Kvalifikace ME U21 -  ONLINE PŘENOS -  Nizozemsko : Ukrajina - 16. října 2018   18:30

Nizozemsko
Nizozemsko
21' Kluivert  • 24' Živkovič  • 78' Živkovič
Bezruk, Borjačuk, Lukjančuk, Lunjov, Nazaryna, Šaparenko, Treťjakov

Z mé strany je to už pro tento zápas všechno. Díky za pozornost a hezký zbytek večera.

Fauly: 12:8
Je konec, Nizozemsko po výborném výkonu přehrálo Ukrajinu v poměru 3:0 a obsadí druhé místo v kvalifikační skupině o EURO do 21 let. Už v prvním poločase Nizozemci položili základ svému vítězství, když se trefil Kluivert chvíli po něm Živkovič. Druhý jmenovaný pak celé utkání dalším gólem uzavřel, když dorážel míč do prázdné brány. Ukrajina končí na třetím místě ve skupině a na EURO se nepodívá.
90+3'
90+3'
V samotném závěru si ještě domácí zahrávali, Groothuizen nepředvedl moc jistý zákork.
90+2'
Ukrajinci ztratili míč už na polovině a nejspíš se nedočkají ani čestného gólu.
90+1'
Nizozemci znovu rozehráli rohový kop na krátko. Už nemají důvod nikam spěchat.
90+1'
Nastavují se tři minuty.
90'
Ukrajinci se tlačili dopředu, ale domácí vystihli jejich přihrávku do vápna.
90'
Po rozehrávce na krátko pak z dálky nepřesně vystřelil Ramslaar.
89'
Centr z rohového kopu mířil na zadní tyč a domácí si roh zopakují, tentokrát z opačné strany.
88'
Živkovič nebyl daleko dalšímu zásahu. Ale bude to jen rohový kop pro Nizozemce.
87'
Žlutou kartu dostává Mykolenko za nedovolený zákrok na Živkoviče, střelce dvou branek v tomto utkání.
86'
Nizozemsko na chvíli přenechává míč soupeři, od branky bude rozehrávat Kaněvcev.
84'
Malena dnes trápí nepřesnost v koncovce, což znovu ukázal.
82'
A hosté ustáli i další rohový kop Nizozemců.
81'
Nizozemci zahrávali rohový kop, Ukrajina se ubránila.
80'
Popov dostává žlutou kartu za faul na Živkoviče.
79'
Střídání v týmu Ukrajina: ze hřiště odchází Šved, přichází Luňov.
78'
Nizozemsko právě vstřelilo branku!
Po krásné individuální akci Nizozemska nejprve brankář Ukrajiny zasáhl, ale na dorážku RICHAIRA ŽIVKOVIČE už neměl nárok.
77'
Pichalonok střílel po standardní situaci, Groothuizen předvedl úspěšný zákrok.
75'
Další střela Malena a znovu nepřesná.
74'
Malen se dostal ke střele, ale minul branku.
73'
Ukrajinci se dostali k centru z pravé strany, ten byl ovšem nepřesný.
72'
Rohový kop Ukrajina přežila, ale je dál pod tlakem.
72'
Z pravé strany střílel Kluivert a Kaněvcev míč vyrazil jen na tyč. Domácí mají rohový kop.
70'
Nizozemci nepolevují a dál Ukrajince deptají přesnou a rychlou kombinací.
69'
Žlutou kartu dostává Pichalonok (Ukrajina).
68'
Ukrajinci se po delší době přiblížili brance Nizozemska, ale Groothuizen zasahovat nemusel.
66'
Střídání v týmu Nizozemsko: ze hřiště odchází Dilrosun, přichází Malen.
65'
Znovu pálil Dilrosun a tentokrát už musel Kaněvcev jeho projektil vyrážet.
64'
Dilrosunova střela byla nepřesná.
62'
Živkovič musel zabrzdit svou akci, protože byl v ofsajdu.
61'
Kluivert hezky vypálil, ale Kaněvcev míč za svá záda nepustil.
59'
Dilrosun vyzkoušel pozornost Kaněvcev, ten si svou povinnost splnil a míč chytil.
56'
Na druhé straně střílel z pravé strany nepřesně Kluivert.
56'
Ukrajinci se dostali do rychlého protiútoku, ale až k zakončení se nedostali.
55'
Nizozemci už zase hledají skuliny v obranném postavení Ukrajiny.
53'
Ukrajinci se na chvíli vymanili z tlaku soupeře, ale už zase hrají domácí fotbalisté.
52'
Ukrajinci si málem dali vlastní gól, když nebezpečně tečoval jeden z obránců centr z pravé strany. Kaněvcev fantasticky zasáhl.
51'
A znovu tak vše začíná od obránců v oranžových dresech.
50'
Nizozemci zatlačili Ukrajince, ti se zmohli jen na obranný odkop.
48'
Popov fauloval a k míči se dostanou domácí fotbalisté.
47'
Střílel ještě Švéd a Groothuizen předvedl jistý zákrok.
47'
Šepeljov se dostal do zakončení, ale netrefil branku Groothuizena.
46'
Střídání v týmu Ukrajina: ze hřiště odchází Zubkov, přichází Borjačuk.
Střídání v týmu Ukrajina: ze hřiště odchází Lučkevič, přichází Treťjakov.
46'
První poločas je v Nizozemsku u konce, domácí reprezentace do jednadvaceti let vede nad stejně starými Ukrajinci 2:0 a směřuje k baráži o EURO. Nizozemci vedou naprosto zaslouženě, od začátku byli lepší. Do vedení je dostala povedená čtyřminutovka, během které se prosadil nejprve střelou zpoza vápna Kluivert a pak z dorážky po rohovém kopu Živkovič.
45+1'
44'
Nizozemci už zase dobývají pokutové území Ukrajiny.
43'
Nakonec se hosté dostali k zajímavému centru z pravé strany, ale Nizozemci si poradili.
42'
Ukrajinci uklidnili hru a kombinací na vlastní polovině zakládají další akci.
39'
Vlap se dostal do střelecké pozice, ale protože nemířil přesně, mohl zůstat Kaněvcev relativně v klidu.
36'
Ukrajinci měli rohový kop. Ke střele z něj se dostal Pichalonok, ale minul.
35'
Van Drongelen fauloval a rozehrávat bude Ukrajina.
34'
Po faulu Živkoviče získali míč hosté. Sice se dostali ke střele, ale Zubkov netrefil branku.
33'
Další zahozená šance Nizozemska. Branku Ukrajiny netrefil ani Koopmeiners.
31'
Na druhé straně pálil Kluivert, ale také on nebyl přesný.
31'
Do zakončení se dostal Popov, ale minul branku.
29'
Živkovič fauloval Popova a Ukrajina má přímý kop.
28'
Roh rozehrál Šved a Popov poté minul branku Nizozemska.
28'
Šepeljov nebezpečně vystřelil a Groothuizen musel míč vyrazit na rohový kop.
26'
Další akce Nizozemska skončila nepřesným centrem z levé strany.
24'
Nizozemci navyšují na 2:0! Tentokrát se prosadili po rohovém kopu. Ve vápně Ukrajiny vznikly zmatky, ze které vzešla střela, která se odrazila od tyče přesně před RICHAIRA ŽIVKOVIČE a ten neměl problém míč uklidit do brány. Asistence: Justin Hoogma.
24'
Domácí budou kopat rohový kop po vyražené střele.
23'
Nizozemci jsou viditelně povzbuzení a jdou znovu ve velkém počtu hráčů dopředu.
21'
Nizozemci po zásluze otevírají skóre a přibližují se EURU! Živkovič nahrál na hranici vápna na JUSTINA KLUIVERTA a ten se trefil střelou po zemi krásně k tyči. Kaněvcev se natahoval marně. Asistence: Richairo Živkovič.
20'
Nizozemci bez problému zastavili akci Ukrajiny a sami postupují rychle dopředu. Z levé strany nakonec střílel Dilrosun, jenomže nepřesně.
19'
Naopak Ukrajina zahrozila. Ke střele se dostal Šved a Groothuizen musel předvést svůj první zákrok.
14'
Nizozemci jsou nadále aktivnějším mužstvem, ale zatím si nevytvořili palebnou pozici.
12'
Kapitán Ukrajiny Kovalenko fauloval, rozehrávku si vzal na starosti Kluivert.
12'
Znovu obrana Ukrajiny obstála a ubránila se dalšímu rohovému kopu.
11'
Nizozemsko se dál pokouší o první branku v zápase, bude mít k dispozici další rohový kop.
8'
Živkovič se dopustil faulu a hrát tak budou moci fotbalisté Ukrajiny.
6'
Znovu se Ukrajina dokázala ubránit, ale Nizozemci zůstávají s míčem na útočné polovině.
5'
Tlak domácích pokračuje, další rohový kop pro Nizozemsko.
3'
Ukrajina se rohovému kopu ubránila.
2'
Floranus vystřelil a jeho střela byla zablokovaná na rohový kop.
2'
Van Drongelen se dopustil faulu na útočné polovině, rozehrávat bude brankář Ukrajiny Kaněvcev.