Kvalifikace ME U21 -  ONLINE PŘENOS -  Belgie : Kypr - 9. listopadu 2017   20:00

Belgie
Belgie
15' Mbenza  • 45+2' Dimata  • 90+2' Iseka
3:2
(2:0)
Kypr
Kypr
49' Papageorgiou   • 75' Fragkou
Belgie
Jackers – Cools, De Medina (80. Ngoy), Faes, Cobbaut – De Sart, Schrijvers (C), Heynen – Mbenza (63. Miangue), Dimata, Lukebakio (86. Iseka).
Teunckens – Bastien, Miangue, Iseka, Ngoy, Bazunga, Oméonga.
Jorgji – Rexha, Tartaraj (všichni ALB)
Den Dreef, Louvain
Kypr
Christodoulou – Karo, Kousoulos (C), Artymatas, Wheeler – Panagi (65. Fragkou), Soteriou – Psaltis (46. Kyriakou), Špoljarić (81. Pileas), Papageorgiou – Pittas.
Paraskevas – Matthaiou, Fragkou, Ilia, Kyriakou, Iosfidis, Pileas.

Z tohoto zápasu je to vše, mějte se fajn.
Střely na branku: 9:4. Střely mimo: 7:4. Rohy: 5:2. Ofsajdy: 2:5. Fauly: 13:15.
Je dobojováno! Kypr odehrál na belgické půdě vynikající poločas, během něhož nejprve snížil Papageorgiou a v 75. minutě díky parádně zahranému přímému kopu dokonce vyrovnal Fragkou. Belgičané se v dalších minutách trochu hledali, ale v nastaveném čase rozhodli o svém vítězství zásluhou gólové střely Iseky. Belgie tak potvrdila roli favorita a po vítězství 3:2 si upevnila svou první příčku v kvalifikační skupině.
90+3'
90+2'
Belgie právě vstřelila branku!
Velká radost domácích hráčů, kteří se v samotném závěru vrací do vedení! Střela Ngoye v kyperské síti ještě neskončila, nicméně Schrijvers posléze posunul míč na AARONA LEYU ISEKU a ten se podle všeho stal dnešním zachráncem belgické jednadvacítky.
90'
Druhý poločas je prodloužen o tři minuty nastaveného času.
86'
Střídání v týmu Belgie: ze hřiště odchází Lukebakio, přichází Iseka.
84'
Nepřesných střel na belgické straně rychle přibývá. Christodoulou zůstal bez práce i po zakončení Cobbauta.
82'
Ngoy se hned zapojil do hry a zkusil vrátit Belgičanům vedení. Úspěšný ale nebyl, balón letěl mimo bránu.
81'
Střídání v týmu Kypr: ze hřiště odchází Špoljarić, přichází Pileas.
80'
Střídání v týmu Belgie: ze hřiště odchází De Medina, přichází Ngoy.
79'
Kousoulos vybojoval faul na Dimatovi, čehož Kypřané nevyužili, protože minimálně počtvrté byl v ofsajdu chycen Pittas.
78'
Nařízený rohový kop rozehrál Fragkou, ovšem defenziva Belgičanů s ním moc starostí neměla.
77'
Kypřané jsou při chuti. Papageorgiou se dokonce pokusil dát třetí gól, ale jeden z obránců míč k malému vápnu nepustil.
75'
Kypr právě vstřelil branku!
Patnáct minut před koncem hosté dovršili senzační vyrovnání na 2:2! ANDREAS FRAGKOU zahrál přímý kop parádně a zatočil míč mimo dosah brankáře Jackerse!
74'
A znovu faul, Fragkou byl zastavený Lukebakiem.
71'
Dopředu se mohou vydat i Kypřané, a to po přehnaně tvrdém zákroku na Papageorgioua.
69'
Schrijvers už mířil přesněji, jenomže Christodoulou byl ve správný čas na správném místě a připsal si dobrý zákrok.
68'
Střídající Miangue se během prvních doteků s balonem pokusil o střelu, jenomže kyperskou branku o nějaký ten kousek minul.
67'
Dimata byl znovu zastavený až za pomoci nedovoleného zákroku. V tomto případě se provinil Kousoulos.
65'
Střídání v týmu Kypr: ze hřiště odchází Panagi, přichází Fragkou.
64'
Dimata byl při svém postupu faulován Wheelerem. Míč tedy zůstává na kopačkách Belgičanů.
63'
Střídání v týmu Belgie: ze hřiště odchází Mbenza, přichází Miangue.
61'
Hosty už poněkolikáté zastavil ofsajd. Své postavení si tentokrát nepohlídal Pittas.
59'
Lukebakio poslal do šestnáctky vysoký centr, ze kterého jeho spoluhráči nevyprodukovali žádné zakončení na kyperskou branku.
58'
Roh pro Belgii...
56'
Zajímavě se rozvíjející útočnou akci Kypru zastavil ofsajd nedávného úspěšného střelce Papageorgioua.
54'
O pár desítek sekund později napřáhl ke střele Lukebakio, jenže hostující brankář zasahovat nemusel.
53'
Schrijvers rozehrál domácí roh, po kterém byl odmáván Dimatovi ofsajd.
51'
Belgičané si svůj dvoubrankový náskok zpět zatím nevzali, střela Cobbauta totiž skončila v moci Christodouloua.
50'
Odpískaný faul Papageorgioua umožnil Belgičanům zahrávat standardní situaci.
49'
Faes si po gólu neodpustil nějaké poznámky k rozhodčím a vysloužil si napomenutí žlutou kartou.
49'
Hosté nesložili zbraně a krátce po změně stran dokázali snížit zpět na rozdíl jediné branky! GIORGOS PAPAGERGIOU převzal přihrávku od Pittase, udělal si místo ke střele a tou rozvlnil síť za zády Jackerse.
46'
Střídání v týmu Kypr: ze hřiště odchází Psaltis, přichází Kyriakou.
46'
Je za námi úvodní poločas,v němž Belgičané jasně potvrdili svou roli favorita a díky Mbenzově trefě z patnácté minuty se ujali poměrně rychlého vedení. To si bez potíží uhlídali až do nastaveného času, kdy upravil stav na 2:0 Dimata a dal domácímu týmu velmi dobrou výchozí pozici do druhé půle.
45+2'
45+2'
Rozhodčí ještě dali domácím prostor pro jeden útok a z něj padl dost možná klíčový gól! Lukebakio si připisuje asistenci za na přihrávku na LANDRYHO DIMATOVU, který pohotově vypálil a podruhé pokořil bezmocného Christodouloua.
45+1'
Nastavuje se 1 minuta.
45'
První půle se pomalu chýlí ke konci. A vypadá to, že skončí dosavadním vítězstvím Belgičanů, neboť Pittasova unáhlená střela byla hodně nepřesná.
44'
Hodně pozvolný hostující útok skončil ofsajdem, v němž se zapomněl Artymatas.
43'
Hráči Kypru vyhráli klíčovou hlavičku po Lukebakiově centru do velkého vápna a poměrně snadno se ubránili.
42'
Coolsův aut rozjel jeden z mála rychlých útoků Belgičanů. Hosté se ale vrátili a srazili jim míč na rohový kop.
41'
Kousoulos byl během rozehrávky faulovaný. Kypřané tak nadále kontrolují míč, ovšem jsou stále jen na vlastní půlce.
39'
Schrijvers ani tentokrát nic nebezpečného nevymyslel a vše skončil jen útočným faulem Coolse na kyperského brankáře.
38'
Psaltis za svůj faul navíc uviděl od hlavního rozhodčího žlutou kartu.
37'
Na druhé straně fauloval Špoljarić a Schrijvers kopal standardní situaci, ze které Belgie nic nevytěžila, ale po dalším ze zákroků si celou situaci může zopakovat.
36'
Špoljarić využil faulu Schrijverse na Wheelera a o pár sekund později vyslal první kyperskou střelu mezi tyče. Na stavu se ale nic nezměnilo, Jackers neměl se zákrokem velké problémy.
35'
Hra v posledních chvilkách ztratila tempo. Sledujeme hodně soubojů nedaleko od půlící čáry, kde se oba týmy přetahují o každý metr.
34'
Držení míče: 54% – 46%.
32'
Soteriou si vyšlápl na Heyena. Rozhodčí odpískal faul a jeho viníkovi udělil první žlutou kartu zápasu.
30'
Lukebakio vystřelil hodně nepřesně a následuje pouze odkop od branky Christodouloua.
29'
Jen co se Kypřané k něčemu odvážili, tak přišla nepřesná přihrávka do autu. Zpět do hry vhodí míč Cools.
28'
Belgičané se zatáhli na vlastní polovinu a nutí hosty kombinovat na jejich vlastní polovině, odkud Jackersovi nic nehrozí.
27'
Heynen uprostřed hřiště fauloval Soterioua, a tak se bude kopat proti brance, kterou hájí Jackers.
26'
Lukebakio svým centrem připravil střelu pro Dimatu, nicméně Christodoulou byl pozorný a míč za brankovou čáru nepustil.
25'
Schrijvers napřáhl z delší vzdálenosti a trefil jednoho z obránců. Také Belgičané si tedy vyzkouší rozehrávku z rohu.
24'
Pittas zmíněný roh rozehrál a pár přihrávek později i sám zakončoval, jenže branka byla pro jeho pokus malá.
23'
I Kypřané se teď na chvilku chopili balónu a vybojovali pro sebe kop od rohového praporku.
22'
Až teď si obrana hostí může na chvilku odpočinout poté, co dobře vystavila do odmávaného ofsajdu Faese.
21'
Špoljarić a po něm také Wheeler si pomohli nedovolenými zákroky, takže belgický nápor ještě může pokračovat.
20'
Do party zakončujících hráčů se přidal i belgický kapitán Schrijvers, ovšem ten neměl tak přesnou mušku, aby mohl mít ambice na navýšení vedení.
19'
A další zákrok pro strážce kyperské branky, který pro změnu musel likvidovat velmi dobrý pokus od Lukebakia.
18'
Mbenza se v krátkém časovém rozmezí dostal i ke druhé střele. Ta však tentokrát nebyla gólová a Christodoulou ji pokryl.
17'
Kypřané by rádi rychle odpověděli, jenže v tom jim pro tuto chvíli zabránil ofsajd útočníka Pittase.
15'
Domácí tým jde po čtvrthodině hry do vedení! Dimata poslal dobrou přihrávku na ISAACA MBENZU a na jeho přesně mířené zakončení brankář Christodoulou nedosáhl.
12'
Belgičané to však nesehráli vůbec dobře a museli se hodně rychle vracet s protiútokem Kypru, jenž zakončoval Karo, ale Jackers znovu zasahovat nemusel.
11'
Artymatas fauloval těsně před velkým vápnem a daroval domácímu mužstvu velmi interesantní standardní situaci!
9'
Mladí Belgičané rozjeli rychlý kolotoč přihrávek na útočné polovině, jenomže žádný finální pas k zakončení nevymysleli a míč jim utekl do autu.
7'
Schrijvers poslal svůj centr z levé strany někam na hranici vápna, odkud přišla střela od Lukebakia, ale míč ani teď nenabral dostatečně přesnou trajektorii.
6'
Kousoulos zbrzdil belgický postup faulem, po kterém Belgie bude zahrávat svůj premiérový rohový kop.
5'
Domácí v poklidu rozehrávají z vlastní poloviny a prozatím se nikam bezhlavě neženou.
4'
Míč si důkladně připravil Špoljarić, ale z nějakých sedmadvaceti metrů neposlal svůj kop mezi tři tyče.
3'
Po faulu De Mediny na Pittase budou hosté zahrávat poměrně nebezpečný přímý kop.
2'
Belgičané začali aktivněji, ale se svou kombinací došli jen pár metrů před pokutové území.
1'

Belgie: Jackers – Cools, De Medina, Faes, Cobbaut – De Sart, Schrijvers (C), Heynen – Mbenza, Dimata, Lukebakio.
Náhradníci: Teunckens – Bastien, Miangue, Iseka, Ngoy, Bazunga, Oméonga.

Kypr: Christodoulou – Karo, Kousoulos (C), Artymatas, Wheeler – Panagi, Soteriou – Psaltis, Špoljarić, Papageorgiou – Pittas.
Náhradníci: Paraskevas – Matthaiou, Fragkou, Ilia, Kyriakou, Iosfidis, Pileas.

Rozhodčí: Jorgji – Rexha, Tartaraj (všichni ALB).
Kypr

Od Kypřanů se toho ve skupině s Belgií, Švédskem, Tureckem či Maďarskem moc nečekalo, ovšem čtyřech odehraných zápasech se v šestičlenné skupině přesto nachází v horní polovině. Mohou za to dvě domácí vítězství v poměru 2:1 nad výběry Malty a Turecka. Zbylé dvě střetnutí už Kypr prohrál, ve Švédsku padl 1:4 a naposledy doma s Belgií 0:2. S šesti body a skóre 5:8 mu tak patří třetí místo s dvoubodovou ztrátou na první Belgii.
Belgie

Největší favorit na přímý postup ze skupiny nezahájil kvalifikaci vůbec přesvědčivě. Na úvod porazil outsidera z Malty jen 2:1 a v dalších dvou utkáních jen remizoval, když si rozdělil body s Turky i Švédy. Před měsícem Belgičané odehráli svůj nejpovedenější zápas a na Kypru zvítězili 2:0, díky čemuž si zajistili prozatímní první příčku s bodovým náskokem na druhé Švédsko, které má jedno utkání k dobru.
Všem fotbalovým fanouškům přeji příjemné chvíle při sledování textového přenosu ze zápasu kvalifikace na mistrovství Evropy hráčů do 21 let. Od dvaceti hodin se můžeme těšit na střetnutí mezi výběry Belgie a Kypru!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.