Utkání skončilo a přineslo velké překvapení. Ukrajina dnes sice byla lepším týmem, ale hraje se na branky a tu nedokázala vstřelit ani jednu. Pro Černou Horu jsou to dnes tedy tři obrovsky cenné body. Diváci na Ukrajině svůj celek vyprovází pískotem. Já se s Vámi tímto loučím a těším se znovu na počtenou.
90+5
Hraje se poslední minuta utkání.
90+4
Ukrajinci se nemohou dostat na polovinu soupeře. Už to vypadá, že se dnes dočkáme velkého překvapení.
90+2
Velká šance Ukrajiny hlavou končí mimo branku! Tohle bylo hodně těsné!
90+2
Nastavuje se pět minut.
90
Hraje se poslední minuta základní hrací doby. Ukrajina musí začít až z vlastní poloviny.
88
Útočný faul Ukrajiny. Takhle ztrácí drahocenný čas.
87
Další centr do vápna hostí a opět obrana vyhlavičkovala. Ukrajina nedokáže najít cestu.
86
Jovetič střídá a jeho místo zaujímá Mirko Vučinič (CHO).
85
Ukrajinci se tlačí do útoku, ale čas jim nekompromisně ubíhá.
84
Míč v zámezí. Hosté kouskují hru co to jde, chtějí vykolejit domácí z nastoleného tempa.
83
Ukrajina tlačí neuvěřitelně. Bozovič musel vytáhnout výborný zákrok a míč vyboxovat do bezpečí.
81
Tak teď brankář Ukrajiny svůj tým podržel. Kapitán hostí Jovetič ho nedokázal prostřelit a nepomohla ani následná dorážka.
76
Savič (CHO) také dostává žlutou kartu.
80
Pyatov chytá!
79
Naprosto jasný faul držení a hosté budou zahrávat pokutový kop. Tak tohle může být pro Ukrajince už rána do vazu.
78
Pokutový kop pro hosty!
77
Nádherná střela hostí, tu musel Pyatov vyboxovat konečky prstů na rohový kop!
74
Oleh Gusev (UKR) dostává žlutou kartu.
75
Věc ve druhém poločase skoro nevídaná. Hosté se dostali až do vápna soupeře. Tam z toho střela nebyla, protože se jim nepovedlo přesně přihrát, ale alespoň ušetřili čas.
74
Ukrajinci se pokusili o útok středem. Obrana opět úspěšná. Hraje se už jen na polovině Černé Hory.
71
Střídání na straně hostí. Odchází Demjanovic a jeho místo zaujal Vukcevic.
71
Přetažen. Černohorci se už soustředí pouze na bránění výsledku.
71
Centr letěl do vápna, obrana hostí ho však vyhlavičkovala a následně je tu další roh.
70
Ukrajinci opět házenkářsky obléhají branku soupeře. Zkouší to poté tahat po křídlech a centrovat. Nyní takto vybojovali rohový kop.
69
Už se hraje. Míč mají domácí.
69
Stále se nehraje. Zraněný hráč je už autíčkem odvážen do zámezí.
67
Nyní se na stadiónu v Kyjevě nehraje, je ošetřován jeden z hostí.
66
Ukrajinci obléhají soupeře, je to však hodně daleko a hosté hodně zahušťují prostor. Na sbírání procent na držení míče je to dobré, efektivita branková však je nulová.
62
Druhé střídání domácích. Odejde Bogdan Butko a místo něj se na hřiště podívá Andrey Yarmolenko.
64
Ukrajina se dostala do nátlakové hry. Drží míč na polovině soupeře.
62
Nutno dodat, že diváci svému týmu moc nepomáhají. Neustále se ozývá z hlediště pískot.
60
První větší závar domácích v tomto poločase. Akce po křídle a následný centr letěl do chumelenice, tam se ho na kraji vápna zmocnil jeden z domácích hráčů, ovšem to zakončení, to mu tedy vůbec nesedlo a míč končí mimo branku.
59
Střela z dálky. Bozovic byl na místě a rozehrává.
58
Ukrajinci v tomto poločase nemají už ani ten tlak, ani držení míče. Jejich akce velmi brzy končí, obrana hostí je všude.
56
Další akce domácích musí začít až od svého brankáře.
52
A je tu první střídání. Přeci jen hra domácích potřebuje nutně oživit.
Odchází Marko Devic a nahradí ho Roman Zozulya.
54
Je to trápení pro Ukrajinu. Když už se nyní povedlo dostat se k míči na hranici vápna. Najednou bylo všude kolem několik obránců soupeře a akce tím končí.
52
Ukrajincům se stále nedaří zmocnit se míče. Ačkoliv hosté se o nějaké útočné manévry nesnaží, hrají s balónem přesně to co potřebují.
50
Ukrajincům se absolutně nedaří dostat se do nějakého souvislého tlaku.
49
Z toho nebylo nic. Ale stále se hraje daleko od branky Bozovice. Diváci svou nelibost dávají najevo pískotem.
48
Ačkoliv by Ukrajinci měli útočit, musí se bránit. Hosté budou zahrávat rohový kop.
46
Ukrajinci se pokouší o aktivní nástup. Ovšem z přemíry snahy o míč přišli a s akcí jsou tu Černohorci.
46
Oba týmy nastoupily ve stejných sestavách.
46
45
A i Kucher (UKR) dostal žluté napomenutí za tu strkanici.
45
Nikola Drinčič (CHO) je tím, kdo dostal žlutou kartu za tu strkanici.
První poločas je za námi. Ukrajina byla jasně lepším týmem, ale nedokázala svoji převahu přetavit v nějaké výrazné šance a v samém závěru poločasu po obrovské chybě v obraně inkasovala. Bude teď tedy muset hru daleko více otevřít, pokud chce dnes pomýšlet na body.
Druhý poločas začne přibližně v 21:08.
Situace už je uklidněná. Už jsou na trávníku ukrajinské krásky roztleskávačky a předvádějí svoje vystoupení.
Poločas skončil, ale na hřišti to ještě vře a odchod do kabin doprovází strkanice. Rozhodčí udělil i nějaké žluté karty.
45+3
Tymoschuk (UKR) to ještě zkusil, Bozovič byl na místě.
45+3
Ještě jedna standardní situace pro domácí.
45+2
Nastavují se dvě minuty.
45
Černá Hora právě vstřelila branku!

Tak to je něco! Ukrajinci dostávají pořádně studenou sprchu. Jak jsem psal, že jdou do protiútoku, tak zapomněli na zadní vrátka a Černohorci je nachytali v nedbalkách. DEJAN DAMJANOVIC po nádherném pasu šel sám na brankáře a předvedl chladnokrevné zakončení.
44
První poločas se pomalu naklání do svého konce. Ukrajinci se teď snaží o rychlý útok.
43
Na trávníku se opět žlutí. Zverotic (CHO) zaletěl do soupeře nohou napřed a po zásluze vidí žluté napomenutí.
41
Nedaří se jim však vyslat nějakou finální přihrávku. Je to fotbal kdy drží míč, ovšem nebezpečné to je zatím hodně málo.
39
Ukrajinci táhnou další útok po kraji.
37
Černohorci jsou jasně horší, sotva se dokáží dostat za polovinu soupeře. Tam o míč hned přijdou. Ukrajina je nyní nastěhována na polovině hostí.
35
Tlak Ukrajinců pokračuje. Střela z pravačky Guseva (UKR) šla jen kousek vedle levé tyče!
33
Pokus o útok Černohorců po křídle byl zastaven. Ukrajina začíná s postupným útokem.
29
Domácí se snaží něco vymyslet na obranu soupeře. Ta zatím odolává. Hraje se daleko od obou branek.
27
Hra stále ve stejném duchu. Ukrajinci jsou o něco lepší, ale nějaké velké šance si nevytváří.
25
Damjanovic (CHO) si naběhl po pravé straně a zkoušel vybojovat faul. Rozhodčí nepíská. Opět u míče Ukrajinci.
23
Nebezpečná střela! Rána šla do zdi a byla tečována. Bozovic to na poslední chvíli viděl a pro míč si došel.
22
Pekovic navíc za tento faul dostává žlutou kartu.
21
Akce Ukrajiny po křídle končí v rukavicích Bozovice. Ten rozehrává, ale míč nedrží Černohorci dlouho, opět o něj přišli a navíc faulovali a je tu další přímý volný kop pro domácí.
19
Ukrajina opět svého soupeře přehrává.
18
Ukrajinci jsou stále u míče a zahrozili. Povedlo se jim naběhnout za obranu. Ta se však stačila vrátit a z akce není nic.
17
Střela mu však absolutně nesedla a vůbec nedoletěla k brance. Míč končí v zámezí.
17
Vypadá to, že bude střílet Tymoschuk.
17
Standardní situace pro Ukrajince. Tohle bude na přímou střelu.
15
Hra se přesunula na střed hřiště. Stále se hraje ve velmi vysokém tempu, ale hra má i dost nepřesností a tak se žádnému z celků nedaří dostat na dostřel branky soupeře.
13
Už si nahráli do vápna, ale potom míč přeskočil nohu útočícímu hráči a ten nedokázal vystřelit.
13
S útokem jsou tu Černohorci.
12
Pokus o rychlý útok po křídle Ukrajiny. Ten se nezdařil, protože obránce Černé Hory předvedl kvalitní sprinterskou vložku a stačil se vrátit.
10
Dění na trávníku se začíná vyrovnávat. Černohorci dokáží najednou podržet míč a kombinovat.
8
Hraje se velmi svižný fotbal s vysokým nasazením na obou stranách.
6
První osmělení hostí končí zákrokem brankáře Pyatova. Ten rychle rozehrává.
5
První pětiminutovka zatím patří zcela jasně domácím. Hosté hrají velmi tvrdě a nyní to odnesla noha Device (UKR) ten leží na trávníku a nezvedá se.
4
Rozehráno po zemi. Obrana uklidila na rohový kop.
4
Rychlonohý Konoplyanka (UKR) vybojoval další faul. Bude to centr do vápna.
3
Další faul Černohorců. U míče je tedy stále Ukrajina. Ta ho soupeři zatím vůbec nepůjčila. Je to hodně aktivní nástup.
2
Centr nikoho nenašel, ale u míče jsou opět domácí.
2
Jen to zahučelo. Nebezpečný centr musel vyhlavičkovat obránce hostí na roh.
1
Hosté se pomohli faulem. Tohle možná zavánělo žlutou kartou. Bude tu nákop Ukrajinců na branku soupeře.
1
Výkop patřil domácím. Ti jsou u míče a pokouší se o postupnou kombinaci.
1
Utkání by mělo již každou chvíli začít.
Na stadiónu znějí státní hymny. Nyní hraje ta domácího celku a celý stadión ji doprovází zpěvem.
Hned v úvodu tedy jedno velké překvapení v sestavách. Jen na střídačce začíná utkání Mirko Vučinič, útočník Juventusu a největší ofenzivní zbraň Černé Hory.

Ukrajina: Selin - Butko, Devic, Gusev, Konoplyanka, Kucher, Mikhalik, Pyatov, Rotan, Seleznyov, Selin, Tymoschuk

Černá Hora: Bozovic - Basa, Damjanovic, Drincic, Dzudovic, Jovanovic, Jovetic, Pekovic, Savic, Volkov, Zverotic

Rozhodčí: Michael Koukoulakis.
Na obou stranách najdeme známá fotbalová jména. Ale přeci jen lepší kádr a výhodu domácího prostředí mají Ukrajinci a měli by být dnes favoritem utkání. Zda to naplní a podaří se jim dnes zvítězit se dozvíme až v zápase samotném, ten začíná v 21:00 a já se v tuto dobu přihlásím s komentářem.
Oba soupeři jsou pro naše fanoušky známí a to hlavně díky přátelskému zápasu a kvalifikační baráži. Co se týče postavení v tabulce, jsou na tom lépe Černohorci, ti remizovali doma s Polskem a poté smetli San Marino na jeho hřišti. Zaujímají tedy druhou příčku v tabulce se čtyřmi body. Ukrajina má na svém kontě zatím body dva a to za dvě remízy. Z toho jednu velmi cennou v Anglii a druhou dosti nečekanou doma s Moldavskem. Ukrajinci tedy dnes budou chtít nutně vybojovat všechny tři body.
Ještě jednou Vás vítám u online textového přenosu. Dnes máme na programu utkání kvalifikační skupiny H o postup na MS do Brazílie. Dnešními soupeři jsou týmy Ukrajiny a Černé Hory.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.