Kvalifikace ME U21 -  ONLINE PŘENOS -  Německo : Irsko - 16. října 2018   18:15

Německo
Německo
32' Serra  • 40' Öztunali
2:0
(2:0)
Irsko
Irsko
Německo
Nicolas – Baumgartl (C) (77. Klostermann), Koch, Uduokhai, Mittelstädt – Öztunali, Sabiri, Ochs, Hartel – J. Eggestein, Serra (57. Waldschmidt).
Albstadion, Heidenheim (GER)
Irsko
Bossin – Whelan, Sweeney, Delaney, Kane (65. Dunne) – Donnellan, Cullen (C), Kinsella – McGrath, Shipley – Hale (77. Grego-Cox).

Německo se rozloučilo s kvalifikací na nadcházející mistrovství Evropy vítězně, když doma porazilo po suverénním výkonu Irsko. Němcům dokonale vyšel první poločas, během něhož si vytvořili několik šancí a Janni-Luca Serra s Levinem Öztunalim dokázali skórovat. Konečný výsledek. Německo 2 Irsko 0.
90+2'
90+2'
Ryan Delaney mohl v závěru zápasu vykřesat naději, když po chybě obránce Německa po centru ze standardní situace orazítkoval z blízkosti po zemi pravou tyč brány!
90'
Nad rámec dnešního utkání byly nastaveny 2 minuty.
88'
Abdelhamid Sabiri napřáhl na ose hřiště k prudké střele, která ze střední vzdálenosti zamířila nad bránu Irska.
87'
Německu se podařilo dostat míč z pravé strany hřiště na levou stranu šestnáctky, kde se z úhlu pokusil vypálit Maximilian Mittelstadt, střelu mu ale nesedla a míč skončil v rukavicích připraveného brankáře Liama Bossina.
85'
Marcel Hartel napřáhl zpoza šestnáctky k další technické střele, která o hodně minula vzdálenější pravý horní roh brány.
84'
Střídající Reece Grego-Cox si na pravém křídle naběhl na kolmou přihrávku, kterou tečoval patou jeden z jeho spoluhráčů, rohový kop se mu ale po sraženém přízemním centru vybojovat nepodařilo, jelikož vybíhal z ofsajdu.
82'
Německo odvrátilo centr z rohového kopu a dostalo se do nebezpečného přečíslení 6 na 2, jenže Irové se stačili dobře vrátit a nakonec z rychlé akce Němců nic nebylo.
79'
Marcel Hartel předvedl skvělý individuální průnik, v jehož závěru se k němu míč šťastně odrazil od paty jednoho z Irů a jeho přízemní volej zpoza vápna těsně minul pravou tyč!
78'
Oba týmy sáhly v průběhu druhého poločasu shodně ke dvěma změnám v sestavě a ještě mají jednu možnost střídání. Utkání už se pouze dohrává a Irsko se marně snaží prosadit. Německo hraje bezchybně.
77'
Střídání v týmu Irsko: ze hřiště odchází Ronan Hale, přichází Reece Grego-Cox.
77'
Střídání v týmu Německo: ze hřiště odchází Timo Baumgartl, přichází Lukas Klostermann.
76'
Gian-Luca Waldschmidt si na pravé straně šestnáctky naběhl na krátkou kolmou přihrávkou, v akci ale nemohl pokračovat kvůli ofsajdu a na německé straně dojde ke druhému střídání.
73'
James Dunne to ve středovém kruhu přehnal s důrazem a za ostrý faul byl potrestán žlutou kartou.
72'
Němci se na levém křídle dostali k ostrému centru od rohového praporku, který zamířil do území nikoho poté, co minul vzdálenější pravou tyč irské brány.
69'
Levin Öztunali si to z pravého křídla namířil neohroženě do šestnáctky, jenže Jordan Shipley ho dokázal na poslední chvíli rozhodit a vybojoval odkop od irské brány.
68'
Gian-Luca Waldschmidt se uprostřed šestnáctky natáhl hlavou po pěkném centru z levého křídla, jeho následná hlavička ovšem minula vzdálenější pravou tyč brány.
65'
Střídání v týmu Irsko: ze hřiště odchází Danny Kane, přichází James Dunne.
63'
Němci tak dlouho obléhali pokutové území Irska, až se dostali dovnitř a po ostrém centru z pravého křídla se pokusil o boční nůžky Marcel Hartel, střihly ovšem vedle pravé tyče.
61'
Německo se na pravém křídle po rychlém protiútoku dostalo až do šestnáctky, následný centr z ostrého úhlu ale přelétl hlavy všech hráčů uvnitř pokutového území.
60'
Ze zápasu uplynula téměř hodina hry a skóre se po přestávce zatím nezměnilo. Němci se snažili zahrozit naposledy po přízemním centru z levého křídla, který skončil pouze v rukavicích brankáře Liama Bossina.
57'
Střídání v týmu Německo: ze hřiště odchází Janni-Luca Serra, přichází Gian-Luca Waldschmidt.
57'
Marcel Hartel si hodil míč na pravačku a zpoza šestnáctky napřáhl k technické střele, která o pořádný kus minula vzdálenější pravý horní roh irské brány. Odkop od brány.
54'
Danny Kane se podél levé postranní čáry rozeběhl za prudkou kolmou přihrávkou a na brankové čáře fauloval jednoho z německých obránců, který si skvěle pokryl míč tělem.
52'
Ronan Hale na levé straně hřiště napřáhl na hranici šestnáctky k přízemní střele, která skončila v rukavicích brankáře Německa, i kdyby ale byla gólová, branka by kvůli ofsajdu neplatila.
51'
A další německá šance! Na konci nádherné kombinační akce stál Johannes Eggestein, útočník Brém ale přízemní střelou z blízkosti těsně minul vzdálenější levou tyč!
49'
Kapitán německé reprezentace Timo Baumgartl si na pravém křídle v blízkosti šestnáctky zpracoval míč po přihrávce od postranní čáry a přízemní technickou střelou těsně minul vzdálenější levou tyč brány Liama Bossina!
47'
Johannes Eggestein si naběhl na přední tyči na přízemní centr z levého křídla a z úhlu a blízkosti napřáhl k pohotové střele levačkou, která zamířila do boční sítě irské brány.
46'
V Německu začal druhý poločas, do kterého úřadující mistři Evropy vstupují s dvoubrankovým vedením. Němci jsou rozjetí a v závěrečném zápase kvalifikace to jen dokazují.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 19:16.
Německo bylo během prvního poločasu jasným vládcem na hřišti, což dokázalo ztvrdit dvěma góly, o první z nichž se postaral po půlhodině hry po nádherné kombinační akci Janni-Luca Serra a o druhý krátce před přestávkou výstavní technickou střelou Levin Öztunali. Skóre po poločase. Německo 2 Irsko 0.
45'
44'
Maximilian Mittelstadt napřáhl zpoza šestnáctky k pěknému halfvoleji a míč mířil pod břevno, zároveň ale také doprostřed brány a rukavic připraveného Liama Bossina.
42'
Liam Bossin vyrazil centr z levého křídla pouze před sebe a od jednoho z hráčů Německa se málem odrazil do sítě, ze vzduchu se ale snesl na brankovou čáru a hosté ho poté odpálili!
40'
Německo právě vstřelilo branku!
LEVIN ÖZTUNALI si z pravé strany šestnáctky navedl míč na osu hřiště a z hranice pokutového území napřáhl levačkou k nádherné technické střele, která vymetla vzdálenější levý horní roh brány! Parádní trefa, po níž Německo vede 2:0.
39'
Janni-Luca Serra si na přední tyči naběhl na přízemní centr z levého křídla, jenže ho nedokázal zpracovat a míč skončil v náruči hostujícího brankáře Irska.
38'
Irsko se snaží zaútočit, jenže všechny jeho akce končí na pozorné a bezchybné německé obranné řadě.
35'
Levin Öztunali na pravé straně šestnáctky napřáhl k parádnímu voleji a jeho přízemní střela z úhlu se otřela o přední pravou tyč, od které míč zamířil do zámezí!
32'
JANNI-LUCA SERRA si naběhl na vzdálenější levé tyči na krásnou přihrávku přes šířku pokutového území z pravé strany a bez problému míč přízemní střelou bez přípravy poslal do zívající brány! Německo vstoupilo do zápasu parádně a po řadě šancí se zaslouženě ujalo vedení.
31'
A opět Abdelhamid Sabiri, který na ose hřiště napřáhl ze střední vzdálenosti k parádní táhlé střele, jenž mířila do levého horního rohu brány, nakonec se ale od břevna odrazila za bránu!
30'
Abdelhamid Sabiri si naběhl na vzdálenější levé tyči na krásný přetažený centr z rohového kopu, prudkou hlavičkou ale zamířil pouze do míst, kde stál Liam Bossin, který míč vyrazil!
29'
Němci rozehráli rohový kop nakrátko a Levin Öztunali přízemní střelou z pravé strany šestnáctky mířil ke vzdálenější levé tyči, jenže Jordan Shipley ve skluzu míč odvrátil na rohový kop!
28'
Timo Baumgartl se dostal na pravém křídle k přízemnímu centru, který byl na přední tyči odvrácen na rohový kop.
25'
Německo stále drží Irsko pod tlakem, jenže během posledních okamžiků se hra hodně přiostřila a je často přerušována.
23'
Liam Kinsella sáhl ve středu hřiště k ostrému faulu, který vyvolal vášně a také žlutou kartu, které se marně snažil vyhnout.
20'
Marcel Hartel se pokusil vypálit razantně zpoza šestnáctky na ose hřiště, jeho táhlá střela ale zamířila vysoko nad bránu Irska, které zatím drží na horké německé půdě čisté konto.
18'
Janni-Luca Serra se na pravé straně šestnáctky po chybě Irska ve středu hřiště dostal k přízemní střele nebo centru, každopádně míč minul vzdálenější levou tyč o velký kus.
17'
Centr z rohového kopu žádné nebezpečí nepřinesl, stejně jako vzápětí přetažený pas z pravého křídla, který na vzdálenější levé tyči v náběhu nedokázal zasáhnout Marcel Hartel.
14'
Maximilian Mittelstadt sice nedokázal z levého křídla poslat míč do šestnáctky, po centru obránce Herthy ale bude následovat rohový kop Německa z levé strany hřiště.
13'
Fotbalisté Německa hrozí především centry ze stran, zatím se jim ale po dobrém vstupu do utkání skórovat nepodařilo.
12'
Robin Koch si naběhl na pěkný centr z rohového kopu a po míči z levé strany hlavičkoval vedle vzdálenější pravé tyče.
9'
Josh Cullen na ose hřiště napřáhl ze střední vzdálenosti k přízemní střele, která zamířila pouze doprostřed brány, a Moritz Nicolas s problémy míč nadvakrát zachytil. K dorážce se snažil dostat Ronan Hale, jenže byl u míče o sekundu později.
7'
Timo Baumgartl si nabíhal před bránu na přízemní centr z pravého křídla, nakonec se ale k ohrožení brány Irska nedostal.
6'
Irové zazmatkovali v blízkosti pokutového území, vše ale vyřešil Jordan Shipley, který míč odvrátil do bezpečí.
4'
Němci rozehráli na pravé straně hřiště v blízkosti půlící čáry standardní situace a Irové odvrátili míč na rohový kop. Centr z pravé strany hřiště ale vzápětí žádné nebezpečí nepřinesl.
3'
Timo Baumgartl byl faulován před zraky střídaček poté, co do něj nepříjemně zajel ostrým skluzem Jordan Shipley.
2'
Němci v úvodu zápasu obstarali v rychlém sledu dva rohové kopy, centr z levého a poté pravého křídla ale žádné nebezpečí nepřinesl. Timo Baumgartl hlavičkoval vysoko nad bránu.
1'
Karim Abed dal právě pokyn k zahájení zápasu mezi Německem a Irskem. Výkop obstarali hostující fotbalisté Irska.
1'

Německo: Nicolas – Baumgartl (C), Koch, Uduokhai, Mittelstädt – Öztunali, Sabiri, Ochs, Hartel – J. Eggestein, Serra.
Náhradníci: Nübel, Körber – Klostermann, Maier, Waldschmidt, Neuhaus, M. Eggestein. Trenér: Stefan Kuntz.

Irsko: Bossin – Whelan, Sweeney, Delaney, Kane – Donnellan, Cullen (C), Kinsella – McGrath, Shipley – Hale.
Náhradníci: O'Hara – Charsley, Grego-Cox, Dunne, Quigley, McIoughlin, Mulraney. Trenér: Noel King.

Rozhodčí: Karim Abed. Asistenti: Cyril Gringore, Mikael Berchebru. Čtvrtý rozhodčí: Florent Batta (všichni FRA).
Německo má proti Irsku neuvěřitelnou bilanci, když proti týmu ze severu Evropy vyhrálo všech pět vzájemných zápasů, nastřílelo do jeho sítě celkem 21 gólů a ani jednou proti němu neinkasovalo branku.
Fotbalisté německé reprezentace do 21 let si v roli úřadujících mistrů Evropy s předstihem zajistili účast na dalším finálovém turnaji a první místo ve skupině 5. Německo se po bezbrankové remíze v Kosovu vrátilo zpět na vítěznou dráhu, když během posledních dvou zápasů nejprve porazilo 6:0 nadcházejícího soupeře z Irska a poté těsně 2:1 Norsko. Oba poslední soupeři Německa bojují o druhou příčku ve skupině, která jednomu z nich může zajistit účast v baráži. Větší šanci mají Norové, přestože oba týmy mají na svém kontě shodně 14 bodů. Naši západní sousedé mají 22 bodů.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:15.