FORTUNA:LIGA - Základní část - 24. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Plzeň : Sparta - 15. dubna 2018   18:00

Plzeň
30' Řezník (Kopic) • 52' Hořava (Zeman)
2:2
(1:2)
Sparta
9' V. Kadlec  (Josef Šural) • 12' Plavšić  (M. Frýdek)

Kozáčik – Havel, Hubník (C), Řezník, Limberský – Hořava, Hrošovský – Petržela (28. Zeman), D. Kolář (46. Bakoš), Kopic – Krmenčík (76. Chorý).
A. Hruška – Zeman, Chorý, J. Kovařík, Hájek, Bakoš, Čermák.
Proske – Paták, Kubr
Doosan Arena, Plzeň
11 623 diváků
Niță – Zahustel, Hovorka, Štetina, M. Frýdek – Kulhánek – V. Kadlec (75. Biabiany), Stanciu, Kanga, Plavšić (90. Sáček) – Josef Šural (C) (87. Lafata).
Bičík – Mich. Kadlec, Sáček, Lafata, Mustedanagić, Biabiany, Vatajelu.

CELÝ SESTŘIH: Plzeň - Sparta 2:2. Hosté neudrželi náskok, srovnal Hořava

Z Plzně je to pro dnešní večer všechno. Děkujeme Vám za pozornost a u dalších fotbalových přenosů ze západu Čech na shledanou.
Držení míče: 53 % : 47 %.
Střely na branku: 9:5. Střely mimo: 4:6. Rohy: 5:4. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 29:22.
Máme za sebou šlágr 24. kola HET Ligy, který nakonec končí remízovým výsledkem. Sparta začala zápas na půdě vedoucího celku tabulky výborně a už ve 12. minutě vedla 2:0 po trefách Kadlece a Plavšiče. Domácí se po této studené sprše dokázali probrat a ještě do poločasové přestávky snížil Řezník. Hned po pauze nastoupili domácí na Spartu velmi aktivně a odměnou jim bylo vyrovnání po hlavičce Hořavy. V závěru už se ani jeden tým nedokázal prosadit a utkání končí zaslouženou remízou.
90+2'
90+2'
S rohovým kopem si nyní Kozáčik v klidu poradil.
90+2'
Hosté se dostali k zakončení z úhlu a vybojovali ještě rohový kop.
90+1'
Sparta v nastavení zatím kontroluje míč na svých kopačkách.
90'
Hlavní sudí Zbyněk Proske přidává ve druhé půli dvě minuty.
90'
Střídání v týmu AC Sparta Praha: ze hřiště odchází Srdjan Plavšić, přichází Michal Sáček.
89'
Marek Bakoš se dostal zajímavou přihrávku a dostal se s míčem do šestnáctky, jenže v zakončení si nedokázal poradit ideálně a vracející se Lukáš Štetina mu překazil zakončení.
88'
Roh hostům nevyšel a musejí začínat svoji další akci znovu až z vlastní poloviny.
87'
Ještě před rohovým kopem nahradil Josefa Šurala David Lafata.
87'
Hosté budou moci zahrávat rohový kop.
86'
Jonathan Biabiany o balón přišel, jenže domácí útočná akce také nebyla úplně z kategorie úspěšných a přesných.
85'
Kopic přihrávkou do šestnáctky hledal Tomáše Chorého, jenže ten se k zakončení vůbec nedostal.
84'
Na druhou stranu domácím také další šance příliš nevyšla, když Hořava ztratil míč po nepřesné přihrávce.
83'
Hosté nedokázali ani z další standardní situace vytěžit výraznější ohrožení branky.
82'
Kapitán Viktorie Roman Hubník dokázal zastavit hostující útočný výpad pouze za cenu nedovoleného zákroku, který sudí oceňuje žlutým napomenutím.
81'
Florin Niță podběhl míč po rohovém kopu, ale jeho spoluhráči dokázali dostat míč do bezpečné vzdálenosti od branky.
81'
Domácí si však vybojovali alespoň rohový kop, který si mohou zopakovat.
80'
Milan Havel se dostal z pozici obránce až na hrot útoku, jenže plzeňskou akci nedokázal zakončit.
79'
Dnešní utkání sleduje 11 623 diváků.
78'
Tomáš Chorý dostal přihrávku na hranici pokutového území, ale nedokázal se s míčem otočit, jelikož dříve zasáhla hostující obrana.
77'
Žlutou kartu dostává Radim Řezník (FC Viktoria Plzeň).
76'
Střídání v týmu FC Viktoria Plzeň: ze hřiště odchází Michael Krmenčík, přichází Tomáš Chorý.
75'
Střídání v týmu AC Sparta Praha: ze hřiště odchází Václav Kadlec, přichází Jonathan Biabiany.
74'
Václav Kadlec dostal přihrávku mezi obránce a snažil se propálit z první Kozáčika, jenže ten včasným vyběhnutím jeho šanci zlikvidoval.
72'
Sparta je nyní znovu u balónu na útočné polovině, zdá se, že špatný vstup do druhé půle už je minulostí.
71'
Václav Kadlec se snažil dostat k odraženému míči, ovšem při své snaze v pokutovém území si pomohl nedovoleně a rozehrávat může plzeňský gólman Kozáčik.
70'
Signál Sparťanům nyní vůbec nevyšel. Krátké přiťuknutí sice přineslo míč na kopačky zimní akvizice Nicolae Stanciua, ten ale napálil jen bránícího Bakoše.
69'
Milan Havel zastavil průnik Plavšiče pouze za cenu nedovoleného zákroku a další standardní situace proti plzeňské brance.
67'
Z ojedinělé šance mohl přijít gól na druhé straně. Přetažený centr získal na své kopačky Guélor Kanga, který sice nadvakrát nedokázal zakončit, ale dostal míč k Šuralovi, který ale mířil mimo.
66'
Plzeňští mohli zahrávat volný přímý kop z poměrně zajímavé vzdálenosti, jenže nakonec Florin Niță neměl prakticky žádnou práci a k ohrožení jeho branky nedošlo.
66'
Žlutou kartu dostává David Hovorka (AC Sparta Praha).
64'
Sparta se zatím ve druhé půli marně snaží navázat na povedený výkon z úvodu dnešního střetnutí a hosté se i složitě dostávají k zakončení.
62'
Prakticky vzápětí na druhé straně zkoušel štěstí Nicolae Stanciu, ale zamířil nepřesně mimo plzeňskou branku.
62'
K ráně zpoza pokutového území se dostal domácí záložník Tomáš Hořava, ale Florin Niță byl na svém místě a míč ukryl v rukavicích.
61'
Guélor Kanga měl nohu hodně vysoko, když se snažil zastavit průnik Hrošovského. Plzeň může pokračovat s míčem na kopačkách.
60'
Míč ze standardní situace pouze prolétl pokutovém územím Viktorie aniž by přinesl nějaké ohrožení pro Kozáčika.
59'
Další standardní situace pro hostující Spartu, opět ze zajímavé vzdálenosti zhruba 20 metrů od branky.
58'
Nyní se ke slovu dnes poprvé dostal i videorozhodčí, ale hosté se marně snažili dosáhnout odpískání pokutového kopu za zákrok na Kangu.
56'
Na trávníku se nyní ocitl po nedovoleném zákroku Srdjan Plavšić a hosté mají k dispozici standardní situaci za zejímavé pozice.
55'
Až nyní se dostali hosté poprvé ve druhé půli k zajímavější akci, ovšem Kozáčik si s tímto pokusem poradil.
53'
Sparta na začátku druhé půle zatím nepředvádí vůbec výkon jako na začátku dnešního duelu.
52'
Plzeň právě vstřelila branku!
Martin Zeman se chopil rozehrávky rohového kopu a svým přesným centrem k zadní tyči našel přesně prostor kam si naběhl TOMÁŠ HOŘAVA a hlavou srovnává skóre dnešního duelu.
52'
Nejprve Martin Zeman a po něm Milan Havel se dostali v zajímavé pozici k zakončení, ale míč po ráně druhého jmenovaného končí na rohu.
51'
Krmenčík se dostal v pokutovém území k míči, jenže byl zády k míči a musel se otáčet na střelu. Při tom fauloval Davida Hovorku a bude se tak rozehrávat od branky Pražanů.
50'
Až nyní se hostům daří na delší dobu podržet míč a třeba i založit nějakou akci, o což se stará Nicolae Stanciu.
49'
Sparta zatím na začátku druhé půle není vůbec v ideálním rozpoložení a nyní kupí jednu nepřesnost za druhou.
49'
Na útočný výlet se nyní vydal z pozice stopera domácí kapitán Roman Hubník, ale zakončení se mu příliš nepovedlo.
47'
Martin Frýdek povalil u postranní čáry k zemi Bakoše a dostává žluté napomenutí.
47'
Lukáš Štetina nyní musel opustit hrací plochu, neboť se mu roztrhl jeho dres. Po rychlé asistenci kustodů však pokračuje s novým náhradním trikotem.
46'
Kouč Viktorie Pavel Vrba do druhé půle sáhl do sestavy a na druhý poločas posílá na trávník Marka Bakoše na místo Daniela Koláře.
46'
Je za námi velice zajímavý první poločas dnešního utkání. Sparta se dvěma rychlými akcemi dostala během tří minut do vedení 2:0. Nejprve si na centr Šurala naběhl Václav Kadlec, jenž míč ve skluzu poslal za záda Kozáčika. O chvilku později se Srdjan Plavšić prohnal po levé straně k vápnu, jeho střílený centr si do vlastní brány srazil obránce Řezník.
Tento plzeňský fotbalista se nakonec postaral o snížení. Kopic poslal přesný centr od rohového praporku do velkého vápna, Radim Řezník míč hlavou poslal za záda gólmana Nițy.
45+1'
45'
Srdjan Plavšić se výborně vrátil dozadu, čistým skluzem obral o míč Kopcie, který byl už v zajímavé pozici.
Nastavovat se bude jedna minuta.
44'
Faul na témže místě se ale píská i opačně, Hubník poslal k zemi po vzdušném souboji Šurala. Hovorka rozehraje balon na své kolegy.
43'
Pražané dosti přitvrdili, nyní poslal David Hovorka k zemi Kopice, takže se k míči znovu dostanou domácí fotbalisté.
42'
Domácí defenziva si nerozuměla při rozehrávce, Sparta se zadarmo dostane k míči.
41'
Tomáš Hořava dlouho tančil s míčem před velkým vápnem, nakonec ho poslal na Limberského, jenž pálil z voleje, Florin Niță se proletěl vzduchem a balon lapil do rukavic.
40'
Daniel Kolář se na penaltě dostal jako první k odraženému míči, ale rána z voleje mu vůbec nesedla, po zakončení skončil míč hodně mimo.
40'
Srdjan Plavšić se bleskově středem hřiště prohnal dopředu, rychlým pasem hledal Šurala, ale před ním míč nakonec uchránil Matúš Kozáčik.
39'
Fotbalisté z hlavního města se dostanou po autu k míči, po delší době si mohou na kopačky dodat klid. Jenže Plzeň nyní velmi dobře presuje.
38'
Martin Zeman skončil na zemi po souboji s Frýdkem, hlavní sudí píská faul hostujícího hráče.
37'
Viktoriáni mají v posledních minutách více ze hry, Sparta se dosti zatáhla. David Limberský hledal před brankou Hrošovského, ale ten hlavičkou na centr nedosáhl.
36'
Michael Krmenčík bojoval na hranici malého vápna se třemi protihráči, nakonec skončil na zemi, ale sudí Proske jasně ukazuje, aby se hrálo dál.
36'
Po nepřesvědčivém rozehrání akce se k míči dostal Řezník, jenž pro svůj tým získal alespoň autové vhazování.
35'
Guélor Kanga poslal kousek od hranice velkého vápna tvrdě k zemi Zemana, domácí mají po faulu k dispozici přímý volný kop.
34'
Viktoriáni se po několika soubojích dostali na pravé straně k centru, ten ale nakonec hostující branku neohrozil. Rozehrávat může Florin Niță.
33'
Martin Frýdek chtěl standardní situaci rozehrát rychlým pasem na Kadlece, toho si ale domácí obrana dobře pohlídala.
31'
Žlutou kartu dostává Florin Niță (AC Sparta Praha).
31'
Žlutou kartu dostává Michael Krmenčík (FC Viktoria Plzeň).
30'
A v Plzni máme sníženo! Jan Kopic poslal po rohu centr neomylně na hlavu RADIMA ŘEZNÍKA, který předskočil protihráče, jeho hlavička nakonec zapadla přesně k pravé tyči hostující brány. Asistence: Jan Kopic.
29'
Kopic s Kolářem rozjeli akci Plzně, ale druhý jmenovaný nakonec nepřesným pasem připravil domácí o lepší zakončení kombinace. David Limberský záhy zabojoval a získal roh pro Viktorii.
28'
Střídání v týmu FC Viktoria Plzeň: ze hřiště odchází Milan Petržela, přichází Martin Zeman.
28'
Žlutou kartu dostává Lukáš Štetina (AC Sparta Praha).
27'
Sparta v klidu zlikvidovala další náznak plzeňského brejku, defenziva hostí v pohodě kombinuje u vlastního vápna.
25'
Do odraženého míče ze z první opřel Daniel Kolář, ale v této krkolomné pozici bylo těžké zakončit. Míč nakonec skončil na tribuně.
24'
A po další srážce zůstali ve středu hřiště ležet Martin Frýdek a Milan Petržela. Oba se ale po krátkém ošetření zdají být naštěstí v pořádku.
23'
Josef Šural v souboji povalil Limberského, píská se faul hostujícího útočníka.
22'
Dlouhý aut Frýdka odvrátila plzeňská obrana, ale prakticky každý míč ve středu hřiště sebere Guélor Kanga, jenž ho ihned pošle dopředu.
21'
Sparťané už dlouho kombinují na vlastní polovině, nakonec se rozhodli založit útok po levé straně.
20'
Radim Řezník hledal dlouhým pasem Krmenčíka, ale ten byl dobře hlídaný, takže míč nakonec propadl až k brankáři hostí. Dopředu pádí Sparta.
19'
Západočeši se nyní moc nedohodli v obraně, kdo má odehrát nakopnutý míč, Plzni nakonec zavařil Josef Šural. Nakonec je z toho aut pro domácí.
18'
Do dalšího zakončení se ve vápně dral hostující kapitán Šural, ale po souboji s Řezníkem nakonec na míč nedosáhl. Odkopává Matúš Kozáčik.
17'
Václav Kadlec rychle doběhl nakopávaný míč, získal pro svůj tým rohový kop.
16'
Domácí se chtěli po delší době dostat do útoku, akci táhl po pravé straně Kopic, ale jeho finální pas byl hodně nepřesný, takže se míč vrací k hostujícímu týmu.
15'
Viktoriáni rozhodně nejsou ve své kůži a v dobrém rozpoložení, další chyby při rozehrávce chtěl využít Nicolae Stanciu, jeho rychlý pas ale nebyl přesný.
14'
Další útok Sparty táhl Kadlec, ale nakonec si pomohl faulem, takže se k míči dostanou domácí fotbalisté.
12'
Sparta právě vstřelila branku!
Už je to o dva góly! SRDJAN PLAVŠIĆ unikl Havlovi, zaběhl si až za záda pravého beka. Následně posílal míč před branku Plzně, ale Radim Řezník si balon nešťastně srazil za záda vlastního gólmana, Kozáčika míč přeloboval a skončil v síti. Asistence: Martin Frýdek.
11'
Sparta se hned po rozehrání opět vydala hned na zteč, v dalším případě už si však domácí obrana poradila.
9'
První gól dnešního duelu je na světě! Sparta se na pravém křídle dostala k míči, Šural měl kolem sebe moře prostoru, takže si připravil balon k centru, ten nakonec poslal přesně mezi plzeňské obránce, kam si naběhl VÁCLAV KADLEC. Hostující záložník skluzem dopravil míč pod tělem Kozáčika za brankovou čáry a poslal Pražany do vedení. Asistence: Josef Šural.
8'
Hostující Ondřej Zahustel si na vlastní polovině dobře pokryl míč, záhy byl faulován, takže k míči se dostane Sparta.
7'
Domácí po rozehrání rohového kopu dokázali zakončit, hlavičkoval Roman Hubník, Florin Niță si připisuje první klidnější zákrok v dnešním mači.
6'
Signál po rozehrání standardní situace se Plzni moc nepovedl, přesto se domácí udrželi u míče, nakonec z toho bude jejich první roh.
5'
Daniel Kolář si šikovně obhodil Hovorku, který ho nakonec zastavil jen za cenu faulu. Zajímavý přímák pro domácí mužstvo.
4'
Plzeňané dlouze kombinovali, ale nakonec přišli o míč, záhy domácí faulovali u středu hřiště. Balon se tedy vrací na hostující kopačky.
3'
David Hovorka nepustil dopředu Krmenčíka, aut pro domácí celek.
3'
Viktoriáni odvrátili centr a hodně rychle se vydali do brejku. Sparťanská obrana se ale stihla bleskově vrátit, takže celá akce Plzně se zbrzdila.
2'
Po nedovoleném zákroku skončil na levé straně na zemi Srdjan Plavšić, hostující celek tedy bude mít k dispozici volný přímý kop.
1'
Nicolae Stanciu se u rohového praporku dostal zadarmo k míči po nepřesném pasu Limberského, ihned odcentroval, ale jeho přihrávka byla moc dlouhá. U balonu jsou domácí.
1'
Fotbalisté obou mužstev nastupují na hrací plochu, domácí Plzeňané se představí v tradiční kombinaci, která obsahuje červenou a modrou barvu, Sparta dnes oblékne kompletně bílou výbavu.

FC Viktoria Plzeň: Kozáčik – Havel, Hubník (C), Řezník, Limberský – Hořava, Hrošovský – Petržela, D. Kolář, Kopic – Krmenčík.

Náhradníci: A. Hruška – Zeman, Chorý, J. Kovařík, Hájek, Bakoš, Čermák.

AC Sparta Praha: Niță – Zahustel, Hovorka, Štetina, M. Frýdek – Kulhánek – V. Kadlec, Stanciu, Kanga, Plavšić – Josef Šural (C).

Náhradníci: Bičík – Mich. Kadlec, Sáček, Lafata, Mustedanagić, Biabiany, Vatajelu.

Pavel Vrba (trenér FC Viktoria Plzeň)

„Zápasy na začátku jara nám nevyšly, ale doufám, že nedělní zápas bude odrazem k tomu, abychom se zklidnili a závěr soutěže zvládli. Věřím, že na to máme. Sparta sem přijede získat body, my musíme hrát zodpovědně a v defenzivě si dát větší pozor. Pražané mají velice silné individuality v týmu, ale samozřejmě my hrajeme doma a chceme před vlastními fanoušky konečně vyhrát.“

Roman Hubník (obránce FC Viktoria Plzeň)

„Na takové zápasy se těším vždycky. Fanoušci se těší, mediálně je to hodně sledované... Věřím, že ho zvládneme a konečně se nastartujeme. I na tréninku vidím, že kluci dřou. Pevně věříme, že v neděli nezůstane jen u slov a dokážeme to předvedenou hrou i výsledkem, fanouškům musíme udělat radost. Je potřeba, abychom v naší hře zlepšili hlavně odhodlání jít za vítězstvím.“

Jan Kopic (záložník FC Viktoria Plzeň)

„Zápas se Spartou je vždy speciální, těším se na to. Bude plný stadion a čeká nás vyhecované utkání. S klukama jsme si k tomu průběhu jara v týdnu něco řekli. Proti Spartě můžeme fanouškům i sami sobě dokázat, že jsme pořád kvalitní tým. I když je to klišé, musíme jít štěstí naproti a pak se nám to vrátí, momentálně to ale chybí.“

Hlasy z kabiny Sparty před utkáním

Pavel Hapal (trenér AC Sparta Praha)

„Nepanuje tam dobrá nálada a z klubu jde cítit nervozita. Pořád však mají boj o titul ve vlastních rukou. Je však možné, že budou chtít brát tento zápas jako odrazový můstek za tím, aby se jim opět dařilo. To, jak na tom Plzeň teď je, nás vlastně ani nezajímá. Důležitý je náš výkon a nasazení v utkání.“

„V tabulce ztrácí všichni a hráčům není nutné něco navíc připomínat. Oni moc dobře ví, o co hrají. Teď se na vývoj tabulky nekoukáme, dojedeme sezonu, sečteme body a uvidíme, na co to bude stačit.“

„Po Plzni nás čeká dalších šest těžkých zápasů, které musíme zvládnout. Pokud chceme uspět, tak musíme přemýšlet tak, že chceme vyhrát všechny. Plzeň je lídr tabulky a hraje o titul, proto si myslím, že bude favorit, ale na druhou stranu její poslední výsledky ukázaly, že dokáže prohrát s Jihlavou, Boleslaví či na Bohemce.“

Josef Šural (útočník AC Sparta Praha)

„Ví, že už musí zabrat, když dostali přes prsty na Bohemce. Půjdou do zápasu maximálně koncentrovaní s tím, že musí zápas zvládnout. Pro nás to bude o to horší. Nevidím, do jejich klubu a kabiny, takže je těžké komentovat jejich situaci. Hráli i Evropskou ligu, což je v kombinaci s cestováním vždy náročné. Nechytli začátek jara, ale je to hlavně o hlavě.“

„Samozřejmě jsme jejich zápasy sledovali. Co jsme si z toho vzali, si ale necháme pro sebe.“

„My chceme hlavně pomoci sami sobě, protože jsme ztratili spoustu bodů remízami a chceme vyhrávat, abychom se posunuli tabulkou co nejvýš.“

První vzájemný zápas v letošní sezoně

Oba týmy se proti sobě střetly v Praze 5. října loňského roku, jednalo se o 10. kolo HET ligy. Viktoriáni měli tehdy devět výher v zádech, naopak Sparta na tom herně nebyla ideálně. Fotbalisté z hlavního města však působili velmi nebezpečným dojmem, vytvořili si šance, ale nedokázali je proměnit. Na druhé straně stačil Západočechům jediný úspěšný zásah, aby si připsali i desátou výhru v řadě, čímž překonali sparťanský rekord, když vyhráli ve všech úvodních deseti kolech ročníku.

10. kolo

AC Sparta Praha 0:1 FC Viktoria Plzeň

38. D. Kolář (Hejda)

Dúbravka – Zahustel, Hovorka, Štetina, Mich. Kadlec – Mavuba, Mareček (74. Sáček) – Biabiany (62. Rosický), Lafata (C), V. Kadlec – Josef Šural (54. Ben Chaim)

Kozáčik – Řezník, Hejda, Hájek, Havel – Hrošovský, Hořava – Petržela (64. Zeman), D. Kolář (C) (81. Bakoš), Kopic (71. Pilař) – Krmenčík
Krásný nedělní podvečer ze Štruncových sadů, vážené fanynky a vážení fanoušci fotbalu, vítejte u sledování čtyřiadvacátého kola HET ligy! V západočeské Doosan Areně je na programu šlágr, proti sobě se totiž střetnou celky FC Viktoria Plzeň a AC Sparta Praha. Přejeme příjemnou zábavu!