To je z dnešního onlajn přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou.
Dnešní kvalifikační utkání mezi domácím Švédskem a hosty z Faerských ostrovů je u konce. Domácí nakonec vyhráli po dvou gólech Ibrahimoviče zvítězili 2:0, i když se na výhru nakonec, překvapivě, hodně natrápili. Hosté, jinak jasný outsider kvalifikační skupiny, předvedl dnes velmi snaživý a hlavně zodpovědný výkon, především v obraně, což domácím fotbalistům činilo velké starosti v koncovce.
90+2
Hraje se již druhá minuta nastaveného času, Nielsen musí řešit další ošemetnou situaci, střelu Ibrahimoviče zpoza vápna ale s přehledem chytá.
90
Probíhá poslední minuta dnešního utkání, domácí vedou 2:0 a v závěru zápasu již pouze kontrolují svůj náskok.
89
Dlouhý centr domácích z levé strany, míč však končí u Nielsena.
87
Střídání v týmu Faerské ostrovy: ze hřiště odchází Hansson, přichází Klettskard.
86
Švédové nyní zcela vyklidili střed hřiště, hrají hosté.
84
Míč končí u gólmana Nielsena, hosté rozehrávají.
83
Střídání v týmu Švédsko: ze hřiště odchází Toivonen, přichází Olsson.
82
Švédsko právě vstřelilo branku!
ZLATAN IBRAHIMOVIČ proměňuje pokutový kop přesně umístěnou střelou k levé tyči, domácí vedou o dva góly!
80
A další rozruch na trávníku, ve vápně Faerských ostrovů je Jonas Tór Næsem faulován Ibrahimovič, rozhodčí píská pokutový kop!
79
Žlutou kartu zároveň dostávají hostující Frodi Benjaminsen a Símun Samuelsen.
79
79
Pozor, domácí Andreas Granqvist dostává rovnou červenou kartu za faul, kdy zápasnicky, po předchozím faulu, sráží k zemi protihráče na vlastní polovině, to je komplikace pro Švédsko.
78
Anders Svensson zkouší střelou "z první" zpoza vápna překvapit Nielsena, ale míč letí zhruba dva metry vedle brány.
76
Faeřané opravdu velice dobře brání, domácí nečeká nic snadného, chtějí-li přidat ještě nějaký ten gól!
75
Míč končí na polovině Švédska v autu, vhazují domácí z levé strany.
73
Švédsko zakládá další z mnoha útočných akcí, které jsme dnes sledovali. Vše končí faulem Svenssona ve středu hřiště.
71
Jimmy Durmaz rozehrává volný kop z pravé strany, do vápna letí technický centr, který přizvedává Andreas Granqvist. Míč letí jen těsně vedle brány hostů!
70
Pol Johannes Justinussen fauluje na vlastní polovině pronikajícího Ibrahimoviče a dostává za tento faul žlutou kartu.
69
Jimmy Durmaz rozehrává z levé strany, míč letí do vápna, kde ale hlavičkuje obránce Faerských ostrovů mimo pokutové území.
68
Toivonen vybojoval další rohový kop pro Švédsko.
67
Kačaniklić se dostává do dobré pozice, je sám před Nielsenem, ale jen o kousek později, míč končí těsně vedle brány, když se od gólmana odráží.
66
Erik Hamrén, kouč Švédska, se na své svěřence z lavičky nepříjemně mračí.
64
Nikoliv, Faeřané se opět ubránili.
63
Střídání v týmu Švédsko: ze hřiště odchází Larsson, přichází Durmaz.
63
Opět se bude kopat roh z pravé strany, podaří se domácím fotbalistům překvapit obranu Faerských ostrovů ze třetího rohu za sebou?
62
Další rohový kop domácích z levé strany. Přetažený centr na Ibrahimoviče, před kterým odvrací bránící Johan Troest Davidsen na roh.
61
Ani z rohového kopu z pravé strany se Švédové nedokázali prosadit.
60
Hodina hry za námi, domácí stále "buší" do dobře bránících Faeřanů, kteří stále prohrávají "pouze" 0:1.
59
Střídání v týmu Faerské ostrovy: ze hřiště odchází Holst, přichází Samuelsen.
58
Střídání v týmu Švédsko: ze hřiště odchází Källström, přichází Svensson.
57
Gunnar Nielsen musí rychle rozehrát, zvládl to, hrají domácí.
56
Centr Švédska z pravé strany, obrana Faerských ostrovů odvrací.
55
Rohový kop pro Švédsko, je z toho pouze zblokovaná střela zpoza vápna.
55
Skvělý obranný skluz bránícího Jonas Tór Næse, kterým zastavil Ibrahimoviče!
54
Larsson vybojoval autové vhazování pro Švédsko na pravé straně, na polovině soupeře.
54
Faeřané ale nedokázali ze své útočné akce nic vytěžit, hrají domácí.
53
V nouzi nyní Švédové odehrávají pouze do autu.
52
První rohový kop pro Faerské ostrovy, ve vápně se snažil hlavičkovat Joan Simun Edmundsson, ale byl stažen na trávník bránícím Toivonenem, toto se mohlo pískat!
51
Ibrahimovič byl faulován Heini Vatnsdal, domácí bleskově rozehrávají, ale nepřesně, míč mají hosté, kteří spěchají do rychlého protiútoku.
50
Kouč švédské reprezentace, Erik Hamrén, nyní vybízí své svěřence k většímu klidu v koncovce.
49
Ojedinělá střela hostů, Christian Holst střílí ale hodně mimo.
48
Míč na polovině Švédska, probralo se domácí publikum, které se skandovaným potleskem snaží o vyburcování Švédů.
47
Ibrahimovičovi nyní spíše míč ve vápně překážel, nakonec přihrál zpět na spoluhráče, tomu ale míč vzala obrana Faerských ostrovů.
46
Sledujte i dál náš onlajn přenos, druhý poločas začne přibližně ve 20:17 hodin.
První poločas je u konce, hosté zatím drží na hřišti velkého favorita sympatický výsledek, když jedinou branku jim ve 25. minutě dokázal dát hvězdný Ibrahimovič. Nikdo jiný ve žlutém dresu domácího reprezentačního mužstva se již prosadit nedokázal, a tak zatím je vše do druhé půle otevřené.
45
Běží poslední minuta prvního poločasu, rozhodčí zřejmě nebudou nastavovat.
44
Blíží se závěr prvního poločasu, hosté srdnatě bojují na polovině hřiště s lépe technicky vybaveným soupeřem.
42
Hansson uvádí míč do hry, ten se bleskově dostává až k Ibrahimovičovi, který předvádí opět svou skvělou techniku za obranou Faerských ostrovů, bohužel pro domácí, je ale v ofsajdu.
41
Střídání v týmu Faerské ostrovy: ze hřiště odchází Olsen, přichází Vatnsdal.
40
Předtím se ale ještě hosté musí ubránit před dalším centrem Lustiga z pravé strany, zvládají to a míč se dostává až na půli.
39
Faerské ostrovy připravují střídání, na hrací plochu se chystá Heini Vatnsdal.
38
Míč se ocitá až u domácího gólmana Hanssona, který okamžitě rozehrává.
37
Rychlý protiútok domácích, Toivonen přenechává Larssonovi, ten vybízí na pravé straně Lustiga, jehož centr z pravé strany chytá do svých rukavic Nielsen.
36
Další šance domácích, tentokrát se ale proti střele z levé strany blýskl gólman Gunnar Nielsen.
35
Tentokrát již hosté ZLATANA IBRAHIMOVIČE neuhlídali, ten si počkal na hranici malého vápna, až se k němu dostane míč z pravé strany, který poslal Mikael Lustig a poté zkušeně špičkou kopačky zakončil, domácí jdou do vedení.
35
Vše nakonec končí ztrátou míče Holsta, hrají domácí.
34
Hosté rozehrávají a snad poprvé se dostávají na delší dobu na polovinu soupeře.
33
Dnešní zápas hosty poměrně hodně bolí, nyní je faulován v blízkosti půlící čáry Frodi Benjaminsen, který se drží za hlavu.
31
Kop rozehrál sám faulovaný Ibrahimovič, který ale pálí pouze do zdi.
31
Pol Johannes Justinussen držel všemožně pronikajícího Ibrahimoviče, domácí budou rozehrávat volný nepřímý kop z pětadvaceti metrů.
30
Půlhodina hry za námi a zatím stále čekáme na první gól utkání, vysoce favorizovaní Švédové sice gól vstřelili, ale ten nebyl pro ofsajd uznán.
28
Další útočná akce domácí reprezentace, centr z pravé strany na Ibrahimoviče končí v rukavicích gólmana Nielsena.
27
Kim Källström přebírá pěknou přihrávku za obranu, ocitá se sám před gólmanem, dává první gól utkání, který ale neplatí pro odpískaný ofsajd.
27
Pokus o centr Faeřanů končí nepřesně, míč má ve své moci domácí gólman Hansson, který vykopává.
26
Odkop od brány Faerských ostrovů.
25
Frodi Benjaminsen musel na ošetření za postranní čáru, ale již je zpět na hřišti, mezitím se do zakončení tlačí opět Ibrahimovič, který je ale v ofsajdu.
24
Z opakovaného záběru je patrné, že inkasoval nepříjemný úder od nohy padajícího Ibrahimoviče, zřejmě do levého ucha.
23
Ibrahimovič fauluje před pokutovým územím, hostující Frodi Benjaminsen se těžce sbírá z trávníku.
21
Ibrahimovič v šanci, hlavičkuje v pokutovém území pravým bokem k bráně, Nielsen chytá.
20
Míč letí do pokutového území z pravé strany, ale nikým netečován končí vedle brány.
19
Příležitost ohrozit bránu Švédska mají nyní Faeřané, po faulu rozehrávají volný kop z pravé strany, ze vzdálenosti přibližně třiceti metrů.
18
Míč je již opět na polovině hostů, nákop na Toivonena, ten je ale bráněn a míč se vrací zpět k půlící čáře.
17
Po dalším nepovedeném zakončení Švédů vykopává gólman Faerských ostrovů Gunnar Nielsen.
16
Rozhodčí přerušují útočnou akci hostů, Joan Simun Edmundsson byl již v ofsajdu.
15
Tentokrát jde o centr z pravé strany, opět končí u Källströma, který zkouší zakončit "z první" levou nohou, ale posílá míč mimo bránu.
14
Z levé strany létá jeden centr do vápna za druhým, nejprve netrefuje ideálně hlavičku Ibrahimovič, poté hlavičkuje Källström, ten již o poznání lépe, ale i tak končí míč vedle brány.
13
Švédové získávají drtivou převahu.
11
Další diskutabilní zákrok, tentokrát se k zemi poroučel hvězdný Ibrahimovič, po zákroku bránícího Atli Gregersena, ale ani tento zákrok rozhodčí neposuzují jako nedovolený.
10
Domácí kombinují na polovině soupeře, zatím se ale nemohou prosadit přes bránící val Faerských ostrovů.
9
Frodi Benjaminsen zastavil ostrým skluzem zezadu pronikajícího Alexe Kačanikliće, ale není to faul, domácí publikum píská.
8
Hosté odvrací další nebezpečnou situaci po rohovém kopu.
7
Zblokovaná střele Ibrahimoviče ze vzdálenosti zhruba pětadvaceti metrů, Švédsko bude rozehrávat další rohový kop, tentokrát z levé strany.
6
Obrana Faerských ostrovů odvrací do bezpečí.
5
Viljormur Davidsen odvrací míč z levé strany ve vlastním vápně, první rohový kop pro Švédsko z pravé strany.
4
Dlouhý centr do vápna, na který si naskakuje Kim Källström, který vrací zpět, ale míč získávají hosté.
4
Jonas Tór Næs fauluje na půlící čáře Kačanikliće, domácí rozehrávají.
3
Další útočná akce Švédska končí nepřesností, pokažená přihrávka.
2
Pierre Bengtsson nachází ne levé straně u pokutového území Källströma, ten přihrává Kačanikliće, který ale nedokázal míč zpracovat.
1

Švédsko: Hansson – Bentsson, Granqvist, Nilsson, Lustig – Kačaniklić, Källström, Ekdal, Larsson – Toivonen, Ibrahimovič

Faerské ostrovy: Nielsen – Davidsen, V. Davidsen, J.T. Davidsen, Gregersen, Naes – Justinussen, Benjaminsen, Olsen, Hansson – Edmundsson, Holst

Rozhodčí: Jordanov – Valčev, Dobrijanov (vš. Bul).
Vítejte u on-line přenosu utkání kvalifikační skupiny C o postup na Mistrovství světa v kopané, v němž Švédsko přivítá ve Friends Aréně v Solně Faerské ostrovy.
Vzájemné zápasy –
12.10.2012 / MS-kval.Ev Sk C / Faer. ostrovy – Švédsko 1:2
ŠVÉDSKO
Aktuálně až čtvrtí Švédové se díky porážce v Rakousku (1:2) dostali do nepříjemné situace 1:2. Pokud porazí outsidera z Faerských ostrovů, pouze se bodově dotáhnou na třetí Irsko a druhé Rakousko. Vzhledem k suverenitě vedoucího Německa, které zatím zratilo pouhý bod je jasné, že právě Švédsko, Irsko a Rakousko svedou neúprosnou bitvu o druhé místo, zajišťujícím postup alespoň do baráže. Dosavadní výsledky švédské reprezentace v kvalifikaci rozhodně nikoho neoslní, vyjma skvělé remízy 4:4 v Německu. Odmyslíme-li si povinné výhry nad Kazachstánem (2:0) a na Faerských ostrovech (2:1), byly další výsledky spíše za očekáváním. Domácí remíza s Irskem 0:0, ani již zmiňovaná prohra v Rakousku, se rozhodně v severské sportovní velmoci neočekávaly.
FAERSKÉ OSTROVY
Tradiční outsider všech kvalifikací, reprezentace Faerských ostrovů, který se ve světovém žebříčku nachází až na 162. místě ve společnosti Bermud, Gambie nebo Nikaraguy, je v šestičlenné kvalifikační skupině C poslední, když z pěti odehraných zápasů nevytěžil ani bod s tristním skóre 2:18. I když v aktuální kvalifikaci se Faerským ostrovům celkem povedl úvod, kdy na hřišti vysokého favorita celé kvalifikace, Německa, prohrály "Faery" pouze 0:3. Debakl se nekonal ani v následujícím utkání, kdy v Tórshavnu přívítaly Švédsko. Faerské ostrovy se dokonce díky brance Rógvi Baldvinssona ujaly v 57. minutě vedení. Teprve poté, v 65. minutě hosté zásluhou Kačanikliće vyrovnali a až hvězdný Ibrahimovič v 75. minutě strhl vedení na stranu Švédska.