Rozhodčí právě ukončil zápas, který skončil remízou 0:0 a nutno podotknout, že remíza je spravedlivá. Hosté měli více šancí, avšak domácí, kteří hráli od 50. minuty bez vyloučeného Skúlasona, předvedli bojový výkon, za který teď právem sklízejí aplaus celého stadionu. Zajímavostí tohoto utkání je také fakt, že rozhodčí neudělil ani jednu žlutou kartu. O tom kdo si zahraje v Brazílii se tedy rozhodne až v odvětě. Děkuji za vaší pozornost a někdy opět napřečtenou. :)
91
Z dálky to zkusil Modrič, jeho střela však končí někde na tribuně.
90
Rozhodčí Undiano nastavuje dvě minuty!
88
Do konce zbývá už málo času a hosté se stále snaží strhnout vítězství na svoji stranu. Domácí obrana je však skvěle zformovaná.
87
K poslední změně sahá hostující celek. Odchází Mandžukič, přichází Benko.
83
Obrovská šance hostů! Z vápna střílel Mandžukič. Jeho ostrá střela šla však těsně mimo.
81
Po rohu však málem zahrozili Chorvati, kteří se hnali do brejku. Jejich útočnou akci však za cenu faulu přerušil Gíslason.
79
Domácí vybojovali roh!
79
Po dlouhé době se také děje něco na polovině hostů. Domácí budou zahrávat volný kop z dobré pozice.
78
Tlak hostů se stupňuje, domácí však brání v deseti.
76
Chorvatsko zahrává nebezpečný volný kop. Míč si postavil Rakitič, který však trefil pouze zeď.
74
Další útočnou akci hostů zastavuje ofsajd.
73
K druhé změně sahá i trenér hostů. Ze hry jde takřka neviditelný Eduardo. Nahradí ho Rebić.
70
Z úctihodné vzdálenosti vyslal dobrou střelu Rakitič. Brankář domácích však byl opět připraven.
68
Další rohový kop pro Chorvatsko.
63
Trenér domácích sahá ke druhé změně. Hru logicky opouští útočník Finnbogason. Domácí posilují defenzivu, přichází Gíslason.
62
Teď je otázkou, zda domácí obrana dokáže udržet čisté konto.
60
Chorvatsko sérií krátkých přihrávek motá domácím obráncům hlavy.
59
Hosté přirozeně přejímají iniciativu a obléhají oslabenou obranu soupeře.
56
V gólové šanci se ocitl Olič, který zakončoval z malého vápna. Golman domácích však předvedl výtečný zákrok a drží tak stále naděje domácích.
51
Volný kop, dokázal Halldórsson vyrazit, poté si s ním poradila obrana domácích. Domácí však mají problém. Hrají v deseti.
50
Hosté zahrávají volný kop z hranice vápna.
50
Červenou kartu dostává Island! Konkrétně je to Skúlason, který stáhl Mandžukiče, který mohl uhánět sám na branku.
47
K střídání sáhl také hostující trenér. Odchází Iličević, přichází Olič.
46
Zranění Sigþórssona je vážné, takže do druhého poločasu nastoupí Gudjohnsen.
46
Hráči jsou připraveni na hrací ploše, druhý poločas začne co nevidět.
Skončil první poločas. Skóre zápasu je zatím 0:0 a my sledujeme zajímavý zápas, který se hraje ve vysokém tempu. I když jsme neviděli žádnou vyloženou šanci, hráči dávají do soubojů na hřišti opravdu vše. Těžko říct, kdo má momentálně více ze hry. Mě osobně se líbí o něco více hra papírově silnějších Chorvatů. Druhý poločas začne přibližně ve 21:05.
45
Rozhodčí Undiano nastavuje jednu minutu!
44
Sigþórsson uháněl po lajně, skvěle se však vrátil Modrič. Sigþórsson nyní leží na zemi a drží se za koleno. Na hřiště již běží zdravotnický personál.
41
Z hranice vápna napřáhl Perišič, s jeho skákavou střelou ovšem neměl Halldórsson potíže.
38
Zatím se potvrzuje to co v kvalifikaci. Island je silný především ve hře dopředu, obrana Chorvatska je však zatím velmi pozorná.
37
Pranič nakonec hřiště opustil po svých a zdá se být v pořádku.
36
Pranič v souboji s domácím záložníkem špatně došlápl a na hřišti se objevují nosítka.
31
Z tohoto mráčku opravdu nezaprší. U míče opět hosté!
31
Island zahrává volný kop ze vzdálenosti asi 35 metrů.
28
Nyní jsme byli svědky islandského tlaku před pokutovým územím hostů. Domácím se ovšem nepodařilo z tlaku nic vytěžit a u míče jsou opět hosté.
28
I když jsou papírově silnější hosté, zápas je zatím velmi vyrovnaný.
24
Hosté opět sympaticky kombinují na polovině domácích.
22
Na půlce se dopustil faulu domácí kapitán Gunnarsson, který se po odpískání neprávem zlobí na sudího.
18
První rohový kop zápasu zahrává chorvatský celek, konkrétně Perišič, s jeho centrem si ovšem obrana domácích poradila.
18
Zatím jsme se nedočkali žádného ohrožení branky. Sympatičtější výkon ovšem zatím podává hostující celek.
13
Skvěle se zatím prezentuje Modric, který výborně tvoří ve středu chorvatské zálohy. Chorvatský tým má momentálně územní převahu.

Island: Halldórsson – Sigurdsson, Skúlason, Bjarnason, Skúlason, Árnason, Gunnarsson, Sigurdsson, Sigþórsson, Finnbogason, Gudmundsson
Náhradníci: Smárason, Guðjohnsen, Hallfreðsson, Jonsson, Gunnleifsson, Björnsson, Danielsson, Jónasson, Jónsson, Gíslason, Ottesen, Pálsson

Chorvatsko: Pletikosa – Šimunić, Srna, Ćorluka, Modrić, Iličević, Pranjić, Rakitić, Perišić, Eduardo, Mandžukić
Náhradníci: Lovren, Schildenfeld, Olić, Kranjčar, Rebić, Subašić, Benko, Kalinić, Badelj, Kovačić, Maleš, Vrsaljko

Rozhodčí: Undiano – Cabañero, Díaz.
Omlouvám se za drobné problémy, sestavy obou mužstev dodám během několika málo minut.
4
Rozhodčí Undiano před čtyřmi minutami zahájil utkání. Hra začala z obou stran opatrně, nyní se hraje na středu hřiště.
1
Vítám Vás u prvního barážového utkání mezi Islandem a Chorvatskem.

Postup Islandu do baráže je malým zázrakem! Ovšem nutno podotknout, že si islandští fotbalisté svými výkony o postup evidentně řekli! V posledních čtyřech zápasech kvalifikace získali osm bodů a právem hrají o možnost účasti v Brazílii! Určitě se těším na výkon Gylfiho Sigurdssona, který má na svém kontě 4 vstřelené branky a na světově známého Eidura Gudjohnsena.

Chorvatský celek je v zápase favoritem a není se čemu divit! Těším se na výkony světových hráčů, kteří oblékají právě dres Chorvatska. Ať už je to Vedran Ćorluka, záložník Realu Madrid Luka Modrić, Ivan Rakitić, Eduardo, Ivica Olić a nebo kanonýr Bayernu Munchen Mario Mandžukić!

Celky spolu sehráli dvě vzájemná utkání. Dvakrát vyhrálo Chorvatsko. 4:0 a 1:3.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.