FORTUNA:LIGA - Základní část - 15. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Zlín : Slovácko - 27. listopadu 2017   17:30

Zlín
17' Traoré (Ekpai) • 77' Diop (Ekpai)
2:1
(1:0)
Slovácko
90+3' Kubala  (Petr)

S. Dostál – Holzer, Gajič, Bačo, Matejov – Džafić (69. Diop), Jiráček (C), Traoré, Ekpai – Mehanović (54. V. Vukadinovič), Železník (83. Janíček).
Zlámal – Diop, Janíček, Hnaníček, Bartošák, Kopečný, V. Vukadinovič.
Příhoda – Kubr, Kříž
Stadion Letná, Zlín
4002 diváků
Heča – Juroška, S. Hofmann, Šimko, Reinberk – Šumulikoski (C), V. Daníček (85. Hellebrand) – Sadílek, Petr, Havlík (72. Jakub Rezek) – Zajíc (89. Kubala).
Daněk – Divíšek, Tkáč, Hellebrand, Machalík, Jakub Rezek, Kubala.

CELÝ SESTŘIH: Zlín - Slovácko 2:1. Ševci doma zabrali, rozhodl Diop

A zápas je u konce! Od první vstřelené branky Zlína zcela převzali iniciativu hosté a měli několik šancí srovnat. Z ničeho nic se ale v 77. minutě trefil Dame Diop po skvělé přihrávce od Ekpaie. Slovácko ještě v samotném závěru utkání kosmeticky opravilo skóre zásluhou Filipa Kubaly na konečných 2:1. To je ode mne vše, děkuji za pozornost a někdy zase na počtenou.
90+3'
90+3'
Slovácko právě vstřelilo branku!
Slovácko ještě v samotném závěru snižuje, když se z rohového kopu prosadil FILIP KUBALA – 2:1!
90+2'
Slovácko kombinuje na polovině Zlína. Diop měl šanci založit protiútok, to ale prováhal.
90+1'
Hlavní rozhodčí Příhoda nastavuje k zápasu tři minuty.
90'
Ze které Slovácko zahrozilo! Ale branku nevstřelilo.
90'
Ještě jedna standardní situace pro Slovácko.
89'
Poslední střídání Slovácka. Tomáše Zajíce nahrazuje na hřišti Filip Kubala.
88'
Ještě jeden roh Slovácka.
88'
Snažení Vukadinoviče bylo zbytečné, ocitl se totiž v ofsajdu.
86'
Hráči hostů dnes nemají mušku. Juroška měl šanci zakončit, následně ale vysoko přestřelil branku.
85'
Druhé střídání na straně Slovácka. Daníčka střídá zlínský odchovanec Patrik Hellebrand.
85'
Slovácko se nadechuje ještě k poslednímu tlaku.
84'
Traoré nyní poslal na Matějova až moc důraznou přihrávku, na kterou slovernský obránce nedosáhnul.
83'
Poslední střídání Zlína. Lukáše Železníka střídá Tomáš Janíček.
83'
Zlín už je vítězství poměrně blízko. Zdá se, že Slovácku pomalu docházejí síly.
82'
Skvělá akce Zlína! Železník přesným dloubáčkem našel Diopa, který z první vypálil a jen těsně netrefil tři tyče.
80'
Stanislav Hofmann dostává žlutou kartu, když nedovoleně zfauloval Vukadinoviče.
80'
Dnešní utkání sleduje 4002 diváků!
79'
Patrik Šimko se pokusil vystřelit z úctyhodné vzdálenosti a přestřelil branku.
78'
Slovácko ale nic nevzdává a bojuje. Bude zahrávat rohový kop.
77'
Zlín právě vstřelil branku!
Zlín z ničeho nic přidává druhou branku! Ubong Ekpai z pravé strany našel centrem zcela nehlídaného DAMEHO DIOPA, jenž uklidil míč do sítě – 2:0!
76'
Vlastimil Daníček vidí žlutou kartu za faul na Traorého.
75'
Zlín zahrával standardní situaci, kdy Holzer centroval do pokutového území. Zde hlavičkoval Bačo a jen těsně netrefil branku.
74'
Vukadinovič přihrál skoro přes celé hřiště Ekpaiovi, který se pokusil o střelu. Mířil ale nad.
73'
Centr Jakuba Petra pouze do rukavic Dostála.
72'
Střídá i Slovácko. Marka Havlíka střídá Jakub Rezek.
71'
Zlín po delší době zahrozil! Daniel Holzer našel centrem Traorého, který mířil jen těsně vedle. Roh pro Zlín.
70'
Stanislav Hofmann měl prakticky odkrytou branku, míč ale pořádně napálil a mířil vysoko nad.
69'
Druhé střídání Zlína. Adnana Džafiče střídá Dame Diop.
68'
Daníček nyní hlavičkou zamířil mezi tři tyče, ale jeho pokus postrádal důraz. Snadná práce pro Dostála.
67'
Slovácko Zlínu prakticky vůbec nepůjčuje míč. Hra je nyní zcela v režii hostů.
66'
Střela Reinberka zblokována Traorém a Slovácko bude zahrávat další roh.
65'
Lukáš Železník fauloval pouze za cenu žluté karty.
64'
Reinberk je svými centry z pravé strany hodně nebezpečný. Nyní dával do vápna další míč, který ale z první odehrál míč jeden z bránících hráčů Zlína.
63'
Lukáš Sadílek získal pro svůj tým rohový kop.
62'
Slovácko dál pokračuje v útoku.
60'
Obrovská šance Slovácka! Reinberk našel přesným pasem nohu Sadílka, který sem mohl zeptat Dostála, kam chce míč poslat. Napálil jej ale přesně na něj. Skvělý zákrok zlínského brankáře!
58'
Velmi sporný moment! Od nohy Džafiče se míč očividně odrazil do ruky obránce Slovácka. Sudí Příhoda však zůstal ledově klidný a penaltu neodpískal.
58'
Vukadinovič pronikal do brejku, u míče byl ale dříve Heča a na jistotu odkopnul míč do zámezí.
56'
Ekpai z brejku přihrával na Vukadinoviče, který chtěl jen sklepnout míč pro svého spoluhráče. To se mu ale vůbec nepovedlo a tak Slovácko pokračuje dál na míči.
55'
Havlík se snažil centrovat do vápna, na poslední chvíli se míč ještě téměř stočil do branky. Nakonec ale brankář Dostál nemusel zasahovat.
54'
První střídání zápasu. Nevýrazného Mehanoviče střídá Vukadin Vukadinovič.
53'
Daníšek si nyní krásnou kličkou udělal Holzera a pronikal dál do pokutového území. Na poslední chvíli jej zastavil Gajič.
52'
Zlín se teď hodně snaží. Z levé strany centroval Holzer, jeho pokus byl zblokován do autu.
51'
Petr Reiberk dostává žlutou kartu za faul na Ekpaie.
50'
Obrovské šance hostů! Nejprve Lukáš Sadílek trefil tyč, následně střílel Havlík, jehož střelu zblokovala domácí obrana.
49'
Tlačí i Zlín. Džafič vyslal zcela volného Holzera, který se snažil centrovat do vápna, ale nikoho nenašel.
48'
Slovácko pokračuje aktivně a zamklo Zlín na obranné polovině.
47'
Marek Havlík se pokoušel vystřelit zpoza obrany, jeho pokus mířil nad branku Dostála.
46'
Úvodní výkop druhého poločasu provedli hosté a ihned vyráží do útoku.
46'
První poločas nenabídnul zrovna pohlednou podívanou. Spokojenější může být Zlín, který vstřelil jedinou branku zápasu. Zasloužil se o to Ibrahim Traoré, který zužitkoval přesný rohový kop. Následně byli aktivnější hosté, kteří se ale nedokázali brankově prosadit.
45'
45'
Slovácko drží míč na obranné polovině.
44'
Vlastimil Daníček zasáhl v pravou chvíli proti Ekpaiovi, který se už chystal do střelecké pozice.
43'
A nyní naopak faul na druhé straně, když Reinberk fauloval Traorého.
42'
Ekpai si dovolil až moc riskantní kličku, ztratil míč a následně si musel pomoci faulem.
41'
Další útok Slovácka je přerušen, jelikož byl Zajíc v ofsajdu.
40'
Patrik Šimko dostává žlutou kartu za poměrně zbytečný faul. Předtím pomohl Zlínu dvakrát Bačo.
39'
Juroška byl faulován Mehanovičem a hosté tak zůstanou u míče.
37'
Skvělý signál Slovácka! Zlínská obrana zůstala jen pozorovat. Na poslední chvíli odvrátil vyrovnávací branku Džafič.
36'
Zoran Gajič dostává žlutou kartu za skluz zezadu na Sadílka. Slovácko bude rozehrávat nadějnou standardní situaci.
35'
Juroška vyslal do útoku Petra, který nebyl v ofsajdu a snadno se dostal za zlínskou obranu. Míč měl ale o něco větší razanci než měl mít a tím pádem si pro něj došel Dostál.
34'
Bačo nyní zkoušel nakopnout míč do útoku, žádný z jeho spoluhráčů ale jeho úmysl nepochopil a tak míč získávají hosté.
33'
Jakub Petr zahrával signál, který se ale hostům příliš nepovedl. Míč odhlavičkoval Bačo a následně Zlín vyrazil do útoku.
32'
Roh pro hosty.
32'
Slovácko je nyní jasně aktivnější. Zlín se od úvodní branky nedostal do souvislejšího tlaku.
31'
Gajič opět fauloval, sudí Královec si toho všimnul a jeho faul odpískal.
29'
Hra je přerušena, na hřišti leží otřesený Džafič.
28'
Roh pro Slovácko.
27'
Džafič fauloval Jurošku jen za cenu žluté karty. Zlínský záložník tak dostává první žlutou kartu zápasu.
26'
Marek Havlík nyní zvolil špatnou variantu přihrávky. Centroval míč za obranu, který skončil v rukavicích Dostála.
25'
Ekpai nyní měl šanci zahrozit z brejku, vše končí ale odkopem od branky Slovácka.
25'
Hofmann přihrával Juroškovi, ten ale v klíčovém momentě podklouznul a míč tak zadarmo získávají hráči Zlína.
23'
Petr Reinberk se pokusil o střelecký pokus, mířil ale nad.
22'
Ve vápně Slovácka panuje velký zmatek. Málem toho teď využil Zlín, pokus vlastního hráče Slovácka mířil těsně nad branku Heči.
21'
Nyní bude roh na druhé straně, zahraje si jej Zlín.
20'
První vážnější šance Slovácka! Ke hlavičce se dostal Stanislav Hofmann, jehož hlavičku nedokázal chytit Dostál. Následně míč odehrál jeden z bránících hráčů Zlína.
19'
Druhý roh pro Slovácko.
18'
První rohový kop si zahrají i hosté.
17'
A máme tady první branku zápasu! Z rohového kopu našel Mehanovič Ekpaie, který sklepl míč na IBRAHIMA TRAORÉHO, jenž z bezprostřední blízkosti vymetl horní růžek branky – 1:0!
16'
První roh zápasu! Ten získal skvělým pohybem Traoré.
15'
Gajič opět nakopával míč za obranu Zlína, dopadlo to ale stejně jako vždy – u brankáře Heči.
14'
Holzer bude z půlky hřiště centrovat míč do vápna Slovácka.
13'
Gajič nakopnul míč dopředu na Mehanoviče, který chtěl sklepnout míč na Železníka. K tomu se ale míč nedostal.
12'
Šumulikovski lacině ztratil míč, čehož využil Mehanovič. Toho ale ve sprintu k brance velmi účinně odzbrojil Jakub Petr. Míč se tak vrací zpět hostům.
10'
Sadílek se snažil z pravé strany překvapit Dostála, netrefil ale ani branku.
9'
Vysoký míč letící za obranu Zlína odhlavičkoval Gajič. Následně letěl na branku Stanislava Dostála další míč, se kterým si zlínská obrana poradila.
8'
Slovácko opět po chvíli kombinuje s míčem na obranné polovině.
7'
Jiráček fauloval na polovině Daníčka a hosté budou rozehrávat.
6'
Železník s Ekpaiem bojovali o míč u lajny, nakonec ale získávají míč hosté.
5'
Hráči Slovácka si přihrávají míč na obranné polovině a vyčkávají na vhodnou chvíli vyrazit do útoku.
4'
Džafič dostal přesný centr od Traorého, pro Zlín z toho ale nic nebylo. Byl totiž odmáván ofsajd.
3'
Gajič odehrál míč před rychlonohým Zajícem do autu. Slovácko se tak poprvé usadí na útočné polovině.
2'
Džafič se snažil u rohového praporku získat míč, nakonec z toho ale budou pouze odkop od branky Slovácka.
1'
Úvodní výkop provedli domácí a ihned zakládají první útok.
1'

FC Fastav Zlín: S. Dostál – Holzer, Gajič, Bačo, Matejov – Džafić, Jiráček (C), Traoré, Ekpai – Mehanović, Železník.
Náhradníci: Zlámal – Diop, Janíček, Hnaníček, Bartošák, Kopečný, V. Vukadinovič.

1.FC Slovácko: Heča – Juroška, S. Hofmann, Šimko, Reinberk – Šumulikoski (C), V. Daníček – Sadílek, Petr, Havlík – Zajíc.
Náhradníci: Daněk – Divíšek, Tkáč, Hellebrand, Machalík, Jakub Rezek, Kubala.

Rozhodčí: Příhoda – Kubr, Kříž.
V 15. kole HET ligy přivítá FC Fastav Zlín na svém hřišti celek 1. FC Slovácko. Utkání se hraje netradičně v pondělí od 17:30. Jelikož jde o krajské derby, očekává se vysoká návštěva.

FC FASTAV ZLÍN – 11. místo – 19 bodů

Zlín je v lize zatím jasně za očekáváním. Výkony na domácín hřišti jsou ještě přijatelné, jelikož si ševci ze sedmi zápasů připsali čtyři výhry, dvě remízy a jedinou prohru. Zcela opačně jsou na tom ale Ševci v zápasech na cizím hřišti. Tam se povedlo Zlínu dovézt pouhé dva body. V posledním zápase svěřenci trenéra Páníka podlehli rozjeté Olomouci poměrem 2:0.

1. FC SLOVÁCKO – 16. místo – 9 bodů

Slovácku se ovšem vůbec nedaří a jasným důkazem toho je poslední místo v tabulce. Nelichotivé výsledky odnesl taky bývalý kouč Slovácka Stanislav Levý, který byl z pozice hlavního trenéra přesunut na sportovního manažera. V posledním zápase hostilo Slovácko na domácí půdě Plzeň a západodočeši vyhráli vysoko 1:4.
Vzájemné duely: Po návratu Zlína do nejvyšší soutěže mají obě mužstva odehrané čtyři vzájemné zápasy. A lépe se daří Zlínu, který dva zápasy vyhrál a další dva zápasy skončily remízou.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.