To je z mé strany vše a těším se zase někdy u onlajn přenosů. Hezký večer.
Je dobojováno. Litva se rozešla se Slovenskem smírně 1:1 a oba celky tedy získaly bod. Domácí se dostali do vedení díky Žaliukasovi, který využil zaváhání brankáře Muchy a vstřelil první branku. Jenže těsně před poločasovou přestávkou vyrovnal Sapara. Ve druhém poločase bylo Slovensko aktivnější, ale pak se nechal vyloučit Pečovský a bylo po nadějích. Domácí své další šance nevyužili. Nutno dodat, že řadu z nich skvěle zneškodnil brankář Mucha.
90+6
Druhou žlutou kartu uviděl domácí Labukas a tím pádem přichází karta červená!
90+5
Žaliukas centroval a míč dopadl těsně vedle levé tyčky!
90+5
Poslední šance. Domácí budou zahrávat po faulu zkrácený rohový kop.
90+4
Už se zřejmě nic nestane a týmy si body rozdělí.
90+3
Hosté drží míč a sbírají cenné vteřinky.
90+2
Z ničeho nic se dostal ke střele hostující Ďuriš, ale branku Litvy netrefil.
90+1
Domácí jsou stále u míče, ale nemohou se dostat na dostřel slovenské branky.
90
Hlavní rozhodčí nastavil čtyři minuty.
90
Ke střele se dostal jeden z domácích borců, ale skvělý zákrok předvedl Mucha!
89
Rohový kop pro Litvu.
88
Ke střele se dostal domácí Radavičius, ale branku hostů netrefil.
87
Poslední střídání Slovenka. Odešel Hamšík a přišel Kucka.
86
Domácí hráči se tlačí před branku Slovenska, uvidíme, zda se jim povede utkání rozhodnout.
85
Žlutou kartu uviděl domácí Labukas.
84
Z dálky nakonec napřáhl jeden z domácích borců, ale Mucha jeho pokus chytá.
83
Rohový kop pro domácí hráče.
82
Střídají i hosté. Dohrál Bakoš a zahraje si Jakubko.
81
Domácí kombinují na polovině Slovenska, stále však daleko od branky.
80
Ale ani z tohoto rohu nic nebylo. U míče jsou hráči Litvy.
79
Rohový kop pro Slovensko.
78
Domácí střídají. Dohrál Mikoliūnas a zahraje si Labukas.
77
Rychlý brejk Litvy zakončil střelou Darvydas Šernas, ale branku Slovenska netrefil.
76
Dopředu se vydali i hosté, ale rychle o míč přišli a už se opět brání.
75
Na hranici pokutového kopu se dostal k hlavičce domácí Saulius Mikoliunas, ale Mucha byl na správném místě!
74
Domácí fanoušci ženou Litvu dopředu, ale zatím se domácímu celku nedaří dostat se do nějaké větší šance.
72
Domácí hráč to zkoušel z dálky, ale hostující branku netrefil.
71
Další útok Slovenska zastavila nepřesná přihrávka Pekárika.
70
Hosté to zkouší i v deseti, ale domácí obrana je dnes velmi pozorná.
69
K vidění je teď hlavně hodně ostrých osobních soubojů, hráči si opravdu nic nedarují.
68
Další střídání domácího celku. Hřiště opustil Vičius a zahraje si D. Česnauskis.
67
Hosté střídají. Odešel Stoch a zahraje si Breznanik.
66
Ale jejich akci zastavil pomezní rozhodčí, ofsajd.
65
Další rohový kop pro hosty.
63
Ale ani hosté z této příležitosti nic nevytěžili. Míč už mají opět domácí.
62
61
Litva střídá. Odešel Česnauskis a zahraje si Novikovas.
60
Žlutou kartu uviděl také hostující Bakoš.
59
Žlutou kartu uviděl domácí Vičius.
58
Z tohoto rohu domácí hráči nic nevytěžili.
57
55
Tak to je velká komplikace pro Slovensko. Na polovině hřiště tvrdě a zbytečně fauloval Viktor Pečovský a rozhodčí mu za jeho zákrok ukázal červenou kartu!
55
Hosté stále kombinují na polovině Litvy, ale zatím se nedostali ani ke střele.
53
Žlutou kartu uviděl hostující kapitán Škrtel.
52
Nyní to individuálně zkoušel Bakoš, ale domácí obrana ho dokázala zastavit.
51
Slováci nyní diktují tempo hry a neustále se tlačí před branku Litvy.
49
Dopředu se hnali i hosté, ale ani jejich útok nebyl úspěšný. Míč má ve své moci domácí brankář.
48
Litva je stále u míče, ale nemůže se dostat před branku dobře bránícího Slovenska.
47
Domácí začali zostra a hned se tlačí před branku Slovenska.
46
Hráči se už vrací na hrací plochu. Utkání začne za malý okamžik.
První poločas je minulostí. Hosty mohl hned v úvodu poslat do vedení Škrtel, ale trefil pouze tyč. Do vedení tak šli domácí, kteří využili zaváhání hostujícího brankáře Muchy a první branku tohoto duelu vstřelil Žaliukas. Jenže na konci prvního poločasu se dočkalo i Slovensko. Z hranice velkého vápna napřáhl Sapara a vyrovnal. Druhý poločas začne přibližně v 21:20.
45
Domácí nyní tlačí a chtějí vstřelit vedoucí branku.
43
Slovensko právě vstřelilo branku!
Hosté se dočkali branky do šatny. Po závaru se dostal k míči na hranici velkého vápna slovenský MAREK SAPARA a prostřelil domácího brankáře.
42
Ale ani z tohoto rohu Slovensko nic nevytěžilo.
41
40
Na trávníku zůstal ležet Bakoš a rozhodčí hru raději přerušil.
39
Stoch napřáhl na hranici velkého vápna, ale domácí brankář míč vyráží!
38
Z levé strany centroval do vápna Litvy Zabavník, ale Žaliukas odkopl míč do zámezí. Hosté jsou stále u míče.
37
Slováci jsou na polovině domácích, ale stále daleko od branky.
36
Jeden z domácích hráčů to zkusil z přímého kopu zhruba z 25 metrů, ale branku Muchy netrefil.
35
Jenže hosté o míč přišli a dopředu už jdou opět domácí.
34
Slovensko kombinuje na polovině domácích. Uvidíme, co naši sousedé vymyslí.
33
Hosté se snaží, ale domácí obrana je zatím do ničeho nepouští. Největší šanci měl hned v úvodu Škrtel, ale trefil pouze tyč.
32
Útok Slovenska ukončila nepřesná přihrávka a míč má domácí brankář.
31
Domácí jsou v útoku zatím o poznání nebezpečnější.
30
Ale z rohu domácí Litva nic nevytěžila, přesto je stále u míče.
29
Mucha předvedl další dobrý zákrok. Po střele jednoho z domácích borců vyrazil míč na rohový kop.
28
Míč mají stále hosté, ale jsou daleko od branky Litvy. Uvidíme, zda se jim podaří ještě do konce prvního poločasu vyrovnat.
27
Slováci to stále zkouší, ale domácí obrana je pozorná.
26
Z dálky to zkoušel Šernas, ale branku Slovenska netrefil.
25
Slovensko vstřelilo branku, ale pro ofsajd nakonec neplatí.
24
Domácí Vičius poslal do vápna Slovenska další nebezpečný centr, ale tentokrát na míč žádný z jeho spoluhráčů nedosáhl.
23
U míče už jsou opět domácí, kteří nikam nepospíchají.
22
Ale z tohoto rohu nic nebylo. Domácí míč v pohodě odkopli do bezpečí.
21
20
Slováci se snaží okamžitě vyrovnat, ale všechny útoky domácí obrana zatím zastavila.
18
Litva právě vstřelila branku!
A domácí jdou do vedení. Litva zahrávala přímý volný kop zhruba z třiceti metrů, domácí hráč poslal do vápna Slovenska dlouhý míč, na který si naskočil MARIUS ŽALIUKAS, který přeskočil i brankáře Muchu a hlavou vstřelil první branku tohoto duelu.
18
Hamšík hledal Bakoše, ale ten míč nezpracoval a rozehrávat od své branky tak bude Karčemarskas.
17
Slovensko se vydalo dopředu, ale o míč přišlo. Stejně ale následně dopadli i domácí.
16
Míč má ve své moci brankář Mucha, který kombinuje se svými obránci.
15
Litva je nyní aktivnější, ale hosté stále dobře brání a na první branku tedy pořád čekáme.
14
Domácí Radavičius poslal do vápna Slovenska přízemní centr, který proletěl až na velké vápno. Tam míč odkopl jeden z obránců.
13
Z dálky to zkusil i jeden z domácích borců, ale hostující obrana míč zblokovala na rohový kop.
12
Zatím sledujeme utkání, které se musí divákům líbit. Oba týmy se tlačí dopředu. Blíž k úvodní brance mělo Slovensko, ale Škrtel trefil pouze tyč.
11
Po rychlém brejku z dálky napřáhl Ďuriš, ale míč skončil vysoko nad brankou.
10
Po závaru ve vápně sebral míč Mucha, který byl přitom faulován. Svým spoluhráčům ale rychle vyčinil, že ho nechali na holičkách.
9
Domácí nyní dobře napadeli a Slováci se rozhodlo pro dlouhý nákop, ze kterého ale nic nevytěžili.
8
Jeden z litevských hráčů poslal do pokutového území Slovenka dobrý centr, ale míč jen prosvištěl do zámezí.
7
Zabavník fauloval o rohového praporku a domácí si vyzkouší takový zkrácený roh.
6
Domácí uklidnili hru a kombinují na své polovině. Slováci začali opravdu zostra.
5
Po rohu se dostal k hlavičce hostující kapitán Škrtel, ale míč poslal pouze do tyče!
4
3
Hosté se nakonec dopředu vydali, ale jejich dva útoky domácí obrana přerušila. Míč má brankář Karčemarskas.
2
Míč mají ve své moci stále Slováci, kteří se zatím příliš nikam neženou.
1
Ještě společné fotografie a utkání může začít.
Už znějí státní hymny, takže za malý okamžik začínáme.

Litva: Šetkus - Kijanskas, Česnauskis, Danilevičius, Labukas, Matulevičius, Velička, Novikovas, Vaitkūnas, Freidgeimas, Slavickas

Slovensko: Kuciak, Perniš - Čech, Breznanik, Weiss, Guédé, Jakubko, Saláta, Kucka, Pauschek, Guldan

Litva: Karčemarskas - Šemberas, Radavičius, Andriuškevičius, Žaliukas, Česnauskis, Šernas, Mikoliunas, Vičius, Klimavičius, Borovskij

Slovensko: Mucha - Pekárik, Škrtel, Zabavník, Stoch, Sapara, Bakoš, Hubočan, Hamšík, Pečovský, Ďuriš

Rozhodčí: Gómez - Rodriguez, Miranda.
Dobrý večer,

vítám Vás u kvalifikace na MS v Brazílii, které se koná za 2 roky. Dnešními soupeři jsou Slovensko a Litva. Na posledním světovém šampionátu jsme mohli vidět pouze Slovenský výběr. Ze skupiny se nedostal, ale i tak se za své výkony nemusel stydět. Na EURO se naši sousedé nekvalifikovali. V posledním přátelském utkání Slovensko porazilo našeho soupeře – Dánsko 3:1. Litva je jednoznačný outsider tohoto zápasu a celé skupiny. Není nutno asi připomínat, že se tým ze severu nekvalifikoval ani na poslední šampionát ani na EURO. Litevci v posledním utkání prohráli 1:0 na území Makedonie.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:15.