Konferenční liga (Předkola) -  ONLINE PŘENOS -  Trabzonspor : AS Řím - 19. srpna 2021   19:30

Trabzonspor
Trabzonspor
64' Cornelius
1:2
(0:0)
AS Řím
AS Řím
55' Pellegrini   • 81' Shomurodov
Trabzonspor
Uğurcan Çakır – Bruno Peres, Edgar Ié, Vitor Hugo, Ismail Köybaşı (63. Trondsen) – Hamšík, Berat Özdemir, Bakasetas – Gervinho (63. Cornelius), Djaniny (83. Koita), Nwakaeme
Michal Jug – Manuel Vidali, Robert Vukan (vš. Slovinsko)
Senol Guněs Spor Kompleksi Yeni, Trabzon
AS Řím
Patricio Dos Santos – Karsdorp, Mancini, Ibaněz, Vina Susperreguy – Veretout (90. Diawara), Cristante – Mchitarjan (83. Carlos Pérez), Lorezno Pellegrini (90. Kumbulla), Zaniolo (90+3. Reynolds) – Shomurodov (83. Mayoral)

S konstatováním, že AS Řím vyhrál v Trabzonsporu 2:1, když domácí na druhý gól Římanů již nestihli odpovědět, se s Vámi loučí a hezký večer přeje Tomáš Lysý.
Po bezbrankovém porvním poločasu, ve kterém měli více ze hry domácí, začaly padat góly až po změně stran. AS Řím poslal do vedení v 55. minutě hodně aktivní Lorenzo Pellegrini, jenž ve vápně přebral centr od Mchitarjana a trefil se do protipohybu gólmana. O devět minut později ale bylo srovnáno. Andreas Edvald Cornelius byl na hřišti zhruba minutu, když ho ve vápně neuhlídal Mancini a Dán hlavičkoval přesně k tyči. Poté měli domácí velký tlak a pouze brankář Dos Santos udržel pro AS vyrovnaný stav 1:1. V 81. minutě přišlo rozhodnutí, když po rohu orazítkoval Mancini levou tyč a míč přes Iého protlačil do sítě Eldor Shomurodov. AS Řím tak vyhrál v Trabzonsporu 2:1 a veze si do odvety hodně nadějný výsledek.
90+4'
90+4'
Bakasetas poslal do vápna centrovaný míč, na který si vyskočil Vitor Hugo. Mohl srovnat, hlavičku poslal dobře k tyči, nicméně do tohoto prostoru se natáhl Dos Santos a v pravou chvíli vytáhl nejdůležitější zákrok zápasu.
90+3'
Střídání v týmu AS Řím: ze hřiště odchází Zaniolo, přichází Reynolds.
90+3'
Carles Pérez na levé straně před střídačkami fauloval Trondsena a ještě je tu jedna šance pro Trabzon.
90+3'
Diawara ve vápně odkopl míč ven z vápna.
90+3'
Nwakaeme hezky přešel přes obránce a vzápětí poslal parádní centr do vápna, který hosté odvrací horko těžko na roh. Další práce pro Bakasetase.
90+2'
Domácí to zkusili z pravé strany a Bakasetas bude kopat roh.
90+1'
Po souboji s Karsdorpem vybojoval Bakasetas autové vhazování.
90'
Ve druhém poločasu se bude hrát o tři minuty navíc.
90'
Střídání v týmu AS Řím: ze hřiště odchází Pellegrini, přichází Kumbulla.
Střídání v týmu AS Řím: ze hřiště odchází Veretout, přichází Diawara.
90'
Poslední minuta základní hrací doby se právě rozběhla.
89'
Hráči hostí navíc poměrně dobře napadají soupeře a nikdo z hráčů Trabzonsporu nemá příliš času na nápaditější rozehrávku.
88'
Patricio Dos Santos si rozhodně nic nedělá z pískání fanoušků Trabzonu a svůj odkop od branky rozhodně nebude urychlovat.
87'
Hugo na levé straně chtěl jít dopředu, což by samozřejmě domácí potřebovali. Jenže neměl nikoho, komu by nahrál, proto volil přihrávku zpět na stopery.
86'
Mancini a Karsdorp si nahrávají před velkým vápnem. Nikdo z hráčů Trabnzonu je zatím nenapadá.
85'
AS zatím v pohodě brání opětovně získané průběžné vedení.
83'
Střídání v týmu Trabzonspor AŞ: ze hřiště odchází Djaniny, přichází Bengali-Fodé Koita.
83'
Abdülkadir Ömür se ihned pokusil zaútočit, ale také on si nepohlídal ofsajd.
82'
Střídání v týmu AS Řím: ze hřiště odchází Mchitarjan, přichází Pérez.
Střídání v týmu AS Řím: ze hřiště odchází Shomurodov, přichází Mayoral.
81'
AS Řím právě vstřelil branku!
Zaniolův roh šel přesně na vzdálenější tyčku, kde byl Mancini a hlavičkou se opřel do balonu. Orazítkoval levou tyčku a u odraženého míče byl nejdříve ELDOR SHOMURODOV. Uzbekistánský forvard poté procetil míč přes bránícího Iého do sítě.
81'
Zaniolo jej také sám kopne.
79'
Hráči v bílém, tedy hosté, mají míč na svých kopačkách. Dlouhý centr z levé strany se snesl až na pravou polovinu vápna, kde byl Zaniolo, jenž nakonec vybojoval rohový kop.
78'
Mancini si tak dlouho v souboji o míč proti Corneliusovi pomáhal rukama, až mu sudí pískl zcela jasný faul. To se úplně nelíbí José Mourinhovi, který opět startuje ze své lavičky.
76'
Cornelius na polovině hřiště balon nevybojoval, dlouhý nákop do vápna v podání hráčů AS poté likviduje Uğurcan Çakır.
75'
Pěkný centr na pravé straně zpracoval Karsdorp a ještě lépe přihrál na Zaniola, který byl ve vápně lehce obehrán soupeřem.
74'
A trošku toho pískotu schytá také Mancini, který nyní fauloval miláčka domácích fanoušků posledních minut Corneliuse.
73'
Velká nevole nyní probíhá mezi ochozy, jelikož se domácím fanouškům zcela nezdá, že by Nwakaeme u velkého vápna fauloval Karsdorpa.
72'
Po delším čase zkusili zaútočit také hráči AS Řím. Jenže Mchitarjan byl lapen v ofsajdu.
72'
A nyní se hráč s číslem 9, kdo jiný než Nwakaeme, provinil faulem na Zaniola.
70'
Nigerijec Nwakaeme je nyní při střelecké chuti. Jenže do třetice všeho dobrého u něj neplatí. Tentokrát ani netrefil branku.
69'
O další střelecký pokus se zasloužil Anthony Nwakaeme, ovšem není z toho nebezpečnější střela než před čtyřmi minutami. Pátý úspěšný zákrok Dos Santose.
68'
José Mourinho má nyní určitě vrásky, jak probrat své svěřence, kteří se od inkasovaného gólu prakticky jen brání. Tohle vypadá jako čekání na druhou branku Turků.
67'
S gólem samozřejmě ožili i domácí fanoušci, kteří už tak mohutně povzbuzovali svůj tým. Jak se všeobecně ví, fans Trabzonu patří v Turecku mezi vůbec ty nejhlasitější a nejdivočejší.
65'
Nwakaeme se ihned pokusil překlopit průběžný výsledek na stranu Trabzonsporu. Střelou zpoza vápna ale mířil přesně do středu branky, kde byl Dos Santos. Z této situace se dalo vytěžit více.
64'
Trabzonspor právě vstřelil branku!
Římané se z vedení neradovali dlouho. Susperreguy nechal na pravé straně odcentrovat Bruna Perese. Ještě větší pohroma ale přišla ve vápně, kde Mancini jednoznačně prohrál souboj s ANDREASEM EVALDEM CORNELIUSEM. Osmadvacetiletý Dán byl na hřišti sotva minutu a hlavou se trefil přesně tam, kam měl. Dos Santos neměl šanci míč směřující k tyči chytit. Asistence: Bruno Peres.
63'
Střídání v týmu Trabzonspor AŞ: ze hřiště odchází Gervinho, přichází Cornelius.
Střídání v týmu Trabzonspor AŞ: ze hřiště odchází Ismail Köybaşı, přichází Trondsen.
61'
Eldor Shomurodov nemůže pokračovat v útoku, je mu totiž máván a pískán ofsajd.
60'
Nicolo Zaniolo na druhé straně převzal míč u levé strany velkého vápna. Také on na nic nečekal a tvrdě vystřelil, jenže balon se mu svezl po noze a prakticky ani neohrozil branku.
59'
Napodruhé nebyl Bakasetas nikterak nebezpečný a balon je daleko od velkého vápna AS.
59'
Bakasetas si rohový kop zopakuje, po menší strkanici šel míč do zámezí opět od hráče AS.
58'
Shomuradov si proti pronikajícímu Bruno Peresovi pomohl faulem. Domácí nakonec z celé sitauce vybojovali rohový kop.
57'
Trabzonspor se rychle pokouší o odpověď, ale pokud lodivod José Mourinho něco umí, tak hrát dobře z defenzívy, navíc s italským týmem.
55'
Rychlý protiútok AS končí gólem – hned z první střely na branku. Po levé straně potáhl míč Henrich Mchitarjan. Nacentroval do velkého vápna, kde Ismail Köybaşı zcela vypustil souboj s LORENZEM PELLEGRINIM. Ten byl na malém vápně sám a i když netrefil míč ideálně, kolenem zakončil do protipohybu gólmana Uğurcan Çakıra. Asistence: Henrich Mchitarjan.
55'
A Trabzonspor kombinuje na polovině soupeře.
54'
Domácí kombinují u svého velkého vápna, vzápětí zkouší postupný útok po pravé straně.
53'
Další útok AS z levé strany končí nepřesnou přihrávkou, míč ve velkém vápně v pohodě sbírá Uğurcan Çakır.
52'
Nicolo Zaniolo se po rozehrávce přímého volného kopu dostal k míčí a zkusil střelu na branku. Ale opět nepřichází první střela na branku, talentovaný křídelník mířil vedle.
51'
Na druhé straně zabojoval o míč agilní Lorenzo Pellegrini. Vybojoval balon, přes jednoho protihráče přešel a vzápětí mu Edgar Ié nastavil v souboji ruku do obličeje. Tohle asi také bolelo, špílmachr "Luppi" se drží za obličej a domácí obránce vidí žlutou kartu.
50'
Veretout si ve výskoku pomohl loktem, což Bakasetase zcela jistě hodně bolelo. Jasný faul AS, domácí mají míč.
49'
Berat Özdemir fauloval Pellegriniho, který je na úvod druhého poločasu hodně aktivní. AS má výhodu přímého volného kopu zhruba čtyřicet metrů od branky.
47'
AS Řím vedl hned ve druhé minutě druhého poločasu akci po levé straně. Jenže Pellegriniho centr přelétl všechny a skončil v zámezí.
46'
Červené karty: 0-0.
Úvodních pětačtyřicet minut je u konce a více ze hry měli domácí. Však také gólman AS Řím Patricio Dos Santos musel předvést tři zákroky, z toho dva poměrně nesnadné. Na druhé straně brankář Trabzonsporu nemusel zasahovat ani jednou. Z dílčích útoků vyšel Římanům jen průnik Karsdorpan, který mířil na bližší šibenici, ale rozvlnil jen boční síť. Stav 0:0 je tak oboustranně odpovídající.
45+1'
45+1'
Nwakaeme je ještě nachytán v ofsajdové pozici a tím také první poločas skončí.
45'
Poslední minuta prvního poločasu se právě rozběhla. Důvod k nastavení není.
44'
Tasos Bakasetas po přihrávce Hamšíka zkusil střelu z dobrých pětatřiceti metrů. Nebyl to zcela špatný úmysl, nicméně zhruba o metr minul levou tyč branky Dos Santose.
43'
Moc dlouho se ale domácí z míče neradovali, protože fauloval také Gervinho.
41'
Shomurodov dle sudích v souboji o míč fauloval u vápna Bruna Perese a tento výrok rozhodčího již José Mourinha klidným nenechal.
41'
Ale hráči v modro-vínových dresech se prokombinovali až ke vlastnímu pokutovému území. Tudy cesta nepovede.
40'
Hamšík si seběhl pro míč až ke svému velkému vápnu a snaží se vypomoct s rozehrávkou.
39'
A málem se musel poprvé zapotit. Míč totiž na pravé straně před vápnem získal křídelník Rick Karsdorp. A protože neměl moc jiného výběru, popoběhl do velkého čtverce a zkusil střelu na bližší tyč. Míč zvedl dobře, branku ale minul.
38'
Hosté mají míč ve svém držení. Z jejich strany už by to také možná chtělo nějakou kloudnou akci, brankář Trabzonu zatím nemusel ani jednou zasahovat.
36'
Centr to rozhodně nebyl špatný, ale také obrana Trabzonu zatím pracuje na sto procent a míč tak odvrací mimo vápno.
35'
Znovu se hraje rychle na druhé straně! Centrovaný míč z pravé strany skončil na rohovém kopu, který zahraje Nicolo Zaniolo.
34'
Jenže AS rychle o míč přišlo a domácí podnikli rychlý protiútok. Jenže ve finální přihrávce si Gervinho nepohlídal ofsajdovou pozici a byl lapen v postavení mimo hru.
33'
Nyní naopak zůstanou u míče hosté, İsmail Köybaşı si nedovoleně vyšlápl na Lorenza Pellegriniho.
32'
Jenže následovala rychlá průnková přihrávka na Marka Hamšíka, který se s ničím nepáral a zkusil vystřelit. Patricio Dos Santos zapisuje další úspěšný zákrok, za první poločas již třetí!
31'
Trabzonspor kombinuje na polovině hřiště a snaží se přejít s míčem dopředu. Zatím bez úspěchu.
30'
Henrich Mchitarjan to nyní přehnal s důrazem. Chtěl ve velkém vápnu vybojovat míč. Na jednom hráči se mu to nepovedlo, druhého poslal na zem a je mu pískán faul.
29'
Po několika výborných akcích na obou stranách se nyní hra trošku uklidňuje, hraje se spíše na středu hřiště.
27'
Rohový kop svěřenců Josého Mourinha nebyl pro Uğurcan Çakıra v brance Trabzonsporu příliš nebezpečný. Bude se odkopávat od jeho svatyně.
26'
Tentokrát Mchitarjan nemůže pokračovat v útočení, protože po tom, co zahrál rukou, přijdou Římané o míč.
25'
Bakasetasův roh neznamenal nebezpečí pro branku AS a Dos Santos bude odkopávat od své branky.
24'
A hned se zase hraje na druhé straně. Djaniny po pravé straně potáhl míč, poté udělal ještě dva kroky a zkusil přízemní centr do vápna, který ale hosté odvrací na rohový kop.
23'
Tento fotbal se opravdu musí líbit, na fázi play-off Evropské konferenční ligy se utkala dvě dobrá mužstva. Mchitarjan se vydal na útočný výlet, pro který kousek za půlkou neměl žádné pochopení Berat Özdemir a arménského forvarda poslal ihned na zem. A může být rád, že to nebylo za kartu.
22'
Zřejmě největší šance dosavadního průběhu zápasu přišla ve dvaadvacáté minutě. Lorenzo Pellegrini prohrál před vápnem souboj s Anthony Nwakaemem, který rázem dostal trošku volného prostoru a prověřil Dos Santose tvrdou střelou. Gólman AS se zaskvěl dobrým zákrokem.
21'
Domácí si pohlídali před velkým vápnem míč a jdou znovu dopředu. Ale jejich akce je opět zbržděna.
18'
Ačkoliv rohový kop Giallorossi nebyl příliš nebezpečný, po chvíli se dostal ke střele Veretout. Jeho pokus se ale mezi tři tyče nevešel.
18'
AS Řím se postupem času stále více osměluje. Mancini našel na středu hřiště Zaniola, který dal míč na levou stranu pro Pellegriniho. Jeho centr byl sražen na rohový kop, který jde koupnout právě Lorenzo Pellegrini, kapitán AS.
16'
Hraje se nahoru – dolu, tohle se musí líbit. Rychlý útok předvedl po levé straně Nwakaeme, který si urovnal míč na nohu a zkusil vystřelit na přední tyč. Zde byl ale připraven Patricio Dos Santos a připisuje si úspěšný zákrok.
15'
Rozhodčí Michal Jug si do svých výroků nenechá moc mluvit a za útočný faul vidí žlutou kartu i hostující Vina Susperreguy. Naprosto zbytečná.
14'
Bruno Peres dostává žlutou kartu za taktický faul na Mchitarjana na polovině hřiště, který by se pravděpodobně po dlouhé přihrávce z pravé strany dostal k míči do situace jeden na jednoho. Hned se urodila menší strkanice, ovšem slovinský sudí s přehledem celou situaci urovnává.
13'
Hamšík zahrozil i nyní, ovšem jeho pokus z levé strany byl zblokován.
12'
Marek Hamšík se poprvé vážněji projevil. Po výborném přenesení hry od Bakasetase zůstal na levé starně vápna zcela sám. Potáhl míč blíže k brance a z nulového úhlu zkusil centrovanou přihrávku, která adresáta ale nenašla.
10'
Gervinho chtěl přebrat dlouhou přihrávku a byl dobře rozběhnut, ale k úspěšnému zpracování mu chyběly zhruba dva metry.
9'
Obrana Římanů zatím funguje na jedničku, i nyní musela přijít zpětná přihrávka a Trabzonspor musí začít takřka znovu od své vlastní branky.
7'
Trabzon se ale stále drží na polovině AS, nyní kombinuje u středového kruhu.
6'
Po levé straně táhne další akci Ismail Köybaşı, nicméně svůj průnik musel zastavit a dát příhrávku za sebe.
5'
Na stadionu v Trabzonsporu panuje výborná atmosféra, která oba týmy žene dopředu. Domácí mají zatím mírně více ze hry.
3'
První faul přichází na straně AS. Lorenzo Pellegrini si v souboji s Bakasetasem počínal nedovoleně.
2'
Hned ve druhé minutě se Djaniny z Trabzonsporu dostal ke střeleckému pokusu, který byl ale zblokován.
1'

Trabzonspor AŞ: Uğurcan Çakır – Bruno Peres, Edgar Ié, Vitor Hugo, Ismail Köybaşı (63. Trondsen) – Hamšík, Berat Özdemir, Bakasetas – Gervinho, Djaniny, Nwakaeme
Náhradníci: Erce Kardeşler – Hüsseyin Türkmen, Yusuf Sarı, Abdülkadir Ömür, Cornelius, Trondsen, Koita, Yunus Mallı, Murat Akpinar, Abdulkadir Parmak, Kaplan, Serkan Asan

AS Řím: Patricio Dos Santos – Karsdorp, Mancini, Ibaněz, Vina Susperreguy – Veretout, Cristante – Mchitarjan, Lorezno Pellegrini, Zaniolo – Shomurodov
Náhradníci: Boer, Fuzato – Calafiori, Reynold, Mayoral, Kumbulla, Carles Pérez, Diawara, Bove, Darboe, Zalewski, El Shaarawy

Rozhodčí: Michal Jug – Manuel Vidali, Robert Vukan (vš. Slovinsko).
Mírným favoritem na postup je italský celek. K němu se upínají oči nejen všech fanoušků Giallorossi. AS bude jistě v nové sezoně hodně sledovaný, neboť novým koučem Vlků je slavný José Mourinho a první těžká prověrka na něj čeká právě ve čtvrtek večer.
Dobrý den, ještě jednou vítejte u play-off Evropské konferenční ligy. Od 19:30 se proti sobě utká dvojice, která je rozhodně zajímavá a postup do základní skupiny "nejnižší" evropské klubové soutěže by si zasloužily oba týmy, ovšem radovat se bude buď Trabzonspor z Turecka nebi italský celek AS Řím.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:30.