Děkuji vám za pozornost a s konstatováním, že Itálie zvítězila v Arménii 3:1, se s Vámi loučím. Přeji dobrou noc.
Stejně jako v první půli jsme i v té druhé viděli dvě branky. Na rozdíl od úvodní pětačtyřicetiminutovky už ale padaly míče jen do brány Arménie. Vedení vrátil Italům v 64. minutě De Rossi, který uklidil hlavou do brány střílený centr Pirla. V 82. minutě pak pojistil tříbodový zisk favoritů z Apenin Osvaldo, který se prosadil rovněž hlavou.
90+3
Centr domácích končí v zámezí. Už se zřejmě nic nestane.
90+2
De Rossi hledal přihrávkou Candrevu, ten ale stál v ofsajdu.
90+2
Utkání už se jen dohrává. O bodech je v podstatě rozhodnuto. Arménie se však rozhodně nemusí za nic stydět.
90
Sudí Strahonja přidá tři minuty nad rámec čisté hrací doby.
87
Itálie naposledy střídá. U závěrečného hvizdu bude chybět Montolivo. Na závěrečných pár minut si naopak zahraje Candreva.
86
Marchisio napálil pouze tělo bránícího Arménce.
86
Praporek pomezního signalizuje ofsajd. V tom byl načapán El Shaarawy.
85
Z toho ovšem "nezapršelo". U míče jsou tak Italové.
84
Osvaldo jej odvrátil na další roh.
84
Střídající Sarkisov vybojoval pro své barvy centr z rohu hrací plochy.
82
Itálie právě vstřelila branku!
Na De Rossiho centr si nejvýše vyskočil PABLO DANIEL OSVALDO a hlavou zvyšuje na rozdíl dvou branek.
81
Osvaldo byl faulován Aleksanyanem a hosté budou mít možnost další nebezpečné standartky. Druhý jmenovaný navíc obdržel žlutý kartónek.
80
U míče jsou v těchto chvílích Italové, kteří nikam nespěchají.
77
Střídajícímu Giaccherinimu scházela větší přesnost v zakončení.
76
Stadion v Jerevanu vyprovází potleskem Manoyana, který přepouští své místo v sestavě Sarkisovovi.
75
Kartu žluté barvy vyfasoval Edgar Manucharyan.
75
Tak teď měla Itálie z pekla štěstí! Po přihrávce z pravé strany vypálil Movsisyan. Jeho rána z jasné pozice byla však na poslední chvíli zblokována na roh.
74
Italové sáhli ke druhé změně v sestavě. Aktivního Pirla nahradil Giaccherini.
72
Roh rozehrál Manoyan. Míč však pouze proskákal "zmateným" velkým vápnem.
71
O dvě minuty později si to hráči v červených dresech zopakují.
69
Od rohového praporku budou tentokrát rozehrávat domácí.
67
Osvaldo mířil nepřesně.
66
Míč z kopačky El Shaarawyho končí rohovým kopem.
65
Domácí ihned reagují střídáním. Hrací plochu opustil Yedigaryan, jehož místo obsadil Manucharyan.
64
Vicemistři Evropy jdou opět do vedení. Střílený centr Pirla uklidil hlavou do sítě DANIELE DE ROSSI.
60
Hosté střídají. Duel skonči pro Giovinca, kterého nahradil El Shaarawy.
61
O několik momentů později se z nenápadné pozice málem prosadil Criscito. Jeho rána jen prosvištěla metr vedle pravé tyče Berezovskiho svatyně.
61
Čekalo se, až se před přímým kopem Italů zklidní napětí v domácím vápně. Nakonec akci rozehrál opět Pirlo, napálil ale tělo nejbližšího bránícího hráče.
59
Další karetní trest pro hráče v červeném. Tentokrát je adresátem žlutého napomenutí Mkrtchyan.
58
Kdo by to byl čekal? Arménie v těchto chvílích Italy jednoznačně přehrává a vytváří si šanci za šancí. Další obrovskou možnost měl Ozbiliz, Buffon byl ale opět na místě.
57
Žlutou kartou je potrestán domácí Yedigaryan.
57
Arménie bude zahrávat alespoň roh.
57
Mkhitaryan našel před bránou nikým nehlídaného Manoyan, ten však nechal vyniknout skvělého Buffona! Tahle akce volala po gólu!
55
Po faulu Aleksanyana poslal balon do domácí šestnáctky Pirlo. Arménci se ale ubránili a mohou vyrazit dopředu.
53
Střela z úhlu v podání Movsisyana proskákala těsně vedle levé tyče.
51
Po centru z pravé strany a následné hlavičce jednoho ze spoluhráčů se do míče opřel Giovinco. Italský forvard však trestuhodně přestřelil.
48
Arménci jsou jako polití živou vodou. Teď se málem prosadila dvojice domácích hráčů proti snad šesti bránícím Italům. Bouří také ochozy, kterým se výkon jejich miláčků musí opravdu líbit.
47
De Rossi hledal pohledným přiťuknutím Osvalda, ten ale záměr spoluhráče nepochopil a míč mu utíká.
46
Yedigaryan měl na kopačce srovnání! Jeho dělovku ale srazil jeden z obránců na poslední chvíli na roh.
46
Arménie zatím drží s italským favoritem trochu překvapivě krok. Hosté šli sice díky proměněnému pokutovému kopu Pirla v 11. minutě do vedení, domácí však po čtvrthodině odpověděli vyrovnávací trefou, kterou zařídil arménský rychlík Henrik Mkhitaryan.
45+2
Přímý kop, který rozehrál Aras Ozbiliz, letěl pouze nad Buffonovu bránu.
45+1
Mezi karetní hříšníky se zapisuje Sebastian Giovinco.
45+1
Nastavovat se bude jedna minuta.
45
Na druhé straně mohl po ideální přihrávce od spoluhráče udeřit Montolivo. Hostující hráč s osmnáctkou na zádech ale netrefil míč ideálně a poslal jej mimo tři tyče.
44
Ozbiliz se pokusil obhodit si u postranní čáry Criscita, balon mu ale utekl do zámezí.
43
Po chvíli svého kamaráda z italské reprezentace napodobil také Osvaldo.
42
Na druhé straně registrujeme další ofsajd. V tom se zjevil Montolivo.
42
Arzumanyan zvolil místo přihrávky na jednoho ze spoluhráčů překvapivě střelu z velké vzdálenosti. Ta ovšem neměla příliš mnoho šancí na úspěch...
40
Pirlo rozehrál z pravé strany další standartní situaci. Po centru do domácí šestnáctky se k odraženému míči dostal Giovinco. Ten ale napálil míč nad brankovou konstrukci!
38
Özbiliz si střihl sprint na pravé straně hrací plochy a dostal se až do zakončení. Jeho přízemní rána ale skončila v rukavicích pozorného Buffona.
37
K vidění byla trochu komická srážka dvou domácích borců, když se oba nikým neatakováni snažili o odhlavičkování míče.
35
Favorité z apeninského poloostrova zakládají další ofenzivní akci.
34
Pirlo přepustil míč Giovincovi. Jeho rána ale letěla pouze do míst, kde stál připravený brankář Berezovski.
33
Mkoyan si počínal nedovoleně v souboji s Giovincem a Italové budou kopat nebezpečnou standartku!
32
Fotbalisté v modrých dresech se teď snaží domácího soupeře dostat pod tlak, což se částečně i daří. K přímému ohrožení brány ale zatím italská snaha nevede.
30
Maggio se po ošetření vrátil zpět na hrací plochu.
29
Duel pokračuje.
28
Hra je na chvíli přerušena. Nějaký zdravotní problém má Christian Maggio.
27
Arménie právě vstřelila branku!
Obligátní "nedáš - dostaneš" v plné kráse! Poté, co Italové trestuhodně zahodili gólovku, zrodila se na druhé straně krásná individuální akce HENRIKA MKHITARYANA, který si nejprve obešel obránce a poté střelou na vzdálenější tyč srovnal na aktuálních 1:1!
26
Obrovská možnost na navýšení náskoku! Po střele Pirla se za obranou zjevil nikým nehlídaný Osvaldo. Ten ale poslal míč nad bránu!
26
Centr Maggia byl zblokován na roh.
24
Asi stejně dlouho trvala také arménská snaha o založení útoku. Nákop jednoho z domácích hráčů byl příliš dlouhý a míč tak doskákal až k Buffonovi.
21
Italové si opět nepohlídali ofsajdovou hranici a jejich akce směrem dopředu má tak pouze jepičí život.
20
Z dálky zkusil tvrdou střelou štěstí Artur Yedigaryan. Mič ale proletěl dva metry vedle levé tyče.
20
Rychlá akce arménské reprezentace rezultuje ve třetí roh.
19
A další ofsajd hostů. Tentokrát je jeho aktérem Montolivo.
18
Rychlá akce Italů končí ofsajdem. Giovinco se sice hodně zlobí, nebude mu to ale nic platné.
16
Arzumanyan se provinil útočným faulem a domácí útočná snaha tak v těchto chvílích končí.
15
Po chvilce další kop z rohu hrací plochy.
15
Přímý kop z dobré vzdálenosti rozehrál Özbiliz a Buffon musel vytáhnout pohotový zákrok. Arménie bude kopat roh.
14
Bonucci fauloval před hranicí pokutového území sprintujícího Mkhitaryana a vysloužil si žlutou kartu.
13
Criscito je načapán v ofsajdovém postavení.
11
ANDREA PIRLO penaltu s přehledem proměnil a posílá Itálii do vedení.
10
Mkoyan vidí za své počínání žlutou kartu.
10
Criscito se dostal za obranu a našel z levé strany přihrávkou Montoliva. Ten nejprve zkoušel patičku, kterou Berezovski vyrazil, jeho další pokus už ale skončil na ruce Mkoyana a je nařízen pokutový kop!
8
Tentokrát se do míče opřel Montolivo, ale kulatý nesmysl poslal jen mimo bránu.
6
S následným rohem si Arménci dokázali poradit.
5
Obrovská možnost Italů! Favorité zahrávali přímý kop z nebezpečné vzdálenosti. Míč uvedl do pohybu Pirlo a Berezovski se musel pořádně natáhnout, aby míč špičkami prstů vytěsnil nad horní tyč!
4
Když už jsme u brankářů, je jistě zajímavostí, že právě oba dnešní gólmani jsou zároveň i kapitáni svých týmů.
3
Na konci třetí minuty se musel brankář Berezovski blýsknout prvním pozorným zákrokem!
2
Hostující favorité se navlékli do tradičních modrých dresů. Arménci hrají v červené.
1
Italové se hned v první minutě utkání dostali do velice rychlé akce, která však naštěstí pro domácí končí odmávaným ofsajdem Montoliva.
1

Arménie: Berezovski (C)- Arzumanyan, Mkrtchyan, Edigaryan, Sarkisov, Movsisyan, Mkoyan, Aleksanyan, Edigaryan, Mkhitaryan, Özbiliz

Itálie: Buffon (C) - Maggio, Criscito, Marchisio, Osvaldo, Giovinco, Barzagli, De Rossi, Montolivo, Bonucci, Pirlo

Rozhodčí: Strahonja - Premuzaj, Krmar.
Vzájemná utkání

Bude se jednat o první vzájemnou konfrontaci těchto mužstev. Máme se tedy na co těšit.

Itálie

Italové mají v tabulce zatím čtyři body, když se nejprve zrodilo klopýtnutí na hřišti Bulharska. Zde ztratili úřadující vicemistři Evropy poločasové vedení a nakonec si odvezli bod za remízu 2:2. Příliš přesvědčivé to nebylo ani doma s Maltou, kterou Italové porazili jen 2:0.

Arménie

Arménie dnes bude doma čelit velkému favoritovi nejen tohoto zápasu, ale i celé skupiny. V případě úspěchu by se však tato země mohla posunout i do čela tabulky! Arménci zatím v kvalifikaci zaznamenali jednu prohru a jednu výhru. Nejprve dokázali před měsícem zvítězit 1:0 na Maltě, o pár dní později podlehli stejným výsledkem v Bulharsku. Až na třetí pokus se tak Arménie představí domácímu publiku. Uvidíme, zda jim "dvanáctý hráč" v duelu s Itálií bude něco platný.

Skupina B

Oba celky spadají pod "českou" skupinu B. Itálie je prozatím na vedoucím postu, Arménci jsou třetí. Na brazilský šampionát postupuje vítěz skupiny, druhé celky z jednotlivých skupin si pak zahrají baráž.

Hezký den. Páteční den si pro nás připravil vskutku bohatý program zápasů z fotbalové kvalifikace o Mistrovství světa, které se v roce 2014 uskuteční v Brazílii. My se v této textové reportáži zaměříme na duel, ve kterém změří síly Arménie s favorizovanou Itálií.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.