FORTUNA:LIGA - Základní část - 1. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Slovácko : Jablonec - 29. července 2017   17:00

Slovácko
2' Zajíc (Navrátil)
1:1
(1:1)
Jablonec
19' Mihálik

Heča – Reinberk, S. Hofmann, Šimko, Divíšek – Daníček, Šumulikoski (C) – Navrátil, Havlík (83. Jakub Rezek), Machalík – Zajíc (90+1. Kubala).
Daněk – Jakub Rezek, Kubala, Petr, Juroška, Suchý, Sadílek.
J. Jílek – I. Nádvorník, P. Kotalík
Městský fotbalový stadion Miroslava Valenty seniora
4015 diváků
V. Hrubý – Masopust, Pernica, Hübschman (C), Matěj Hanousek – Jaroslav Diviš (83. D. Breda), Trávník, V. Kubista, Zelený – Mihálik (88. Janetzký), Doležal (73. Mehanović).
Valeš – Mehanović, D. Breda, Janković, Považanec, Janetzký, Kouřil.

CELÝ SESTŘIH: Slovácko - Jablonec 1:1. Rychlý gól domácích tři body nepřinesl

Slovácko se v prvním kole rozešlo s Jabloncem smírně 1:1. Vše podstatné se událo v prvním poločase, kde na každé straně padlo po jedné brance. Ve druhém půlce si ani jedno mužstvo nevypracovalo vyloženou šanci, která by vedla k brance, proto je remíza zasloužena.
90+2'
90+2'
Hofmann ještě naposledy kopl do míče, Daníček balon prodlužoval za sebe, prostor kolem sebe si pohlídal Masopust a balon skončil mimo hrací plochu. Poté rozhodčí zápas ukončil.
90+1'
Slovácko vystřídalo. Autora zatím jediné branky Slovácka Tomáše Zajíce vyměnil Filip Kubala.
90'
Ve druhém poločase se budou hrát ještě dvě minuty navíc.
90'
Machalík centroval z rohového kopu, domácí snažení ukončil faulem Daníček.
90'
Daníček přihrál do křídla Navrátilovi, který centroval na přední tyč, kde balon odhlavičkoval na roh Hübschman.
88'
Poslední střídání Jablonce. Jakub Janetzký vystřídal Ondřeje Mihálika.
85'
Trávník centroval do šestnáctky, kde hlavičkoval Hofmann balon, ten se dostal k Mihálikovi, jehož přihrávka z brankové čáry nebyla přesná.
84'
Slovácko zahrávalo rohový kop, ale žádné nebezpečí pro Vlastimila Hrubého to neznamenalo.
83'
Obě dvě mužstva vystřídala. Jako první Slovácko. Marka Havlíka vyměnil Jakub Rezek a na straně Jablonce David Breda vystřídal Jaroslava Diviše.
82'
Vše naznačuje, že so obě dvě mužstva rozdělí. Z velké dálky to zkoušel změnit Mehanovič, ale jeho pokus nebyl přesný.
78'
Masopust nenápadně prošel po pravé straně až k levé tyči, poté dávál míč pod sebe, naštěstí pro domácí celek odkopával míč jeden z hráčů Slovácka, šikovný Masopust se na své spoluhráče poté zlobil, že na malém vápně nikdo z jeho spoluhráčů není.
75'
Slovácko zahrávalo standardní situaci, Havlík nacentroval na úroveň penalty, kde si však přišel pro míč Hrubý.
73'
První střídání Jablonce. Ze hřiště odchází Martin Doležal a místo něj nastupuje Mirzad Mechanovič.
70'
Slovácko chvíli okupovalo šestnáctku Jablonce, ale územní převaha byla jen po velké vápno.
68'
Je tady občerstvovací pauza na doplnění tekutin. Uvidíme, jestli nakonec utkání skončí jak podle všeho naznačuje stav nerozhodně, nebo ještě některý z týmů sebere zbytky sil a strhne vítězství na svoji stranu.
67'
Na druhé straně Modrobílí zahrávali rohový kop na přední tyč, kde v pohodě balon odvrátil Hübschman.
66'
Doležal postupoval na branku Slovácka z levé strany a přihrával na zadní tyč, kde byl pozdě Diviš a ten zakončil vedle, zprvu nebezpečně vypadající akce zase tak nebezpečná nebyla.
64'
Z pozice stopera si "vyšel" do útoku Šimko a nacentroval z levé strany míč na hlavu Zajíce, ale jeho hlavička postrádala důraz a hlavně přesnost.
61'
Veliče Šumulikoski viděl žlutou kartu po faulu na Trávníka.
58'
Havlík centroval míč z rohového kopu, k balonu se drápal Šumulikoski, ale hostující hráč byl důraznější, opětovný centr do šestnáctky na přední tyči hlavičkoval Hofmann nad branku.
57'
Šumulikoski dlouhým lobem vybízel do sprintu Zajíce, u míče byl však rychleji gólman Hrubý, který situaci vyhodnotil nejlépe jak mohl a nechal si míč spadnout udělal několik kroku zpět a v pokutovém území jej chytil.
55'
Havlík centroval míč na hranici malého vápna, Zajíc poslal míč do ohně, ale mezi penaltou a malým vápnem byli jen jablonečtí fotbalisté.
54'
Matěj Hanousek fauloval na polovině Jablonce Machalíka a viděl za svůj nedovolený zákrok žlutý kartónek.
53'
Trávník si vyměnil míč u rohového praporku s Divišem a poté přes bránícího Divíška odcentroval, gólman Heča v pohodě balon chytil ve vzduchu.
52'
Slovácko míč rozehrálo nahrátko, Daníček byl zcela volný a jeho střela nártem jen těsně proletěla nad břevnem.
51'
Vojtěch Kubista viděl žlutou kartu po faulu ve středu hřiště na Machalíka.
50'
Jablonec se nastěhoval před pokutové území domácího celku. Centr Trávníka do pokutového území odvrátil Hofmann a odražený balon napálil nepřesně Hübschman.
49'
Trávník mohl potrestat lehkovážnost Divíška, který balon ze strany netrefil, ten se dostal k Zelenému, jenž přihrával Trávníkovi, jeho přízemní střela byla zblokována.
47'
Daníček přihrával do volného prostoru u pokutového území Slovácka volnému Navrátilovi, ten šel s míčem přes půl hřiště a poté akci zakončil střelou vedle levé tyče.
46'
Po prvním poločase je zatím nerozhodný výsledek 1:1. Slovácko šlo do brzkého vedení, když obrana Severočechů nezachytila Zajíce a ten střelou pod břevno otevřel skóre. Jablonec poté přitlačil na pilu vyrovnal hru a vynutil si několik standardních situací, po jedné z nich vyrovnal Mihálik. Jablonec i nadále měl více ze hry a víceméně ohrožoval svatyni Milana Heči ze standardních situací.
45+1'
45+1'
V prvním dějství se již nic podstatného nestane.
45'
Rozhodčí Jílek bude nastavovat jednu minutu.
45'
Jenže hosté zůstali u míče a vypracovali si dobrou příležitost. Po centru Trávníka hlavičkoval Doležal těsně nad břevno, míč skončil na vrchní síti.
45'
Trávník opět směřoval jako většinu svých centrů na zadní tyč, kde svoji předešlou chybu napravil Divišek a balon odhlavičkoval.
44'
Na konci poločasu ještě bude Jablonec zahrávat zpoza šestnáctky standardku po faulu na Masopusta.
42'
Machalík dobře natáhl na sebe dva středové obránce Jablonce a tím získal volné místo pro Havlíka, který místo střely ještě raději přihrával na své spoluhráče, míč však směřoval na brankáře Hrubého.
39'
Trávník zahrával volný přímý kop na hranici malého vápna, pro balon si došel Heča, který jej nadvakrát zkrotil.
37'
Slovácko postupovalo středem hřiště, Daníček se snažil vystřelit z dvaceti pěti metrů, jeho rána byla zblokována.
35'
Severočeši ze sedmého rohového kopu nezahrozili a Milan Heča může v poklidu rozehrávat od své branky.
33'
Velmi slibná příležitost Jablonce, Masopust dostal míč k levé tyči a snažil se zakončit na doprostřed branky, Heča musel balon vyrazit na roh.
33'
Havlíkův centr s přehledem ze vzduchu sebral gólman Hrubý.
32'
Navrátil byl faulován u postranní čáry, sudí Jílek nejprve nechával výhodu pro domácí celek, ale poté přestupek foukl.
31'
Jablonec v krátkém sledu zahrával dva rohové kopy, první mířil na Doležala, ale domácí obrana dokázala balon dostat mimo hřiště, druhý pokus už tak nebezpečný nebyl.
29'
Jablonec měl výhodu standardní situace, Trávník hledal své spoluhráče na zadní tyči, obrana Slovácka balon dostala mimo pokutové území.
26'
Hra zase pokračuje, Doležal před pokutovým územím bojoval o míč, ale souboj prohrál, Machalík vyvezl balon a přihrával Havlíkovi, jenž pokazil přihrávku na polovině hřiště na Zajíce.
25'
Sudí Jílek dal pokyn hráčům, aby se šli občerstvit.
24'
Reinberk na pravé straně měl dostatek času, aby poslal do vápna nebezpečný centr, ale ten nikoho z jeho spoluhráčů nenašel.
21'
Daníček centroval z otočky do pokutového území, kde si pro míč došel Vlastimil Hrubý a ukryl jej do náruče.
19'
Jablonec právě vstřelil branku!
Čtvrtý rohový kop znamená pro Jablonec vyrovnání. Balon propadl k Doležalovi, který balon vystřelil na branku, od Šumulikoského se míč odrazil k ONDŘEJI MIHÁLIKOVI, který zblízka překonal Heču.
17'
Trávník centroval na nabíhajícího Zeleného, Reinberk i když nemusel balon hlavičkovat na roh, tak to udělal.
16'
Hra se nyní trochu zpomalila. Od své branky vykopával míč Hrubý přesně na Doležala, který prodloužil balon za sebe, ale tam byl jen hráč Slovácka.
14'
Opět další střela v podání Jabloneckých, rána Zeleného nebyla však přesná.
13'
Jablonec kombinoval kolem vápna Slovácka, Michal Trávník vystřelil nakonec z hodně velké dálky a mimo branku Heči.
10'
První střelu na Milana Heču vyslal Matěj Hanousek, když před tím odtlačil drobného Machalíka, jeho pokus však mířil jen doprostřed branky.
9'
Ten zahrával Trávník, obrana Slovácka balon odvrátila ke stejnému hráči, který poslal znovu míč do ohně, podruhé odhlavičkoval balon Daníček. Jablonec zatlačil Slovácko před jeho branku a bude zahrávat další roh.
8'
U postranní čáry bojoval o míč Diviš s Divíškem a úspěšnějším byl hostující hráč, který za poté vybojoval rohový kop.
7'
Opět u míče byli hráči v zelených dresech, přihrávka směrem dopředu nebyla však přesná a míč skončil u Heči.
6'
Na druhé straně rychlá akce hostí, volný Jaroslav Diviš dostal míč a a průdkým centrem na malé vápno hledal své spoluhráče, na zadní tyči raději míč uklidil Reinberk na roh. Ze standardní situace Jablonec nic nevytěžil.
5'
Slovácko je po vstřelené brance stále při chuti a a rychlou akcí na levé straně se snažilo dostat míč podruhé do pokutového území, nakonec obrana Jablonce však útoku odolala.
2'
Slovácko právě vstřelilo branku!
Tak to je začátek pro Slovácko jako z říše snů, Reinberk obloučkem u postranní čáry obhodil hráče Jablonce, směřem k volnému Navrátilovi, který dal polovysoký centr přesně na kopačku TOMÁŠI ZAJÍCOVI, který prostřelil z hranice malého vápna střelou pod břevno brankáře Hrubého.
1'
Úvodní výkop provedlo domácí mužstvo, Navrátil prodlužoval u postranní čáry naslepo na Zajice, Hübschman nakonec v pohodě hlavou balon poslal směrem k Hrubému.
1'
-1'
Trojice rozhodčích přivádí základní sestavy na zelený pažit, Slovácko nastoupí v tradičních bílých dresech, hráči Jablonce v zelených dresech a černých trenýrkách.
-20'

1.FC Slovácko: Heča – Reinberk, S. Hofmann, Šimko, Divíšek – Daníček, Šumulikoski (C) – Navrátil, Havlík, Machalík – Zajíc.
Náhradníci: Daněk – Jakub Rezek, Kubala, Petr, Juroška, Suchý, Sadílek.

FK Jablonec: V. Hrubý – Masopust, Pernica, Hübschman (C), Matěj Hanousek – Jaroslav Diviš, Trávník, V. Kubista, Zelený – Mihálik, Doležal.
Náhradníci: Valeš – Mehanović, D. Breda, Janković, Považanec, Janetzký, Kouřil.

Rozhodčí: J. Jílek – I. Nádvorník, P. Kotalík.
-20'
Obě dvě mužstva jsou již na hrací ploše a rozcvičují se, v základní sestavě Slovácka se objeví na stoperu Šimko, na levém beku Divíšek a na hrotu uzdravený Zajíc. Na straně Jablonce nastoupí od první minuty Diviš a Kubista.
-45'
Jako první vyběhla dvojice brakářu na každé straně. V brance Jablonce nastoupí podle předpokladů Vlastimil Hrubý, na domácí straně se mezi tři tyče postaví Milan Heča.
Jablonec byl prvním jarním soupeřem Slovácka v domácím prostředí, na utkání určitě nedobře vzpomínal Vlastimil Daniček, který musel osmnáct minut před koncem do sprch, když byl vyloučen za faul už nyní ex-jabloneckého Pospíšila. Utkání nakonec skončilo dělbou bodů, když diváci žádnou branku neviděli. Jinak se Modrobílím v domácím prostředí proti Severočechům moc nedaří, naposledy je porazili před třemi roky, výsledkem 1:0, jedinou branku dával právě Jakub Petr, který opět obléká slovácký dres. Tímto výsledkem také nejčastěji končily souboje mezi Slováckem a Jabloncem a to v deseti případech.
Předpokládané sestavy:

1.FC Slovácko: Daněk – Juroška, Hofmann, Šimko, Divíšek – Šumulikoski – Navrátil, Machalík, Daníček, Havlík – Kubala.

FK Jablonec: Hrubý – Jankovič, Pernica, Hübschman, Hanousek – Masopust, Trávník, Kubista, Zelený – Mihálik, Doležal.
Před startem prvního kola trápí Slovácko marodka. V generálce se neobjevili Rada, Břečka, Petr a Zajíc, nad všemi visí otazník, zda do utkání nastoupí, proto kouč Levý zkoušel na stoperu Patrika Šimka, který jinak hraje levého beka. Pokud se absence projeví, tak si první soutěžní mistrák za Slovácko připíší Juroška s Diviškem a třetí ligový start by si mohl také odškrtnout teprve sedmnáctiletý útočník Kubala. Ze strany Jablonce pravděpodobně vyběhne stejná jedenáctka jako v utkání s Göztepe.

Příchody

Kučera Adam – Vlašim (roční hostování s opcí)
Janković Nikola – NK Krško (přestup)
Lischka David – FK Varnsdorf (návrat z hostování)
Kouřil Martin – FC Slovan Liberec (návrat z hostování)
Janetzký Jakub – SFC Opava (návrat z hostování)
Holeš Tomáš – Hradce Králové (roční hostování s opcí)

Odchody

Zreľák Adam – 1. FC Norimberk (přestup)
Pospíšil Martin – Jagielonia Byalystok (přestup)
Rys Petr ukončení po vzájemné dohodě
Jiráček Petr – AC Sparta Praha (konec hostování)
Beneš Vít – FC Vasas Budapešť (po vypršení smlouvy)
Lischka David – MFK Karviná (roční hostování)
Končal Matěj – FK Baník Sokolov (přestup)
FK Jablonec

Jablonečtí fotbalisté začali letní přípravu 19. června, o den později na ně čekala prověrka kondice v Praze na FTVS. Také i mužstvo Jablonce prodělalo letní dril v domácích podmínkách a na konec přípravy se vydalo na soustředění do Rakouska, kde sehrálo tři zápasy. Nejčastějším střelcem byl Mihálik, který zaznamenal celkem čtyři branky, z toho byly tři do sítě Mšena.

Vasiljev Tomáš – SK Uničov (přestup)
Hellebrand Patrik – FC Fastav Zlín (přestup)