FORTUNA:LIGA - Základní část - 3. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Slovácko : Ostrava - 12. srpna 2017   16:00

Slovácko
6' Zajíc  • 11' V. Daníček (Šumulikoski) • 23' Havlík (V. Daníček) • 45' S. Hofmann (Divíšek) • 90+1' Havlík (Kubala)
5:2
(4:2)
Ostrava
28' Šindelář  (Stáňa) • 36' Baroš

Heča – Reinberk, S. Hofmann, Šimko, Divíšek – V. Daníček, Šumulikoski (C) – Navrátil (90. Juroška), Machalík, Havlík – Zajíc (80. Kubala).
Daněk – Suchý, Jakub Rezek, Sadílek, Kubala, Petr, Juroška.
P. Franěk – J. Paták, O. Pelikán
Městský fotbalový stadion Miroslava Valenty, Uherské Hradiště
6115 diváků
Vašek – P. Breda (76. Mičola), Pokorný, Šindelář, Sus (46. de Azevedo) – Granečný, Hlinka, R. Hrubý, Stáňa – Poznar (46. J. Šašinka), Baroš (C).
Šustr – J. Šašinka, Pazdera, de Azevedo, Panić, Azackij, Mičola.

CELÝ SESTŘIH: Slovácko - Ostrava 5:2. Vysokou výhru řídili Havlík s Daníčkem

Slovácko přehrálo Baník Ostrava 5:2, díky prvnímu poločasu, ve kterém padlo celkem šest branek, druhá půle už tak bohatá nebyla, Baroš deset minut po přestávce spálil velkou tutovku, když zblízka nedopravil míč do branky. Také Slovácko si vypracovalo jednu velkou příležitost Zajícem, kterého vychytal Vašek, konečnou podobu výsledku dal druhou branku v zápase Marek Havlík.
90+3'
90+2'
Utkání se již dohrává, jelikož o výsledku je rozhodnuto.
90+1'
Slovácko právě vstřelilo branku!
Filip Kubala v souboji dvou generací přetlačil ve středu hřiště Milana Baroše a šel středem hřiště, poté zahrál Šindelářovi na housle a balon prošel na MARKA HAVLÍKA a ten s naloženou šanci už si věděl rady a prostřelil Vaška a dává pátou branku Slovácka!
90'
Sudí Franěk bude nastavovat ve druhé půli tři minuty.
90'
Střídání je tady. Jana Navrátila vystřídal Jan Juroška.
89'
Kouč Levý ještě chystá před vypršením zápasu taktické střídání. Do hry půjde Juroška.
88'
Baník nyní hraje jen o deseti hráčích, za postranní čárou je ošetřovaný Milan Baroš.
86'
Velkou šanci spálil de Azevedo, který nezakončil vpádu centr zblízka do branky, akce poté pokračovala, následný centr hlavičkoval Hrubý vedle levé tyče.
84'
Milan Hlinka viděl žlutou kartu za faul ve středu hřiště.
83'
de Azevedo po kombinaci se svými spoluhráči stříleným centrem poslal míč na branku Slovácka, Milana Heču tento pokus však nemohl překvapit.
82'
Na straně Ostravy byl potrestaný Robert Hrubý.
80'
První střídaní na straně Slovácka. Autora první branky Tomáše Zajíce vyměnil Filip Kubala.
80'
Baník však výhodu zkráceného roku nevyužil, když sudí Franěk odpískal za nevoli hostujících fanoušků útočný faul.
79'
Petr Reinberk fauloval střídajícího Mičolu před pokutovým územím za cenu žluté karty.
78'
.. a opět standardní situace pro Slovácko. Po přihrávce se balon dostal na zadní tyč, ale Zajíc se k němu nedostal a Vašek balon ukryl v rukavicích.
78'
Slovácko zahrávalo v krátkosti dva rohové kopy, u prvního po kombinaci střílel Machalík za přispění teče nad branku.
76'
Poslední střídání Ostravy. Na hřiště přišel Tomáš Mičola namísto Petra Bredy.
75'
Tomáš Zajíc spálil velkou tutovici. Reinberk mu krásně českou ulicí prostrčil míč mezi obránci a domácí útočník šel sám na Vaška, ale ten mu míč lapil.
74'
Baník kombinuje na polovině Slovácka, které velmi dobře a houževnatě brání.
73'
Ze standardní situace se však Slovácko neprosadilo, ale zůstalo i nadále u míče.
73'
Na druhé straně velmi nebezpečně centroval Reinberk na Zajíce, Pokorný vpádu ale stačil balon odvrátit na roh.
72'
Šašinka obešel na pravé straně jak Diviška, tak Šimka, ale při zaseknutí míče upadl a níc z jeho průniku nebylo.
69'
Ostrava zahrávala standardní situaci, odražený míč se dostal k Granečnému, který jej napálil vysoko nad domácí branku.
67'
Slovácko z rohového kopu zahrálo signál, míč mířil na Šumulikoského, který jej vracel před branku na Zajíce, ten se snažil obhodit protihráče, který podle něj hrál rukou, sudí Franěk pokutový kop nezapískal.
66'
Šašinka vedl míč středem hřiště po špatné rozehrávce domácího celku, ostravský forvard se snažil navést míč na střelu, ale Hofmann jej z palebné pozice vytlačil.
64'
Nyní se hraje na polovině Baníku. Divíšek v pokutovém území po dobré kombinaci přihrál Zajícovi, který se snažil projít hned přes trojici hráčů v modrých dresech, ale bylo to na něj velké sousto.
62'
Milan Baroš byl potrestaný žlutou kartou za útočný faul v pokutovém území, když srazil na zem Šimka.
61'
Domácí fotbalisté kombinovali u rohového praporku. Navrátil přihrál na hranici velkého vápna Šumulikoskému, ten hledal na malém vápně Zajíce, před nímž zasáhl Vašek.
59'
Na odkopnutý balón se snažil vyskočit Havlík, ale byl Stáňou faulovaný u postranní čáry.
57'
Slovácko zahrávalo rohový kop na druhé straně. Exekuci si vzal na starost Havlík. Na přední tyči skákal Daníček, na míč však nedosáhl.
55'
Z rohového kopu ale nic nevytěžila, naopak domácí mužstvo šlo do brejku, Machalík vyslal kolmici na Navrátila, který šel na dva obránce Baníku, balon poté přihral na Zajíce, ten mu balon mezi obránci se snažil vrátil, ale na Navrátila to už bylo velké sousto.
55'
Ostrava i nadále se tlačí před branku Slovácka, pomáhá ji k tomu velká podpora jejich fanoušků.
54'
Už to mohlo být zase o jednu branku. De Azevedo postupoval do otevřené obrany Slovácka, dal milimetrovou přihrávku Barošovi, který se snažil Heču prostřelil mezi nohy ale neuspěl. Heča předvedl super rychlý reflex.
52'
Robert Hrubý se dostal až z míčem do pokutového území, ale jeho rozhodování bylo pomalé a o míč přišel.
50'
Slovácko zahrávalo volný přímý kop Havlíkem, který ale z dvaceti metrů branku Ostravy přestřelil.
49'
Ostrava vybojovala míč a útočila středem Azevedo však nic kloudného nevymyslel navíc na pravé straně byl faulovaný Navrátil.
48'
Machalík si na polovině Slovácka dobře pokryl míč a byl faulovaný Pokorným.
46'
Kouč Ostravy přichystal do druhé půle dvě změny. Martina Suse a Tomáše Poznara vyměnili Dyjan Carlos de Azevedo a Jakub Šašinka.
46'
Po prvním gólově bohatém poločase vede Slovácko nad Baníkem 4:2. Slovácko šlo velice rychle do vedení 3:0, hlavně po chybách v zadních řadách Baníku, postupně se trefili Zajíc, Daníček a Havlík. Ostrava poté snížila brankou Šindeláře a proměněnou penaltou Barošem. Na konci poločasu se mezi střelce zapsal Hofmann.
45'
45'
Slovácko opět odskakuje o dvě branky gólem do šatny. Po centru z levé strany se do míče položil STANISLAV HOFMANN a zblízka překonal Daňka.
45'
Havlík centroval z levé strany, ale hostující obrana si situaci pohlídala.
44'
Petr Breda centroval do šestnáctky Slovácka, kde domácí stopeři si nepřebrali Poznara, jenž zakončoval hlavou vedle pravé tyče.
43'
Hofmann nakopl dlouhý míč na Zajíce, ale ten jej za sebe neprodloužil. Nyní mají balon Ostravští.
41'
Denis Granečný velmi nebezpečně fauloval zezadu Navrátila a může být rád, že viděl jen žlutou kartu.
40'
Šumulikoski rozjížděl další akci Slovácka a byl na polovině faulovaný, po odpískání faulu však domácí kapitán rozehrál velmi nepřesně.
37'
Navrátil zabíhal za obranu Baníku, ale podle pomezního rozhodčí v době přihrávky se nacházel v ofsajdu.
36'
Baník právě vstřelil branku!
Ostrava je najednou zpátky v zápase. MILAN BAROŠ proměnil v pohodě pokutový kop, když balon poslal doprostřed branky. Heča skákal k pravé tyči.
35'
Josef Divíšek byl navíc potrestaný žlutou kartou.
34'
Divoký zápas pokračuje! Domácí nezachytili útok Baníku, do šance se hnal Milan Baroš, kterého fauloval Divišek a Ostrava bude zahrávat pokutový kop.
32'
Po standardní situaci baníkovští fotbalisté vyslali na domácí branku několik střel, ale všechny dokázali Modrobílí zblokovat.
31'
Dnes si diváci příjdou na své, máme za sebou půlhodinu, ve které padly čtyři branky a teď mohla být další. Domácí obrana pod tlakem neodvrátila míč, ke kterému se ve vápně dostal Breda, na poslední chvíli ránu zblokoval jeden z domácích fotbalistů na roh.
29'
Prvním potrestaným hráčem v dnešním zápase je Jan Navrátil.
28'
Baník snižuje na rozdíl dvou branek. Stána centroval z levé strany na hranici malého vápna, kde si Šimko nepohlídal MARTINA ŠINDELÁŘE, který se hlavou prosadil k tyči.
26'
Granečný našel centrem hlavu Milana Baroše, který se snažil zakončit na levou tyč, ale balose tam ani nedostal.
25'
Hostující fanoušci i za velmi nepříznivého stavu ženou Baník do útoku, ten bude nyní zahrávat rohový kop.
23'
Hořká necelá půlhodinka pro Ostravu. Brankář Vašek nezvládl rozehrávku a namazal přímo míč domácímu hráči, Daníček šel sám na Vaška, udělal mu kličku a poté přihrál přesně na vzdálenější tyč MARKU HAVLÍKOVI, který už do prázdné branky dopravil míč.
20'
Zajíc lehce obehrál Granečného a přihrál balon do pokutového území Daníčkovi, který se uvolnil houslemi přes bránícího hráče a vystřelil na vzdálenější tyč.
18'
Vypadá to, že ostravská obrana je dnes velmi zranitelná. Na polovině Baníku se před vápnem otočil Zajíc, přihrál Machalíkovi, který našel Navrátila, jenž poslal míč na úroveň malého vápna na nabíhajícího Zajíce, ale dobře zasáhl Vašek.
17'
Za obranu Baníku si nabíhal Navrátil, který na centr nedosáhl, ten poté doputoval do rukavic ostravského brankáře.
16'
Centr z rohového praporku byl přetažený na zadní tyč, kde byl neobsazený Hlinka, ten však z úhlu a z voleje netrefil domácí svatyni.
15'
Baník si nyní vynutil převahu, Granečný nepřešel přes Reinberka, který balon srazil na roh.
11'
Tak toto je pro Baník hodně studená sprcha! Nejprve Machalík našel na pravé straně zcela volného Navrátila, který neprostřelil Vaška. Balon však hosté neodvrátili z pokutového území a za to pykali. Šumulikoski pod sebe přihrál Daníčkovi, který na hranici vápna vystřelil přesnou střelu k tyči, hostující golman si na míč šáhl, ale vytlačit jej mezi tři tyče už nedokázal.
10'
Šumulikoski dlouhým míčem otočil hru na nabíhajícího Navrátila, který jemným obloučkem chtěl balon dát do pokutového území na vysoce vysunutého Reinberka, ale před ním zasáhl vybíhající Vašek.
8'
I po vstřelené brance jsou nadále aktivnější domácí fotbalisté, kteří i nadále drží míč na svých kopačkách. Slovácku podruhé vyšel vstup do zápasu, když dalo brzkou branku Tomášem Zajícem.
6'
Domácí celek jde do vedení a kým jiným než TOMÁŠEM ZAJÍCEM po obrovské chybě Suse, který špatnou přihrávkou na gólmana Vaška namazal Havlíkovi, proti kterému skvěle zasáhl Vašek, balon však vyrazil před ZAJÍCE a ten do prázdné branky přesně k tyči dává první branku zápasu.
4'
Jako první mohl zahrozit Baník po autovém vhazování se s míčem na malém vápně otočil Poznar, ale z volej mířil nad branku.
3'
Od počátku zápasu drží míč ve své moci převážně Modrobílí, kteří se mezihrou dostali na polovinu Baníku, z levé strany centroval před branku Divíšek, gólman Vašek v pádu vyboxoval míč.
2'
Po té přešli na polovinu Baníku, z hodně velké dálky vystřelil Šimko nepřesně nad branku.
1'
Jako první kopli do míče domácí hráči, kteří kombinují na své polovině.
1'
-1'
Utkání začne minutou ticha za zesnulého funkcionáře Rudolfa Baťu.
-1'
Trio rozhodčích přivádí základní sestavy na zelený pažit, Slovácko nastoupí v bílých kompletech, Ostrava celá v modrém.
-10'
Fotbalisté pomalu odcházejí do kabin přpravit se na zápas a vyslechnou ještě poslední taktické pokyny od svých trenérů.
-15'
Stadion se pomalu diváky plní, kotel Slovácka, je zatím poloprázdný, naopak sektor hostí je z poloviny plný.

1.FC Slovácko: Heča – Reinberk, S. Hofmann, Šimko, Divíšek – V. Daníček, Šumulikoski (C) – Navrátil, Machalík, Havlík – Zajíc.
Náhradníci: Daněk – Suchý, Jakub Rezek, Sadílek, Kubala, Petr, Juroška.

FC Baník Ostrava: Vašek – P. Breda, Pokorný, Šindelář, Sus – Granečný, Hlinka, R. Hrubý, Stáňa – Poznar, Baroš (C).
Náhradníci: Šustr – J. Šašinka, Pazdera, de Azevedo, Panić, Azackij, Mičola.

Rozhodčí: P. Franěk – J. Paták, O. Pelikán.
-26'
Obě dvě mužstva jsou již na hrací ploše a necelou půl hodinu před zápasem se rozcvičují. Hostující hráče z tunelu vedl jako lídr Milan Baroš, který se šel s mužstvem přivítat s fanoušky, hráči se dočkali bouřlivého potlesku se skandováním: "Baník Ostrava".
Zápas bude doprovázet tradičně dobrá divácká kulisa, na Slovácko přicestuje kolem tisícovky Baníkovců, kteří budou mít pro sebe vyhrazenou celou tribunu za brankou. Na stadion by mohlo dorazit přes 5500 diváků.
Slovácko má v domácích střetnutí celekově pasivní bilanci s Baníkem, když devětkrát vyhrálo, šestkrát remizovalo a třináctkrát prohrálo, ale z posledních pěti zápasu dokázalo Ostravu třikrát porazit.
Předpokládané sestavy:

1.FC Slovácko: Heča – Reinberk, Hofmann, Šimko, Divíšek – Šumulikoski – Navrátil, Machalík, Daníček, Havlík – Zajíc.

FC Baník Ostrava: Vašek – Pazdera, Pokorný, Šindelář, Sus – Stáňa, Hlinka, Hrubý, De Azevedo – Poznar, Baroš.
Je více než pravděpodobné, že kouč Levý zvolí stejnou sestavu jako v Jihlavě, také novic mezi prvoligovými trenéry Radim Kučera nebude po dobrém výkonu se Slavii v základní sestavě nic měnit.
FC Baník Ostrava

Ostravský Baník vstoupil do sezony velice vydařeně, vyhrál hned v prvním kole na půdě Brna 1:3 a remizoval ve Vítkovicích se silnou Slavii 1:1. Má tedy čtyři body a může jet na Slovácko uvolněně.

Také i Ostrava se hrála ve středu pohárové utkání MOL cupu a třetiligový Hulín byl pro ni snadnou kořistí, když si Ostravané zastříleli a v pohodě vyhráli 5:0.
1. FC Slovácko

Domácí celek po dvou zápasech má na svém kontě dva body, za remízy v domácím prostředí s Jabloncem (1:1) a na Vysočině s Jihlavou (0:0). Zatím jediným střelcem porazského týmu je Tomáš Zajíc, který vstřelil branku již ve druhé minutě proti Severočechům.

Slovácko ve středu odehrálo pohárové utkání s nováčkem ČFL Ústí nad Orlicí a postoupilo až díky suverénně proměněným penaltam, když se nikdo z pětice fotbalistů nemýlil. Utkání v normální hrací době skončilo 1:1.
Příjemné sobotní odpoledne z Uherského Hradiště. Vítám Vás u sledování 3. kola HET ligy, ve které se 1. FC Slovácko střetne s FC Baník Ostrava.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.