Lamanna – Biraschi, Rossettini, Gentiletti – Lazović, Cofie, Brlek, Omeonga, Migliore – Ricci, Centurión.
Perin, Zima – Izzo, Bertolacci, Lapadula, Taarabt, Rodríguez, Landre, Veloso, Salcedo, Laxalt.
Gianluca Manganiello
Stadio Luigi Ferraris, Janov
Crotone

Z tohoto zápasu je to vše, mějte se fajn.
Je dobojováno! Janov po bezbrankové první půli rozehrál další poločas velmi dobře a v 54. minutě se radoval z vítězné branky, o kterou se postaral Migliore. Crotone se v dalším průběhu převážně bránilo a začalo zlobit až v samotném závěru. Lamanna několika zákrok domácí celek ale podržel a společně s ním může oslavit postup do osmifinále italského poháru.
90+5'
90+5'
K exekuci nadějného přímáku se postavil Gianluca Lapadula. Levačkou vyslal přízemní střelu k tyči, kterou o pár decimetrů přestřelil.
90+4'
Kvůli křečím jednoho z hostů se nastavený čas o něco protáhl. Salcedo se už hnal víceméně sám na brankáře, přičemž ho tvrdě zastavil Cabrera. Festa bude čelit asi poslednímu přímému kopu.
90+3'
Aristoteles nezužitkoval další příchozí centr před Lamannu. Míč vybojoval Omeonga a nejjednodušším způsobem ho odkopl na druhý konec hřiště.
90+2'
Migliore udělal vekou minelu ve vlastním vápně. Tím daroval zajímavý střelecký pokus Tonevovi, kterého Lamanna skvělým zákrokem vychytal. Následoval rohový kop, ale ten už tak povedený nebyl.
90+1'
Druhý poločas je prodloužen o tři minuty nastaveného času.
90'
V běžící devadesáté minutě měl hodně snadnou práci domácí gólman Eugenio Lamanna, který si nikým neatakován ze vzduchu stáhl centrovaný míč z levého konce hřiště.
89'
Užuž to vypadalo, že Janovští budou postupovat proti nezformované obraně. Nic takového se ale nestalo, neboť Thomas Rodríguez už byl na pravé straně s míčem v autu.
88'
Lapadula se pokusil rozběhnout vstříc Festovi. Ještě na půlící čáře ho ale faulem zastavil Leandro Cabrera.
87'
Aristotelesova přihrávka vzduchem byla tečovaná a skončila jen u stoperů, kteří vrátili míč do klidnější části hřiště.
86'
Střídání v týmu Janov CFC: ze hřiště odchází Federico Ricci, přichází Eddie Salcedo.
85'
Prakticky všichni hráči se teď ocitli na třiceti metrech od domácí branky, a tak to má Crotone hodně složité při útoku do plných.
84'
Federico Ricci se hodně divil, ale výhodu vhazování budou mít hosté. Jmenovitě český obránce Stefan Simić.
83'
Isaac Cofie uprostřed hřiště fauloval v souboji s Marcusem Rohdenem a dokonce si prohlédl žlutou kartu.
83'
Aleksandar Tonev si ve vzduchu zpracoval míč a v pokutovém území napřáhl ke střele. Lamanna byl v ohrožení, ale zasahovat nemusel.
82'
Crotone v posledních minutách výrazně ožilo a vypadá to, že v posledních deseti minutách ještě zabojuje o případný postup v italském poháru.
81'
Střídání v týmu FC Crotone: ze hřiště odchází Davide Faraoni, přichází Marcus Rohden.
80'
Střídání v týmu Janov CFC: ze hřiště odchází Ricardo Centurión, přichází Thomas Rodríguez.
78'
Přesně kopnutý roh přistál u Simyho, jehož hlavička na první pohled nevypadala nebezpečně, ale Lamanna nezakročil úplně jistě a míč jenom vyrazil. Následně se však neujala ani dorážka Faraoniho.
77'
Aristoteles nevěděl co s míčem, který nakonec poslal do pravého křídla. Po sraženém centru následuje rohový kop.
75'
Omeonga se opřel do míče z delší vzdálenosti. Tečovaná střela skončila u Lapaduly, který přes dva hráče nezakončil. O to se z rohu vápna postaral až Centurión a Festa měl co dělat, aby reflexivním zákrokem vyškrábl letící míč nad břevno!
74'
Bruno Martella potáhl míč o nějakých třicet metrů na útočnou polovinu Crotone. Zdvojený Stoian po jeho přihrávce o balón ale přišel.
73'
Střídání v týmu FC Crotone: ze hřiště odchází Ante Budimir, přichází Simy.
72'
Ricardo Centurión si to nekompromisně namířil do pokutového území, z jeho levého kraje ale nevtěsnal střelu mezi tři tyče.
71'
I tento volný přímý kop Janovští promarnili, pas Federica Ricciho už tradičně skončil pod tribunou za Festovou bránou.
70'
Hráči Crotone jsou v posledních minutách hodně nedisciplinovaní. Postupující Lapadula byl evidentně podražen a následuje další standardní situace.
69'
Střídání v týmu FC Crotone: ze hřiště odchází Giovanni Crociata, přichází Aleksandar Tonev.
68'
Centuriónův kroucený pas proletěl nad hlavami všech hráčů v pokutovém území a zastavil se až za hrací plochou.
67'
Střídajícího Lapadulu zezadu zase fauloval Ajeti. Přímý kop se domácí pokusili rychle rozehrát, nicméně hlavní rozhodčí byl proti a vrátil míč na místo prohřešku.
66'
Z nepřesné přihrávky Stoiana resultoval úprk Omeongy, kterého za cenu žluté karty zastavil Cazim Suljić.
64'
Giovanni Crociata měl na svých zádech přilepeného obránce, kterého se snažil zbavit výběhem k levé autové čáře, ovšem míč si přitom ukopl do zámezí.
63'
Střídání v týmu Janov CFC: ze hřiště odchází Petar Brlek, přichází Gianluca Lapadula.
63'
Přímo ze standardní situace domácí nezahrozili. O pár chvil později zprava ještě centroval Lazović, jenže Centurión za vzdálenější tyčí míč nezkrotil.
62'
Migliore byl taktéž faulován a teď už z toho bude domácí standardní situace z prostoru vedle pokutového území.
61'
Aristoteles hasil začínající požár skluzem proti Gentilettimu. Za taktický faul žlutou kartu ale neinkasoval.
60'
Bruno Martella posadil míč na hlavu Budimira, ten ale byl zády brance a nezasloužil se o žádné zakončení.
59'
Lazović se dostal do těžké situace u brankové čáry, zprava dokázal odcentrovat, ale míč poslal do rukavic Festy.
58'
Nacvičený signál Janovu absolutně nevyšel, narážečka Isaaca Cofieho skončila v zámezí a většina hráčů se tak stěhovala před Festu zbytečně.
57'
Centuriónovo tančení nad balónem vypadalo bezvýchodně, v souboji proti dvěma ho ale poslal k zemi Bruno Martella a vyfasoval žlutou kartu.
56'
Rychlá odpověď Crotone se nekoná kvůli odmávanému ofsajdu. Na řadu přichází rozehrávka Eugenia Lamanny.
54'
Janov právě vstřelil branku!
Po čtvrtém rohovém kopu se domácí dostávají do vedení! Cazim Suljić odvrátil centr k bližší tyči jenom kousek za pokutové území, kde menší laxnosti Crociaty využil FRANCESCO MIGLIORE a parádní bombou z devatenácti metrů uklidil míč za Festu, jenž marně skákal ke své pravé tyči.
53'
Darko Lazović neodcentroval přesně z pravé strany, zleva to o pár sekund dříve podobně neúspěšně zkoušel Migliore.
52'
Dlouhý nákop z hloubi pole přistál na hlavě Arlinda Ajetiho, jehož zakončení ale nemělo takové parametry, aby mohlo aspirovat na vedoucí branku.
51'
Gentiletti vletěl do Crociaty a dopustil se jasného prohřešku proti pravidlům. Je z toho standardka pro hosty.
50'
Domácí se znovu poměrně rychle zbavili míče, ale nepřesný pas Martelly jim ho na pár okamžiků zase vrátil.
49'
Crotone teď má o něco více ze hry. Z několika centrů ale nezahrozilo a vše skončilo nezachycenou přihrávkou na Bruna Martellu.
47'
Ani jeden z trenérů se během poločasové přestávky nerozhodl udělat změnu v sestavě, a tak se na obou stranách pokračuje v základních jedenáctkách.
46'
Gianluca Manganiello se rozhodl nepřidat nad rámec prvního poločasu ani minutu a poslal oba týmy do šaten. Diváci na janovském stadionu se žádného gólu zatím nedočkali, o něco blíže k němu byl domácí celek, ale Festa žádný míč ze své sítě doposavad lovit nemusel. O postupujícím do osmifinále tedy ještě není v žádném případě rozhodnuto.
45'
45'
Domácí odpověď na sebe nenechala dlouho čekat. Darko Lazović zprava parádně odcentroval, nicméně Festa s ledovým klidem následnou hlavičku zastavil.
44'
Zničehonic mělo Crotone solidní šanci ke vstřelení vedoucí branky! Domácí obrana naprosto propadla a nechala úplně volného Crociatu, který při snaze přehodit Lamannu zacílil jen do boční sítě.
43'
Petar Brlek se na vlastní polovině zalekl dvou soupeřů a ztratil míč v poměrně nebezpečném prostoru. Reakce hostů ale přinesla jen Cofiem zablokovanou ránu Adriana Stoiana.
42'
Simić po snaze svých spoluhráčů fauloval a musel se hodně rychle vracet s okamžitou rozehrávkou. Centurión byl naštěstí pro Crotone přistižen v ofsajdu.
41'
Santiago Gentiletti dlouhou malou domů uklidnil hru a ta pokračuje od domácího brankáře Eugenia Lamanny.
40'
Davide Faraoni se ve velké rychlosit pokusil o narážečku, jeho snahu na hranici šestnáctky jeden z janovských obránců ale překazil.
39'
Ani teď Federico Ricci nic nebezpečného ale nevymyslel, jeho pobídka do pokutového území skončila v rukavicích Festy.
38'
Arlind Ajeti fauloval dvakrát během několika mála vteřin. Po druhém prohřešku bude Janov zahrávat standardní situaci z levého křídla.
37'
Po dlouhé době se na útočnou polovinu nastěhovali i fotbalisté Crotone. Podklouznutí jednoho z nich ale výrazně usnadnilo život domácí defenzivě.
36'
Tentokrát to domácí zkusili po pravé straně, jenže Lazovićův centr byl taktéž až moc dlouhý a dopadl jen k čekajícím obráncům hostů.
35'
Isaac Cofie z prvního doteku přenesl míč k levé postranní čáře, ovšem Miglioreho přízemní přihrávka do pokutového území byla snadným soustem pro stopery Crotone.
34'
Ricci byl na levé straně zakřižoán a nemohl se tak prodrat k dlouhému pasu z poloviny hřiště od Santiaga Gentilettiho.
33'
Davide Faraoni s velkým zaujetím sledoval směr svého centru, který doletěl pouze do rukavic Eugenia Lamanny.
32'
Levačka Federica Ricciho ale dala do nákopu až moc razance a míč neškodně proskotačil velkým vápnem až do zámezí.
31'
Cazim Suljić si stoupl před Cofieho a nedovoleně ho poslal na nepříliš kvalitní trávník. Následuje přímý kop pro Janov.
30'
Migliore ani Omeonga neměli dostatek prostoru k průniku přes levé křídlo a míč se vrátil až do klidné části hrací plochy.
29'
Hlavní rozhodčí teď přešel tři hraniční zákroky a nechal pokračovat ve hře. Konkrétně se uskuteční aut Biraschiho.
28'
Cazim Suljić dotíral na Centurióna tak dlouho, až mu byl odpískán faul. Domácí velmi rychle rozehráli, Omeonga zleva našel Ricciho a Festa musel znovu zasahovat.
27'
Migliore stihl vystoupit z ofsajdové pozice a přijal přihrávku od Centurióna. Míč si navedl na levačku a z hranice vápna protáhl Festu, který dokázal zasáhnout.
24'
Darko Lazovic se snažil tak moc vybojovat míč až se provinil nedovoleného zákroku. Z nadějné akce nakonec nic nebude.
22'
Janov je v posledních minutách hodně aktivní a uzemnil soupeře před jeho vlastním vápně.
21'
Velká šance na domácí straně. K hlavičce v malém vápně se dostal Federico Ricci a jeho pokus letěl k levé tyči. Brankář Festa se natáhl na vytěsnil míč mimo branku, krásný zákrok! Bude se zahrávat rohový kop.
19'
Míč se dostal až k brankáři Festovi, který ho dlouhou kolmicí poslal daleko od své svatyně.
18'
A další faul. Hra je v posledních minuta hodně ostrá, ale rozhodčí nakonec nevytáhl další žluté ocenění. Domácí budou mít výhodu standartní situace.
16'
Stefan Simič se prezentoval už druhým ostrým faulem a tentokrát už nepřišla jen domluva. Hlavní rozhodčí uděluje první žlutou kartu v dnešním duelu.
15'
Hosté se vydali do rychlého protiútoku, ale nevyzráli na dobře postavenou obranu a o míč velice rychle přišli.
13'
Ricardo Centurion se snažil potrestat chybnou rozehrávku hostujícího celku. Kličkou zmátl jednoho z obrránců, ale jeho následný střelecký pokus byl zblokován a končí mimo hřiště.
11'
Domácí tým drží míč na svých kopačkách a nikam se nehrne. Nakonec přišel nákop na Centurio, který se ovšem nacházel v ofsajdovém postavení.
9'
Hra je v posledních minutách plná nepřesností a ani jeden z týmů si nedokáže míč udržet na delší dobu.
7'
Crotone je v úvodu utkání jednoznačně aktivnější a za odměnu si vybojovala vůbec první rohový kop. Situace byla rozehrána na krátkou vzdálenost, což se nakonec ukázalo jako méně efektivní volba, neboť hráči o míč rychle přišli.
5'
Následný centr do vápna skončil na hlavičce jednoho z obránců, který míč bez problému poslal daleko od své vlastní branky.
4'
Hosté se rozhodli o kombinaci na několik doteků a postupně se snaží dojít až k brance Janova. Akce ovšem rychle skončila po faulu Brleka.
3'
Tak tohle byl likvidační faul od českého reprezentanta Stefana Simiče. Obránce může být rád, že neobdržel žlutou kartu.
2'
V úvodu se snažil hru zrychlit Rossettini dlouhým nákopem na útočníky, ale přihrávka se mu vůbec nepovedla a skončila mimo hřiště.
1'
Hráči už jsou na hrací ploše a utkání za pár chvil začne. Domácí oblékají tmavě modré drehy, jeho soupeř zvolil bílou variantu.

Janov CFC: Lamanna – Gentiletti, Cofie, Centurion, Rossettini, Biraschi, Migliore, Brlek, Lazović, Ricci, Omeonga.
Náhradníci: Perin, Zima – Izzo, Bertolacci, Lapadula, Taarabt, Rodriguez, Landre, Veloso, Salcedo, Laxalt.

FC Crotone: Festa – Simić, Ajeti, Cabrera, Martella – Faraoni, Suljić, Aristoteles, Stoian – Budimir, Crociata.
Náhradníci: Cordaz, Viscovo – Rohden, Ceccherini, Nalini, Barberis, Pavlović, Tonev, Trotta, Samprisi, Mandragora, Simy.

Rozhodčí: Gianluca Manganiello.
Vzájemné zápasy

Oba týmy mají se potkávají podruhé během deseti dní. V předminulém ligovém kole byli úspěšnější fotbalisté Janova, kteří na soupeřově půdě vybojovali výhru 1:0. I v předchozí sezóně tahalo za kratší konec provazu Crotone, které venku uhrálo remízu, ale před vlastními fanoušky na Janov nestačilo 1:3.
FC Crotone

Stejně jako ve své nováčkovské sezóně, tak také letos se Crotone nachází ve spodních patrech tabulky. Na přelomu října a listopadu porazilo Fiorentinu a Bolognu a vyhoupla se o několik míst vzhůru, po reprezentační pauze ale opět dvakrát padlo a v Serii A se tak nachází na patnáctém místě s dvoubodovým náskokem na svého dnešního soupeře. Také Crotone bylo v poháru nasazeno již do třetího kola, v němž porazilo třetiligovou Piacencu 2:1.
Janov CFC

Domácímu celku se úvod sezóny absolutně nepovedl, po dvanácti kolech měl na svém kontě jen šest bodů a zabydlel se v sestupovém pásmu Serie A. Po reprezentační přestávce se Janov ale zvedl a během týdne nasbíral čtyři body za výhru nad Crotone a cennou remízu s AS Řím. Sedmnáctý tým nejvyšší soutěže během podzimu odehrál i jedno pohárové střetnutí, ve kterém po prodloužení porazil druholigovou Cesenu 2:1 a zajistil si vstupenku do čtvrtého kola.
Všem fotbalovým příznivcům přeji příjemné chvíle při sledování textového přenosu ze zápasu italského poháru. Od jednadvaceti hodin se můžeme těšit na utkání čtvrtého kola, ve kterém se proti sobě postaví týmy Janova a Crotone!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.