Kvalifikace ME U21 -  ONLINE PŘENOS -  Švédsko : Belgie - 16. října 2018   18:30

Švédsko
Švédsko
0:3
(0:2)
Belgie
Belgie
29' Dimata   • 39' Dimata   • 65' Lukebakio
Švédsko
Dahlberg – Wahlqvist (C), Dagerstal, Brorsson, Andersson – Levi (46. Salétros), Svanberg, Sswankambo, Rakip – Asoro (76. Nillson), Larsson (65. Isak)
Linner – Beijmo, Hadzikadunic, Hallberg, Salétros, Isak, Nilsson
Schneider – Jouannaud, Zitouni (všichni Francie)
Fredriksskans Idrottsplats, Kalmar
Belgie
De Wolf – Cools, Vanheusden, Faes, De Norre – Heynen (70. Mangala), Vanlerberghe – Schrijvers (C) – Mbenza, Dimata (86. Leya), Lukebakio (78. De Sart)
Teunckens – De Sart, Schryvers, Mangala, Leya Iseka, Amuzu, Bornauw

Ode mne je to pro dnešek vše, přejí vám příjemný zbytek večera.
Držení míče: 54% : 46%.
Střely na branku: 2:6. Střely mimo: 4:4. Rohy: 3:3. Ofsajdy: 0:3. Fauly: 12:18.
Zápas je u konce a Belgie v něm potvrdila skvělou kvalifikaci a suverénně postupuje na závěrečný turnaj z prvního místa. Naopak Švédsko se o svůj postup musí strachovat. Jejich postup či nepostup nyní záleží na výsledku duelu mezi Portugalskem a Bosnou a Hercegovinou.
90+3'
90+1'
Přece jenom to v závěru mohlo být ještě o čtyři branky! Skvělý Svanberg ale zastavil míč letící do brány vložením nohy do jeho trajektorie na poslední chvíli.
90'
Ve Švédsku se nastavují tři minuty nad rámec řádné hrací doby.
88'
Utkání už opravdu nabírá dohrávací charakter na obou stranách. Obě mužstva už jsou si vědomy toho, že duel skončí vítězstvím Belgie.
86'
Střídání v týmu Belgie: ze hřiště odchází Dimata, přichází Leya.
84'
Belgie už šetří čas a velmi poklidnou kombinací na polovině soupeře šetří cenný čas.
82'
Z rohového kopu nic nebezpečného nevzešlo, o pár chvil později to byl vystřídaný Nillson, kdo chtěl z hranice vápna poslat krátký centr, leč byl neúspěšný.
80'
Švédský válečník Rakip se zkoušel probít až do pokutového vápna, před ním byl ale zastaven jen za cenu faulu a domácí tak mají dobrou možnost alespoň na kokrekci skóre.
78'
Střídání v týmu Belgie: ze hřiště odchází Lukebakio, přichází De Sart.
76'
Střídání v týmu Švédsko: ze hřiště odchází Asoro, přichází Nillson.
74'
Švédové to přece jenom zkouší, ale pozorní Belgičané je nepouštějí pomalu ani za polovinu hřiště.
72'
Belgičané nepřipouštějí žádné podcenění současného stavu a jsou nadále aktivní. Naopak Švédsku se motivace hledá do útočení hledá přece jenom o něco hůře.
70'
Střídání v týmu Belgie: ze hřiště odchází Heynen, přichází Mangala.
68'
Čerstvě vystřídaný Isak v jedné z největších šancí Švédů. Jeho lehké sklepnutí ale skončilo daleko mimo prostor tří tyčí.
65'
Belgie právě vstřelila branku!
DODI LUKEBAKIO přidává třetí branku Belgie a posouvá svůj tým za vítězstvím zase o něco blíže! Obrana Švédska se nedohodla na rozebrání hráčů a útočný hráč hostí poslal přesnou ranou míč až za záda Dahlberga.
64'
Žlutou kartu dostává Vanheusden (Švédsko).
63'
Střídání v týmu Švédsko: ze hřiště odchází Larsson, přichází Isak.
62'
Spolupráce Belgie po rychlé protiakci skončila míčem zblokovaným v zámezí.
60'
Brankář De Wolf předvedl neskutečný výskok proti zahrané standardní situaci soupeře a zamezil tak první brance v jeho síti.
58'
Standardka pro Švédsko po nedovoleném zákroku na Asora, který se probíjel středem pole mezi třemi obránci.
55'
Švédové po delší době v držení míče. Jejich pokusy o založení útočné akce ale hatí jejich vlastní nedorozumění.
53'
Hra se nyní po většinu času odehrává ve středu pole, kde dochází k velkým ztrátám míčů na obou stranách.
51'
Belgičané nepůsobí uspokojeně ani s jejich dvoubrankovým náskokem a nadále jsou dopředu velmi nebezpeční. Švédská obrana má co dělat, aby se stíhala otáčet.
48'
Dagerstal se rozeběhl po levé straně a posílal balón do pokutového území. Tam se jej nakonec zmocnila obrana soupeře, která odkopává do bezpečí.
46'
Střídání v týmu Švédsko: ze hřiště odchází Levi, přichází Salétros.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 19:32.
Belgičané se v první půli ujali dvoubrankového vedení díky dvěma přesným zásahům Nany Dimaty. V závěru první půle navíc viděl červenou kartu za svůj hrubý skluz Sswankambo, a tak mají hosté do druhé části utkání velmi solidně našlápnuto za vítězstvím.
45+1'
45'
Hlavní rozhodčí nastavuje jednu minutu.
44'
Po červené kartě Švédů jsou Belgičané zase o kus aktivnější a začínají soupeře svazovat na jeho polovině.
42'
Červenou kartu dostává Sswankambo (Švédsko).
39'
NANY DIMATA přidává svou druhou branku v zápase! Po ztrátě míče soupeře na polovině jeho týmu na něj poslal přesný pas jeden ze spoluhráčů a útočník hostí poslal míč pod nohami brankáře Švédska.
37'
Švédsko se dostalo k držení balónu a hledá cestu za srovnáním.
35'
Belgie drží míč na své polovině a s vědomím svého náskoku nikam nespěchá. Švédové naopak nepředvádějí úplně důrazné napadání, a tak se jen těžko dostávají k míči.
33'
Švédové to v krátkém časovém sledu zkoušeli po levé straně. V obou případech byli ale odstaveni dobře zformovanou obranou soupeře.
31'
Švédsko trochu po obdržené brance zůstalo zaraženo. Nepřesný nákop Anderssona končí daleko v zámezí.
29'
Standardka z velké dálky přináší první gól Belgie! Nejvýše do vzduchu se dostal NANY DIMATA, který ukázkové prodloužil míč na zadní tyč a posílá tak svůj tým do vedení. Brankář Dahlberg byl bez šance jakkoliv reagovat.
27'
Rohový kop Skandinávců doletěl na hlavu Brorssona, který ale hlavičkuje vysoko nad.
25'
Belgičané po přibližně destiminutovém tlaku působí najednou staticky a jen vyčkávají, co předvede soupeř. Švédové toho ale nedokáží naplno využít a z velké části pouze kombinují na polovině hřiště.
23'
Domácí jsou po pár minutách, kdy byli v držení kulatého předmětu více Belgičané, znovu v jeho moci a hledají cestu do vápna soupeře.
21'
Znovu aktivní Mbenza předvedl zasekávačku na polovině hřiště a přenáší hru na jeho druhou část.
19'
Švédsko jen odkopává na polovinu soupeře a dává dohromady své rozestavení, ve kterém bude vyčkávat na další akci soupeře.
17'
Mbenza se ujal další standardky svého týmu a míč z velké dálky zamířil přesně do levého horního rohu branky soupeře! Skvělý Dahlberg ale vytáhl míč na roh.
15'
Belgie se pomalu ale jistě srovnává s tempem Švédů a dostává se více k držení míče.
13'
Mbenza se na hlavního rozhodčího podíval stylem zabijáka za neodpískaný zákrok na jeho osobu. Schneider zůstává klidný.
11'
Standardka Belgie z kopačky Mbenzy skončila až v náručí Dahlberga, který se nejprve pokusil o rychlou rozehrávku, po zvážení všech možností ale zůstal u podržení míče.
9'
Stoper Dagerstal nejprve našel prudkou pozemní přihrávkou Asora, který ihned předával svému kolegovi z útoku Larssonovi. Miči ale dodal přílišnou razanci, a tak se jej zmocnil brankář hostí.
7'
Švédové jsou v úvodu zápasu o něco aktivnější a drží míč na svých kopačkách. Žádnou vyloženou šanci z jejich strany jsme však ale prozatím neviděli.
5'
Dlouhý míč na Asora byl dlouhý i pro útočníka Švédska, a tak se jej zmocnil brankář De Wolf, který dostává možnost rozehrávky.
3'
Dimata byl při svém počínání na polovině hřiště příliš důrazný a je mu pískán nedovolený zákrok.
1'
Úvodní minuta patří kombinaci švédského výběru na vlastní polovině. Utkání má na juniorský výběr velmi slušnou kulisu v hledišti.
1'

Švédsko: Dahlberg – Wahlqvist (C), Dagerstal, Brorsson, Andersson – Levi, Svanberg, Sswankambo, Rakip – Asoro, Larsson
Náhradníci: Linner – Beijmo, Hadzikadunic, Hallberg, Salétros, Isak, Nilsson

Belgie: De Wolf – Cools, Vanheusden, Faes, De Norre – Heynen, Vanlerberghe – Schrijvers (C) – Mbenza, Dimata, Lukebakio
Náhradníci: Teunckens – De Sart, Schryvers, Mangala, Leya Iseka, Amuzu, Bornauw

Rozhodčí: Schneider – Jouannaud, Zitouni (všichni Francie).
Švédsko U21

Junioři švédského výběru mají stejně jako jejich soupeři velmi dobře nakročeno za postupem na finálový turnaj, ať už z prvního nebo druhého místa. Vítězové šampionátu z roku 2015 ale budou hrát o mnohem víc než jen o první místo své skupiny. Za určité souhry výsledků v jiných skupinách mohou totiž o svůj postup ještě v případě prohry přijít, ač je to i před zápasem velmi nepravděpodobné. Švédská ekipa půjde nicméně do zápasu se zdviženým prstem, a oproti Belgičanům se bude o svou jistotu postupu ještě sama prát na zeleném pažitu.

Belgie U21

Mladí Belgičané mají za sebou nadmíru vydařenou kvalifikaci. I díky sedmi výhrám a pouhým dvěma remízám drží první místo své skupiny, přesto do posledního zápasu nepůjdou s jistotou postupu na finálový turnaj z prvního místa. Jednu z remíz totiž uhráli právě proti svému dnešnímu sokovi ze Švédska, a v případě výhry Skandinávců by s nimi měli stejný počet bodů, což by znamenalo jejich odsun na druhé místo. Pro Belgičany ale bezpochyby hraje jejich aktuální forma, vždyť v posledních pěti duelech inkasovali jedinou branku a čtyři z nich vyhráli o tři nebo více gólů.

Posledních pět utkání: 5-0-0
Itálie U21 – Belgie U21 0:1
Maďarsko U21 – Belgie U21 0:3
Malta U21 – Belgie U21 0:4
Belgie U21 – Maďarsko U21 3:0
Nizozemsko U21 – Belgie U21 1:4
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.