Konferenční liga (Předkola) -  ONLINE PŘENOS -  Rosenborg BK : Rennais - 26. srpna 2021   19:00

Rosenborg BK
68' Vecchia
1:3
(0:2)
Rennais
Rennais
5' Del Castillo   • 41' Aguerd   • 81' Abline
Hansen (C) – Reitan, Eyjólfsson (76. Augustinsson), Hovland, Andersson – Konradsen, Tettey, Vecchia (69. Skarsem) – Holse, Holm, E. Ceide.
Raczkowski (POL) – Siejka (POL), Kupsik (POL)
Lerkendal Stadion, Trondheim
Rennais
Gomis – Traoré (C) (82. Assignon), Bade, Aguerd, Meling (63. Truffert) – Santamaria (63. Camavinga), Ugochukwu – Bourigeaurd (63. Terrier), Tait, Del Castillo – Guirassy (76. Abline).

To je ode mě vše. Děkuji za pozornost a u dalších přenosů se budu těšit zase někdy na počtenou.
Fotbalisté Rennes si v odvetném utkání udrželi slibný náskok z prvního utkání. V Norsku jej dokonce ještě navýšili, Rosenborg porazili 3:1.

Brzký gól hráče francouzského celku pořádně nakopl, už v 5. minutě ho vsítil křižnou střelou Romain Del Castillo. Hosté skórovali před odchodem do kabin ještě jednou, hlavou se trefil stoper Nayef Aguerd. Snížení přišlo v 68. minutě, kdy po faulu brankáře Gomise proměnil nařízenou penaltu Stefano Vecchia, ale drama nepřipustil Matthis Abline, jenž v úvodu závěrečné desetiminutovky základní hrací doby stanovil konečný výsledek 3:1.
Držení míče: 55 % : 45 %.
Střely na branku: 5:9. Střely mimo: 6:1. Rohy: 4:5. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 6:13.
90+5'
90+4'
Závěrečný útok nakonec přeci jen patřil domácím. Jenže finální fáze se nezdařila, neboť Carlo Holse vyslal centr přímo do rukavic brankáře.
90+3'
Hansen rozehrál odkop od brány na krátkou vzdálenost. Nikam už nespěchá ani stoper Hovland, míč poslal po pravici Reitanovi.
90+2'
Hráči Rennes kombinují na útočné polovině. Štěstí pokusil Matthis Abline, na další úspěch si ovšem osmnáctiletý mladík musí počkat.
90+1'
Tait na sebe navázal dva protihráče, aby následně nahrál pod sebe Assignonovi. Centr zprava skončil v rukavicích gólmana.
90'
Hlavní rozhodčí nastavuje nad rámec základní hrací doby čtyři minuty.
89'
Narážečka středem mezi Konradsenem a Tetteym neměla chybu. Vzápětí vypálil přímým nártem první jmenovaný, míč vyletěl nad břevno.
88'
Veškeré nebezpečí zažehnal Gomis. Vystartoval ven z brány a kulatý nesmysl bez větších problémů sebral do rukavic.
87'
Ceide našel poslední zbytky sil a sprintem po levé lajně získal pro svůj celek výhodu v podobě rohového kopu poté, co nastřelil Taita.
86'
Nedovoleným zákrokem Ugochukwu sestřelil k zemi Konradsena. Arbitr si vystačil s ústním varováním, příště už to bude za kartu.
85'
Zdá se, jako by domácím odešla fyzická kondice. Soupeři přestávají stíhat a spíše brání, aby nedostali ještě čtvrtý kousek.
84'
Stadiónem to jenom zahučelo. Kousek za šestnáctkou totiž vypálil zajímavý technický projektil Holm, balón se vykroutil těsně vedle pravé tyče.
82'
Střídání v týmu Stade Rennes FC: ze hřiště odchází Hamari Traoré, přichází Lorenz Assignon.
81'
Rennes právě vstřelilo branku!
Souhra dvou střídajících hráčů vedla ke třetímu úspěchu Rennes! Terrier v pádu těžkou nahrávkou oslovil MATTHISE ABLINEHO. Ten zvládl zpracování dokonale a brankáři posléze poslal míč do sítě podél pravé nohy.
80'
Rozběhla se závěrečná desetiminutovka základní hrací doby. Rennes udržují těsné jednobrankové vedení. Postup mají jistý, ale vítězství samozřejmě znamená více bodů do koeficientu.
79'
Tvrdou střelu z velkého úhlu vyprodukoval střídající Skarsem. Gólman Gomis zůstal v pozoru a rukama zvládl míč vyboxoval mimo nebezpečí.
78'
Defenzivní povinnosti splnil Nayef Aguerd brilantně. Počkal si na pohyb Holseho a očekávanou kličku po levé straně vystihl, míč sokovi vypíchl z pod kopaček.
77'
V posledních okamžicích tlak domácích lehce opadl. Hosté více vysunuli své řady a již nedopouštějí kombinaci v blízkosti vlastní šestnáctky.
76'
Střídání v týmu Rosenborg BK: ze hřiště odchází Hólmar Eyjólfsson, přichází Jonathan Augustinsson.
Střídání v týmu Stade Rennes FC: ze hřiště odchází Sehrou Guirassy, přichází Matthis Abline.
75'
Skvěle vystihnul rozehrávku soupeře Chimuanya Ugochukwu, jenže pak sám špatně rozehrál, takže mohou hrát znovu domácí.
74'
Nedovoleným zákrokem se prezentoval Tettey. Stalo se tak poté, co nezvládl ideálně zpracování a kolíky trefil do kotníku Taita.
73'
Vyrovnání se, zatím, nekoná. Holse zkusil balón zakroutit přes zeď avšak míči dal příliš velkou výšku, prosvištěl nad břevnem.
72'
Fotbalisté v bílých dresech chtěli další penaltu, ale nedočkali se jí. Stoper Bade totiž fauloval ještě před velkým pokutovým územím.
71'
Domácí jsou při chuti, z dnešního utkání by si rádi odnesli alespoň remízu. Za předvedený výkon by si ji určitě zasloužili.
70'
Hosté málem měli dvougólového střelce. Znovu to byl Aguerd, kdo se vyhoupl nejvýše na centr od rohového praporku, ale orazítkoval pouze levou tyč!
69'
Střídání v týmu Rosenborg BK: ze hřiště odchází Stefano Vecchia, přichází Olaus Skarsem.
68'
Rosenborg právě vstřelil branku!
Klobouk dolů, jak rychle se STEFANO VECCHIA zvládl z nepříjemné srážky oklepat! Sám si totiž stoupl k penaltě a střelou k levé tyči ji proměnil!
67'
Gomis už je na nohou a dostává žlutou kartu. A to znamená jediné, že domácí Rosenborg má šanci snížit z pokutového kopu.
66'
Zatím dochází k ošetřování obou aktérů souboje. Hůře na tom vypadá býti domácí středopolař, což se dalo očekávat, protože dostal tvrdou ránu do hlavy.
65'
Hlavní rozhodčí Raczkowski přerušil hru poté, co Gomis vyboxoval balón, zároveň ovšem sestřelil Vecchiu. Bude se kopat penalta?
64'
Dalo se očekávat, že dá hostující kouč šanci i jiným hráčům, neboť o postupujícím je rozhodnuto. Ještě dvě střídání si ale nechal, kdyby náhodou došlo k nějakému zranění.
63'
Střídání v týmu Stade Rennes FC: ze hřiště odchází Birger Meling, přichází Adrien Truffert.
Střídání v týmu Stade Rennes FC: ze hřiště odchází Baptiste Santamaria, přichází Eduardo Camavinga.
Střídání v týmu Stade Rennes FC: ze hřiště odchází Benjamin Bourigeaud, přichází Martin Terrier.
61'
Nyní to byl Andre Hansen, kdo zabránil nejhoršímu. Vystartoval proti vysokému balónu a Taitovi jej sebral před nosem.
60'
Akce pokračovala rohovým kopem. Svěřenci kouče Genesia zvolili rozehrávku na krátko, načež centr Ugochukwua odvrátil mimo nebezpečí Hovland.
59'
Za dlouhým nákopem Santamarii vystartoval Sehrou Guirassy. Míč zpracoval na jedničky, míč si navedl blíže na střed a pravačkou donutil brankáře k zákroku.
58'
Hosté nikam nespěchají. Znovu šla kombinace přes stopery, Gomis byl tentokráte vynechán. Meling skvěle přenesl hru na volného Traorého.
57'
Snaha se domácím fotbalistům upřít nedá. I navzdory vyřazení mohou pohárovou Evropu opustit se vztyčenou hlavou, favorizovanému celku z Francie nedali nic zadarmo.
56'
Ihned poté, co Loic Bade čistým způsobem obral Konradsena, tak přenesl hru dozadu na Gomise. Vzápětí přišel dlouhý odkop na útočnou polovinu.
55'
Hráči v bílém znovu okupují útočnou polovinu. Zkouší se proniknout i do pokutového území, zde zatím zůstává cesta zavřená.
54'
A skutečně. Holse odcentroval, vůbec ne špatně! Míč posadil na hlavu Tetteyho, kulatý nesmysl proskákal kousek vedle pravé tyče.
53'
Standardní situaci vybojoval u levé lajny Carlo Holse. Po prohřešku Melinga to vypadá, že se sám chopí exekuce přímého kopu.
52'
Arbitr zastavil průnik Holma, protože v době nahrávky se nechal chytit ve zhruba metrovém ofsajdu. Past na forvarda sklapla včas.
51'
Prodloužený aut Konradsenem nepřinesl kýžené ovoce. Holm očekával delší nahrávku, před jeho levačkou odkopl balón do bezpečí Santamaria.
50'
Gomis si zařval na spoluhráče, aby mu přenechal balón. Stalo se, Aguerd včas zareagoval a pustil míč za svá záda.
49'
Na druhé straně zahrozil Tait. Středem se proháčkoval až k pokutovému území, odkud vyprodukoval nepřesnou střelu k pravé tyči.
48'
Pravý křídelník Holse rozehrával rohový kop. Balónu dal přílišnou výšku, čehož Gomis využil k vyběhnutí, míč lapil do rukavic.
47'
Ani jeden z týmů neudělal o poločasové přestávce žádnou změnu v sestavě. Oba celky pokračují v původním rozpoložení.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 20:04.
Fotbalisté Rennes v prvním poločase odvetného utkání proti Rosenborgu téměř jistě stvrdili svůj postup, protože díky dvěma vstřeleným gólům mají k dobru celkově už čtyři trefy. První branku dnešního střetnutí vstřelil už v 6. minutě Romain Del Castillo, který se prosadil křižnou střelou k pravé tyči. Na spoluhráče navázal pár minut před odchodem do kabin stoper Nayef Aguerd, ten skóroval hlavou po centru z rohového kopu.
45+2'
45+1'
Romain Del Castillo zkusil obloučkem oslovit Guirassyho. Ten však čekal spíše nahrávku do nohy, na pas vzduchem nebyl vůbec připravený.
45'
Hlavní rozhodčí nastavuje nad rámec prvního poločasu jednu minutu.
44'
Mizerný nákop domácího gólmana Hansena, jenž hledal na levé lajně Ceideho, nicméně míč poslal mimo jeho dosah. Aut pro hosty.
43'
Už se zdálo, že Bourigeaud ještě stihl kulatý nesmysl na hrací ploše, ale nakonec ho hrál až za lajnou, takže Hansen bude odkopávat.
41'
Hosté se ujímají vedení o dvě branky! Bourigeaud zakroutil centr od rohového praporku na hlavu stopera NAYEFA AGUERDA, za hlavičkou do levé šibenice plachtil Hansen vzduchem marně.
40'
Fanoušci opět zvýšili frekvenci povzbuzování, protože si na dobrou nahrávku do pokutového území naběhl Vecchia, ale míč vystřelil placírkou pouze do Badeho.
39'
Za přetaženým centrem Holseho sprintoval ofenzivu podpořivší levý obránce Andersson. K hlavičce se však přes Traorého nepropracoval.
38'
V pěti vyrazili hráči v bílém do protiútoku. Zhatil ho zkušený středopolař Tettey, protože přecenil rychlostní schopnosti křídelníka Ceideho.
37'
Kličkujícího Guirassyho zastavil zdvižený praporek pomezního rozhodčího. Ofsajd vrací balón do držení domácího mužstva.
36'
Další faul, nyní ovšem z domácích řad. Proti pravidlům hrál Holmar Orn Eyjólfsson, Taita dohrál příliš pozdě.
35'
Někteří fanoušci, kteří nemají tak dobrý úhel na bránu soupeře, se radovali z gólu. Avšak Holse rozvlnil pouze boční síť.
34'
Pravý křídelník Benjamin Bourigeaud si narazil s Taitem a zpětný pas dostal už do vápna. Udělal kličku do protipohybu beka, načež vypálil přímo do gólmana.
33'
Sehrou Guirassy si poradil se zpracováním centru, který poslal do vnitra šestnáctky Bourigeaud. Obránci jej ovšem vytlačili mimo střeleckou pozici.
32'
Domácí jsou zpět na útočné polovině. Noah Holm hledal Ceideho, jemuž hrací předmět odskočil, ve skluzu pak nejprve zasáhl protihráče.
31'
Honě dlouho otálel s rozehrávkou výkopu Alfred Gomis. Zareagoval až na pobídnutí od rozhodčího, jinak by si nejspíše vykoledoval žlutý kartónek.
30'
Tohle již zavánělo příležitostí. Na hranic penalty si sběhl Alexander Tettey, jenže mu vůbec nevyšel krok. Balón se mu zamotal mezi nohama, což se projevilo i na kvalitě střely.
29'
Z těžké pozice Stefano Vecchia sice odcentroval, ale zcela mimo dosah spoluhráčů. i na zadní tyči skákající Holse míč podskočil.
28'
Rychlý brejk táhl po levé lajně Falvien Tait. Místo očekávaného zakončení zkoušel průnikovou nahrávku na Guirassyho, forvard na míč nedosáhl.
27'
Domácí zkoušejí štěstí trpělivou kombinací. Prozatím si kulatý nesmysl vyměňují kolem středového kruhu, dále je soupeř ještě nepustil.
26'
Potlesk fanoušků si vysloužil Noah Holm. Hrotový útočník se prokličkoval mezi trojicí protihráčů a napálil Badeho, čímž vybojoval roh.
25'
Pěknou kombinaci na jeden dotek završil střelou z osmnácti metrů Romain Del Castillo, trefil pouze dobře postaveného Hovlanda.
24'
Sudí Raczkowski toho má dost. Časté kouskování hostů fauly se rozhodl řešit, Birgeru Melingovi udělil za zastavení Holseho žlutou kartu.
23'
Další nedovolené zákrok v hostujících řadách. Tentokráte fauloval Ugochukwu, Tetteyovi se posléze okamžitě omluvil.
22'
Za dlouhým nákopem stopera Eyjólffsona adresát Holm vůbec neběžel. Pošetřil síly a nechal soupeři odkop od brány.
21'
Polský arbitr Raczkowski odpískal Taitovi faul, ofenzivní záložník ukazuje, že jako první hrál balón. Rozhodčí si jeho poznámek nevšímal.
20'
Erlend Reitan zabojoval a chytil se sprintujícího Del Castilla. Zvládl i zblokovat centr a již běží bránit standardku v podobě rohu.
19'
V defenzivě je zatím hra Rennes bezchybné, Své povinnosti si na jedničku splnil Nayef Aguerd, který soka vystál a nakonec ho vytlačil až do autu.
18'
Moře volného prostoru dostal na středu hřiště Baptiste Santamaria. S balónem doběhl až na útočnou polovinu, odkud nepřesně nahrál.
17'
Zajímavá střela letěla mezi tři tyče, jenže zkroutila se přímo do středu brány. Gomis však lehce zaváhal a míč vyrážel až na poslední chvíli.
16'
Zajímavou standardní situaci vybojoval Anders Konradsen. Tělem chytře odmítl protihráče, jímž se pak zezadu nechal zfaulovat.
15'
Od osobního strážce se po levé lajně odpoutal Emil Konradsen Ceide. Zvedl hlavu a středem našel Holma, jehož pokus měl k přesnosti hodně daleko.
14'
Defenzivní záložník Chimuanya Ugochukwu viděl mezi obránci nabíhajícího Guirassyho. Po povedeném zpracování následovala slabá střela vedle levé tyče.
13'
Nice hraje s ledovým klidem. Nikam se zbytečně nežene, a když je šance, kombinuje na vlastní polovině. Celkem často nahrává i brankář.
12'
Své oblíbenci od prvních vteřin hlasitě povzbuzují fanoušci. Rosenborg zatím je aktivnějším týmem, přesto musí dotahovat manko, v celkovém součtu už tříbrankové.
11'
Z velké dálky vyzkoušel štěstí Stefano Vecchia. Šestadvacetiletý Švéd se branky nedočkal, balón poslal vysoko nad bránu.
10'
Faulem kousek za polovinou hřiště se provinil Benjamin Bourigeaud. Nedokázal zachytit rozběhnutého Ceideho čistým způsobem, zatáhl jej za dres.
9'
Aktivita Rosenborgu nepolevuje. Prodloužený aut si našel kousek za velkým pokutovým územím Anders Konradsen, houšť těl před sebou ale nepropálil.
8'
Do kombinace nohou se zapojil rovněž gólman Alfred Gomis. Poradil si s velkou jistotou, když obloučkem zapojil do hry beka Traorého.
7'
Domácí ještě protestovali, domáhali se odpískání ofsajdu skórujícímu hráči. Ale protesty byly zbytečné, gól zůstává v platnosti.
5'
Genesiova družina se ujímá vedení a je zase o krok blíže postupu! Přihrávku do vnitra pokutového území dostal Guirassy, který ještě šikovně posunul míč za sebe na ROMAINA DEL CASTILLA, křídelník prostřelil Hansena přízemním pokusem k pravé tyči.
5'
Tentokráte to hráči norského celku zkoušeli po pravé lajně. Holse hledal před brankou hlavu Ceideho, jenž těsně nedoskočil.
4'
Trenér Hareide je od prvních okamžiků střetnutí hodně hlasitý. Spolu s Rosenbergem sen o proniknutí do skupinové fáze ještě nevzdal.
4'
Fotbalisté francouzského celku si jsou vědomi, že dopředu se tolik tlačit nemusí. Doma si nahráli dvoubrankový náskok, ten mohou v klidu hlídat.
3'
Na výbornou nahrávku si do vnitra pokutového území sběhl Noah Holm. Dvacetiletému Norovi ale nevyšlo zpracování, míč nechal za sebou.
2'
Domácí vstoupili do utkání v tradičních bílých dresech. Hostující Rennes pro dnešní střetnutí obléklo dresy barvy červené.
1'

Rosenborg BK: Hansen (C) – Reitan, Eyjólfsson, Hovland, Andersson – Konradsen, Tettey, Vecchia – Holse, Holm, E. Ceide.
Náhradníci: Lund, Tangvik – Augustinsson, Skjelbred, Tagseth, Skarsem, Vagic, Serbečić, M. Ceide.

Stade Rennes FC: Gomis – Traoré (C), Bade, Aguerd, Meling – Santamaria, Ugochukwu – Bourigeaurd, Tait, Del Castillo – Guirassy.
Náhradníci: Salin, Bonet – Truffert, Terrier, Camavinga, Sulemana, Assignon, Omari, Abline, Diouf, Tchaouna, Tel.

Rozhodčí: Raczkowski (POL) – Siejka (POL), Kupsik (POL).
Stade Rennes FC

Rennes skončilo v uplynulém ročníku Ligue 1 šesté, což znamená, že je jediným francouzským týmem v Evropské konferenční lize. Na poháry by svěřenci trenéra Genesia určitě rádi zaútočili i letos, ve třech dosavadních kolech nasbírali pět bodů. Hráči tohoto mužstva zahájili cestu pohárovou Evropou až ve čtvrtém předkole a jak již bylo zmíněno, tak doma zdolali Rosenborg 2:0 po gólech Aguerda a Guirassyho.

Fotbalisté Rosenborgu se do letošního ročníku nově vzniklé Evropské konferenční ligy kvalifikovali ze čtvrtého místa domácí ligy, když zaostali rozdílem tří bodů za Valerengou, před pátým Kristiansundem měli náskok čtyř bodů. Norská Eliteserien už má za sebou šestnáct kol a Rosenborg je prozatím třetí s odstupem tří bodů na Bodo/Glimt a pěti na Molde.

Pouť Hareideho svěřenců Evropskou konferenční ligou začala ve druhém předkole. Hafnarfjordur porazila celkovým součtem 6:1 a ve třetím předkole rozdrtila slovinské Domžale výsledky 6:1 a 2:1. S postupem do skupinové fáze to ovšem dobře nevypadá, v Rennes prohrál Rosenborg 0:2.
Všem fanynkám a fanouškům fotbalu přeju krásný čtvrteční podvečer. Vítám vás při sledování play-off Evropské konferenční ligy, u zápasu mezi Rosenborgem a Stade Rennes.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.