Ode mne je to pro dnešek vše. Přeji Vám příjemný zbytek dne a u dalších on-line přenosů opět na počtenou.
Držení míče: 60% – 40%
Střely: 11 – 5
Je za námi závěrečný hvizd dnešního klání, ve kterém Litva poráží Lichtenštejnsko v poměru 2:0. Již v prvním poločase se prosadil Matulevičius a pět minut před koncem první půle Kijanskas.
90+3
90+3
Střídání v týmu Litva: ze hřiště odchází Matulevičius, přichází Sirgedas.
90+2
Zřejmě poslední akci zahajují hráči domácí reprezentace, kteří se skvěle probojovali do pokutového území, ale míč nikdo nezachytil.
90+1
Ke druhému poločasu se nastavují tři minuty.
90
Fanoušci Litvy již rozpalují bengálské ohně a oslavují výhru svých oblíbenců.
89
V prvním poločase rozhodčí nenastavil navíc ani vteřinu. Teď je otázka, zda tomu tak bude i v poločase druhém.
88
Ke konci druhého poločasu zahrají rohový kop domácí. K rohovému praporku se staví Kuklys a pokouší se dostat míč do pokutového území.
87
Útok Lichtenštejnska překazil poslední obránce Litvy, který se vložil do přihrávky a nepustil tak Wiesera samotného na bránu.
86
Rychlý brejk litevských hráčů končí centrovaným míčem u hranice pokutového území, ale útočník domácích byl v ofsajdu.
85
Rohový kop domácích končí dalším rohovým kopem.
84
Trestuhodně zahozená šance Litvy, kterou neproměnil Matulevičius! Ten byl před brankářem osamocen, ale stále váhal jestli vystřelit, nebo ne.
83
Karčemarskas vyskakuje pro míč, který chtěl do brány uklidit hlavou útočník Lichtenštejnska.
82
Utkání se blíží pomalu, ale jistě ke konci a lépe na tom jsou stále domácí reprezentanti, kteří si chtějí pohlídat dvoubrankový náskok. Rozhodně nechtějí, aby se zápas ještě zdramatizoval.
81
Následuje přímý kop z dobré pozice pro centrování. Uvidíme, zda toho litevští využijí.
80
Oehri poslal soupeře k zemi a vyfasoval od rozhodčího Silagavy žlutou kartu.
79
Střídání v týmu Litva: ze hřiště odchází Česnauskis E., přichází Šernas.
78
Střídání v týmu Lichtenštejnsko: ze hřiště odchází Gubser, přichází Erne.
77
Rohový kop hostů končí daleko od brány Karčemarskase, který musel být v pohotovosti.
76
Martin Stocklasa odbíhá k ošetření. Zřejmě má tržnou ránu na prstu.
75
Přímý kop pro hráče Lichtenštejnska, kteří se snaží překonat skvělou obranu Litvy, která je do větších šancí prozatím moc nepouští.
73
Střídání v týmu Litva: ze hřiště odchází Kalonas, přichází Kuklys.
72
Chystá se první střídaní v dnešním zápase.
71
Další žlutá karta směřuje E. Česnauskisovi za jeho hrubý faul na protihráče.
71
Velké štěstí měl teď brankář Jehle, který marně skákal po tvrdé střele Kalonase. Jeho pokus však šel těsně vedle tyče.
70
Po delší době vidíme i útok Lichtenštejnska, který končí neúspěchem a brankář Karčemarskas zasahuje proti dlouhému nákopu na jeho svatyni.
69
Druhý rohový kop za dvě minuty. První skončil po hlavičkovém souboji v zámezí.
68
Uvidíme další rohový kop v podání hráčů Litvy, kteří se stále snaží o navýšení skóre a oddálit se tak soupeřům ještě více.
66
Velká šance litevských hráčů, kteří se dostali do dvojího zakončení, ale ani jedno neskončilo za brankovou čárou.
65
Mikoliūnas se ujímá výhozu, který posílá ke středové čáře na své spoluhráče z obrany.
64
Karčemarskas aktivně sbírá míč ze země a nenechává projít do gólové šance útočníky Lichtenštejnska.
63
Burgmeier dostává tvrdou ránu loktem do oblasti hlavy a leží na trávníku.
62
Přece jen si nedal Weiser říci a dostává žlutou kartu.
62
Weiser důrazně upozorňován rozhodčím!
61
Snad první chyba na straně domácích, která byla ihned napravena a protiútok Lichtenštejnců se nekoná.
60
Je za námi přesně hodina hry a ve vedení se stále drží Litva, která je většinu zápasu u míče a tvoří si zajímavé akce.
59
Daleký výhoz od postranní čáry v podání Oehriho neznamená ohrožení brány Litevců.
58
Střela Burgmeiera nebyla vůbec přesná a přeletěla bránu Karčemarskase o pár metrů.
57
Hosté se dostali k boku pokutového území, ale jejich centr byl sražen na rohový kop.
56
Jehle zvedá míč ze země, který k němu doletěl a vykopává za polovinu hřiště na volného M. Christena.
54
Po ose hřiště se chtěl dostat Andriuškevičius, ale byl faulován, tudíž se bude rozehrávat přímý kop proti bráně Lichtenštejnska.
53
Po odkopu lichtenštejnských obránců se míče ujímá Andriuškevičius a rozehrává do stran na své spoluhráče.
52
V držení míče jsou opět litevští hráči, kteří se dostávají kousek za hranici pokutového území, ale nedokázali se dostat ke střele!
51
Rohový kop měli k dispozici hráči Lichtenštejnska, kteří dostatečně ohrozili bránu Karčemarskase.
50
Odehráno pět minut druhého poločasu a rozhodčí už tasí z kapsičky žlutou kartu pro Vičiuse.
49
Po čtyřech minutách se k míči dostávají poprvé ve druhém poločasu i hosté, kteří kombinují na polovině hřiště.
48
Další útočná akce proudí po postranní čáře, kde úřaduje Vičius a jeho kličky do stran.
47
Brankář Jehle musel zasahovat, jelikož k míči sbíhal jeden z útočníku domácích.
46
Hráči Litvy do druhého poločasu vstoupili opět o něco lépe než jejich soupeři, kteří se brání náporu.
46
Přímé kopy: 8 – 7
Fauly: 5 – 4
Držení míče: 65% – 35%
Střely celkem: 6 – 0
Druhý poločas začne přibližně v 18:30.
Rozhodčí Silagava nakonec nepřidává k prvnímu poločasu ani vteřinu navíc. Hráči odcházejí do šaten za stavu 2:0 pro domácí Litvu.
45
45
Útok Litvy zakládají obránci, kteří nakopávají podél postranní čáry dlouhou přihrávku k rohu hřiště.
44
Za pár chvil se od sudího dovíme, kolik minut bude nastavovat k prvnímu poločasu.
43
Z této potyčky odchází se žlutou kartou Burgmeier.
42
O pár vteřin později hlavní rozhodčí musí zasahovat u potyčky osmi hráčů, kteří do sebe strkají a navzájem se šťouchají!
42
Rozhodčí uklidňuje emoce Burgmeiera, který si vyšlápl na před ním stojícího protihráče.
41
Rozbíhá se posledních pět minut prvního poločasu a domácí jsou stále ve vedení.
40
Litva právě vstřelila branku!
Ke konci čtyřicáté minuty rozehrávají domácí rohový kop krátce a po skvělých přihrávkách dostává míč za záda brankáře hlavičkou Tadas KIJANSKAS.
39
Nebezpečný přímý kop následuje proti bráně Lichtenštejnska.
38
Rozhodčí uděluje druhou žlutou kartu v zápase, která patří Gubserovi.
37
Další hráč Litvy leží na zemi! Po nepříjemném zákroku to je E. Česnauskis, kterému pomáhá spoluhráč vstát.
36
První žlutá karta byla udělena. Patří Andriuškevičiusovi, který fauloval protihráče.
36
Velice ostrý zákrok na Matulevičiuse, který se stěží zvedá z trávníku a odchází za postranní čáru, kde bude ošetřen.
36
Útočníci Lichtenštejnska jsou velmi vytažení a napadají rozehrávku Litvy.
35
Vidíme další centrovaný míč v podání litevských hráčů, kteří se ale nedostávají do pokutového území.
34
Chyba brankáře Jehly v rozehrávce znamená jasné ohrožení jeho svatyně!
33
Míč se přesouvá k vápnu Lichtenštejnska.
32
Skvělý výhoz od postranní čáry provedl D. Česnauskis, který dokázal usměrnit míč do středu pokutového území.
31
Kalonas nedokázal projít přes obranu Lichtenštejnska a ztrácí míč. Vybojoval alespoň vhazování.
31
Obránci Litvy vhazují na své polovině a ihned se ujímají založení nové akce.
31
Držení míče po 30 minutách: 59% – 41%
30
Právě je za námi prvních třicet minut hry, ve kterých jsme viděli jedinou branku ze strany Litvy.
29
Hezkou akci měl vymyšlenou Polverino, který chtěl centrovat do běhu svému spoluhráči do útoku. Centrovaný míč bohužel letěl zcela mimo dosah Gubsera.
28
V některých osobních soubojích se začíná přiostřovat, ale vše je prozatím čisté a rozhodčí nemusí pískat.
27
Přímý kop z velmi dobré pozice, který bude rozehrávat E. Česnauskis končí v náručí brankáře Lichtenštejnska.
26
Další útočná akce Litvy proudila po levém křídle, ale tam včas naběhl obránce Stocklasa a odkopává míč do zámezí.
26
A míč je opět v držení domácích hráčů, kteří naprosto vědí, co s míčem udělat.
25
Tři hráči popadali k nohám brankáře Jehleho, který měl co dělat, aby vytěsnil střelu soupeře.
24
Nebezpečná akce v podání Litvy, která se dostala do přečíslení 2 na 1, ale následná hlavička Matulevičiuse po centru jeho spoluhráče končí nad bránou.
23
Nepřesný výhoz Quintanse přistává u nohou litevských obránců, kteří se posouvají vpřed.
22
Další míč vidíme za postranní čarou. Tentokráte budou vhazovat hráči Lichtenštejnska. Přesněji Quintans.
21
Hvizd rozhodčího znamená přerušení hry. Bude se rozehrávat z poloviny hřiště. K rozehrávce se postaví Kaufmann.
20
Andriuškevičius přihrává od postranní čáry přes celou šířku hřiště a Mikoliūnas zkouší projít do volného prostoru.
19
Po inkasované brance jsou stále u míče Litevští, kteří se snaží propracovat do další šance.
18
Hrubá chyba obránce Lichtenštejnska, který se nechal lacino obrat o míč a útočníci Litvy mohli vyrazit ve dvou na samotného brankáře. Míč převzal Deivydas MATULEVIČIUS, který přesnou střelou na vzdálenější tyč skóruje.
17
Kalonas špatně přihrává a jeho nahrávka končí tečována v zámezí. Následuje rohový kop.
16
Nepovedené zpracování Mikuckise znamená autové vhazování pro Litvu.
16
Quintans přenechává míč brankáři, který jej posílá dlouhým výkopem do hry.
15
Karčemarskas ze začátku utkání nemá žádnou starost ve své svatyni. Míč prozatím nedošel za hranici pokutového území domácích.
14
Z protiútoku nic nebude, jelikož fauloval Vičius a rozehrávat bude brankář Jehle.
14
Litevští táhnou další útok směrem na bránu Lichtenštejnska, které se musí urputně bránit, aby neinkasovalo.
13
Velká šance domácích, kteří se dostali do efektivního zakončení, ale střelu vyráží brankář Jehle!
12
Na konci dvanácté minuty vidíme nahoře praporek asistenta rozhodčího, který viděl faul ze strany Litvy.
12
Po výkopu brankáře Lichtenštejnska se k míči opět dostávají domácí hráči, kteří jsou stále aktivnější.
11
Matulevičius se dostává až k hranici pokutového území, kde je ale připraven o míč. Odkopávat od brány bude Jehle.
11
Z vhazování se k míči dostává Kijanskas, který společně se svými zadáky vymýšlí útočnou akci.
10
A. Christen nepřesně sklepává míč na Gubsera, který měl namířeno k bráně Litvy.
9
Jehle opět zapojen do rozehrávky, kterou posílá k polovině hřiště na volné záložníky.
8
Po pár minutách u míče opět hráči v modrých dresech, kteří se snaží projít za obranu soupeře a najít ten správný recept na překonání brankáře Karčemarskase.
7
Uvidíme první rohový kop v podání Litvy, o který se postará Česnauskis, který centruje nepřesně a míč se dostává daleko od brány.
6
Obránci Lichtenštejnska faulují na své polovině a Christen je důrazně varován rozhodčím.
5
Quintans se pokoušel dostat za posledního obránce Litvy, ale zcela marně. I přes velký počet manévrů a kliček od Quintanse se dostávají k míči domácí.
4
V osobním souboji úspěšnější hráči Lichtenštejnska, kteří do rozehrávky zapojují i brankáře.
3
Míč v držení domácí reprezentace, která kombinuje u poloviny hřiště a pokouší se projít po postranní čáře k pokutovému území.
2
Hosté prozatím v přihrávkách chybují, ale jejich soupeři prozatím nabízené míče nevyužívají.
1
Ihned po výkopu zahrává míč ke své bráně Burgmeier, brankář Jehle rozehrává, ale jeho centr zachytávají hráči Litvy.
1
Úvodní výkop do dnešního zápasu mají hráči Lichtenštejnska.
1
Reprezentace Litvy bude dnes hrát ve žlutých dresech. Hráči Lichtenštejnska pak v dresech modrých.

Litva: Karčemarskas – Mikuckis, Kijanskas, Andriuškevičius, Česnauskis D., Mikoliunas, Česnauskis E., Ivaškevičius, Kalonas, Vičius, Matulevičius Náhradníci: Klimavičius, Šernas, Razulis, Zubas, Černych, Kuklys, Stankevičius, Eliošius, Borovskis, Sirgedas, Spalvis, Grybauskas

Lichtenštejnsko: Jehle – Martin Stocklasa, Oehri, Kaufmann, Christen A., Burgmeier, Polverino, Christen M., Wieser, Gubser, Quintans Náhradníci: Eris, Bicer, Gür, Wolfinger, Yildiz, Vogt, Erne

Rozhodčí: L. Silagava – Z. Pipia, B. Tchitchinadze.
Dobrý den. Vítám Vás u sledování on-line přenosu z utkání kvalifikace na mistrovství světa ve fotbale. Dnes proti sobě nastoupí reprezentace Litvy a Lichtenštejnska.

Tyto celky byly zařazeny do skupiny G společně s Bosnou a Hercegovinou, Řeckem, Slovenskem a Lotyšskem. Litva s Lichtenštejnskem okupují poslední příčky tabulky, ale o něco lépe jsou na tom hráči domácí, kteří mají náskok tří bodů před jejich dnešními soupeři.

Litva bude hrát o důležité body, které by je mohly posunout výše v tabulce. Lichtenštejnsku nepomůže ani plný zisk tří bodů, jelikož mají stále horší skóre než Litva.