Děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek pátečního večera!
Rakušané potvrdili v zápase s Faerskými ostrovy roli favorita a fotbalového trpaslíka deklasovali 6:0. Po prvním poločase Rakousko vedlo 3:0 a bylo jasné, že o výhru je už nic nepřipraví. Ve druhé půli se ale na další branky čekalo až do poslední patnáctiminutovky. Pak hostující gólman Nielsen inkasoval ještě třikrát během pěti minut z kopaček Junuzoviće, Alaby a Garicse. Rakušané se tak vyhoupli na druhé místo v tabulce skupiny C. Faeřané zůstávají bez bodu poslední.
90+3
Ale z té se nic neurodilo.
90+3
Ještě jedna standardka po faulu Jacobsena na Arnautoviće.
90+2
Arnautović s míčem za obranou hostí, ale také v postavení mimo hru.
90+1
Ještě tříminutové nastavení.
89
Domácí už zápas dohrávají. Kombinují poblíž půlící čáry.
87
Střídání hostí. Místo Elttøra si zahraje Gregersen.
83
Arnautović byl v další šanci, ale rána mu nesedla a Nielsen měl snadnou práci.
82
Rakousko právě vstřelilo branku!
Třetí gól v síti hostí během necelých pěti minut! Střela GYORGYHO GARICSE sice byla možná lehce tečována, ale přesto nemůže mít Nielsen čisté svědomí. Míč totiž směřoval téměř na něho, ale i tak mu proklouzl za záda – 6:0.
81
Stadionem Ernsta Happele zní oslavné chorály.
78
A právě odbila pátá! Weimann na brankové čáře doběhl přetažený centr a hlavou vrátil míč před bránu, kde byl DAVID ALABA a zblízka poslal míč za Nielsenova záda.
77
Moc hezký gól teď vstřelil ZLATKO JANUZOVIĆ, ke kterému se odrazil míč a domácí ofenzivní hráč ho z hranice šestnáctky napálil přesně k tyči.
75
Po Suttnerově centru se pokoušel o nůžky Hosiner. Míč ale ideálně netrefil.
73
Arnautović v ofsajdu.
72
Střídají i domácí. Suttner nahradil kapitána Fuchse.
71
Hosté poprvé střídají. Odchází Samuelsen, přišel Jacobsen.
68
Po rohu pálil opět Weimann, tentokrát Nielsen nemusel zasahovat.
68
Z hranice šestnáctky vypálil Weimann. Mířil přesně k levé tyči, ale Nielsen dokázal vyrazit na roh.
68
Alaba se snažil prostrčit míč před branku Arnautovićovi, který by byl sám před Nielsenem. Přihrávka však neprošla.
67
Ze střední vzdálenosti vystřelil Arnautović, ovšem velice nepřesně.
66
Náznak rychlého protiútoku hostí, ale nic z toho.
65
Garicsův centr našel jen bránící hráče v modrém.
63
Ivanschitze nahrazuje hráč anglické Aston Villy Andreas Weimann.
62
A další šance. Poměrně lehkou hlavičku Hosinera zneškodnil Nielsen s pomocí břevna.
61
Výborně Gunnar Nielsen! Hostující brankář sice vyrazil střelu Arnautoviće pouze před sebe, ale poté dokázal zlikvidovat i dorážku Hosinera z bezprostřední blízkosti. Hattrick se tak zatím nekoná.
60
Po rohu domácí zůstali usazeni před šestnáctkou soupeře. Arnautović odcentroval na hlavu Hosinera, který nedokázal usměrnit míč mezi tyče.
59
Hosiner se řítil z pravé strany na bránu, ale zaváhal a nechal se doběhnout obránci. Je z toho jen roh.
59
Teď jsme viděli několik nepřesností v přihrávkách na obou stranách.
56
Střídání domácích. Leitgeb nahradil Kavlaka.
55
Hostující Benjaminsen vidí žlutou kartu.
54
Před dotírajícím Alabou si splnil svůj úkol hostující obránce a Nielsen bude kopat od své brány.
53
Junuzović si naběhl na pas Arnautoviće a mnoho nechybělo, aby se protlačil do zakončení i přes přesilu faerských obránců.
52
Ale teď obrovská šance. Alaba dostal přihrávku do šestnáctky a svou bombou málem rozpůlil břevno!
52
Úvodu druhého poločasu schází větší tempo. Rakušané se pod dojmem vysokého náskoku nikam neženou.
50
Holst si v domácím vápně naskakoval na centr, ale pomohl si nedovoleným zákrokem.
49
Z rohu šestnáctky napřáhl Arnautović, ale nezamířil přesně.
47
Fuchse doslova sestřelil Næs a zaslouženě vidí žlutou kartu.
46
Druhý poločas začali rozehrávkou hosté, ale nyní již míč ztratili.
46
V prvním poločase jednoznačně dominovali domácí Rakušané, kteří vedou 3:0. Skóre otevřel už v 8. minutě Philipp Hosiner, který ve 20. minutě přidal i druhou branku Rakouska. Na 3:0 pak upravil dalekonosnou střelou Ivanschitz. Faerské ostrovy jsou zatím neškodné.
45
Pěkná akce domácích. Alaba si naběhl na dlouhý pas do křídla a poté hledal ve vápně Hosinera. Těsně před ním odehrál míč Baldvinsson.
45
Teď už opět kombinují domácí fotbalisté.
43
Hosté se dostali dokonce k zakončení. Po dlouhém nákopu Elttøra hlavičkoval Baldvinsson, Lindner se celkem příjemně protáhl.
42
Vracející se Hosiner na polovině hřiště fauloval. Faeřané na chvíli u míče.
41
Arnautović se ocitl v postavení mimo hru.
40
Žlutá karta pro Hanssona, který srazil unikajícího Alabu.
39
Z velmi těžké pozice hlavičkoval Arnautović, míč skončil v rukavicích Nielsena.
39
Hosté přestáli další dva rohové kopy soupeře.
38
Velmi pěkný střílený centr Arnautoviće, který jen těsně minul vzdálenější tyč hostující brány. Míč byl zřejmě ještě tečován, takže se bude kopat další rohový kop.
37
Hosiner vybojoval další roh.
37
Rakušané jasně dominují, hosté vůbec nedokáží udržet balón na svých kopačkách.
36
Hosté se i po tomto rohu celkem v klidu ubránili.
35
Arnautović hezky uvolnil Alabu, jehož centr hosté srazili na rohový kop.
35
Po souboji s hostujícími obránci v šestnáctce upadl Hosiner. Nepíská se.
33
Ten kopal Kavlak, ale Faeřané se ubránili.
33
Arnautović to zkusil z podobné pozice jako Ivanschitz. Nielsen tentokrát vyrazil na roh.
32
Držení míče – 75%:25%
30
Junuzoviće zastavil ofsajd.
28
Vypadá to na hostující debakl. ANDREAS IVANSCHITZ napřáhl z poměrně velké vzdálenosti a na jeho střelu, která mířila k pravé tyči, Nielsen nedosáhl. Nutno říci, že hostující brankář nebyl zrovna ideálně postaven.
26
Arnautovićův centr našel hlavu Hosinera. Domácí útočník byl ale stejně v ofsajdu.
25
Tentokrát chyba v domácí kombinaci, Arnautović poslal do šestnáctky přihrávku, na kterou nikdo nenabíhal.
23
Domácí pokračují v náporu. Alaba se uvolnil podél brankové čáry a nahrával do malého vápna, kde na míč nedosáhl Junuzović. Chyběl mu krok, aby zakončoval do prázdné brány.
20
Domácí zvyšují na 2:0! Ivanschitzův pas hlavou minul obránce Baldvinsson, díky čemuž se dostal PHILIPP HOSINER do samostatného úniku na Nielsena, udělal mu kličku a do prázdné brány skóroval. Druhý Hosinerův gól!
20
Ivanschitz dostal míč do druhé vlny. Z 20-ti metrů ale přestřelil.
18
Alaba je zatím hodně aktivní. Nyní nebezpečně operoval před šestnáctkou soupeře, hostující obrana však obstála.
16
Alaba posílal do malého vápna střílenou přihrávku. Před Hosinerem zachránil ve skluzu jeden z hostujících obránců.
15
Fuchs si v defenzivě poradil velmi elegantně, ve vlastní šestnáctce si dovolil i kličku.
13
Žlutá karta pro Hosinera.
13
Arnautović poslal míč za obranu na Hosinera, který po souboji s bránícím hráčem v šestnáctce upadl. Zdálo se, že si Faeřan pomohl rukama, ale sudí místo toho trestá Hosinera za nafilmovaný pád.
13
Hra se trochu zklidnila. Domácí po vstřeleném gólu přece jenom ubrali na své aktivitě.
11
Alaba přesprintoval bránícího hráče a odcentroval na zadní tyč na Arnautoviće, který ale na balón nedosáhl. jen ho lehce škrtl.
10
Z velké dálky to zkusil hostující Næs, mířil hodně mimo.
8
Teď už se PHILIPP HOSINER prosadil. Po přízemním centru kapitána Fuchse se v šestnáctce dostal k balónu a ranou k tyči překonal Nielsena.
6
Hosiner si ve vápně zpracoval dlouhou přihrávkua ocitl se sám před brankářem. Nielsen mu stačil zmenšit střelecký úhel a podržel hosty!
5
Po centru Fuchse skončil míč až za hostující bránou.
4
Arnautović se ve vápně neprosadil, soupeř mu ukopl míč.
3
Začátek má očekávaný průběh. Domácí jsou u míče a hledají si cestičky k brance Faeřanů.
1
Hned první náznak příležitosti pro domácí, ale zastavil ji ofsajd.
1
Utkání začalo rozehrávkou v červeném hrajících Rakušanů. Hosté hrají v modrých dresech.
1
Čas na státní hymny. Nejprve Faerských ostrovů a poté přijde na řadu domácí Rakousko.
Rozhodčí přivádějí hráče obou týmů na hrací plochu.

Rakousko: Lindner – Garics, Dragovic, Pogatetz, Fuchs – Arnautović, Kavlak, Alaba, Ivanschitz – Junuzović, Janko.

Faerské ostrovy: Nielsen – Færø, Justinussen, Baldvinsson, Næs – Samuelsen, Benjaminsen, Hansson, Holst – Edmundsson, Elttør.

Rozhodčí: Derdo – Kornijko, Volodin (UKR).
Utkání budou řídit sudí z Ukrajiny. Tím hlavním bude Olexander Derdo, kterímu budou na lajnách pomáhat pánové Olexandr Kornijko a Volodymyr Volodin. Čtvrtým rozhodčím je Anatolij Žabčenko.
RAKOUSKO
Rakušané disponují po delší době docela nadějnou generací fotbalistů. Kouč Marcel Koller má k dispozici tým, jehož jádro tvoří krajánci z německé Bundesligy. Nejznámějším hráčem je asi David Alaba, jenž si již ve 20-ti letech vybojoval stabilní místo v sestavě Bayernu Mnichov. Defenzivě šéfuje kapitán Christian Fuchs, který nastupuje za Schalke a svou kvalitu mají i fotbalisté jako Marko Arnautović (Werder Brémy) či Andreas Ivanschitz (Mohuč).

Rakousko v kvalifikaci o MS zatím odehrálo tři zápasy s vyrovnanou bilancí vítězství – remíza – porážka. Svůj boj o postup na MS Rakousko zahájilo domácí porážkou 1:2 s největším favoritem skupiny Německem. Následovala bezbranková remíza v Kazachstánu, ale stejného soupeře doma Rakušané deklasovali 4:0. Se 4 body jsou tak v tabulce skupiny zatím čtvrtí a na druhé Švédy mají tříbodovou ztrátu.

FAERSKÉ OSTROVY
Faerské ostrovy patří k fotbalovým trpaslíkům. Poslední vítězství si seveřané připsali v červnu roku 2011, kdy v kvalifikaci o Mistrovství Evropy v Polsku a na Ukrajině doma porazili Estonsko 2:0. Od té doby odehráli dalších osm zápasů a všechny skončily porážkami. V kádru se kromě hráčů z domácí ligy nachází tři krajánci z Norska (nejvyšší soutěž ale hraje pouze útočník Jóan Símun Edmundsson za Viking Stavanger) a po jednom z Dánska, Islandu a Skotska. Brankář Gunnar Nielsen býval dokonce členem širšího kádru hvězdného Manchesteru City, ale v letošní sezóně je bez angažmá.

V kvalifikaci o MS v Brazílii Faeřané odehráli stejně jako Rakušané tři zápasy, ale nezískali v nich ani bod. Na její úvod prohráli 3:0 na půdě Německa, poté doma sehráli pěkný zápas se Švédy, ale nakonec odešli poraženi 1:2. Naposledy si ze severu Evropy odvezli vítězství 1:4 Irové.
Zdravím všechny příznivce fotbalu. Po zimní přestávce se opět rozjíždí evropská část kvalifikace o světový šampionát v Brazílii. V rámci kvalifikační skupiny C přivítají Rakušané outsidera z Faerských ostrovů. Všeobecně se očekává povinné vítězství Rakušanů, kteří si dělají ambice alespoň na druhé místo, které by zaručovalo postup do baráže o MS. To seveřané jsou po třech zápasech bez bodu a asi ani oni sami nevěří, že by to mohli změnit právě v pátek na stadionu Ernsta Happela.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.