Kvalifikace ME U21 -  ONLINE PŘENOS -  Rakousko : Rusko - 16. října 2018   18:00

Rakousko
Rakousko
13' Grbic  • 48' Wolf  • 75' Jakupovic
3:2
(1:1)
Rusko
Rusko
15' Čalov   • 52' Čalov
Rakousko
Schlager – Ignolitsch, Lienhart (C), Wöber, Ullmann – Ljubićić (46. Ljubic), Danso (74. Jakupovic) – Wolf, Laimer, Baumgartner (56. Horvath) – Grbic
Pentz – Arase, Horvath, Jakupovic, Ljubic, Maresic, Prokop
Frischer – Koiv, Mõtsnik (všichni Estonsko)
NV Arena (Sankt Pölten)
Rusko
Maximenko – Rasskazov, Černov, Fomin, Lysov – Žigulev (C) (80. Gulijev), Konovalov – Obljakov (46. Melkadze), Achmetov (85. Pantelejev), Bakajev – Čalov
Melichov – Goglichidze, Gulijev, Kalugin, Lichačjov, Melkadze, Panatelejev

Držení míče: 47 % : 53 %.
Střely na branku: 7:4. Střely mimo: 6:3. Rohy: 6:4. Ofsajdy: 3:1. Fauly: 9:15.
Je konec! Dnešní utkání nakonec končí vítězstvím Rakouska, které svého soupeře porazilo poměrem 3:2. Rakušané měli v tomto zápase více ze hry, zaslouženě tak získávají plný počet bodů. Rusko nehrálo zrovna pohledný fotbal, z jejich strany šlo o dost nepřesné akce. Rakousko se radovalo z rozhodující branky necelých patnáct minut před koncem, následně soupeř nedokázal najít recept na Schlagera. Naopak měli domácí šance na zvýšení náskoku, nakonec jsme se ale další branky nedočkali.
90+4'
90+4'
Důležitý zákrok pro Schlagera, který si pohlídal prostředek brány.
90+4'
Další obrovskou příležitost měl na své kopačce Wolf, který uháněl z levé strany sám na brankáře. Jeho rána ale vůbec netrefila branku.
90+3'
Zdá se, že o vítězi tohoto zápasu je rozhodnuto. Rakousko dohrává závěrečné vteřiny hodně zkušeně, Schlager je bez vážnější práce.
90+2'
Jenomže útočným faulem si pomohl Melkadze, Rusko se tak stále nedostává k tlaku.
90+1'
Rozhodující branku měl na kopačce Jakupovic, který to zkoušel z ostrého úhlu. Maximenko si jeho projektil pohlídal.
90'
Druhý poločas bude nastaven o čtyři minuty.
89'
Zanedlouho se nám rozběhne poslední minuta řádné hrací doby. Rusku na vyrovnání nezbývá moc času, počítat můžeme i s nastaveným časem.
88'
Žlutou kartu dostává Zelimkhan Bakajev (Rusko).
88'
Rakousko se v posledních vteřinách nikam nežene, nyní si v poklidu počkalo na chybu od rozehrávajícího Lysova.
86'
Jakupovic si nyní dvakrát neporozuměl s míčem, posléze se k němu dostal Maximenko, který ho okamžitě poslal na druhou stranu.
85'
Střídání v týmu Rusko: ze hřiště odchází Ilzat Achmetov, přichází Vladislav Pantelejev.
84'
Poté do šestnáctky domácího celku přiletěla přízemní nabídka, zakončující Fomin trefil pouze kopačku Schlagera.
83'
Na jistotu nyní zahrál Ljubic, který poslal míč pouze za brankovou čáru. Rohový kop ale bezpečně odklidil Wöber.
82'
Do konce zápasu zbývá něco málo přes deset minut. Rakousko se opět dostal do vedení, naopak soupeře nemá an vyrovnání už moc času.
81'
Wolf si hezky píchl míč kolem Fomina, jenomže kulatý nesmysl skončil až za brankovou čárou. Maximenko bude vykopávat.
80'
Střídání v týmu Rusko: ze hřiště odchází Ilja Žigulev, přichází Ayaz Gulijev.
79'
Jakupovic nyní roztáhl hru na levou stranu, kde to střelou zkoušel Laimer. Jeho rána ale byla příliš slabá.
78'
Už se opět pokračuje ve hře, nákop směřující na Čalova ale odklidil Lienhart, který navíc konstruktivně rozehrál do strany.
77'
Žlutou kartu dostává Maximilian Wöber (Rakousko).
Žlutou kartu dostává Ilja Žigulev (Rusko).
76'
Maximenko se stále nezvedá, je tu další práce pro lékařský personál. Na nic vážného to ale nevypadá.
75'
Rakušané zahrávali rohový kop z levé strany, Wolf šel do souboje brankářem hodně agresivně, nakonec je odpískán útočný faul.
75'
Rakousko právě vstřelilo branku!
Domácí se vrací zpět do vedení! Grbic náramným způsobem sklepl na lépe postaveného ARNELA JAKUPOVICE, který parádní placírkou překonal Maximenka. To bylo vydařené střídání domácího trenéra, Jakupovic je na hrací ploše jen několik desítek vteřin.
74'
Střídání v týmu Rakousko: ze hřiště odchází Kevin Danso, přichází Arnel Jakupovic.
69'
Domácí brankář si i posléze zahrál s kulatým nesmyslem, tentokráte zasahoval před urostlým Čalovem.
68'
Balón proti noze obdržel Achmetov, který to zkoušel z velké dálky. Sražená rána nakonec skončila v rukavicích Schlagera.
67'
Rusko mělo k dispozici další standardku, ke které se tentokráte postavil Bakajev. Jeho nabídka pro změnu našla Lienharta.
66'
Až nyní se k rozehrávce postavil Fomin, který svým centrem našel pouze prostor, ve kterém se nacházel Schlager.
65'
Žlutou kartu dostává Sandro Ingolitsch (Rakousko).
64'
Stále se nehraje, hostující hráč stále polehává na hrací ploše. Mezitím domácí lodivod udělil několik taktických pokynů.
63'
Ostrým faulem si nyní pomohl střídající Ljubic, který poslal k zemi Rasskazova. Na hrací plochu se dostavil také lékařský personál.
62'
Do útoku se chtěl prohnat domácí Wolf, který ale před šestnáctkou narazil na Fomina. Na druhé straně Čalov vybojoval další aut.
61'
Máme za sebou něco málo přes hodinu hry, na další branku stále čekáme. V tuto chvíli je aktivnější reprezentace Ruska.
60'
Byl to právě Ullmann, kdo se ujal autového vhazování. Jeho nabídka směřovala k Horvathovi, který si pokryl míč před Černovem.
59'
Posléze to po pravém křídle zkoušel Rasskazov, nicméně spolupráce mezi ním a Žigulevem vůbec nevyšla.
58'
Ullmann se možná trochu zbytečně zbavil míč, domácí obránce ho totiž vší silou poslal ke středovému kruhu.
57'
Momentálně sledujeme kombinaci na hostující polovině, zadáci Ruska se k rozehrávce vpřed zatím moc nemají.
56'
Střídání v týmu Rakousko: ze hřiště odchází Christoph Baumgartner, přichází Sascha Horvath.
55'
Nedovoleným zákrokem si pomohl napadající Danso, který poslal k zemi aktivního Čalova. Rusko okamžitě rozehrálo.
54'
Z hodně velké vzdálenosti to zkoušel Lysov, který svůj projektil poslal zhruba pět metrů vedle brány.
53'
Rusové sice nehrají zrovna pohledně, avšak hrají efektivně. Téměř každá střela na bránu končí kýženým úspěchem.
52'
Rusko právě vstřelilo branku!
Teď už to hostujícímu celku vyšlo, máme opět srovnáno! Fantastická akce na jeden dotek nakonec přinesla kolmici na FEDORA ČALOVA, který lobem překonal Schlagera, následně ruský forvard ještě zasouval míč do odkryté brány.
52'
Jeden z hráčů Ruska upadl v pokutovém území, hlavní sudí ale nechává pokračovat ve hře, penalta to nebude.
51'
Nakonec se k autu dostal hostující Lysov, který raději poslal míč na vedle stojícího Fomina, jenž uklidnil rozháraný úsek utkání.
50'
Laimer chtěl chytře přenést hru na pravou stranu, Ingolitsch měl k míči hodně daleko.
49'
Na úvodní branku druhého poločasu jsme nemuseli dlouho čekat, opět jsou na tahu hostující hráči.
48'
Domácí si berou vedení zpět! Zdánlivě nenápadná akce putovala po levém křídle, kde se k míči dostal HANNES WOLF, který prudkou ránou ke vzdálenější tyči překonal brankáře Maximenka.
48'
Ihned v úvodu se k autovému vhazování dostal hostující Rasskazov, který vzápětí vybojoval další aut.
47'
Odstartoval nám druhý poločas, jehož úvodní rozehrávku si tentokráte vzali na starost hosté, kteří budou pro změnu hrát zprava doleva.
46'
Střídání v týmu Rakousko: ze hřiště odchází Dejan Ljubićić, přichází Ivan Ljubic.
Střídání v týmu Rusko: ze hřiště odchází Ivan Oblyakov, přichází Georgi Melkadze.
46'
Máme za sebou první poločas, který nám nakonec nabídl hned dvě branky. V úvodu utkání jsme sledovali jednostrannou záležitost, Rakušané se po zásluze dočkali vedoucí branky. Vyrovnání na sebe nenechalo dlouho čekat, Rusko totiž udeřilo téměř ihned po rozehrávce. Posléze jsme sledovali hru plnou nepřesností, avšak více ze hry měli domácí, kteří jsou v zakončování šancí hodně nepřesní.
45+3'
45+3'
Vracející se Wolf přeběhl protihráče, čímž si vykoledoval faul. Rakousko bude rozehrávat z vlastní poloviny.
45+2'
Rusko se v posledních minutách herně zvedlo, avšak stále tomu chybí logičtější myšlenka.
45+1'
První poločas bude nastaven o tři minuty.
45'
Na opačné straně se dostal do zajímavé pozice Achmetov, který ale svůj pokus poslal vysoko nad.
44'
Ránou z otočky to zkoušel Wolf, který ale nepropálil hustý blok protihráčů. I tak se k odraženému míči dostal Danso.
43'
Wöber si bezpečně počkal na padající míč, který ihned odehrál ke středovému kruhu, kde se k němu dostal kolega Laimer.
40'
První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo kolem pěti minut. Uvidíme, zda se bude nastavovat.
39'
Na druhé straně se do ofsajdového postavení dostal nenápadný Lysov, který i přesto centroval na hlavu prvního protihráče.
38'
Přetahovanou u půlící čáry nakonec lépe zvládl Rasskazov, kterému se podařilo vybojovat autové vhazování.
37'
Ignolitsch se na pravém křídle nedostal přes dvojici protihráčů, Rusku se pro změnu nevydařil rychlý kontr.
36'
Nyní to směrem dopředu zkoušel Čalov, který ale rovněž neuspěl. Nakonec ho trefil do hrudi domácí zadák Wöber.
35'
Centrovaná nabídka putovala do malého vápna, kde si na ní naskakoval Ingolitsch, který ale hlavičkoval úplně vedle.
34'
Odpovědnost z přímého kopu na sebe vzal Baumgartner, který ještě vybojoval rohový kop, o který se postará tentýž hráč.
33'
Na zemi zůstal ležet jeden z domácích hráčů, na scénu okamžitě přispěchal lékařský personál Rakouska.
32'
Nyní se k hlavičce z malého vápna dostal Baumgartner, kterému ale zakončení absolutně nesedlo.
31'
Lienhartovi se sice podařilo přenést hru na levou stranu, tam byl ale nedovoleně zastaven Ullmann.
30'
Posléze to hlavičkou do pokutového území zkoušel Danso, který ale našel pouze nohu protihráče, kterým byl Černov.
29'
Od levé postranní čáry vhazoval domácí Ullmann, který si vybral Baumgartnera, jehož práce s míčem nebyla ideální.
24'
Rusko rozehrávalo volný kop z vlastní poloviny, logicky jsme tak nesledovali odkop na druhou stranu, nýbrž konstruktivní rozehrávku do strany.
23'
Tentokráte si taktickým faulem pomohl domácí, který při snaze zachytit míč fauloval hostujícího Achmetova.
22'
Máme za sebou úvodní dvacetiminutovku, která nám nabídla dvě branky. Nyní jsou o poznání aktivnější Rakušané.
21'
Aktivní Danso se nyní rozhodl podpořit útok, jenomže z velkého úhlu napálil pouze boční síť hostující brány.
20'
Posléze jsme se dočkali dalšího nedovoleného zákroku, kterým se prezentoval hostující záložník Konovalov.
19'
Také domácí brankář si vyzkoušel odkop, kterým ale nenašel střelce první branky. Rakušané ale zůstávají u balónu.
18'
Maximenko si tak vyzkoušel rozehrávku od své svatyně, jeho odkop ale směřoval daleko od míst, ve kterých se nacházel Čalov.
17'
Wöber se podíval vpřed a následným dalekonosným pasem se snažil najít Grbice, který se ale nacházel úplně někde jinde.
16'
Momentálně sledujeme pasáž plnou nepřesností, ani jeden celek se nemůže dostat k ničemu nebezpečnějšímu.
15'
Tak to byla hodně rychlá odpověď! Rusko se na delší dobu usadilo na polovině soupeře, poté jeden z hostů našel kostrbatou přihrávkou za obranou FEDORA ČALOVA, který bezpečně překonal domácího Schlagera.
15'
Za míčem se řítil Čalov, který ho nakonec před domácím Wöberem nestačil odehrát ke spoluhráči.
14'
Na úvodní branku jsme nemuseli dlouho čekat, momentálně jsou na tahu hosté, kteří mají na vyrovnání dostatek času.
13'
Domácí se dostávají do zaslouženého vedení! Parádní přihrávka směřovala na Ullmanna, který si před brankou všiml volného ADRIANA GRBICE, který už měl snadnou práci. Maximenko byl v tomto případě zcela bez šance.
13'
Nakonec se domácí dostali k rozehrávce rohového kopu, centr zamířil přímo na kopačku hostujícího Konovalova.
12'
Nakonec se jednalo o těsný ofsajd, který pochopitelně odhalil pomezní rozhodčí. Maximenko bude rozehrávat.
11'
K rozehrávce standardky se postavil Baumgartner, jehož centrovaný balón přinesl zakončení hlavou vedle brány.
10'
Domácí mají v úvodu velkou převahu, nyní si pro další faul došel aktivní Danso, naopak se provinil Černov.
9'
Obrovská šance domácích! Laimer se prohnal až do šestnáctky, kde přihrával pod sebe na Grbice, který ale nepřekonal padající Maximenka.
8'
Rakušané okamžitě rozehráli, k míči se postavil již zmiňovaný Danso, který rozehrál na jistotu za sebe.
7'
Achmetovovi se vůbec nepovedla přihrávka na pravou stranu, posléze si faul vybojoval domácí Danso.
6'
Černov se zmohl pouze na nákop ke středovému kruhu, kde ale číhal jeden z protihráčů.
5'
Nyní to po levém křídle zkoušel domácí Baumgartner, kterému se centr do pokutového území vůbec nepovedl.
4'
Velice nebezpečné zakončení vyprodukoval domácí Grbic, který málem vsítil úvodní branku. Rusko mělo velké štěstí.
3'
Úvodní nákop směřoval na Grbice, který se ale ve vzduchu neprosadil. Posléze se k míči dostalo také Rusko.
2'
Hlavní sudí poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzali domácí, kteří budou hrát zprava doleva.
1'

Rakousko: Schlager – Ignolitsch, Lienhart (C), Wöber, Ullmann – Ljubićić, Danso – Wolf, Laimer, Baumgartner – Grbic
Náhradníci: Pentz – Arase, Horvath, Jakupovic, Ljubic, Maresic, Prokop

Rusko: Maximenko – Rasskazov, Černov, Fomin, Lysov – Žigulev (C), Konovalov – Obljakov, Achmetov, Bakajev – Čalov
Náhradníci: Melichov – Goglichidze, Gulijev, Kalugin, Lichačjov, Melkadze, Panatelejev

Rozhodčí: Frischer – Koiv, Mõtsnik (všichni Estonsko).
Rusko

Na opačné straně se nachází Rusko, které se nachází na druhé pozici, na vedoucí Srbsko mu chybí propastných šest bodů. Rusko rovněž ztratilo body ve třech zápasech, doposud jediná porážka přišla minulý měsíc, přičemž Rusko dlouho vedlo proti Srbsku 1:0, soupeř ale nakonec naprosto otočil výsledek, neboť dvě minuty před koncem utkání vstřelil rozhodující branku srbský Lutovac. Rusko se může pyšnit nejefektivnějším útokem celé skupiny, na druhou stranu inkasovala o pět branek více, než jeho dnešní soupeř. Nejlepším střelcem ruské reprezetnace je Melkadze, který má na kontě sedm branek.
Rakousko

Fotbalisté Rakouska patří k favoritům své skupiny, což se zatím projevuje na dosavadním postavením v tabulce. Rakušané se totiž nacházejí na třetí pozici, nicméně s druhým Ruskem mají totožný počet bodů. Rakousko dohromady ztratilo body pouze ve třech případech, jedinkrát se jednalo o porážku, kterou obstarala reprezentace Srbska, jenž o osudu utkání rozhodla až tři minuty před koncem. Poslední ztráta bodů je velice čerstvá, Rakousko totiž svedlo vyrovnaný duel opět proti Srbsku, tentokráte se diváci nedočkali žádné branky. Rakousko se spoléhá na obranu, která je společně s tou srbskou nejlepší v celé skupině.
Hezký den všem fanynkám a fanouškům! Liga národů UEFA má na programu další zápasy, my budeme společně sledovat souboj mezi Rakouskem a Ruskem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.