Slovensko porazilo ve svém druhém kvalifikačním duelu Lichtenštějnsko 2:0 a hlavní cíl splnilo. Tři body do tabulky se počítají a přestože výkon nebyl naprosto bezchybný na dnešního soupeře to stačilo. První branku domácích střelil v prvním poločase Sapara, v tom druhém se prosadil střídající Jakubko.

Z mé strany je to pro dnešek vše a budu se těšit u dalších onlajn reportáží.
90+4
Slováci mají v závěru utkání jednu šanci za druhou, ale ani tentokrát se z branky neradují a utkání tak zřejmě skončí výsledkem 2:0.
90+3
Kuciak se ještě v závěru dotkl míče. V náznaku šance se totiž ocitli hosté, jenže nepřesnost se podepsala a tak neměl Kuciak vůbec těžkou práci.
90+2
Martin Jakubko dostal přesnou přihrávku od Breznanika svou střelu však poslal těsně vedle levé tyče.
90+1
Hlavní sudí nastaví 4 minuty a první z nich začala plynout právě teď.
89
Slováci již nemají důvod někam spěchat, ale jednu branku by ještě rádi přidali. Stoch si nyní hezky narazil se spoluhráčem, ale akce skončila nezdarem.
87
Zabavník si hezky zaběhl za obranu hostů, míč však nedoběhl. Vzrušení by bylo i tak zbytečné, protože slovenský obránce stál v ofsajdu.
85
Nádherná individuální akce Stocha, který nejdříve krásnou kličkou obhodil obránce. O míč sice přišel, ale nevzdal to a opět ho vybojoval. Jeho centr však pozorná obrana odkopla na rohový kop, ze kterého Slováci nic nezískali.
84
Vinzene Flatz se zapojí do hry místo Mathiase Christena.
82
Třetí střídání Slovenska, odešel Hamšík a na hřiště se podívá Kucka.
79
Domácí fanoušci by rádi viděli ještě jednu branku.
78
Slovensko právě vstřelilo brnaku!

Miro Stoch se prodral po pravé straně a zřejmě tento průnik rozhodne utkání. Stochová střela sice neskončila v bráně, ale k odraženému míči se na brankové čáře dostal MARTIN JAKUBKO, který vstřelil druhou branku Slovenska.
Staré, otřepané nedáš - dostaneš se opět potvrdilo!
77
Neuvěřitelné! Moc nechybělo a mohlo být srovnáno. Franza Burgmeier poslal centr do šestnáctky, který nezachytil Kuciak a může být rád, že zakončení Haslera skončilo mimo tři tyče.
75
Slovenský fanoušek není spokokej s výkonem domácího týmu a je to slyšet i na stadionu.
73
Kuciak si po delší odmlce sáhl na míč. Centr do pokutového území v pohodě zneškodnil a rozehrává další akci Slovenska.
71
David Hasler vidí žlutou kartu.
70
První změna v kádru Lichtenštejnska. Přišel Fabian Eberle a odešel Beck.
69
Martin Škrtěl se dostal k hlavičce po dalším rohovém kopu, ta však nemířila mezi tři tyče.
68
Rohový kop zahráli Slováci na přední tyč, jenže přesná obrana hostů zapracovala.
65
Jakubko vidí žlutou kartu za herecký výkon v pokutovém území.
64
Jehle je zpět ve hře a ono mu nic jiného ani nezbývá. Na lavičce hostů totiž není žádný brankář!
63
Trenéři Slovenska to nevydrželi a Weisse raději stahují ze hřiště, na jeho místo přišel Breznaník.
62
Weiss nehezky zajel do brankáře Jehleho a nyní se mu omlouvá. Zákrok se nelíbil hostujícím hráčům, kteří říkají slovenskému hráči své.
60
První střídání v domácím výběru, ze hřiště odešel Bakoš a místo něho přišel Jakubko.
60
Vlado Weiss vidí žlutou kartu zřejmě za protesty.
59
Chyba Slováků v obraně a málem z toho bylo přečíslení, pas na volného hráče však zastavil hvizd rozhodčího - ofsajd.
58
U míče se na malý okamžik ocitli hosté, ale dlouhého trvání jejich snažení nemělo. U míče je opět domácí výběr.
55
Krásný centr na zadní tyč, k míči se dostal Vlado Weiss, ale Jehle byl opět pozorný a nadvakrát zkrotil míč do rukavic.
54
Stoch se hezky prodíral po levé straně, ale na jeho přihrávku Bakoš nezareagoval.
52
Vlado Weiss se pokusil o střelu, ale ta poztrácela přesnost a skončila vysoko nad bránou.
51
Nádherná střela Hamšíka ze třiceti metrů vystrašila Jehleho, který však míč dokázal vyrazit a skóre se tak nemění.
49
Mathias Christen sestřelil Vlada Weisse a naprosto po zásluze vidí žlutou kartu
48
Slovensko od prvních minut druhé půle aktivnější a nepůjčuje soupeřům míč.
46
Máme za sebou první poločas tohoto kvalifikačního duelu. Velký favorit se dlouho nemohl prosadit proti houževnaté obraně hostů, ale nakonec se v 36. minutě prosadil Marek Sapara a dodal klid na kopačky Slovenska.

Uvidíme, zda se na hře něco změní ve druhém poločase, který začně přibližně ve 21:20.
45+2
Zabavnik vidí v samém závěru poločasu žlutou kartu.
45+2
Slovensko kombinuje na polovině soupeře, snaha o přidání branky je evidentní.
45+1
V prvním poločase se budou nastavovat 2 minuty.
45
Na hranici šestnáctky upadl jeden z domácích fotbalistů, ale rozhodčí zůstal ledově klidný.
43
Slováci by rádi přidali do konce poločasu ještě jednu branku, ale obrana Lichtenštejnska se brání zuby nehty.
41
Marek Hamšík se ocitl ve velké šanci, krásně si vyskočil na centr a míč se odrazil od břevna těsně před brankovou čáru!
40
Franz Burgmeier nehezky sestřelil Vlada Weisse a ten se těžce zvedal. Burgmeier vidí druhou žlutou kartu zápasu.
36
Slovensko právě vstřelilo branku!

Slovensko se přece jenom raduje už v prvním poločase. K míči se dostal na pravé straně Weiss a poslal míč do pokutového území na MARKA SAPARU a ten nadvakrát dostal míč do sítě.
35
Oehri zůstal po souboji na zemi a je nyní ošetřován přímo na trávniku.
33
Zajímavý centr na zadní tyč, jenže Jehle měl v souboji s Bakošem výhodu a míč zachytil do rukou.
31
Napadání Slovenska přineslo rychlý zisk míče, ale vše pokazila nepovedená přihrávka Hamšíka, která skončila v náruči brankáře Jehleho.
28
První žlutá karta pro hostujícího Polverina.
27
Stoch posílal centrovaný míč do pokutového území, ale nenašel nikoho v bílém. Ještě před ním pálil nebezpečně Weiss, ale jeho střela těsně minula pravou tyč.
25
Po rohovém kopu Slováci sice míč dostali mimo pokutové území, ale z hranice dvaceti metrů vypálil nebezpečnou střelu Polverino a Kuciak musel vytáhnout parádní zákrok.
24
Málem udeřilo na druhé straně! Erne se uvolnil na levém křídle a vypálil přes obránce. Kuciak vyrazil na rohový kop.
22
Další rohový kop Slovenska a v akci opět pozorný Jehle.
20
Úvodních dvacet minut je za námi a Slováci se prozatím neprosadili. V utkání mají jasně navrch, ale pozorná obrana hostů všechny příležitosti ubránila.
18
Povedená akce na jeden dotek, po které se do šestnáctky se řítil Weiss, jenže míč mu utekl a Jehle tak opět úspěšný.
17
Na rohový kop se snažil vyskočit jeden z domácích fotbalistů, ale Jehle vyboxoval do bezpečí.
15
Hosté dobrou minutu dokázali udržet míč na svých kopačkách, poté se však zahnali až před vlastní bránu a výkop Jehle nezvládl a poslal míč do autu.
12
Dvanáctá minuta zápasu a Slováci vedou 6:0 na střely.
11
Co chybělo a mohlo se poprvé měnit skóre! Bakoš se prodíral tvrdě za míčem a málem potrestal zaváhání obrany.
10
Máme za sebou prvních deset minut zápasu a Slováci drží míč na svých kopačkách a snaží se překonat pozornou obranu soupeře.
6
První velká šance domácích, ve které se ocitl Radoslav Zabavnik. Ten dostal skvělý pas od Stocha, ale brankáře nepřestřelil. Výborný zákrok Jehleho.
5
Přímý kop nebezpečí pro bránu Lichtenštejnska nepřínesl.
4
Stoch se neodvážil vypálit a jeho vyčkávání skončila faulem hostů, po kterém budou Slováci zahrávat přímý kop.
3
Zabavník zapracoval dobře v obraně a nepustil do šance Haslera.
1
Jehle se poprvé dotkl míče. Po přímém komu Slováků však neměl těžkou práci.
1
Utkání otevřeli výkopem domácí fotbalisté.
1
-5
Stadion se velice hezky zaplňuje a domácí Slovensko tak bude mít slušnou podporu z hlediště. Na hřiště přichází i aktéři dnešního utkání v čele s trojici rozhodčích.

Slovensko: Perniš - Pauschek, Čech, Kucka, Breznaník, Guédé, Jakubko

Lichtenštejnsko: Bicer, Eberle, Flatz, Quintans

Slovensko: Kuciak - Pekarík, Saláta, Škrtel (C), Zabavník - Guldan, Sapara, Weiss, Hamšík, Stoch - Bakoš

Lichtenštejnsko: Jehle - Beck, Burgmeier, Christen, Erne, Hasler D., Hasler N., Kaufmann, Oehri, Polverino, Stocklasa (C)

Rozhodčí: Lee Evans - James King, Boore.
Utkání na bratislavských Pasienkoch má naplánovaný výkop na 20:15, zápas povedené rozhodcovská trojice z Walesu.
Lichtenštějnsko:

Hostující výběr byl zařazen do skupiny G z posledního výkonnostního koše a svou roli outsidera potvrdil v prvním utkání, když doma podlehl Bosně a Hercegovině vysoko 1:8.

Se Slovenskem mají navíc fotbalisté Lichtenštějsnka velice pasivní bilanci. Ze sedmi utkání Slováci vyhráli šestkrát, jednou skončil zápas nerozhodně 0:0 - výsledné skóre z těchto vzájemných zápasů mluví jasně 23:0.
Slovensko:

Domácí tým je v dnešním duelu velkým favoritem a nebere nic než tři body. V úvodním kvalifikačním vystoupení Slovensko pouze remizovalo v Litvě 1:1 a tři body tak nutně potřebuje. V tabulce kvalifkační skupiny G je prozatím na dělené 3. příčce.

Největší novinkou ve výběru Stanislava Grigy a Michala Hippa je absence brankáře Muchy, který se rozhodl dobrovolně z reprezentace odejít. Jako důvod uvedl to, že pravidelně nechytá ve svém klubu FC Everton a proto by neměl být jedničkou v reprezentaci. Na Muchu se snesla vlna kritiky po inkasované brance v posledním utkání v Litvě, kde pozdě vyběhl na dlouho letící centr.

Trenérům Slovenska se nelíbí hlavně fakt, že jejich svěřenci nedokáži udržet herní rytmus počas celého zápasu a k tomu se musí ještě trenérská dvojice rozhodnout koho pošle do brány.
Hezký den, vítám Vás při sledování onlajn reportáže z kvalifikačního utkání na MS 2014. V tomto utkání budeme sledovat vystoupení Slovenska, které na domácí půdě přivítá Lichtenštejnsko.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:15.