Skončilo kvalifikační utkání mezi domácím Německem a Kazachstánem. Domácí fotbalisté potvrdili roli favorita a vyhráli v poklidu 4:1, přesto se po prvním poločase zdálo, že výhra bude vyšší. Němci v úvodu druhé půle inkasovali gól na 3:1 a v dalším průběhu hry se hodně trápili. Další zdramatizování ale domácí favorit již nepřipustil a utkání dotáhl do vítězného konce.
90+2
Závěr zápasu se dohrává ve středu hřiště. U míče jsou fotbalisté Německa.
90+1
Německo v závěru střídá. Odešel právě Reus a nastupuje Jansen.
90
Německo právě vstřelilo branku!
Domácí přeci jen v samém závěru skórují. Po rychlém protiútoku dostal přihrávku mezi obránce MARCO REUS a jeho rána končí až za zády bezmocného Sidelnikova.
89
Snížit mohl nyní na rozdíl jediné branky Schmidtgal, po rychlém útoku ale za již překonaným Neuerem zasáhl jeden z obránců.
87
Vypadá to, že domácí odehrají zápas bez jediného střídání. Rychle se blíží závěr zápasu.
86
Míč po další útočné akci německého týmu skončil mimo hrací plochu a odkopávat bude Sidelnikov.
85
Gündogan se snažil centrovat do vápna, nikoho ze spoluhráčů ale nenašel.
85
Domácí opět krouží okolo vápna soupeře, do zakončení se ale již neženou.
83
Po akci Reuse se míč dostal opět k Sidelnikovovi, který v pohodě zakročil a míč schoval do rukavic.
81
Rychle se blíží konec zápasu a zdá se, že se zápas pouze již dohrává.
79
U míče jsou opět domácí, kteří by rádi vstřelili čtvrtý gól. Po jednoznačném prvním poločase totiž ve druhé půli sledujeme úplně jiný fotbal.
78
Po přímém kopu Kazachů se pokusil z voleje zakončit Korobkin a také jeho povedená rána se otřela o tyč!
77
Poslední střídání Kazachstánu. Odešel Konysbajev a nastupuje Šomko.
77
Özil kopal přímý kop ze zajímavé pozice, jeho nadýchyný centr ale nebyl nebezpečný.
76
Müllerův oblouček vyrazil Sidelnikov opět do brankové konstrukce, tentokrát mu pomohlo břevno.
75
Sidelnikov předvedl další znamenitý zákrok proti střele Khediry. Domácí začínají mít opět velký tlak.
74
Následně kopal Özil ještě po faulu na svou osobu přímý kop, centr do vápna soupeře ale nebyl nebezpečný.
73
Neskutečné šance domácího celku! Gündogana a Müllera vychytal skvělý Sidelnikov a hned následně pak tyče nastřelili Özil a Khedira! Gól z toho ale není.
72
Centr Schmidtgala ale odvrátil bez větších problémů hlavou Khedira.
72
Roh si vyzkoušejí také hostující fotbalisté.
71
Reus se snažil zakombinovat s Özilem, opět z toho zakončení ale nebylo.
70
Neuer si zlepšoval sebevědomí, když opět vyběhl daleko mimo vápno. Domácím fanouškům se to ale moc nelíbilo a opět pískali.
68
Následný rohový kop Özila poslal hlavou nad bránu Boateng.
67
Z levé strany se snažil do vápna přihrávat Schmelzer, nikoho ze spoluhráčů ale nenašel.
65
Němci znovu drží balon na polovině soupeře a hledají okénku v obraně soupeře.
64
Trenér Beránek podruhé střídá. Odešel Ostapenko a nastupuje Kukejev.
62
Máme za sebou více než hodinu hry a stále sledujeme v porovnání s prvním poločasem podprůměrnou podívanou.
60
Tak až teď se přeci jen domácí fotbalisté natlačili před vápno soupeře, stále tomu ale chybí zakončení.
58
Stále se hraje hlavně v okolí půlící čáry. U míče jsou přesto stále více domácí.
56
Ve druhém poločase se hraje zatím spíše ve středu pole. Domácí nechtějí dopustit žádnou další chybu.
54
Ostapenko na vlastní polovině fauloval Khediru a míč mají opět domácí.
53
U míče byl nyní sice Khedira, jenže zakončit opět nedokázal.
52
Domácí tým jakoby trochu znervózněl. Němci nejsou již tak aktivní jako v prvním poločase.
51
Po rohu se k zakončení dostal Reus, míč poslal mimo.
50
Po střele Boatenga byl míč ztečovaný mimo hrací plochu a je z toho roh pro Německo.
49
Domácí samozřejmě nyní zabrali a tlačí se do útoku.
47
Fanouškům Německa se počínání Neuera nelíbí a jekmila gólman sáhne na balon, fanoušci hlasitě pískají.
46
Kazachstán právě vstřelil branku!
Manuel Neuer si přeci jen slabší chvilku v zápase vybral, když neustál napadání útočících hráčů. Míč se odrazil až k HEINRICHU SCHMIDTGALOVI, který v pohodě do odkryté brány snižuje na 3:1!
46
O poločase hosté vystřídali. Hrát nebude Nurdauletov a nastupuje Dzholchiev.
46
Hráči se pomalu trousí zpět na hrací plochu. Utkání bude za pár chvil pokračovat.
Je za námi první poločas utkání mezi Německem a Kazachstánem, který podle očekávání vyzněl jednoznačně pro domácí celek. Ten v rozmeí 23. a 31. minuty třikrát skóroval a bez problémů kráčí k přesvědčivému vítězství.
44
Rychle se blíží závěr první půle, domácí hráči v klidu drží tříbrankové vedení a nikam nepospíchají.
43
Zahrát si chtěl také domácí Neuer, který proti míči vyběhl prakticky až na polovinu hřiště. Svůj tradiční nevyzpytatelný výlet mimo bránu ale tentokrát zvládl bez úhony.
41
Z hranice vápna zkoušel technickým obloučkem zakončit Gündogan, míč z jeho kopačky se ale otřel jen o břevno hostující brány!
41
Roh domácí rozehráli nakrátko, soupeře ale neohrozili.
40
Gündogan přihrával ve vápně Götzemu, ten z velkého úhlu od brankové čáry nedokázal vystřelit ani přihrát. Nakonec je z toho roh.
39
Němci v závěru poločasu v pohodě hlídají své vysoké vedení.
38
Tempo hry trochu povadlo. Němci již nejsou tak ofenzivně naladěni a hosté se zatím nevzmohli na sebemenší odpor.
36
Po dlouhé době se hrálo také na polovině Německa, domácí fotbalisté ale nepřipustili žádné šance pro hosty.
35
Němečtí fotbalisté pokračují ve velice útočné podívané. Kazaši jakoby rezignovali a jen se brání.
34
Z velké dálky vystřelil Philipp Lahm, tentokrát ale mířil hodně mimo.
32
Domácí hrají velmi dobře a stále proti velkému outsiderovi vymýšlejí další a další útočné akce.
31
Domácí vedou již o tři branky, když se na malém vápně nejlépe zorientoval ILKAY GÜNDOGAN, který po přihrávce od Özila zvyšuje na 3:0!
30
Hraje se opět na malém prostoru v okolí vápna Kazachstánu.
29
Domácí v pohodě kontrolují vývoj zápasu a opět se tlačí před vápno Kazachů.
27
Domácí rychle navyšují skóre, když po krásném individuálním průniku našel Lahm přesnou přihrávkou MARIA GÖTZEHO, který v pohodě ve skluzu zvýšil na 2:0.
26
Domácí jsou stále při chuti a v utkání nadále jasně dominují.
25
Özil našel parádním pasem Götzeho, kterého ve vápně cistým skluzem zastavil Dmitrenko.
24
Hráči Německa jsou pochopitelně opět hned u balonu a znovu se ženou do útoku.
23
Drtivý tlak domácího celku končí přeci jen gólem. K další střele zpoza vápna se dostal MARCO REUS a jeho přízemní rána končí až v síti!
22
Další tyč! Tentokrát nastřelil brankovou konstrukci ranou z pravé strany Mario Götze!
22
Sledujeme zatím hru kočky s myší. Hosté jsou hodně zatažení a nic nevymýšlejí.
21
Velmi blízko ke gólu byl nyní Gündogan, jehož povedenou přízemní ránu zpoza vápna zastavila tyč hostující brány!
20
Úvod zápasu se hraje prakticky stále na polovině Kazachstánu. Hostující útočník Ostapenko se do hry zatím příliš nedostává.
19
Vzduchem to teď zkoušel také Schmelzer, ani jeho pas ale nebyl přesný a nikdo z jeho kolegů se ke střele nedostal.
19
U míče byl znovu Reus, který pronikl až do vápna. Zpětnou přihrávkou ale žádného ze spoluhráčů nenašel.
17
Z levé strany kopal přímý kop Německa Reus, centr se odrazil k Boatengovi, který ale nedokázal vystřlit.
16
Z hranice vápna zkusil vypálit Khedira, jeho rána šla doprostřed brány, kde míč nadvakrát lapil Sidelnikov.
16
U míče byl opět Götze, tentokrát chtěl přihrávat, avšak přes několik protuhráčů nedokázal míč propasírovat do vápna.
15
Domácí fotbalisté stále více drží balon a svému soupeři nic nedovolují.
14
Ve vápně soupeře se po přihrávce od Khediry dostal Mario Götze do dobré šance, jenže než vystřelil, byl ve velkém úhlu a v pohodě zakročil Sidelnikov.
13
Přetažený centr z pravé strany posílal do vápna Müller. Opět ale nikoho ze spoluhráčů nenašel.
12
Centr Özila do vápna Kazachstánu nebyl nijak nebezpečný. Byl příliš dlouhý a nikdo ho nezachytil na hrací ploše.
12
Gorman nyní zahrál v nouzi raději na rohový kop.
11
Dmitrenko se rozběhl příliš brzy a po centru do vápna byl lapen v ofsajdové pasti.
10
Po faulu na Ostapenka budou hosté kopat přímý kop.
10
Po pěkné akci zkoušel zpoza vápna vypálit technicky Gündogan, míč ale poslal těsně mimo.
9
U míče jsou opět domácí fotbalisté, kteří to nyní zkoušejí postupným útokem.
8
Po centru do vápna hlavičkoval špatně hlídaný Ostapenko, míč ale poslal z dobré pozice mimo.
8
Domácí útočník Mario Götze je opět mimo hrací plochu. Opět musí být ošetřovaný.
7
Ostapenko unikl po levé straně a po jeho přihrávce před bránu vybojoval Schmidtgal rohový kop.
5
Až nyní se na hrací plochu vrátil Götze. Ten si zranění způsobil sám, když si při zpracování poslal míč přímo na nos.
4
Před bránu z levé strany přihrával Reus, nikoho ze spoluhráčů ale nenašel.
3
Do vápna se probíjlel Lahm, dobře ho zastavil ale Dmitrenko.
3
Domácí fotbalisté jsou hned od úvodních vteřin jasně dominantní a svému soupeři nic nedovolují.
2
Mario Götze hned v úvodu inkasoval úder do obličeje a s krvavým šrámem musí být teď ošetřovaný.
1
Domácí hned v úvodu pěkně zakombinovali. S míče ve vápně byl Khedira, ke střele se ale nedostal.
1
Výkop měli domácí fotbalisté.
1
Hosté mají dnes modré dresy, domácí fotbalisté jsou v tradiční bíločerné kombinaci.
Máme za sebou tedy i státní hymny a vše se již chystá k úvodnímu výkopu.
Hráči obou týmů jsou již na hrací ploše a nyní zaplněný stadion v Norimberku zpívá po hymně Kazachstánu německou státní hymnu.

Německo: Neuer – Lahm, Mertesacker, Boateng, Schmelzer – Gündogan, Khedira – T. Müller, Özil, Reus – M. Götze

Kazachstán: Sidelnikov – Gorman, Kirov, Muchtarov, Engel – Nurdauletov, Dmitrenko – Korobkin, Konysbajev, Schmidtgal – Ostapenko

Rozhodčí: Özkahya – Satman, Narinc (všichni Turecko).
V národním celku Kazachstánu má výraznou stopu i Česká republika. Hlavním trenérem týmu je totiž pětapadesátiletý kouč Miroslav Beránek.
K poslednímu měření sil obou týmů došlo shodou okolností minulý pátek v Kazachstánu, kde ambiciózní Němci vyhráli jednoznačně 3:0. O branky vítězů se v poklidném zápase postarali Schweinsteiger, Götze a Müller. Také dnes se dá očekávat z pohledu domácího celku velká ofenzivní síla, fanoušci se budou v Grundig-Stadion v Norimberku těšit na co nejvíce nastřílených branek v podání německého celku.
Kazachstán má výrazně horší bilanci než jeho dnešní soupeř. Kazaši mají po pěti odehraných kolech na svém kontě pouze jediný bod za domácí remízu s Rakouskem 0:0. V ostatních čtyřech zápasech prohráli a navíc vedle jediné vstřelené branky jedenáctkrát inkasovali. Jakákoliv vstřelená branka nebo získaný bod by byly v dnešním zápase velkým překvapením.
Oba týmy odehrály před dnešním zápasem pět utkání. Výrazně lépe jsou na tom Němci, kteří díky čtyřem výhrám a jedné remíze vládnou kvalifikační skupině C a rychle se přibližují ke chvíli, kdy si zajistí přímý postup na finálový turnaj do Brazílie. Na kontě mají třináct bodů, druhé Švédsko má bodů osm. Právě se Švédskem Němci odehráli nejdramatičtější utkání kvalifikace, když v říjnu loňského roku nad svým soupeřem po hodině hry vedli 4:0, přesto nakonec uhráli jen nerozhodný výsledek 4:4.
Dobrý večer při sledování online reportáže z kvalifikačního utkání o mistrovství světa ve fotbale mezi Německem a Kazachstánem. Dnes nás čeká souboj dvou celků s odlišnými ambicemi. Zatímco pro hostující Kazachstán je každý získaný bod v kvalifikaci úspěchem, domácí fotbalisté Německa mají absolutně nejvyšší cíle, a to jak v kvalifikaci, tak v samotném turnaji mistrovství světa.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.