Italský pohár -  ONLINE PŘENOS -  AC Milán : Neapol - 29. ledna 2019   20:45

AC Milán
AC Milán
11' Piątek  • 27' Piątek
2:0
(2:0)
Neapol
Neapol
AC Milán
(4-3-3) G. Donnarumma – Abate, Musacchio, Romagnoli (C), Laxalt – Kessié, Bakayoko, Paquetá (85. Rodríguez) – Castillejo, Piątek (79. Cutrone), Borini (60. Çalhanoğlu).

Trenér: Gennaro Gattuso
Giacomelli – Costanzo, Mela
Stadio Giuseppe Meazza (San Siro), Milán (82 955 míst)
Neapol
(4-4-2) Meret – Malcuit (85. Callejón), Maksimović, Koulibaly, Ghoulam – Zieliński, Diawara (58. Mertens), Allan (46. Ounas), Ruíz – Insigne (C), Milik.
Karnezis, Ospina – Luperto, Rui, Hamšík, Gaetano, Callejón, Ounas, Mertens.

Trenér: Carlo Ancelotti

To je ode mě vše, dobrou noc, u fotbalových přenosů na počtenou!
Je za námi první čtvrtfinále letošního Italského poháru, které suverénně ovládlo domácí AC. Obě branky vstřelil ve skvělé formě hrající Krzysztof Piątek, neapolská obrana jej marně stíhala. Neapol měla velké rezervy v útoku, navíc jí stál v cestě brankář Donnarumma.
Držení míče: 36 % : 64 %.
Střely na branku: 3:6. Střely mimo: 2:6. Rohy: 1:7. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 9:19.
90+5'
90+5'
Ještě jedna poslední střela od Neapole, která míří mimo branku. A více se dnes už nestane.
90+4'
Běží poslední minuta čtvrtfinále mezi Milánem a Neapolí, domácí budou na 99% prvním semifinalistou Italského poháru.
90+3'
Pro změnu se ocitl míč u druhého praporku, kde jej držel Çalhanoğlu.
90+2'
Navíc jej stále mají domácí, konkrétně Castillejo.
90+2'
Laxalt drží míč u rohového praporku, hostům jej jen tak nepůjčí.
90+1'
Giacomelli nastavil 4 minuty.
90+1'
Ne, Neapoli to dnes nevychází. I ve standardkách je bezzubá.
90'
Tak přeci jen se dočkáme rohového kopu, jedna z posledních šancí na snížení stavu.
89'
V posledních minutách se nehraje příliš zajímavý fotbal, Neapol nemůže překonat obranu Milána, ten chce v klidu zápas dohrát.
88'
Insigne se odhodlal vypálit, dnes se mu však nedaří, další jeho pokus míří vysoko nad.
86'
Minuty ubíhají, neapolské branky stále v nedohlednu.
85'
Střídání v týmu SSC Neapol: ze hřiště odchází Malcuit, nahradí ho Callejón.
85'
Střídání v týmu AC Milán: ze hřiště odchází Paquetá, nahradí ho Rodríguez.
85'
Kessié při přechodu do útoku zahrál rukou, rozhodčí u lajny byl pozorný.
84'
Milán si hlídá dvoubrankové vedení, Neapol do ničeho nepouští.
83'
Už, už se zdálo, že se Neapol dostane do šance...ale zradila jí její nepřesnost v přechodové fázi.
83'
Ounasův pokus z voleje byl příliš jednoduchý, bez razance, žádný problém pro Donnarummu.
82'
Souboj u rohového praporku vyhráli hosté, kteří tak mohou pokračovat ve svém nátlaku.
81'
Míč je na polovině Neapole, ta nelení, a hned se žene do protiútoku.
80'
Abateův aut pronikl až ke Cutronemu, který míč udržel pro své barvy.
79'
Střídání v týmu AC Milán: ze hřiště odchází Piątek, nahradí jej Cutrone.
78'
Znovu číhal ve vápně Milik, i tentokrát však míč netrefil tak, jak by si představoval.
78'
Navíc bude následovat příležitost pro Neapol, ze které se dá skórovat.
77'
Laxalt rukou odstrčil Ounase, hlavní rozhodčí Giacomelli píská faul.
76'
Aktuální držení míče: AC Milán 31%, Neapol 69%.
75'
15 minut do konce poločasu. Neapol stále prohrává o dvě branky, nezdá se, že by to v poslední čtvrthodině změnila.
74'
Až teď mohl prolomit neapolské čekání na gól Milik, to by se ale musel prosadit mezi dvěma stopery AC.
73'
Neapol svými přihrávkami se snaží uspat Milán, leč neúspěšně.
72'
Maksimović chytře nastřelil míč do Çalhanoğla, čímž získal balon pro svůj tým.
71'
Neapoli se dnes směrem dopředu nedaří, milánský obranný val drží na pevných základech.
70'
A právě Castillejo nedovoleně trefil nohou do těla Ghoulama.
69'
Castillejo se hnal za průnikovou přihrávkou, avšak stál v ofsajdovém postavení.
67'
Neapol dominuje na míči, podobně jako v prvním poločase. Stále se drží taktiky centrů do vápna.
66'
Donnarumma se musel vytáhnout proti vysoké střele! Jen tak tak míč vyrazil!
65'
Rohový kop nadělal domácím potíže, hlavně Donnarummovi, kterého předskočil Milik. Následný tvrdý faul neapolských nechal Giacomelli bez povšimnutí.
64'
Ale za to na druhé straně uvidíme rohový kop z jihoitalské dílny Neapole.
63'
A ten nápor je ukončen odkopem od branky Mereta.
62'
Insigne se dostal s míčem za hrací plochu, Milán tak pokračuje v náporu.
61'
Jen kousíček scházel, aby Piątek šel sám na Mereta, ten rychle míč chytil do svých rukavic.
60'
Střídání v týmu AC Milán: ze hřiště odchází Borini, nahradí ho Çalhanoğlu.
60'
Malcuit by si měl dávat pozor na nedovolené zákroky, jinak by mohl vidět červenou kartu.
59'
Neapol tak dlouho váhala se střelou, až tu chvíli prováhala. Na míči jsou tak opět domácí.
58'
Střídání v týmu SSC Neapol: ze hřiště odchází Diawara, nahradí ho Mertens.
58'
Následný roh nebyl bezpečný, Borini se odhodlal ke střele z voleje, ta byla velmi nepřesná.
57'
Rohový kop získal Milán po špatném odkopu Ghoulama.
56'
Útočení však Milánu dlouho nevydrželo, Neapol jej po pár vteřinách odzbrojila.
55'
Milán sebevědomě kombinoval na polovině Neapole, to jsme v první půli nevídali.
54'
Insigne se dožadoval dalšího rohového kopu, z opakovaných záběrů se míč zřejmě žádného z milánských obránců nedotkl.
53'
Donnarumma sice prohrál souboj ve vápně, i tak to jeho spoluhráči zvládli a dostali míč do bezpečí.
52'
Rohový kop č.2 v tomto poločase pro Neapol.
52'
Po delší době jsme viděli faul i od milánských, provinil se nesmírně rychlý Paquetá.
51'
Donnarumma si zkušeně pohlídal centr, který mířil do vápna. Milánský brankář je dnes ve své obvyklé formě.
50'
Ke střele se odhodlal právě faulovaný hráč, ale našel jen připraveného Mereta v pravé části neapolské branky.
50'
Diawara nedovoleně přistrčil Kessiého, volný kop pro AC Milán.
49'
Závar před Donnarummou nekončí brankou! Milik při zakončení podklouzl, následná rána Insigneho mířila mimo tři tyče!
48'
Ounas, nový hráč na hřišti, vybojoval rohový kop z pravé strany.
47'
Piątka nedovoleně ve vzdušném souboji trefil Maksimović.
47'
Neapolští se hned vrhají do útoku, stále potřebují alespoň dvě branky.
46'
Střídání v týmu SSC Neapol: ze hřiště odešel Allan, nahradí jej Ounas.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 21:47.
Je za námi první poločas, po kterém vede AC Milán trochu překvapivě 2:0. O obě branky se postaral polský střelec Krzysztof Piątek, jenž může pomýšlet ve druhé půli na hattrick. I Neapol měla příležitosti, ale Lorenzo Insigne ani jednu z nich neproměnil. A tak prohrávají hosté po první části hry o dva góly.
45+2'
45+1'
Jednu minutu nastavil hlavní arbitr Giacomelli.
45'
Neapol se žene do pokutového území Milána, nicméně ji sráží zbytečné útočné fauly.
44'
Insigne se zkoušel protáhnout mezi dvěma hráči Milána, neuspěl. Za to jeden z jeho spoluhráčů opět fauloval.
43'
Neapol ke konci poločasu okupuje polovinu AC, ale nedokáže vytěžit nějakou šanci.
42'
První poločas se nám chýlí ke konci, zatím vidíme pohledný fotbal, kterému vládnou milánští bojovníci.
41'
Následný centr zakroutili milánští fotbalisté do branky, kde už čekaly rukavice Mereta.
40'
Třetí žlutou kartu Neapole v zápase obdržel Koulibaly, který sestřelil koho jiného než Piątka.
40'
Ke střele ze střední vzdálenosti se odhodlal Lorenzo Insigne, ta nemohla vůbec ohrozit branku.
39'
Donnarumma dlouhým nákopem pošle míč do hry, kde jej získali hosté, kteří mohou v klidu kombinovat.
38'
Ancelotti není spokojený s průběhem zápasu, jeho protějšek Gattuso neustále své svěřence podporuje.
37'
Bakayoko se zvedl, pokračuje dále ve hře.
36'
Bakayoko je ošetřován na hrací ploše týmovými lékaři, snad to nebude nic vážného.
35'
A taky ji Milik (Neapol) obdržel, tímto faulem mohl Bakayokovi vážně ublížit.
35'
Bakayoko se svíjí v bolestech poté, co jej trefil zezadu Milik, tento zákrok si říkal o žlutou kartu.
34'
Milánu se hraje se dvěma brankami v zádech mnohem klidněji, za to Neapol musí výrazně přidat, pokud chce dostat dnešní zápas minimálně do prodloužení.
33'
Až od Koulibalyho kombinují hosté na polovině Milána, spousta hráčů Neapole se snaží útočit. Zatím bezúspěšně.
32'
Už, už mohlo být sníženo! Neapolská střela proklouzla jen těsně vedle levé tyče!
31'
Kessié se stal další obětí tvrdých faulů Neapole, tentokrát Giacomelli po kartě nesáhl.
30'
Malcuit se chystal k centru z pravé strany, včas vyskočil jeden z obránců Milána, jenž odhlavičkoval míč do autu.
29'
Malcuit (Neapol) obdržel žlutou kartu, když loktem postrčil do Piątka.
28'
AC Milán navzdory predikcím od bookmakerů vede už o dvě branky! Zásluhu na tom má nepochybně polský forvard Piątek, kterého je radost sledovat.
27'
AC Milán právě vstřelil branku!
KRZYSZTOF PIATEK je dnes ve skvělé formě! Ve vápně si poradil se dvěma dotírajícími obránci Neapole, pak se odhodlal k technické střele, která zapadla k pravé tyči. Meret byl opět bezmocný. 2:0!
26'
Boriniho ránu zvládli hosté zablokovat, pro odražený míč si navíc doskočil Meret, takže ani rohový kop nevybojovali domácí.
25'
Aktuální držení míče: AC Milán 49%, Neapol 51%.
24'
Více než polovina poločasu je za námi, zatím jsou aktivnější hosté, domácím pomáhá doposud bezchybný Donnarumma.
23'
Teď se budou hosté zlobit na Milika, který nešikovně stál v trajektorii střely, a tak zamezil ohrožení branky. Navíc se i ocitl v ofsajdu.
22'
Znovu Lorenzo Insigne, už podruhé v zápasu, mohl vstřelit branku! Jeho přízemní rána uvnitř vápna mířila na pravou stranu branky, kde ji chytil připravený Donnarumma!
21'
Neapol přesvědčivě drží míč a kombinuje, milánská obrana zatím odolává.
20'
Jen z lavičky sleduje dnešní mač slovenská hvězda Martin Hamšík, ve druhém poločase by se však měl objevit na trávníku.
19'
Castillejo hledal ve vápně někoho ze spoluhráčů, bohužel pro domácí, si počínal nepřesně.
18'
A znovu v akci Paquetá, ten se štěstím prosmýkl mezi dvěma obránci Neapole, ti pak jej doběhli a míč zahráli do bezpečí.
17'
Paquetá opět leží na zemi poté, co jej nedovoleně trefil jeden z neapolských. Ach, těch faulů je od hostů příliš.
16'
Allan (Neapol) získal míč pro své barvy na úkor Kessiého, modří zkouší centry ze stran překvapit domácí obranu.
15'
Za to se jim píská další ostrý zákrok, tentokrát se provinil polský útočník Milik.
14'
Meretovi se příliš nepovedl odkop od branky, ostatně i jeho spoluhráči se jen tak tak udrží na míči.
13'
Malcuit nedovoleně stáhl k zemi pronikajícího protihráče, volný kop pro Milán.
12'
Neapol se ihned po inkasované brance vrhla do útočení, pořádně vystrašila domácí fandy! Insigne mohl překonat Donnarummu, ale v takřka stoprocentní šanci trefil prostředek branky, i italského gólmana.
11'
A tato legenda se musí dívat, jak jeho tým velice brzo prohrává! KRZYSZTOF PIATEK se dostal do úniku mezi dvojicí obránců, sám pak překonal Mereta. 1:0!
9'
Dnes je to také souboj dvou zajímavých trenérů – nepříliš zkušeného Gattusa a legendy, která s AC Milán vyhrála dvakrát Ligu Mistrů, Carla Ancelottiho.
8'
Na krátko rozehraný roh se příliš nepodařil, krátký centr odhlavičkoval hned první obránce. Následný pokus Koulibalyho jen procvičil Donnarummu.
8'
Dočkáme se prvního rohového kopu v zápasu, a to od Neapole.
7'
První šance zápasu, do které se dostal polský ostrostřelec Piątek, tentokrát mířidla seřízená neměl, a tak jeho pokus šel daleko mimo tři tyče.
6'
A právě Ghoulamův centr mohl nadělat neplechu ve vápně Milána, naštěstí pro domácí chyběla potřebná přesnost.
5'
Neapolští kombinují na polovině Milána, míče hlavně rozdává Diawara s Ghoulamem.
4'
Autového vhazování na pravé straně se ujme zkušený Ignazio Abate, už 32letý odchovanec milánského AC.
3'
Už úvodní minuty jsou v dobrém tempu, Bakayoko stačil předvést pěknou stahovačku, Paquetá podobně krásně obehrál svého soupeře vysokým míčem.
2'
Poprvé v utkání se míče dotkla milánská hvězda v brance Donnarumma, balon ale vzápětí získali na svou stranu neapolští fotbalisté.
1'
A toto čtvrtfinále Italského poháru je zahájeno! První jsou u míče domácí za hlasitého povzbuzování od svých fanoušků.
1'
Hráči jsou nastoupení před krásně zaplněným San Sirem, domácí vyběhli v červených dresech s černými pruhy, hosté si zvolili modrou kombinaci.
Máme přibližně deset minut do výkopu, hráči jsou zahřátí, v kabinách dostávají poslední taktické pokyny před samotným začátkem.

AC Milán: (4-3-3) G. Donnarumma – Abate, Musacchio, Romagnoli (C), Laxalt – Kessié, Bakayoko, Paquetá – Castillejo, Piątek, Borini.
Náhradníci: A. Donnarumma, Plizzari – Calabria, Rodríguez, Bertolacci, Mauri, Montolivo, Conti, Cutrone, Tsadjout, Çalhanoğlu, Suso.

SSC Neapol: (4-4-2) Meret – Malcuit, Maksimović, Koulibaly, Ghoulam – Zieliński, Diawara, Allan, Ruíz – Insigne (C), Milik.
Náhradníci: Karnezis, Ospina – Luperto, Rui, Hamšík, Gaetano, Callejón, Ounas, Mertens.

Rozhodčí: Giacomelli – Costanzo, Mela.
Modří se drží na druhém místě v Serii A, avšak na první Juventus ztrácejí propastných 11 bodů. Milán zaostáva dokonce o 24 bodů, zaujímá čtvrtou přícku, jež stačí na účast v Lize mistrů. Dnešní zápas bude také soubojem dvou talentovaných polských útočníků – Krzysztofa Piatka (AC Milán – 13 branek) a Arkadiusze Milika (Neapol – 11 branek).
Bookmakeři favorizují spíše hosty z Neapole, kteří v pěti uplynulých utkáních hned třikrát zvítězili. Naposledy, před týdnem, se utkali právě na San Siru s AC Milán, zápas skončil nerozhodně 0:0. K remíze po základní hrací době se příkláním i dnes, může dojít na drama se vším všudy – prodloužení nebo penaltový rozstřel. Po tomto večeru budeme znát prvního semifinalistu Coppa Italia.
Hezký úterní večer u třaskavého utkání Italského poháru mezi AC Milán a SSC Neapol. Zápas má na fotbalovém svatostánku výkop v 20:45.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.