nadále velmi pozorná a nedovolí svým soupeřům jakoukoliv snahu na snížení.
87'
Pilík se při standardce sice trefil do prostoru mezi třemi tyčemi, na svém místě však stál pozorný Buchta, který míč vyrazil do bezpečného prostoru mimo vápno.
86'
Romero ukázal své předpoklady. Pavlíka si jednoduchou kličkou obehrál a následně pálil těsně vedle vzdálenější tyčky. Melichárek se za přízemní střelou jen ohlédl.
85'
Melichárek měl obrovské množství sebevědomí, jelikož svůj odkop poslal těsně vedle Romera. Balón minul těsně jeho tělo.
84'
Sigma taktéž potřetí střídá, namísto Tomáše Chorého se dostává do zápasu Antonio Romera.
82'
Sigma se snažila dostat do útoku, avšak Chorý byl přidržen za dres. Brno se díky nezaregistrovanému faulu mohou dostat ke zkonsolidování hry.
81'
V této chvíli už je však na nohou, neboť ho čtvrtý sudí pustil zpoza autové čáry do hry.
81'
Chorý dostal na naloženo těsně za půlí čárou, na hřiště musí zamířit zdravotníci, neboť se stále nezvedá.
80'
Jakub Šural (BNO) obdržel žlutu kartu za protesty proti výroku sudího.
Dnešní utkání sleduje 4815 diváků.
79'
Ashiru se zjevil za obrannou linií Olomouckých, pod Chorého dohledem ovšem moc prostoru nedostal. Sigma bude vhazovat od rohového praporku.
78'
Krejčí si hledal prostor ve vápně, přesila soupeřů však byla proti jeho snaze. Zbrojovka se musí znovu vrace na svou půlku.
77'
Plšek s Houskou měli ve vápně hostí několik možností ke střelbě, avšak ani jednu nevyužili. Brno se dokázalo ubránit.
76'
Brno naposledy v zápase střídá, Milana Lutonského na hřišti nahradil Musefiu Ashiru.
75'
Houska dokázal vytvořit zajímavou šanci, neboť vylákal Melichárka daleko z brány a následně dostal míč k Plškovi. Právě hlavička olomouckého záložníka ale mířila vedle tyče.
74'
I trenér Jílek se odhodlal ke střídání, místo Jiřího Texla přichází Jakub Plšek.
73'
Buchta není stále úplně pozorný v odkopech z první, jelikož si znovu musel pořádně hlídat brněnské útočníky. Nakonec však dostal balón alespoň k Moulisovi.
72'
Šural vyzkoušel centrovat přímo na olomouckou bránu, v jeho záměru mu však zabránila absence brněnských hráčů v šestnáctce. Jeho vysoký nákop tak sebral Buchta.
71'
Kone byl znovu středem pozornosti, neboť dostal od Texla u autové čáry kopačkou do nártu. Po chvilce prostojů však již pokračuje ve hře.
70'
Kone se nemusel ani starat o to, jak bude střílet. Sudí mu totiž ještě těsně před učiněním rozhodnutí zapískali ofsajd.
69'
Chorý byl při napadání až příliš aktivní, což neušlo zraku sudích. Jovanovič byl totiž podle nich faulován.
68'
Také Sigma poprvé vystřídala, Tomáše Zahradníčka nahradil Pavel Moulis.
67'
Polák se zkusil těsně před bránou prodrat k zakončení, jenomže zřejmě nečekal s přítomností Kalvacha. Domácí obrana tak tuto šanci zlikvidovala svépomocí.
66'
Houska se při standardce unáhlil, neboť mířil příliš vysoko. Melichárek na jeho bombu nemusel ani reagovat.
65'
Domácí čeká zajímavý přímý kop, Chorý totiž dostal před vápnem pořádně naloženo od brněnských záložníků. Sudí Jílek to však řeší bez karty.
64'
Brno podruhé v zápase střídá, na pozici Alvina Fortese přichází Jakub Přichystal.
63'
Vraštil zkusil vyslat centr z vlastní půlky na bránu a Buchta musel být opravdu ve střehu. Balón totiž dlouho mezi do prostoru mezi tři tyče.
62'
Tomáš Pilík (BNO) dostává žlutou kartu za zákrok na ose hřiště.
61'
Zahradníček skončil na trávníku, avšak sudí nechává Olomouci výhodu. Falta však akci tváří tvář Šuralovi nezvládl a o míč přišel.
60'
Krejčí se stal dalším hráčem ze seznamu nepřesných střelců, Buchta se sice natahoval, ale nakonec nemusel ani zasahovat.
59'
Vraštil zkusil pálit z penaltového puntíku, moc dobře ale nezamířil. Po ráně z první mimo tři tyče bude Buchta odkopávat.
58'
Polák pálil z vápna mimo bránu, jenomže Buchta raději zasahoval, neboť střelu tečoval konečky prstů. Domácí čeká další čelení rohu.
57'
Kalvachovi při rohu jeho záměr nevyšel, do letícího centru se totiž netrefil a jen bezmocně promáchl nohou do vzduchu. Zbrojovku čeká brejková situace.
56'
Falta je opravdu při chuti, neboť si ve vápně Brna povodil tři protihráče a následně po další technické finese pálil jen do Jovanoviče. Sigma bude kopat roh.
55'
I nadále je brněnský ofenzivní nástup dost bezzubý, Krejčí totiž přišel pod přesilou soupeřů o míč musí se poroučet na vlastní polovinu.
54'
Lutonský si před chvílí moc s Šuralem neporozuměl, po nepřesném pasu totiž jejich kombinace skončila přihrávkou končící v autu. Olomouc se tak může znovu koncentrovat na obranu.
53'
Olomouci se zatím moc v útočné fázi nedaří, Brno se po pauze jednoznačně zlepšilo a zkouší i útočit na bránu Sigmy, leč zatím bez úspěchu.
52'
Zahradníček se dostal za obrannou linii Brna, avšak podle všeho byl příliš daleko od beků. Sudí totiž olomouckému hráči zapískal těsně před kličkou ofsajd.
51'
Kouč Habanec poprvé střídá, neboť Ladislava Krejčího posílá na hřiště místo Michala Škody.
50'
Domácí měli možnost útoku po faulu a ruce Zbrojovky, Sladký však situace nevyužil a o míč hned po chvíli přišel.
49'
Šural přitvrdil při střetu u autové čáry, Zahradníček tak skončil až v trenérském prostoru u olomoucké střídačky. Zbrojovka se tak musí znovu soustředit na obranu.
48'
Zahradníček vyzkoušel možnost rychlé skákavé přihrávky na Housku přesně během akce, kdy se prokousával po lajně k brněnské brance. Melichárek však tarzaním skokem pas sebral pod svou hruď.
47'
Kone se moc nesešel s taktikou poziční hry, i proto se musel dopustit faulu. Chorý se po jeho ostrém skluzu ale nakonec bez problémů zvadá a pokračuje ve hře.
46'
Sladký vysunul do hloubky brněnské defenzívy Zahradníčka, ten však přes pozorného Šurala nepřešel. Domácí budou vhazovat roh.
46'
První poločas přinesl na začátku neskutečnou střelnici. Olomouc se totiž během pěti minut dostala do tříbrankového vedení, které Brno dokonale poslalo do kolen. Zbrojovka po tomto momentu sice ukazovala snahu o zvýšení aktivity, jenže ani tento fakt ji žádnou jednoznačnou tutovku nepřinesl. Buchta tak oproti svému kolegovi na druhé straně trávníku moc šancí neměl. Uvidíme, zda se tento obraz hry změní ve druhém poločase, který startuje přibližně v 18:02.
45'
44'
Texl poziční hru nezvládl, neboť se ocitl v ofsajdovém postavení. Brno tak může ke konci poločasu ještě trochu uklidnit hru a nedostat se držením míče pod tlak.
43'
Škoda se zkoušel dostat ke střele po nahrávce Pilíka, Sladký však byl pozorný a celou akci ukončil tečí do zámezí, což ještě při vývoji šance je pro Olomoucké dobrá možnost.
42'
Hra Brna se trochu zkonsolidovala, ani tentokrát však nedochází k lepšímu defenzívnímu výkonu. Sigma se sice nedostává do šancí, ale spíše než lepší hrou soupeře, tak vlastní nemohoucností.
41'
Na Chorého si tentokrát vyšlápl Lutonský, Sigmu bude čekat rozehrávka z vlastní obranné půlky. Olomouc může startovat další výlet do brněnského vápna.
40'
Olomouci se teď moc nedařilo v kombinaci, neboť nedostali balón na trávník. Brno se tak dokázalo ubránit dalšímu soupeřovu pokusu o protiútok.
39'
Chorý byl příliš aktivní, jelikož byl znovu nachytán v ofsajdovém postavení. Pomezní sudí byl znovu naprosto neomylný.
38'
Kone vybojoval míč před šestnáctkou Sigmy, další jeho záměr však moc nadějí na snížení neměl. Z úhlu se pokusil střílet pod břevno, avšak rána zamířila několik centimetrů nad břevno.
37'
Vepřek se zčistajasna zjevil před brněnskou brankou, nicméně se unáhlil. Jeho pokus zamířil obloučkem několik metrů nad břevno. Hosté ani nadále nedokáží Hanákům příliš čelit.
36'
Houska se dostal na levém křídle k palbě z první, jenomže zamířil přesně doprostřed. Melichárek tak neměl se zákrokem moc problémů a střelu si rukavicemi dokonce zpracoval ke svým kopačkám.
35'
Jovanovič se opřel do míče hlavou, jenomže mířil těsně nad břevno! Olomouc si asi pořádně oddechla.
35'
Falta s Texlem se zkusili dostat do hloubky šestnáctky, ale přehuštěnost brněnské obrany byla proti jejich záměru. Olomoucký atak tak v sobě neobsahoval ani střelu, Pavlík byl na svém místě.
34'
Falta se dostával do nadějného breaku, avšak ztroskotal na Melichárkově odvaze, který vyrazil snad deset metrů z vlastního vápna. Olomoucký fotbalista tak o šanci přišel, neboť kličku brankáři nezvládl.
33'
Vraštil se při opakovaném rohu dostal k hlavičce z dobré pozice, jenomže po technické stránce se mu moc nepovedla. Na nepřesný pokus Buchta nemusel ani reagovat.
32'
Roh Brna se bude ještě opakovat, Vepřek se totiž raději odhodlal k odhlavičkování mimo vápno za postranní čáru. Brňané byli v soubojích méně aktivní.
31'
Buchta sice dokázal chytit míč, jenomže až za pomezní čárou. Brno tak čeká další rohový kop, Sigma se tak musí po dlouhé době stáhnout k vlastní bráně.
30'
Falta nahrál po hezké ukázce vlastní techniky na Zahradníčka, ten už ale v tomto ohledu selhal. K Vepřkovi se totiž jeho přihrávka na dva metry nedostala, míč tak zamířil do zámezí.
29'
Vraštil ztrátu balónu moc nezvládl, neboť se Texlovi pomstil tvrdým zákrokem. Jeho útočný faul zatím zůstane bez potrestání kartou.
28'
Sladký mohl byl autorem čtvrté branky zápasu! jeho přízemní rána z rohu šestnáctky mířila pár centimetrů od zadní tyčky. Melichárek si zřejmě pořádně oddechl.
27'
Olomouckým se stále drží držet míč na svých kopačkách, nicméně kombinace nepřináší žádný efekt. Brno se pro tentokrát soustředí na defenzívu.
26'
Chorý byl pro tentokrát příliš rychlý, což neuniklo pomeznímu sudímu. Olomoucký útočník tak byl po právu nachytán v ofsajdovém postavení.
25'
Sigma měla další gólovku! Jemelka se při rohovém kopu opřel hlavou do balónu, avšak jeho pokus zamířil nad břevno. Melichárek se za hlavičkou jen ohlédl.
24'
Falta se hnal na brněnskou branku, jenomže s Vraštilem se nemohl rychlostně poměřovat. Olomoucký střelec ale nakonec vybojoval rohový kop.
23'
Mihailo Jovanovič (BNO) dostává žlutou kartu za ostrý skluz na Chorého.
22'
Buchta tentokrát neukázal moc přesnosti, neboť poslal balón dost těžkopádně pouze za autovou čáru.
21'
Zahradníček skončil po faulu Jovanoviče na trávníku, sudí Jílek píská Brnu nedovolený zákrok. Olomouc tak bude rozehrávat z poloviny hřiště.
20'
Sigma své akce překombinovává, neboť se už nedostává moc vápna. Vepřek tak kupříkladu místo přihrávky spoluhráči poslal míč k nohám Pilíka.
19'
Zbrojovka nadále vůbec nestíhá, zklidnění hry ji totiž přineslo jen velké starosti, které jsou zvyšovány olomouckým presinkem. Sigma však svých šancí nevyužívá.
18'
Kone se dostal do hloubi olomoucké obrany, avšak nic moc nezmohl. Jemelka jej rychlým skluzem obral o balón.
16'
Zahradníček si nabíhal na přihrávku Housky, jenomže přihrávka od druhého jmenovaného byla příliš vysoká. Domácí tak o moment překvapení přicházejí, Melichárek bude odkopávat od brány,
15'
Sigma málem vedla 4:0! Houska a následně i Texl měli neskutečné možnosti, kdy se pokoušeli prostřelit děravou brněnskou obranu. Napoprvé ale zasáhl Melichárek, při dorážce už do rány skočil Pilík, který zřejmě zachránil celou situaci.
14'
Olomouc právě vstřelila branku!
Neskutečné! Ledová sprcha pro Brno. V dalším breaku se Sigma dlouho nerozpakovala a po rychlé nahrávce přes celé vápno se dostal ke střele JIŘÍ TEXL, který po rychlém zpracování dostal balón přesně do míst, kde už Melichárek nestál. Zbrojovka je dokonale zaskočená.
12'
Brno ani ani nadále nedokáže svého soupeře přehrávat, Sigma je obrovsky nabuzená a neustále napadá a zkouší vysoký presink. Zbrojovce se opravdu nedaří.
11'
Brno je naprosto zaskočeno! Ani necelou minutu po rozehrávce hostů se k míči dostali Hanáci. DAVID HOUSKA si vybojoval míč před vápnem a střelou do horního růžku dostává Zbrojovku do kolen. Na stadionu propuká logicky obrovská euforie.
9'
Tak to bylo rychlé! Po rychlém protiútoku se dostal díky ne úplně vhodnému zblokování nahrávky v podání Pavlíka JIŘÍ TEXL, který si už před poloprázdnou brankou věděl rady. Melichárek na střelu ke vzdálenější tyči nedosáhl.
7'
Olomoučané se při rohu pokoušeli ohrozit bránu, jenomže ani pro tentokrát moc si moc možností nepřipsali. Brno je v defenzívě velmi pozorné.
6'
Zahradníček se dostal po přihrávce Sladkého do rychlého breaku, avšak vracející se Šural dokázal tento protiútok zbrzdit a nakonec unikajícího soupeře zahnal do rohu. Následně střílející Chorý jen těsně netrefil bránu, střelu mu vyclonil Pilík.
5'
Brněnská dvojice těsně po sobě nepříjemností nepřinesla, olomoučtí stopeři své protivníky k ničemu významnému nepustili a nedovolili jim vůbec střílet.
4'
Brno se snaží postupnou rozehrávkou obléhat vápno Hanáků. Fortes už to nevydržel a rozhodl se ke střelbě, Buchta však konečky prstů jeho dělovku k tyči vyrazil na roh. Olomouc měla velké štěstí!
3'
Houska se pokusil před vápnem o ekvilibristiku, pomalá patička však Melichárkovi nenadělala větší problémy. Balón si tak zpracoval nohama a následně chytil do rukavic, aby předešel starostem.
2'
Falta zkoušel centrovat do vápna po rozehrávce standardní situace, Jovanovič se však neunáhlil a svůj prostor si bez potíží pohlídal. Olomoučtí se k hlavičkování vůbec nedostali.
1'
Jako první se míče ujímají hosté, jejich první útok však neskončil moc povedeně. Fortes poslal míč pouze na hlavu Sladkého, který míč odklidil k nohám svým spoluhráčům.
1'
Sudí Jan Jílek právě přivádí obě jedenáctky na hrací plochu, utkání začíná za malý okamžik.
Obě mužstva ukončili své rozcvičení, na dlouhou dobu naposledy míří do kabiny. Utkání se pomaličku blíží ke svému zahájení.

SK Sigma Olomouc: M. Buchta – Sladký, Radaković, Jemelka, Vepřek (C) – Zahradníček, Houska, Texl, Kalvach – Falta, Chorý.
Náhradníci: Reichl – Plšek, Štěrba, A. Romero, Moulis, Manzia, Hála.

FC Zbrojovka Brno: Melichárek – Vraštil, Pavlík (C), Jovanović, Jakub Šural – Polák – T. Pilík, Michal Škoda – Fortes, Koné, Lutonský.
Náhradníci: Halouska – Sedlák, Kratochvíl, Ashiru, Přichystal, Kijanskas, L. Krejčí.

Rozhodčí: Jílek – Moláček, Mokrusch.
V Olomouci máme aktuálně příjemné letní počasí, zataženo, teploty okolo dvaceti stupňů. Tribuny se prozatím plní jen velmi zvolna.
Rozhodčím dnešního zápasu je zkušený arbitr Jan Jílek. Na čarách pak budou působit Jiří Moláček a Tomáš Mokrush, jako čtvrtý rozhodčí byl delegován Pavel Rejžek. Delegátem asociace bude Miroslav Svoboda.
Perličky zápasu

DEJÀ VU:
Pro brněnské fotbalisty nebude příjezd do hanácké metropole zrovna příjemný. Před necelými dvěma týdny zde zažili velké trauma, když v nejsilnější sestavě prohráli s třetiligovou Holici (HFK Olomouc) v 2. kole MOL Cupu.

BILANCE: Sigma doma s Brnem prohrála naposledy v roce 2002, Zbrojovka však v posledních sedmi vzájemných duelech padla jen jednou.

ABSENCE: Na olomoucké straně bude scházet rekonvalescent Václav Vašíček, lehké zranění pak zabrání v účasti obránci Aleši Škerlemu. Zbrojovce schází jen zkušený bek Tomáš Jablonský.

NÁVRAT BOMBERA: Podle všeho by se měl do olomoucké sestavy vrátit po zranění hlavy utrženého v duelu s Libercem záložník Jakub Plšek, nejlepší střelec loňského ročníku Fortuna národní ligy. Oficiální informace o uzdravení však zatím neexistují.
Poslední 3 vzájemná utkání
20.02.2016 Brno x Olomouc 2:0 (Synot liga 15/16)
15.08.2015 Olomouc x Brno 1:1 (Synot liga 15/16)
24.01.2015 Olomouc x Brno 1:3 (příprava)
Poslední 3 zápasy obou týmů

SK Sigma Olomouc
12.08.2017 Plzeň x Olomouc 1:0 (HET liga)
08.08.2017 Hlučín x Olomouc 1:3 po pr. (MOL Cup)
05.08.2017 Olomouc x Liberec 2:1 (HET liga)

FC Zbrojovka Brno
12.08.2017 Brno x Bohemians 0:0 (HET liga)
08.08.2017 HFK Olomouc x Brno 2:1 (MOL Cup)
05.08.2017 Zlín x Brno 2:1 (HET liga)
Klub z jižní Moravy momentálně není v nejlepší kondici. V dosavadním ligovém ročníku totiž ještě nedokázal vyhrát, jediný bod si připsal minulé kolo v souboji s pražskými Bohemians za bezbrankovou remízu. Toto utkání zřejmě pro tentokrát zachránilo pozici kouče Svatopluka Habance, jehož důvěru fanoušků a vedení podryly jak ligové prohry s Baníkem a Zlínem, tak neúspěch v pohárovém boji.

8. srpna se radovali fotbalisté, kteří většinou ještě chodí do práce. Kteří dvakrát po sobě málem sestoupili do divize. HFK Olomouc ukázala ve druhém kole MOL Cupu, že i třetiligový mančaft dokáže udolat profesionální klub. Zbrojovka sice nastoupila na plac se všemi hvězdami, Jan Polák, ani Michal Škoda však v městské části Holice nedokázali vývoj zápasu obrátit ve svůj prospěch. Brno tak zažilo obrovský šok, Habanec ovšem tlak ustál.

Zbrojovka tak pokračuje v lize po „zlatém“ bodu s Bohemians na čtrnácté pozici, pod ní už je jen Jihlava a Mladá Boleslav s horším skóre. Moravské derby tak může hodně napovědět, jak se situace v moravské metropoli bude nadále vyvíjet. V případě prohry by byli Brňané ve velmi nepříjemné situaci. Jedinými střelci v ligových zápasech jsou prozatím záložníci Miloš Kratochvíl a Tomáš Pilík, oba mají na kontě po jedné vstřelené brance.
Hanáci zažívají jako nováček soutěže velmi povedený start sezóny. To potvrdili hned v úvodním kole, kdy velmi překvapivě dokázali uspět Mladou Boleslav, která tehdy ještě působila v evropských pohárech. Výraznou měrou se na tom dvěma brankami přičinil i nadále nejlepší střelec týmu Šimon Falta, což rozhodlo o výrazném růstu olomouckého sebevědomí. O týden později tak moc fanoušků ani nepřekvapilo, že si Sigma vyšlápla na Liberec kouče Trpišovského.

V této konstelaci se Olomouc nacházela na druhé pozici jen o skóre za plzeňskou Viktorkou. Pro klub to byl po velmi dlouhé době moment, kdy se k němu znovu navracely skupiny zahořklých fanoušků, které přestaly chodit buď po prvním sestupu před dvěma lety, nebo po tom posledním. Tento fakt ukazuje, že v této chvíli jde stranou ekonomická a majetková situace klubu, kterou už díky vývoji situace přestávají řešit i lokální média. Majoritní podíl na rozhodování totiž zůstává i nadále městu, nový donátor po zimním odchodu milionáře Jiřího Lébra nepřichází.

První větší záchvěv nejistoty pro olomoucké fotbalisty přišel ve 2. kole českého poháru. Sigma vyrazila do hřiště třetiligového Hlučína, kde se protrápila sestava plná náhradníků do prodloužení, v němž nakonec svěřenci Václava Jílka vybojovali tvrdě vydřený postup. Zajímavostí může být, že stejně jako v zápase se Slovanem rozhodl o výhře žolík Pavel Moulis, který vstřelil obě dvě branky v nadstavené půlhodince.

Poslední duel v HET lize znovu potvrdil, že Sigma jde přes očekávání. Před sezónou stanovilo mnoho odborníků pro Olomouc za primární cíl stabilizaci a vyhnutí se boji o záchranu. Po utkání s vedoucí Plzní však musejí experti své předpoklady přehodnotit. V napínavém vývoji se totiž Hanáci málem přičinili o překvapení kola, plzeňský mančaft se nicméně díky návratům Limberského s Pilařem dokázal zmobilizovat a přidat po těsné výhře 1:0 klíčové tři body. Olomouc tak sice klesla na páté místo, i to by bylo před sezónou de facto nepředstavitelné. V moravském derby bude chtít podle předzápasových ohlasů pokračovat v nastoleném tempu.
Hezké nedělní odpoledne, HET liga dnes pokračuje další trojicí zápasů, které nejlépe ukážou, jak jsou na tom prvoligové celky s formou. Jedním z duelů bude i moravské derby, ve kterém se utká Olomouc s Brnem. Utkání startuje v 17:00!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.