Reina – Musacchio, Caldara (64. Cutrone), Romagnoli – Calabria (40. Conti), Kessie, Bakayoko, Laxalt – Suso, Castillejo (57. Calhanoglu) – Piatek
Mazzoleni – Paganessi, Vivenzi
Stadio Giuseppe Meazza (San Siro), Milán (82 955 míst)
Lazio
Strakoša – Luiz Felipe, Acerbi, Bastos – Romulo, Milinković-Savić (15. Parolo), Lucas Leiva, Luis Alberto (85. Badelj), Lulić – Correa (74. Caicedo) – Immobile

Lazio postupuje do finále, v němž se utká s lepším z dvojice Atalanta Bergamo – Fiorentina, jejichž první zápas skončil přestřelkou 3:3 a podobně atraktivní souboj se dá čekat také zítra, kdy je na programu odveta.
Držení míče: 53 % : 47 %.
Střely na branku: 2:10. Střely mimo: 4:4. Rohy: 7:5. Ofsajdy: 1:3. Fauly: 11:10.
Lazio mělo od pětačtyřicáté minuty drtivou převahu a vítězí tak zcela zaslouženě, ba naopak hosté ještě měli celou řadu šancí k dalším brankám, ale buď netrefovali zařízení, nebo je vychytal skvělý Pepe Reina.
Dobojováno! Fotbalisté Lazia Řím díky jediné brance celého semifinálového dvojzápasu postupují do finále Coppa Italia, když o postupu Lazia rozhodl v 58. minutě dnešní odvety Joaquín Correa po nezvládnutém rohovém kopu soupeře a následném rychlém brejku Lazia.
90+3'
90+3'
Kessieho nepřesná přihrávka vyburcovala domácí příznivce k pískotu, to fotbalisté Lazia už se u své střídačky rovnají k oslavám vítězství.
90+1'
Rozhodčí Mazzoleni oddaluje postupovou radost Lazia o tři nastavené minuty. Tady už je AC Milán zcela bez šance vzhledem k tomu, co se děje na trávníku.
90'
Domácí už snad závěr zápasu úplně vypouštějí, neboť Musacchio se dopustil katastrofální hrubky při rozehrávce a vysunul Immobileho do rychlého brejku, hostující kanonýr ale nepřekonal skvělého Pepeho Reinu!
89'
Hosté od praporku rozehráli nakrátko a vodí si míč po útočné polovině.
88'
Lazio už se baví fotbalem, Immobile se tentokrát v pokutovém území ke střele neprokličkoval, vybojoval ale rohový kop.
87'
Rohový kop Calhanogla hledal před brankou Bakayoka, ten byl pokryt hostujícími zadáky.
85'
Střídání v týmu S. S. Lazio: ze hřiště odchází Luis Alberto, přichází Badelj.
83'
Parolo připravil čistou gólovku pro Cira Immobileho, ten ale z ideální pozice přestřeluje!
81'
Laxaltův vysoký centr se neujal, domácí se marně snaží prosadit.
80'
Immobile si v hloubi útočné poloviny zpracoval dlouhý nákop ze středu pole, u pokutového území pak míč na svých kopačkách neudržel.
78'
Na opačné straně se do pokutového území prokličkoval Caicedo, při snaze obejít brankáře Reinu padl k zemi a vidí žlutou kartu za simulování.
76'
Už se zdálo, že Patrick Cutrone zdramatizoval koncovku zápasu, když hlavou překonal brankáře Strakošu, radost domácích ale brzy zastavil zdvižený praporek pomezního rozhodčího Vivenziho, protože Cutrone hlavičkoval v ofsajdu.
76'
Caicedo přesně přihrál do běhu Luisi Albertovi, ten potáhl míč k pokutovému území, zasekl si jej kolem protihráče, pak ale střílel přímo do středu branky.
74'
Střídání v týmu S. S. Lazio: ze hřiště odchází Correa, přichází Caicedo.
73'
Milánští zvyšují aktivitu, Piatek se uvolnil na pravém kraji pokutového území, pak přihrával před branku, kde ale nebyl vůbec nikdo v červeno-černém.
72'
Calhanoglu si v pokutovém území hledal střelecký prostor, výborně ale svůj skluz načasoval Bastos, vletěl tureckému fotbalistovi pod nohy a srazil střelu mimo branku.
71'
Musacchio nedovoleně atakoval Immobileho a stává se prvním žlutě napomenutým hráčem tohoto zápasu.
70'
Po standardní situaci domácích se vůbec poprvé ocitl v příležitosti Krzystof Piatek, polský kanonýr v tísni hlavičkoval mimo branku.
69'
Po rohu Lazia se nepříliš důrazné hlavičky snadno ujal Reina a po jeho rychlé rozehrávce rossoneri přesunuli hru na útočnou polovinu, kde byl faulován Kessie.
68'
Lazio už je zase aktivnější, hosté vybojovali rohový kop a stěhují se před Pepeho Reinu.
66'
Calhanogluovu přihrávku do pokutového území Cutrone šikovně přenechal Susovi, ten ale měl k míči dále než Acerbi a soupeřova obránce navíc fauloval.
64'
Střídání v týmu AC Milán: ze hřiště odchází Caldara, přichází Cutrone.

Kompletní změna rozestavení, místo středního obránce přichází hrotový útočník a domácí přejdou na hru se čtyřmi zadáky.
63'
Jelikož s jistotou už se prodlužovat nebude, tak domácí trenér Gattuso chystá poslední střídání, útočnou hru by měl oživit Patrick Cutrone.
62'
Parolo si na dvaceti metrech od branky rovnal míč na kopačku příliš dlouho, milánští fotbalisté už jej do zakončení nepustili.
62'
Hosté jsou při chuti a už se zase nastěhovali k pokutovému území domácího týmu.
60'
Postupová matematika je neúprosná, AC Milán k postupu potřebuje nyní vstřelit dvě branky a už žádnou neinkasovat.
59'
Nutno podotknout, že vedení Lazia je více než zasloužené, neboť Římané jsou výrazně lepším týmem a svého soupeře jasně přehrávají.
58'
Lazio právě vstřelilo branku!
Rohový kop rossoneri dopadl naprosto katastrofálně! Lazio rozjelo rychlý brejk, Ciro Immobile přihrál do volného prostoru JOAQUÍNOVI CORREOVI, jenž vnějším nártem elegantně prostrčil míč mezi nohami Pepeho Reiny a rozpoutal bouřlivé oslavy hostujících fotbalistů!
57'
Střídání v týmu AC Milán: ze hřiště odchází Castillejo, přichází Calhanoglu.
57'
Na opačné straně se pokusil zahrozit Tiemoué Bakayoko, jehož ránu zpoza pokutového území Bastos srazil za branku.
55'
Lazio získává dominantní převahu a Reina si připisuje další velký zákrok! Tentokrát proti Joaquínu Correovi, jenž se uvolnil v pokutovém území, pak ale ztroskotal na zkušeném Španělovi.
54'
Correa si troufl na individuální průnik do pokutového území, nejdříve ještě mezi dvěma soky dokázal projít, pak už ale narazil do Matea Musacchia.
53'
Po faulu na Castilleja dostali domácí výhodu, Conti se pak ale nedokázal uvolnit mezi dvěma bránícími protihráči.
52'
A vzápětí další šance! Na roh Lazia si naskočil Bastos a jen o decimetry minul domácí branku! Tady by Pepe Reina už byl zcela bez šance.
51'
Po průniku Luise Alberta z dálky střílel Lucas Leiva a jeho rána mířila přesně k tyči, výborný zákrok ale předvedl brankář Reina!
49'
Také další útočná snaha Lazia končí ještě před pokutovým územím, Correa rukou udeřil do obličeje Susa a píská se ve prospěch domácích.
48'
Druhý poločas začal podobně opatrně jako ten první, znovu se hraje výhradně mezi "šestnáctkami".
46'
O přestávce k dalšímu střídání nedošlo. Oba trenéři už jedno museli využít, neboť předčasně museli být staženi zranění Sergej Milinković-Savić a Davide Calabria.
46'
Také třetí poločas pohárového semifinále mezi AC Milán a Laziem Řím skončil bez branek a stále tak platí, že dnes můžeme vidět i prodloužení.

V prvním poločase bylo aktivnější Lazio, ale vyjma nastaveného času se marně dostávalo do příležitostí. Krátce před přestávkou hosté pohrdli dvěma zajímavými příležitostmi a tak skóre zůstává bezbrankové.
45+3'
45+3'
A další šance! Joaquín Correa vnikl do pokutového území šikovnou narážečkou s Cirem Immobilem a ocitl se zcela osamocen před Reinou, ten Argentincovu ránu vyráží!
45+2'
Po centru Luise Alberta mělo Lazio svoji zatím největší příležitost! Míč totiž v pokutovém území propadl přímo k Bastosovi, jehož přízemní rána těsně míjí domácí branku.
45+1'
K úvodním pětačtyřiceti rozhodčí Mazzoleni přidává tři nastavené minuty.
45'
Z rohu se rossoneri nedokázali nijak prosadit.
45'
Luiz Felipe dostal do úzkých brankáře Strakošu, ten už hrál míč zpoza brankové čáry, což pro Lazio ještě může být vcelku dobrým výsledkem, že domácí budou zahrávat jen rohový kop.
43'
Bakayokovu dalekonosnou ránu Parolo srazil jen ke zcela osamocenému Susovi, ten z hranice pokutového území míjí branku.
42'
Romulo se šikovně uvolnil u postranní čáry, pak ale jeho centr před branku s přehledem stáhl pod svoji kontrolu Pepe Reina.
41'
Reina teď musel vyběhnout daleko z branky, aby odkopl nepříliš ideální malou domů před dotírajícím Cirem Immobilem.
40'
Střídání v týmu AC Milán: ze hřiště odchází Calabria, přichází Conti.
39'
Velmi pravděpodobně první poločas nedohraje ani Davide Calabria, u milánské lavičky už se tak připravuje do hry Andrea Conti.
38'
Domácí pozvolna rozehrávají od obranného kvarteta, Lazio brání v kompaktním bloku.
36'
Romulův aut do pokutového území se odrazil k brankáři Reinovi.
35'
Následný Castillejův centr doletěl do míst, kde nebyl vůbec žádný jeho spoluhráč.
35'
Samuel Castillejo na levém křídle vybojoval roh pro AC Milán a španělský fotbalista jej sám rozehraje.
32'
Rohový kop pro Lazio, domácí se dokázali ubránit, přesto v držení míče zůstávají biancocelesti.
31'
Mattia Caldara trefil do břicha spoluhráče Bakayoka, od něj se míč odrazil k Immobilemu, ten ale nedokázal v nadějné pozici zakončit. Bakayoko se těžce zvedá ze země, neboť dostal nepříjemnou ránu míčem.
30'
Starosti teď musí mít domácí trenér Gattuso, neboť také Davide Calabria kulhá a snaží se rozchodit nějaký bolestivý šrám.
28'
Davide Calabria si u pokutového území Lazia našel prostor ke střeleckému zakončení a jeho skákavá rána mířila ke vzdálenější tyči, Strakošovi se povedlo míč vyrazit vedle branky.
27'
Correa potáhl míč po útočné polovině a byť jej Kessie dokázal těsně bránit, tak Correa prakticky ze stoje vystřelil, ovšem znovu jen přímo k Pepemu Reinovi.
26'
Ciro Immobile zpoza pokutového území zakončoval z otočky, střílel ale přímo do připraveného Reiny.
25'
Lazio má míč ve svém držení, zatím ale hosté hrají daleko od pokutového území červeno-černých.
23'
Ciro Immobile vedl rychlý útočný výpad Lazia a šikovným obloučkem hledal u vzdálenější tyče nabíhajícího Joaquína Correu, ten si ale nedokázal míč zpracovat.
21'
Castillejo adresoval centr do pokutového území na Calabriu, ten byl drobně přistrčen a to nebylo nic, co by rozhodčího Mazzoleniho vyvedlo z klidu.
20'
Lulić se znovu ocitl v postavení mimo hru, rozehrávat může Pepe Reina.
18'
V dalším ofsajdu byl přistižen Senad Lulić, bosenský kapitán Lazia Řím.
16'
Sergej Milinković-Savić je na střídačce ve slzách a zdá se, že se jedná o vážnější zranění kolene.
15'
Střídání v týmu S. S. Lazio: ze hřiště odchází Milinković-Savić, přichází Parolo.
15'
Sergej Milinković-Savić zůstal sedět na trávníku a v dnešním zápase takřka jistě dohrál, u lavičky už se ke vstupu do hry připravuje Parolo.
14'
Milánští fotbalisté jsou v úvodu zápasu aktivnější, zatím si ale převážně jen přihrávají ve středu hřiště.
13'
Milinković-Savić už je zpět na trávníku, Lazio pokračuje v plném počtu.
12'
Hra se často kouskuje, tentokrát Immobile v osobním souboji trefil rukou do krku Romagnoliho, rozhodčí Mazzoleni ale tentokrát nepíská, přesto domácí zahráli míč do zámezí.
10'
Srbský záložník už odkulhal k pokračování ošetření za postranní čáru a ve hra může navázat, mezitím se rozcvičuje Parolo jako potenciální náhrada za Milinkoviće-Saviće.
9'
Značné zdravotní potíže trápí Sergeje Milinkoviće-Saviće, ten musí být ošetřen hostujícími zdravotníky.
7'
Po tvrdém zákroku Bakayoka ve středu pole Lazio zahrávalo standardní situaci, následný centr se ale odrazil jen k brankáři Reinovi, jenž dnes dostává přednost před Gianluigi Donnarummou.
6'
Znovu v akci Castillejo, ten se ale nepřesně pokoušel vysunout Calabriu, přihrávka doputovala jen k Bastosovi.
4'
Samuel Castillejo vybojoval autové vhazování u útočného rohového praporku, hostující útočná snaha ale vzápětí rychle končí, když po dalším odrazu míče do zámezí vhazuje Lazio.
3'
Útočná akce Lazia po levé straně končí viditelným ofsajdem Cira Immobileho, úvodní minuty se odehrávají velmi opatrně.
1'
Rozehráno! Jelikož obvyklé barevné kombinace spolu nijak nekolidují, hrají domácí v červeno-černém a hosté v modro-bílých dresech.
1'

AC Milán: Reina – Musacchio, Caldara, Romagnoli – Calabria, Kessie, Bakayoko, Laxalt – Suso, Castillejo – Piatek
Náhradníci: G. Donnarumma, A. Donnarumma – Abate, Bertolacci, Biglia, Borini, Calhanoglu, Conti, Cutrone, Paquetá, Rodriguez, Zapata

S. S. Lazio: Strakoša – Luiz Felipe, Acerbi, Bastos – Romulo, Milinković-Savić, Lucas Leiva, Luis Alberto, Lulić – Correa – Immobile
Náhradníci: Guerrieri, Proto – Badelj, Caicedo, Cataldi, Durmisi, Wallace, Patric, Jordao, Marušić, Neto, Parolo

Rozhodčí: Mazzoleni – Paganessi, Vivenzi.
S. S. Lazio

O aktuálním osmém místu Lazia v Serii A už byla řeč. Tým Simone Inzaghiho se letos potýká s velmi nevyrovnanou formou, dokáže porážet favority, ale také prohrávat s outsidery.

Naprostým propadákem skončil poslední ligový zápas, kdy Lazio v domácím prostředí podlehlo beznadějně poslednímu Chievu Verona, když si neporadilo se zkratem Sergeje Milinkoviće-Saviće, jenž se nechal hloupě vyloučit už po půlhodině hry a Lazio utrpělo šokující prohru 1:2.

Také Lazio rozehrálo svoji pohárovou pouť v osmifinále, kdy se střetlo s Novarou a druholigový celek na Olympijském stadiónu v Římě vyfasoval čtyři branky už během prvního poločasu a odjel poražen 1:4. V neuvěřitelně dramatickém čtvrtfinále pak Lazio vedlo právě na San Siru nad Interem Milán v prodloužení 1:0, ve čtvrté nastavené minutě prodloužení pak chyboval rumunský obránce Radu, nabídl Interu penaltu, kterou proměnil Mauro Icardi. V penaltovém rozstřelu pak ale přeci jen slavili postup římští "biancocelesti".
AC Milán

Zmíněná výhra 1:0 nad Laziem byla vůbec jedinou milánskou v posledních šesti utkáních, když "rossoneri" ke třem prohrám (2:3 s Interem, 0:1 na Sampdorii a 2:1 na Juventusu) přidali také remízy s Udinese a Parmou, tedy týmy bojujícími o udržení v soutěži.

Po třiatřiceti kolech Serie A jsou milánští fotbalisté usazeni na čtvrtém místě tabulky, ale čeká je pořádně horká bitva o místenku v Lize mistrů, neboť před Atalantou Bergamo jsou jen díky lepší bilanci ze vzájemných zápasů, šesté AS Řím ztrácí jediný bod, sedmý FC Turín tři body a slovo do pranice bude chtít říct také osmé Lazio, které na AC Milán ztrácí čtyři body.

Do italského poháru AC Milán vstoupilo až v osmifinále, kdy v prodloužení zdolalo Sampdorii Janov 2:0, následovala cenná výhra 2:0 ve čtvrtfinále nad Neapolí a sérii neprůstřelnosti drží červeno-černí také po již zmiňované bezbrankové remíze na Laziu v úvodním semifinále.
Hezký večer při sledování přenosu atraktivního semifinále italského poháru, na milánském San Siru AC Milán přivítá Lazio Řím a můžeme se těšit na pořádnou bitvu.

Úvodní utkání na Olympijském stadiónu v Římě skončilo bez branek, což činí dnešní odvetu mimořádně napínavou. Jisté je, že vítěz zápasu postoupí do prestižního finále, pokud znovu branka v normální hrací době nepadne, půjde se prodloužení a v případě jakékoliv jiné remízy postupuje římský celek.

Zatímco první semifinále se hrálo už v únoru, tak podstatně čerstvější je vzájemný ligový duel právě na milánském stadiónu, před jedenácti dny AC Milán udolalo svého dnešního soupeře 1:0 brankou Kessieho z pokutového kopu v 79. minutě.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.