Islanďané šli do vedení v osmnácté minutě, když se prosadil Bjarnason, ale domácí ve dvacáté deváté minutě vyrovnali skóre na 1:1. Ve druhé půli jsme žádné zajímavé situace nezaznamenali, ale devět minut před koncem se postaral o nádherný gól ze standardní situace Sigurdsson a díky této trefě Island získal na své konto důležité tři body. Děkuji za pozornost.
90+3
Žlutou kartu vyfasoval Lila.
90+3
Rozběhla se poslední minuta nastaveného času.
90+1
Jonsson nahrazuje Finnbogasona.
90
Hlavní sudí Tony Asumaa přidal tři minuty nad rámec řádné hrací doby.
90
Z dálky vystřelil Dallku, ale tímto nepřesným pokusem díru do světa neudělal.
90
Právě se rozbíhá poslední minuta řádné hrací doby a u míče jsou domácí hráči, kteří zvyšují svůj tlak.
88
Sadiku se dostal opět do zakončení, ale ani tentokrát nemířil přesně. Skóre tak zůstává stále stejné, Albánie prohrává s Islandem 1:2.
86
Míč na střelu si přichystal Sadiku, ale branku neohrozil.
85
Střídají také hosté. Bjarnasona nahrazuje Gudmundsson.
85
Domácí využívají posledního střídání. Ze hry odchází Bulku, kterého nahradí Bogdani.
82
G. Sigurdsson vyfasoval za oslavy gólu žlutou kartu.
81
Island právě vstřelil branku!
Záložník Tottenhamu GYLFI SIGURDSSON se postavil k míči a zatočil jej na vzdálenější tyč, od které se míč odrazil do brány, a SIGURDSSON tak poslal svůj tým devět minut před koncem řádné hrací doby do vedení.
81
Výhodu standardní situace získali hosté.
80
Islanďané stejně jako Albánci mají okénka v obraně, ale z vývoje utkání je to jasné.
78
Do zakončení se dostal Roshi, ale jeho pokus, který nejprve vypadal nadějně se nakonec do branky nevešel.
77
Volný přímý kop zahrával Bulku, ale on ani jeho spoluhráči nedokázali dostat balon do brány svého soupeře.
76
G. Steinsson vyfasoval za nedovolený zákrok žlutou kartu.
75
Hrací plochu opustil Lika, kterého nahradil Salihi.
73
Nyní byla nadějná kombinace domácích hráčů zastavena ve stojaté vodě.
73
Odkop od brány provedl zkušený brankář Ujkani.
72
Hosté zahrávali volný přímý kop, ale žádné nebezpečí svému soupeři nepřichystali.
72
Žlutou kartu vyfasoval Cani.
70
Ve druhé půli nejsou vidět žádné slibné akce, protože trávník je opravdu velmi podmáčený a hrát na takovém terénu, kde je spousta vody je opravdu i pro tak zkušené fotbalisty obtížné.
70
Do konce utkání zbývá necelých dvacet minut a skóre je stále nerozhodné, přesněji 1:1.
68
Hosté střídají. Ze hřiště odchází Gislason, kterého nahrazuje Saevarsson.
66
Sadiku si zpracoval míč, obešel dva protihráče, ale jeho následné střele chyběla přesnost.
64
Albánie vybojovala autové vhazování, ale míč ve své moci příliš dlouho neudržela.
61
Žlutou kartu vyfasoval Cana.
62
Utkání probíhá mezi pokutovými územími a hráči to nemají jednoduché, protože trávník je hodně podmáčený.
58
Žlutou kartu vyfasoval Kukeli.
57
Bulku nacentroval míč do pokutového území, kde se dostal do zakončení Sadiku, ale brankáře jeho pokus zlikvidoval.
57
Do zajímavé šance se dostal Cani, jenž prověřil jedovatou střelou brankáře Halldórssona, který jeho pokus vytěsnil na rohový kop!
57
Žlutou kartu vyfasoval za faul kapitán mužstva Gunnarsson.
55
Do protiútoku pospíchali hosté, ale získali jenom autové vhazování.
54
Z této standardní situace však Albánie žádné nebezpečí nepřichystala, nicméně stále má míč ve své moci.
53
Hallfredsson fauloval, a tak budou domácí zahrávat volný přímý kop.
51
Cana zahrával volný přímý kop, ale trefil pouze bránící zeď.
51
Žlutou kartu vyfasoval Arnason.
49
Sadiku si nabíhal pro přihrávku za obranu domácího týmu, ale brankář Halldórsson byl rychlejší a míč uklidil do své náruče.
49
Z tohoto volného přímého kopu však žádné nebezpečí nehrozilo.
48
Island dostal výhodu standardní situace.
48
V ofsajdové pozici uvízl G. Sigurdsson, a tak akce hostujícího celku skončila.
47
Island zahrával rohový kop, ale soupeřovu branku ohrozit nedokázal.
46
Z hrací plochy odešel Meha, nahradil ho Roshi.
46
Nakonec druhý poločas začal, ale v Tiraně stále prší. Pořadatelé se ale snažili odstranit větší část vody z trávníku, což se z části povedlo, ale uvidíme, jak vše bude pokračovat.
46
V Tiraně stále hodně prší a na trávníku se tvoří čím dál větší kaluže.
Rozhodčí posunul začátek druhé půle, ale nevíme zatím přesný čas. V Tiraně hodně prší a terén není regulérní. Ve hře je možné dohrání zápasu v jiném termínu.
Druhý poločas začne přibližně v 20:05.
45
Sudí Asumaa nastaví první poločas o jednu minutu.
40
Do konce utkání zbývá necelých pět minut a skóre je stále vyrovnané, přesně 1:1.
38
Hra je v posledních minutách velmi vyrovnaná, odehrává se mezi pokutovými územími a k vidění nejsou vidět žádné slibné akce a ani šance.
33
Albánie bude zahrávat volný přímý kop. Faulovaný byl Sadiku.
33
Tak nakonec to nebude rohový kop, ale Ujkani provede odkop od brány.
33
Island bude zahrávat rohový kop.
32
Postupný protiútok zakládají hosté.
29
Albánie právě vstřelila branku!
Meha přihrával na zadní tyč, kde si na přihrávku počkal pozorný EDGAR CANI a přesnou trefou do odkryté brány srovnává skóre na 1:1.
26
Ke střele se dostal Sigurdsson, ale pálil nepřesně.
18
BIRKIR BJARNASON nejprve zakončil hlavou, ale míč se napoprvé do brány nedostal, a tak bjarnason napodruhé přesnou trefou dopravil míč do brány, a poslal tak svůj tým do vedení.
18
Island vybojoval autové vhazování.
16
Z rohového kopu žádné nebezpečí domácí tým nepřichystal.
15
Cani poslal do pokutového území přízemní centr a vybojoval rohový kop.
14
Odkop od brány provede Halldorsson.
14
Hosté se před rohovým kopem ubránili.
14
Z rohového kopu vybojovala Albánie další rohový kop, a bude se tak pokoušet o reparát.
13
Rohový kop budou zahrávat domácí.
13
Faulovaný byl Dallku, a tak domácí dostanou výhodu standardní situace.
12
Domácí mají znovu problémy s islandským centrem, nicméně tentokrát se s ním nakonec dokázali poprat a odvrátit balon do bezpečí.
11
Centrovaný míč do pokutového území odvrátila Albánie do bezpečí.
11
Domácí se zformovali ve vápně a jsou připravení čelit případnému nebezpečí.
11
První rohový kop bude zahrávat Island.
9
Domácí dostanou výhodu standardní situace. Faulu se dopustil Skulason.
8
Halldorsson musel čelit první nepříjemnosti. Ke střele se dostal Meha, který orazítkoval Halldorssonovu pravou tyč.
7
Ke střele se dostal Hallfredsson, ale Ujkani mohl zůstat klidný, protože míč branku netrefil.
6
Cana hledal dlouhou přihrávkou Mavraje, ale hosté se ubránili a na malou chvíli získali míč.
5
V albánské brance je talentovaný brankář a opora týmu Ujkani, který chytá v Palermu.
2
Albánie hraje v červených dresech a černých trenkách. Island zvolil modrý komplet.
1
-2
Nyní si poslechneme hymny obou zemí.
-3
Sudí Asumaa přivedl obě základní jedenáctky na hrací plochu.
-6
Dnešní utkání bude řídit hlavní sudí Tony Asumaa. Na čarách mu budou asistovat pánové Matti Heininen a Marko Haenninen. Jako čtvrtý rozhodčí bude pomáhat Jari Jarvinen.

Albánie: Ujkani - Lila, Dallku, Cana, Bulku, Cani, Mavraj, Sadiku, Lika, Meha, Kukeli.

Island: Halldórsson - Steinsson, Bjarnason, G. Sigurdsson, Gislason, Arnason, R. Sigurdsson, Gunnarsson, Finnbogason, Hallfredsson, Skulason.

Rozhodčí: Tony Asumaa - Matti Heininen, Marko Haenninen.
-12
Sestavy ještě nebyly zveřejněny.
Albánie i Island za sebou mají již dvě kvalifikační utkání. Oba celky si na své konto připsaly tříbodový zisk. Albánie rozdrtila v prvním utkání Kypr v poměru 3:1 a ve druhém utkání nestačila na Švýcarsko, kterému podlehla 2:0. To Island si v prvním utkání poradil s Norskem, které porazil 2:0 a ve druhém duelu nestačil na Kypr, kterému podlehl 1:0.
Albánie je společně s Islandem v kvalifikační skupině E, kde bojují o postup na MS do Brazílie také ještě se Švýcarskem, Norskem, Kyprem a Slovinskem.
Tyto dva celky se střetly v letech 1990 a 1991 v rámci kvalifikace na ME. V prvním utkání zvítězil Island v poměru 2:0 a ve druhém utkání Albánie v poměru 1:0.
Sázkové kanceláře vypsaly na výhru Albánie kurs 2.25, na remízu pak kurs 3.34 a na výhru Islandu kurs 3.65.
Hezký páteční podvečer. Vítejte u komentovaného přenosu kvalifikačního utkání o postup na světový šampionát do Brazílie pro rok 2014. V dnešním duelu bude Albánie hostit Island.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.