Kvalifikace ME U21 -  ONLINE PŘENOS -  Skotsko : Anglie - 16. října 2018   18:30

Skotsko
Skotsko
0:2
(0:0)
Anglie
Anglie
60' Nelson   • 90+2' Dowell
Skotsko
Ferguson, Mallan, Robby McCrorie, McIntyre, Middleton, Watt, Williamson
Di Bello – Costanzo, De Meo
Tynecastle, Edinburgh
Anglie
Calvert-Lewin, Cook, Foden, Gunn, Konsa, Lookman, Sessegnon

Z mé strany je to už pro tento zápas všechno. Díky za pozornost a hezký zbytek večera.

Fauly: 4:11
Anglie potvrdila svou výbornou formu a dovedla poslední zápas kvalifikace na EURO jednadvacítek k vítězství 2:0 nad Skotskem a jen potvrdila první místo ve skupině, které už měla před zápasem jisté. Angličané byli celý zápas lepším týmem a zaslouženě vyhráli. Nejprve se ve druhé půli krásně z trestného kopu trefil Nelson, v poslední minutě přidal neméně hezkou branku střelou z dálky Dowell. Skotové si nevytvořili téměř žádnou šanci.
90+3'
90+2'
Anglie právě vstřelila branku!
Anglie přidává pojistku na své přesvědčivé vítězství! A znovu to byla krásná branka. Zpoza vápna se trefil nechytatelně k tyči KIERAN DOWELL. Brankář Doohan zůstal stát, za míčem se pouze podíval. Bez asistence.
90+2'
Anglie nespěchá, rozehrála rohový kop na krátko. Až pak letěl míč do vápna Skotska, to se ubránilo.
90+1'
Doohan předvedl skvělý zákrok po střele Fodena z dálky.
90+1'
Nastavují se dvě minuty.
90'
Hosté rozehrávali rohový kop. Míč skončil bezpečně v moci brankáře Doohana.
89'
Sessegnon se rozběhl po levé straně, ale tudy se daleko nedostal.
88'
Angličané šli do zajímavého protiútoku, ale nakonec mu po nepříliš dobrému centru chybělo zakončení.
87'
Střídání v týmu Anglie: ze hřiště odchází Abraham, přichází Calvert-Lewin.
85'
Z rohového kopu se Skotové vyrovnání nedočkali, Anglie už zase kontroluje hru.
84'
Tentokrát už proti Morganově střele musel Henderson zasahovat. Vyrazil míč na rohový kop.
83'
Z velké dálky se opřel do míče Morgan a netrefil branku Hendersona.
82'
Angličané se svou akcí neuspěli a nyní se musí rychle vracet zpět.
80'
Angličané zatím zvládají závěr utkání dobře, nedostávají se pod tlak Skotska. Jen potvrzují vítězství v kvalifikační skupině.
78'
Po faulu Smitha budou hrát pro změnu zase hosté.
75'
Clarke-Salter faulovat a k míči se tak dostává reprezentace Skotska do jednadvaceti let.
73'
Střídání v týmu Anglie: ze hřiště odchází Nelson, přichází Sessegnon.
72'
Střídání v týmu Anglie: ze hřiště odchází Onomah, přichází Foden.
71'
Skotové si chtěli vymodlit penaltu, místo toho se ale píská ofsajd.
70'
A byla z toho velká šance. Po dlouhém autu hlavičkoval na zadní tyči Solanke a míč se odrazil od tyčky ven z branky.
69'
Anglie si vybojovala aut blízko šestnáctky Skotska.
67'
Barnes pěkně nahrával patičkou a o střelu se pak postaral Bissaka. Doohan však neměl náročnou práci.
64'
Ferguson se dopustil faulu, vše se obejde tentokrát bez žluté karty.
61'
Střídání v týmu Skotsko: ze hřiště odchází Gilmour, přichází Ferguson.
60'
Hosté se konečně po zásluze dostávají do vedení! Z přímého kopu se výstavně přesně do růžku trefil REISS NELSON, Doohan neměl žádnou šanci.
59'
Ross McCrorie fauloval Dowella a vidí žlutou kartu.
58'
Z velké dálky vypálil Onoah, branku Skotska však minul.
57'
Další akce Anglie se skončila nepřesností a Doohan bude vykopávat od branky.
55'
Doohan musel zasahovat, když se centr Anglie stočil až k němu. Situaci s přehledem zvládl.
53'
Anglie nikam nespěchá, v klidu kombinuje mezi obrannou čtyřkou.
52'
Angličané se pokusili o průnikovou přihrávku středem pole, ale tam jim nevyšla.
51'
Skotsko se v krátkém časovém sledu ubránilo dvěma rohům Anglie.
50'
Barnes střílel nebezpečně zpoza vápna a Doohan musel vytáhnout velmi kvalitní zákrok.
49'
Hosté se ale ubránili. Henderson nemusel zasahovat.
48'
Vše se stěhuje před branku Anglie, Skotko má rohový kop.
47'
Anglie začíná druhý poločas aktivně. Měla k dispozici standardní situaci, té se domácí ubránili. Gilmour dostal žlutou kartu.
46'
Střídání v týmu Skotsko: ze hřiště odchází Shaw, přichází Middleton.
46'
První poločas je za námi a žádnou branku nenabídl. Angličané měli jasnou převahu, zejména Barnes a Abraham se dostali k několika zajímavým zakončením, ale nerozhodný stav neprolomili. V závěru měl ještě šanci Solanke, ale jeho hlavička nebyla přesná. Za Skotsko měl největší šanci Ross McCrorie, ale z blízka trestuhodně minul.
45'
44'
Solanke v dobré pozici hlavičkoval, ale míč dopadl jen na horní síť Doohanovy branky.
43'
Skotové se dostali z anglického napadání, ale pak pokazili kombinaci na pravém křídle. Anglie bude vhazovat.
41'
Tentokráte Abraham svou střelou alespoň donutil Doohana udělat zákrok. Bezbrankové skóre ale trvá.
36'
Anglie pokračuje v sympatickém výkonu. Tentokrát střílel Abraham, ale jeho ráně scházela přesnost.
34'
Napotřetí už to Barnesovi vyšlo a trefil branku. Doohan ale předvedl úspěšný zákrok.
34'
Znovu to byl Barnes, který se dostal ke střele, ale i tentokrát neohrozil Doohana.
31'
Na druhé straně pak z brejku pálil Barnes, ale také on nemířil přesně.
30'
Domácí rozehráli tu standardku velmi dobře. Ke střele z blízka se dostal Ross McCrorie, ale trestuhodně přestřelil branku.
29'
Clarke-Salter fauloval Shaw, standardní situace pro Skoty.
28'
Onomah se dostal ke střele zpoza vápna, ale přestřelil branku Skotska.
27'
Anglie zatím nemá štěstí v koncovce, zato Skotové jsou rádi, že brání výsledek 0:0.
25'
Angličané kopali roh, ale jejich zakončení hlavou bylo nepřesné.
23'
Porteous byl faulovaný, takže míč dostávají do moci Skotové.
21'
Angličané se usadili na polovině Skotska a trpělivě si předávají míč.
20'
Rozhodčí si všiml faulu Wan-Bissaky, hrají Skotové.
19'
Skotové se zase musí bránit, Anglie uspěla s vysokým napadáním a získala míč blízko vápna soupeře.
18'
Z pravé strany centroval Smith, ale nenašel před brankou žádného ze svých spoluhráčů.
18'
Skotové mohli jít do brejku po levém křídle, ale nakonec zbytečně svou akci zpomalili.
15'
Tentokrát pálil aktivní Abraham, ale Doohan znovu dokázal míč chytit.
14'
Barnes vystřelil a skotský brankář Doohan si připsal úspěšný zákrok.
12'
A Abraham vzápětí fauloval, takže Skotové dostanou míč do své moci.
11'
Ke střele se dostal hostující Abraham, ale minul branku Skotska.
10'
Anglie kopala další roh, ten byl ale přetažený.
9'
Skotové se ubránili a budou moci uvést míč do hry autovým vhazováním.
8'
Anglická reprezentace si vybojovala rohový kop.
3'
Anglie zatím potvrzuje roli favorita a je aktivnějším týmem.
1'
1'

Skotsko: Doohan – Potreous, Bates, Taylor, Smith – Cadden, Ross McCrorie (C), Campbell – Shaw, Morgan, Gilmour
Náhradníci: Ferguson, Mallan, Robby McCrorie, McIntyre, Middleton, Watt, Williamson

Anglie: Henderson – Wan-Bissaka, Tomori, Clarke-Salter (C), Dasilva – Onoah, Dowell – Nelson, Solanke, Barnes – Abraham
Náhradníci: Calvert-Lewin, Cook, Foden, Gunn, Konsa, Lookman, Sessegnon

Rozhodčí: Di Bello – Costanzo, De Meo.
Vzájemné zápasy

První vzájemný zápas Anglie a Skotska v této kvalifikační skupině skončil vítězstvím Anglie 3:1. Za Anglii se trefili Onomah, Abraham z penalty a Solanke, za Skotsko pouze Cadden. Od té doby se ještě tyto dva týmy utkaly jednou na turnaji v Toulonu a i zdě vyhrála Anglie 3:1.
Anglie

Anglie má naopak už postup na mládežnické EURO jisté, celou kvalifikací zatím projelo bez jediné porážky, za sedm výher a dvě remízy má na kontě třiadvacet bodů. Angličané zaváhali jen s Nizozemskem, se kterým oba zápasy remizovali. Jinak Albionu nikdo nestačil a ti tak už můžou závěr kvalifikace odehrát v naprostém klidu, jistotu už měli před tímto reprezentačním srazem. Naposledy si ještě vylepšili skóre, když si s chutí zastříleli proti Andoře, kterou porazili 7:0. Současné mužstvo Anglie do jednadvaceti let ještě neprohrálo, naposledy anglická reprezentace U21 prohrála v semifinále minulého EURO s Německem, ale to její tým vypadal z velké části jinak.
Skotsko

Skotsko už nemá šanci se na mistrovství Evropy do jednadvaceti let kvalifikovat. Ve skupině je se čtrnácti body na čtvrtém místě a na druhé místo, které zaručuje za určitých okolností baráž, ztrácí tři body. Právě ty jsou v posledním kvalifikačním utkání proti Anglii ve hře, ale Skotsko má s druhou Ukrajinou horší vzájemné zápasy, oba totiž prohrálo. A Ukrajina navíc hraje se třetím Nizozemskem, takže neexistuje varianta, která by Skoty na druhé místo vynesla. Vše si Skotsko pokazilo v posledním utkání na Ukrajině, které prohrálo 1:3.
Zdravím a vítám všechny příznivce evropského mládežnického fotbalu u sledování utkání kvalifikace ME U21 mezi reprezentacemi Skotska a Anglie. Zápas se odehraje na Tynecastle Stadium v Edinburghu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.