Tatarusanu – Kalulu, Musacchio (63. Kessié), Romagnoli, Dalot – Calabria (63. Hernández), Tonali – Castillejo (46. Hauge), Brahim Díaz (105. Olzer), Rafael Leão – Ibrahimović (46. Calhanoglu)
Stadio Giuseppe Meazza (San Siro), Milán
Torino
Savić – Bremer (84. Lyanco) – N'Koulou, Buongiorno – Vojvoda (84. Lukić), Segre, Rincón, Linetty (63. Singo), Ansaldi (63. Murru) – Gojak – Zaza (90+2. Belotti)

To je z dnešního online přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou.
Utkání tedy nakonec končí penaltovým vítězstvím domácího AC, které bylo v tomto utkání favoritem, ale svou roli nedokázali gólově zúročit. Do prvního poločasu domácí nasadili i Ibrahimoviće, který ale již od druhého poločasu nehrál. AC mělo místy velký tlak, ale v koncovce dnes domácí totálně selhávali. Turínští se snažili zápas hlavně dobře ubránit, což se jim i povedlo, dovedli ho až do penalt, v nichž nakonec byli poraženi.
Hakan CALHANOGLU s přehledem proměňuje a to znamená jediné – výhru AC Milán a postup milánského klubu do čtvrtfinále.
Vanja SAVIĆ proměňuje.
Alessio ROMAGNOLI proměňuje.
Tomas RINCÓN neproměňuje, Tatarusanu jeho pokus vyráží mimo!
Sandro TONALI proměňuje.
Lyanco proměňuje, ale se štěstím, Tatarusanu si na střelu sáhl!
Theo HERNÁNDEZ proměňuje.
Saša LUKIĆ proměňuje.
Franck KESSIÉ proměňuje.
Belotti proměňuje.
Střílení penalt začíná.
Konec! Utkání gól nenabídlo, čekají nás tedy penalty, které již rozhodnou o tom, kdo z dvojice AC Milán, Turín FC, postoupí do čtvrtfinále italského poháru.
120'
Druhé prodloužení skončilo.
119'
Samozřejmě domácí by rádi rozhodli ještě v prodloužení, penalty už jsou loterie, ale podle toho, co dnes na hřišti předvádí, to na nějaký ten gól opravdu nevypadá.
118'
Žlutou kartu dostává Amer Gojak (Turín FC).
117'
Kessié (AC) hledal ve vápně Haugeho, který ale byl obsazen, zmatkovité řešení situací sráží hru domácího favorita.
116'
Utkání se rozhodně nehraje v rukavičkách, o čemž svědčí i množství udělených karet, mj. i hráčům mimo trávník.
115'
Žlutou kartu dostává Lyanco (Turín FC).
112'
Žlutou kartu dostává Franck Kessié (AC Milán).
112'
Alessandro Buongiorno (Turín) si vykoledoval takticky faul u půlící čáry, hosté chtějí dostat zápas do penalt.
111'
Souboj ve středu hřiště končí ziskem míče pro Turín, ten se ale nikam dopředu nežene.
110'
Diogo Dalot (AC) vyslal spíše propagační pokus na branku Turína, gólman Savić s velkým přehledem chytá.
108'
Domácí na útočné polovině, míč skončil v autu, takže se bude vhazovat z levé strany.
105'
Střídání v týmu AC Milán: ze hřiště odchází Brahim Díaz, přichází Giacomo Olzer.
106'
Začalo druhé prodloužení.
Ani v prvním prodloužení jsme se gólu nedočkali, ovšem není divu, nyní už je to hlavně bojovný fotbal, se snahou neudělat chybu... zápas tak spěje do penaltového rozuzlení.
105'
První prodloužení skončilo.
105'
Wilfried Singo (Turín) padá u půlící čáry na trávník, po souboji s Kessiém, další cenné vteřiny pro hosty.
104'
Vanja Savić (Turín) vykopává od své branky, hlavně poslat míč co nejdál...
102'
Brahim Díaz (AC) vystřelil tak trochu ze zoufalství zpoza vápna, ale trefil jen před sebou stojícího bránícího hráče.
101'
Žlutou kartu dostává Saša Lukić (Turín FC).
100'
Gojak (Turín) faulován u půlící čáry, hosté nespěchají s rozehrávkou.
99'
Další roh pro domácí, tentokrát z levé strany... rozehrává Hauge, následně pálí Calhanoglu, který ale branku netrefuje.
98'
Ale znovu se AC nijak prosadit nedokázalo, domácí hru sráží velké množství zbytečných chyb.
97'
Po hlavičce bránícího Singa (Turín) mají domácí další roh, opět z pravé strany.
96'
Rohový kop pro AC, po zblokované střele Hernándeze, domácí rozehrají z pravé strany.
95'
Nyní se ale hosté musí stahovat zpět na svou polovinu... jenže útočná akce AC končí přihrávkou nikam, do prostoru, kde nebyl vůbec nikdo.
94'
Turínští zatím hrají poměrně neohroženě v úvodu prvního prodloužení.
92'
Na úvod prodloužení se Hakan Calhanoglu (AC) prezentuje zablokovanou střelou z levé strany.
91'
Začal první poločas prodloužení.
Po devadesáti minutách svítí na ukazateli stejné skóre, jako před začátkem zápasu a je tedy zřejmé, že dnes se bude minimálně prodlužovat. Velké šance měli ve druhé půli domácí, kteří ale v koncovce naprosto selhávali, případně ztroskotávali na pozorném Savićovi v brance Turína.
90+5'
Druhý poločas skončil.
90+4'
Po rohovém kopu z levé strany následoval aut ze strany pravé, v podání domácích, kteří ale opět v útočné fázi nic nepředvedli.
90+2'
Střídání v týmu Turín FC: ze hřiště odchází Simone Zaza, přichází Andrea Belotti.
90+1'
Rohový kop pro AC, domácí ho budou rozehrávat z levé strany.
90'
Nastavují se čtyři minuty.
88'
Ne, domácí borci jsou v útočné fázi, respektive přímo ve vápně soupeře, bezzubí, dokazuje to i situace nyní, kdy měli dvě dobré příležitosti minimálně na přesný cent, ale toho ani jednou nebyli schopni.
87'
Remízový zápas pravděpodobně dospěje minimálně do prodloužení...
86'
Hakan Calhanoglu našel krásnou přihrávkou Brahima Díaze, kterou střelou z první pouze přestřeluje branku.
85'
Žlutou kartu dostává Sandro Tonali (AC Milán).
84'
Střídání v týmu Turín FC: ze hřiště odchází Bremer, přichází Lyanco.
Střídání v týmu Turín FC: ze hřiště odchází Mergim Vojvoda, přichází Saša Lukić.
83'
Pro Vojvodu (Turín) zápas skončil, naznačuje lavičce lékař týmu!
82'
Mergim Vojvoda (Turín) padá na trávník, nějaké svalové zranění... zřejmě levé rameno.
81'
Rohový kop pro Turín, hosté rozehrávají z levé strany, jmenovitě Gojak, který ale poslal míč pouze na prvního bránícího hráče AC.
80'
No vida, je tu osmdesátá minuta a na ukazateli skóre svítí stále bezbranková remíza, šance hostů na úspěch v tomto zápase tak stále žije.
78'
Rychlá akce domácích, po levé straně, kdy nejsou hosté zdaleka zformování.. jenže vše končí nepovedenou první přihrávkou.
77'
V závěru normální hrací doby se již mohlo změnit skóre, a to hned několikrát, na první gól zápasu ale stále čekáme.
76'
Obléhání pokutového území Turína pokračuje, Hakan Calhanoglu se dostal ke střele, Savić ale výtečně jeho pokus zneškodnil!
75'
Simone Zaza (Turín) opět v akci, tentokrát jeho střela ze střední vzdálenosti nebyla vůbec špatná!
74'
Vše ale vzniklo riskantní (a nepovedenou) rozehrávkou gólmana Turína, který v zápase již opakovaně zariskoval a nyní se mu to málem vymstilo.
73'
Místo penalty je tu červená karta i pro trenéra AC Stefana Pioliho, který tak nesouhlasil s verdiktem sudího, že si vysloužil vyloučení. Každopádně penalta se nepíská.
72'
a následně rovnou červenou i jeho jmenovec Gianluigi Donnarumma!
72'
A máme tu karetní tresty, žlutou kartu dostávají na lavičce AC Antonio Donnarumma...
72'
A došlo tam ke střelu právě Saviće s útočícím Rafaelem Leãem... a to vypadalo na penaltový zákrok!
71'
Gólman Vanja Savić opět zariskoval při rozehrávce od branky Turína.
70'
Vypadalo to na roh pro domácí AC, ale sudí nechává rozehrávat od branky Turína.
69'
Zaza (Turín) se prezentuje zblokovanou střelou, která končí hodně vysoko nad brankou AC.
68'
Střídáním se trochu rozpadla hra AC, které do té doby mělo místy až drtivou převahu, nyní se více do hry dostávají i hosté.
67'
Vanja Savić (Turín) odkopává míč od své branky, ten se poté dostává až k jeho protějšku, Tatarusanuovi.
66'
Špatná rozehrávka AC, k míči se dostávají na polovině domácích hosté.
65'
Autové vhazování hostů, z pravé strany, na polovině soupeře... míč ale získali domácí.
63'
Střídání v týmu Turín FC: ze hřiště odchází Karol Linetty, přichází Wilfried Singo.
Střídání v týmu Turín FC: ze hřiště odchází Cristian Ansaldi, přichází Nicola Murru.
63'
Střídání v týmu AC Milán: ze hřiště odchází Davide Calabria, přichází Theo Hernández.
Střídání v týmu AC Milán: ze hřiště odchází Mateo Musacchio, přichází Franck Kessié.
62'
Ve druhé půli k němu měli blíže domácí, ale ani oni se zatím prosadit nedokázali, platí to i po střele Haugeho.
61'
Ani hodina hry gól nenabídla, do konce normální hrací doby zbývá poslední půl hodina, tak uvidíme, zda se gólu do té doby dočkáme...
59'
Rychle rozehraný rohový kop AC končí přízemní střelou zpoza vápna, s níž si Savić dokázal poradit.
58'
Cristian Ansaldi (Turín) na druhé straně zkouší odcentrovat z levé strany, což se mu ale nepodařilo, míč končí v autu.
57'
Dvě velké šance AC! Nejprve střelu Calabrii, mířící do branky, reflexivně vyrazil dobře postavený gólman Savić, aby posléze odražený míč poslal Diogo Dalot do tyče!
56'
Útočným faulem končí akce domácích, kteří mají, v dosavadním průběhu druhé půle, velkou převahu.
55'
Rafael Leão (AC) byl již z úhlu, na pravé straně, uvnitř vápna Turína, přesto se pokusil o střelu... trefuje pouze boční síť.
54'
Víc, než autové vhazování z pravé strany, z rychlého brejku hosté nezískávají.
53'
Zablokovanou střelou z levé strany končí akce domácího AC, mezitím se hosté pouští do rychlého brejku.
52'
Milánští s míčem na polovině Turína, který se poslední minuty pouze urputně brání.
51'
Znovu jsou hosté pod tlakem, při vlastní rozehrávce, jenže znovu se jim to nějak podařilo vykombinovat, každopádně pohyb domácích je obdivuhodný.
50'
Rohový kop rozehráli domácí z levé strany, hosté se ubránili, byť se štěstím.
49'
Domácí se dožadují pokutového kopu poté, co Brahim Díaz upadl v souboji s bránícím N'Koulouem, ale sudí nechává pokračovat dál.
48'
Turínští s míčem na vlastní polovině, následuje nákop dopředu, který nezpracoval Zaza a míče se zmocnili domácí.
47'
Žlutou kartu dostává Simone Zaza (AC Milán).
46'
Střídání v týmu AC Milán: ze hřiště odchází Samu Castillejo, přichází Jens Hauge.
Střídání v týmu AC Milán: ze hřiště odchází Zlatan Ibrahimović, přichází Hakan Calhanoglu.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 21:47.
Hlavní rozhodčí Valeri nenastavil ani vteřinu a bezbrankový první poločas ukončil po vypršení pětačtyřiceti minut. Domácí tým byl o něco aktivnější, ale paradoxně lepší příležitosti si vytvářeli hosté. Ti měli minimálně dvě dobré střely, zatímco domácí kontrovali pouze pokusem Ibrahimoviće. Jinak sledujeme snahu domácích o překonání pozorné defenzivy Turína.
45'
44'
Jsme v závěru první půle, Turín drží nadějný výsledek na hřišti favorita, který si zatím, kromě střely Ibrahimoviće, nedokázal vytvořit nějakou větší šanci.
43'
Turínští jdou do útoku po pravé straně, Vojvoda ale zastavuje akci a volí zpětnou přihrávku, hosté chtějí hrát na jistotu.
42'
Pierre Kalulu (AC) faulován útočícím Buongiornem, míč tak získávají na vlastní polovině domácí.
41'
Statistika držení míče – 42% : 58%.
39'
Útočná akce Turína končí faulem, takže se hosté opět rychle stahují až na vlastní polovinu.
38'
Rychlá rozehrávka volného kopu, v blízkosti půlící čáry, hosté znovu u míče... a pozor, je tu i střela Amera Gojaka zpoza vápna, s níž měl Tatarusanu plné ruce práce, aby míč vyrazil!
37'
Turínští se dostávají k půlící čáře, tak uvidíme, zda budou úspěšní a dostanou se alespoň na dostřel branky domácího AC.
36'
Až razantní odkop od vlastního vápna řeší situaci Turína.
35'
Nyní si domácí příliš nerozuměli v šestnáctce Turína, ale dezorientovaní hosté opět o míč přicházejí a sami se dostávají pod tlak.
34'
Mergim Vojvoda (Turín) vhazuje z pravé strany, na vlastní polovině, míč ale rychle získává soupeř.
33'
Tonali (AC) vyvezl míč, našel poté Ibrahimoviće, který poslal pas z pravé strany do vápna, tam se ale domácí neprosazují.
32'
Jenže postup bílých končí nedaleko od půlící čáry, kdy míč utíká do autu, takže vhazují domácí.
31'
Turínští se těžko dostávají z vlastní poloviny, nyní to vyšlo po levé straně.
30'
Po půl hodině hry o sobě dal výrazněji vědět i hvězdný Zlatan Ibrahimović, který si opět parádně zpracoval dlouhý pas za obranu, připravil si míč na pravačku a vypálil, jenže branku Turína o pár decimetrů přestřelil.
29'
Žlutou kartu dostává Karol Linetty (Turín FC).
29'
Míč z levé strany dolétl do vápna, kde si ho ale sbírá ze vzduchu gólman Tatarusanu.
28'
Další roh pro Turín, hosté budou opět rozehrávat z levé strany.
27'
Žlutou kartu dostává Tomas Rincón (Turín FC).
27'
Turínští zahrávali volný kop, míč ale sbírá ze vzduchu pozorný Tatarusanu (AC), který tak bere hostům naději na ohrožení branky.
26'
Simone Zaza (Turín) využil trochu volnějšího prostoru k zaútočení a z pravé strany se dostal až do vápna AC, byl ale stíněn obráncem, nakonec vystřelil, ale přímo do gólmana AC, přesto snad první povedená akce zápasu!
25'
Vanja Savić (Turín) vykopává míč od své branky, hlavně co nejdál od branky, což se mu povedlo.
24'
Domácí pokračují ve velmi aktivním napadání rozehrávky Turína, hosté se s tímto zatím dokáží vyrovnat.
23'
Rafael Leão (AC) znovu ustál souboj hned s trojicí protihráčů, tentokrát na své polovině a dokázal rozehrát.
22'
Turínští opět s míčem na vlastní polovině, do rozehrávky se zapojuje i gólman Savić.
21'
První dvacetiminutovka za námi, více ze hry mají zatím domácí, na první vyloženou šanci ale stále čekáme.
19'
Rafael Leão (AC) se dokázal na levém křídle uvolnit, pak ale jeho spoluhráči celou akci pokazili před vápnem Turína.
18'
A právě nedaleko půlící čáry je faulován domácí Sando Tonali, takže AC zůstává u míče.
17'
Milánští kombinují u půlící čáry, úvod zápasu měl dobré tempo, nyní se již hraje převážně kolem půlící čáry.
16'
Hraje se ve středu hřiště, který ale kontrolují domácí.
14'
Tomas Rincón (Turín) napálil míč z voleje, zpoza vápna však branku AC vysoko přestřeluje.
13'
První rohový kop v zápase vybojovali hosté, rozehrávat ho budou z levé strany.
12'
Vojvoda (Turín) znovu u míče, tentokrát centruje z pravé strany, Tatarusanu však míč chytá a bude rozehrávat.
11'
Mergim Vojvoda (Turín) s míčem na polovině AC, netroufl si na průnik po pravé straně, tak míč vrací zpět za sebe.
10'
AC s míčem před pokutovým územím soupeře, akce domácích končí centrem Kalulua, z pravé strany, který sbírá ze vzduchu Savić.
8'
Zaza (Turín) fauluje v hlavičkovém souboji u půlící čáry, míč pro Turín.
7'
Buongiorno (Turín) odvedl dobrou defenzivní práci u levé postranní čáry.
6'
Dlouhý míč míří na Ibrahimoviće, ten míč dokázal zpracovat, pak ale nepřesně přihrává do vápna.
5'
Vanja Savić (Turín) opět rozehrává od své branky a hosté se poté dostávají po pravé straně na polovinu domácího AC.
4'
Ale domácí se na míči neudrželi, ten skončil opět v autu a nyní vhazují hosté.
3'
Trochu riskantní rozehrávka Turína, domácí napadají a jsou úspěšní, získávají míč.
2'
Ibrahimović si nabíhá do vápna, na centr z pravé strany, míč ale končí v rukavicích gólmana Saviće.
1'

AC Milán: Tatarusanu – Kalulu, Musacchio, Romagnoli, Dalot – Calabria, Tonali – Castillejo, Brahim Díaz, Rafael Leão – Ibrahimović
Náhradníci: Mionić, Olzer, A. Donnarumma, T. Hernández, Michelis, G. Donnarumma, Calhanoglu, Conti, Kessié, Hauge, Colombo

Turín FC: Savić – Bremer – N'Koulou, Buongiorno – Vojvoda, Segre, Rincón, Linetty, Ansaldi – Gojak – Zaza
Náhradníci: Izzo, Lyanco, Murru, Singo, Verdi, R. Rodríguez, Belotti, Rosati, Ujkani, Lukić, Baselli

Rozhodčí: Valeri – Rocca, Pagliardini.
TURÍN FC
Jak již zmíněno, má Turín svému slavnějšímu soupeři co vracet. Ovšem viděno optikou aktuálních výsledků v italské nejvyšší soutěži, nemělo by domácí AC mít příliš starostí... Turínu totiž patří až osmnáctá příčka, což je první sestupové místo! Na druhou stranu nemá zase tak špatnou formu, již zmiňovaná prohra na San Siru byla první po předchozích čtyř zápasech bez porážky, během nichž turínští nasbírali šest bodů!
Na rozdíl od AC musel Turín absolvovat již dvě kola Coppa Italia. Ve 3. kole se doma Turín dokázal popasovat s Lecce (výhra 3:1 v prodloužení) a v kole čtvrtém pak dokázal znovu doma vyhrát nad Virtusem Entellou 2:0.
AC MILÁN
Milánští jdou do souboje v roli favoritů. Mimochodem poslední měření sil v Coppa Italia se mezi oběma týmy odehrál téměř před rokem, přesněji 28. ledna 2020, kdy AC doma zdolalo Turín 4:2 po prodloužení. Toto utkání bylo ale již čtvrtfinálové, na rozdíl od tohoto. A aby toho nebylo málo, poslední soutěžní duel sehrály oba týmy také mezi sebou – v sobotu vyhrálo favorizované AC na svém hřišti 2:0.
Milánský klub je lídrem italské Serie A, kterou vede o tři body před svým městským rivalem Interem. V rámci Coppa Italia bude souboj s Turínem prvním pohárovým duelem AC.
Vítejte u osmifinálového utkání italského poháru, v němž AC MILÁN vyzve TURÍN FC.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.