Kvalifikace MS fotbal -  ONLINE PŘENOS -  Švýcarsko : Sev. Irsko - 12. listopadu 2017   18:00

Švýcarsko
Sommer – Lichtsteiner (C), Schär, Akanji, Ricardo Rodríguez – Shaqiri (81. Freuler), Zakaria, Xhaka, Zuber – Džemaili (61. Mehmedi) – Seferović (87. Embolo).
Sev. Irsko
McGovern – Hughes, J. Evans, McAuley, Brunt – Norwood (75. Magennis) – J. Ward (75. Jones), S. Davis (C), Saville, Dallas – Washington.

Držení míče: 53 % : 47 %.
Střely na branku: 3:4. Střely mimo: 7:4. Rohy: 6:4. Ofsajdy: 4:1. Fauly: 8:13.
Je konec! Dnešní utkání nakonec končí bezbrankovou remízou, což Švýcarsku stačí k postupu. Domácí byli celé utkání jednoznačně lepším celkem, avšak koncovka nebyla vůbec dobrá. Celý dvojzápas tak rozhodla sporná penalta z prvního utkání.
90+4'
90+4'
V poslední minutě budou Švýcaři ještě zahrávat přímý kop zhruba z dvaceti metrů.
90+2'
Irové si vybojovali rohový kop, po kterém zakončoval Brunt. Poté z brankové čáry vykopával balón Rodríguez.
90'
Druhý poločas bude nastaven o čtyři minuty.
87'
Střídání v týmu Švýcarsko: ze hřiště odchází Haris Seferović, přichází Breel Embolo.
87'
V dalším zakončení byl opět aktivní Seferovič. Švýcarský útočník měl ideální pozici ke střele, nicméně balón poslal úplně nad branku.
86'
Rodríguez nastartoval své rychlé nohy a po několika metrech vyslal přízemní přihrávku na Seferoviče. Domácí útočník jen lehce lízl balón.
85'
Magennis se chystal zpracovat si přihrávku, kterou nakonec zachytil až za postranní čáru. Švýcarsko tak může uklidnit rozháraný úsek utkání.
84'
Davis pouštěl balón mezi nohama, avšak za ním se pohyboval pouze jeden z protihráčů. Poté ještě z úhlu pálil Jones pouze do nohy soupeře.
83'
Souboj těchto dvou hráčů se opakoval i o několik vteřinek později. Jones nyní dohrál Lichtsteinera, který jen se štěstím nepřepadl přes reklamní bannery.
82'
Lichtsteiner se srazil se střídajícím Jonesem a hlavní sudí celý souboj vyhodnotil ve prospěch domácího tábora.
81'
Střídání v týmu Švýcarsko: ze hřiště odchází Xherdan Shaqiri, přichází Remo Freuler.
80'
Zuber přiťukl Mehmedimu, který se nedokázal obtoči kolem svého osobního strážce. Domácí tak nepochodili ani s touto akcí.
79'
Rodríguez se postavil k rozehrávce standardní situace, kterou poslal na zadní tyč. Tam byl nejvýše ve vzduchu tuším, že Hughes.
78'
Žlutou kartu dostává Jonny Evans (Severní Irsko).
76'
Zuber obdržel brilantní přihrávku za obranu, kterou ještě lépe zalepil hrudí. Následné zakončení ale mířilo zhruba metrů a půl nad branku.
75'
Střídání v týmu Severní Irsko: ze hřiště odchází Jamie Ward, přichází Jordan Jones.
Střídání v týmu Severní Irsko: ze hřiště odchází Oliver Norwood, přichází Josh Magennis.
74'
Saville nedokázal přejít kolem Shaqiriho, který jen lehce píchl do balónu. Irové jsou nuceni to zkusit po pravé straně.
73'
Po delší době se nám připomněli také domácí hráči. K pokutovému území zamířil Zuber, jehož centr na Seferoviče neměl potřebné parametry.
72'
Dallas nyní operoval na levé straně, kde si neporozuměl s Norwoodem. Výsledkem je kolmice pouze na nohu zadáka Schära.
72'
Žlutou kartu dostává Haris Seferović (Švýcarsko).
71'
Seferovič si dokázal poradit s těžkou přihrávkou a následně si odstavil také protihráče. Přihrávka ve skluzu ale mířila mimo Shaqiriho dosah.
70'
Další z řady centrů vyprodukoval Saville, který na malém vápně hledal urostlého Washingtona. Ten byl v souboji s Akanjim nakonec přetlačen.
69'
Velmi důležitý zákrok nyni předvedl Schär, který se vrhl po přízemním centru. Následovat bude ještě rohový kop z levé strany.
68'
Po odehrání míče se ještě strhla menší slovní přestřelka mezi Seferovičem a jedním z hostů. Hlavní sudí nakonec musel oba hráče uklidnit.
67'
Ward si chtěl pustit balón kolem dotírajícího Akanjiho, jenž šel do souboje hodně nevybíravě. Irové budou nakonec pouze vhazovat.
66'
Dallas se chtěl protáhnout kolem dvojice protihráčů, což se mu v první fázi podařilo. Poté ale následoval pád, který dle sudího byl v rámci pravidel.
65'
U pravé autové čáry se svedlo několik osobních soubojů, ze kterých vyšli úspěšněji hosté. Ti ale hodně rychle přišli o hrací předmět.
64'
První kontakty s míčem měl na svědomí Mehmedi. Ten roztáhl hru na levou stranu na Rodrígueze, jehož centr mířil do prostoru, kde se pohyboval roj hráčů v zelenobílém.
63'
Rázem jsou nebezpečnější hosté. Naopak Švýcarsko se stále spoléhá na nakopávané míče, které zatím nikam nevedou.
62'
Washington to udělal na levém křídle moc hezky, když se dokázal prosmýknout kolem Lichtsteinera. Poté ale Saville mířil slabě pouze doprostřed.
61'
Střídání v týmu Švýcarsko: ze hřiště odchází Blerim Džemaili, přichází Admir Mehmedi.
59'
Severní Irové mají nyní na svědomí velmi slušnou pasáž a domácí hráči se rázem nedostávají k ničemu nebezpečnému.
58'
Schär nyní trochu zariskoval, když ve vlastní šestnáctce zajel skluzem pod nohy Dallasovi. Nakonec vše bylo v rámci pravidel.
57'
Zničehonic se na druhé straně dostal do zakončení Washington, jehož hlavička z hranice ofsajdu nakonec minula branku.
56'
Dallas nakonec přenechal autové vhazování Bruntovi. Balón mířil na forvarda Washingtona, který se dopustil útočného faulu.
55'
Švýcaři pořádně svírají svého soupeře. Hosté propadli na pravé straně, avšak Lichtsteinerův přízemní centr nenašel Seferoviče.
54'
Shaqiri vyprodukoval ze své silnější levé nohy příliš dlouhý centr, na který neměl Seferovič nárok. Balón tak zamířil přímo k McGovernovi.
53'
Irové zatím jen ojediněle přelejzají vlastní polovnu a úvod druhého poločasu se tak nese v podobném duchu, jako celý první poločas.
52'
Na počínání svých kolegů se nevydržel dívat Rodríguez, jehož táhlá střela jen o vlásek minula vzdálenější tyč. Nyní moc nechybělo.
51'
Zakaria oslovil Džemailiho, který nezpracoval balón, nicméně za jeho zády číhal Seferovič. Domácí forvard ale byl skvěle zastaven.
50'
Seferovič dokázal ve vzduchu prodloužit balón na Džemailiho, který byl ale snadno odzbrojen. Ani hosté ale daleko nedošli.
49'
Zuber si v pokutovém území tak dlouho chystal míč na střelu, až ho poslal pouze do nohy protihráče. Jednoznačně špatné řešení.
48'
Hostující Hughes chtěl vyslat pas na křidelníka Warda, který byl nakonec u míče jako druhý. Úspěšnější tedy byl domácí Zakaria.
47'
Odstartoval nám druhý poločas, o jehož rozehrávku se tentokráte postarali hosté. Ti budou hrát pro změnu zprava doleva.
46'
První poločas je za námi! Sledovali jsme celkem jednoznačnou podívanou, ve který měli výrazně navrch domácí hráči. Ti ale pokaždé narazili na skvělého McGoverna, který tak drží svůj celek v postupové naději.
45+1'
45'
První poločas bude nastaven o jednu minutu.
45'
Ještě před hvizdem bude hostující celek zahrávat přímý kop. Po Schärově faulu se budou muset Švýcaři ještě strachovat.
44'
Xhaka dostal přihrávku na hranici ofsajdu, po které se zjevil sám před brankářem. Střela z první ale vystoupala úplně mimo branku.
43'
Momentálně se do hry dostali také hosté, kteří ale nepochodili s kombinací na levé straně. Tam si Washington počínal až moc agresivně.
39'
První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo přes pět minut. Uvidíme, jestli se bude také něco nastavovat.
38'
Severní Irové se po delší době podívali na útočnou polovinu. Dokonce zde rozehrávali standardku, která nepřinesla nic nebezpečného.
37'
Evans se rozhodl vyslat kolmici na opačnou stranu, kde se pohyboval Ward. Míč ale doplachtil pouze mimo vymezený prostor.
36'
Zuber si to namířil k vápnu, nicméně poté se mu nepovedla přihrávka na Xhaku. Domácí se dopouštějí velmi laciných ztrát míče.
35'
S kulatým nesmyslem se po dlouhé době potkal Sommer, jenž ho pouze přeposlal na Zakariu. Irové jsou v tuto chvíli hodně pasivní.
34'
Seferovič si seběhl pro přihrávku na pravou stranu, odkud vyslal k šestnáctce nepřesnou přihrávku. Velmi dobře se nyní vrátil Davis.
33'
Akce ještě pokračovala, avšak Shaqiri si nedokázal poradit s přesilou protihráči. McGovern tak bude odkopávat od své branky.
32'
Shaqiri spolupracoval s Lichtsteinerem, načež druhý jmenovaný nedokázal propasírovat centr až do pokutového území.
31'
Máme za sebou úvodní půlhodinku utkání, stále jsme neviděli žádnou branku. Švýcarsko má více ze hry, nicméně hosty drží fantastický McGovern.
30'
Senzační McGovern! Seferovič vyslal kolmici na rozeběhnutého Zubera, který přízemní střelu poslal pouze do nohy brankáře.
29'
Záložní řada domácího celku postupně roztáhla hru na levou stranu, kde byl Zuber vyrušen z přihrávky. Švýcaři to tak zkusí po pravé straně.
28'
Dallas sice dokázal vyhrát souboj proti Rodríguezovi. Jeho kolega Davis mu ale vracel míč do jiného prostoru. Švýcarsko se tak stěhuje zpět k míči.
27'
Na opačné straně to chytře zamýšlel Hughes, který chtěl dalekonosným pasem oslovit Dallase. Včas u míče ale byl Lichtsteiner.
26'
Logicky se tak konal další rohový kop, který rozehrával Shaqiri. Domácí křidelník centroval na přední tyč, kde byl Zuber ubráněn.
25'
Rychlonohý Shaqiri si navedl míč na levou nohu a poté vypálil přesně do McGoverna. Švýcarsko zatím naráží na skvělého brankáře soupeře.
24'
Domácí útočník Seferovič obdržel přihrávku za statickou obranu soupeře, po které zakončil pravou nohou do boční sítě.
23'
Švýcarsko chtělo podniknout rychlý kontr, který ztroskotal hned na první přihrávce. Rychlonohý Shaqiri neměl nárok na zastižení míče.
22'
Podobně si počínal také zkušený Davis, který se nepouštěl do ničeho vážnějšího a pouze vrátil balón k svým obranným kolegům.
21'
Shaqiri byl u pravé postranní čáry napadán, a tak svojí přihrávku poslal pouze zpět k vlastní šestnáctce. Tam už operuje s míčem Schär.
20'
Ward operoval na pravé straně, odkud zkoušel polovysokým centrem nalézt Washinghtona. Hostující forvard ale byl velmi dobře pokryt.
19'
McGovern se dostal k dalšímu odkopu od své svatyně. Svým výkopem nalezl Dallase, který prodloužil balón do špatného prostoru.
14'
Hughes si nyní neporozuměl s brankářem a balón poslal pouze do zámezí. Rodríguez se tak ujme rozehrávky dalšího rohu.
13'
Shaqiri přihrál na pravou stranu na naběhnuvšího Lichtsteinera. Jeho následný centr ale srazil jeden z vracejících se hráčů.
12'
Domácí příznivci doprovodili McGovernův odkop od branky hlasitým pískáním. Hostující brankář svým nákopem nalezl pouze Schära.
11'
Shaqiri se ujal exekuce dalšího rohového kopu, po kterém zakončoval velmi aktivní Seferovič. Urostlý forvard poslal svojí hlavičku vysoko nad.
10'
Zadák Juventusu se nedokázal prodrat kolem bránícího hráče, to ale domácí nemuselo mrzet. Poté si totiž hostující McAuley málem srazil balón do vlastní sítě.
9'
Domácí hráči se dostali do tlaku a soupeř se pouze brání. Těžiště hry je momentálně na pravé straně, kde je aktivní Lichtsteiner.
8'
Z pravé strany přilétl velmi dobrý centr, po kterém se vrhal do zakončení Seferovič. Jeho hlavička ale jen těsně minula branku.
7'
Žlutou kartu dostává Chris Brunt (Severní Irsko).
7'
Zakaria dokázal zastavit přihrávku za domácí obranu a konečně hrají s míčem domácí. Na levé straně táhne akce Rodríguez.
6'
Ten sice nepřinesl nic nebezpečného, posléze se ale k dalšímu zakončení dostal Saville. Jeho rána ale prosvištěla nad horní konstrukcí.
5'
Z velké dálky napřáhl hostující Norwood, jehož střelu musel Sommer vyrazit nad branku. Následovat tak bude rohový kop.
4'
Washington si naběhl za obranu, kde následně oslovil Davise. Ten vyprodukoval centr na zadní tyč, kde byli jako první u míče hráči soupeře.
3'
Poprvé se s míčem seznámili také Irové, nicméně Ward nedokázal zachytit těžkpu přihrávku. Hosté ale pokračují v držení míče.
2'
Hlavní sudí poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzali domácí, kteří budou hrát zprava doleva.
1'

Švýcarsko: Sommer – Lichtsteiner (C), Schär, Akanji, Ricardo Rodríguez – Shaqiri, Zakaria, Xhaka, Zuber – Džemaili – Seferović.
Náhradníci: Bürki, Hitz – Behrami, Embolo, Elvedi, E. Fernandes, G. Fernandes, Gavranović, Freuler, Lacroix, Lang, Mehmedi.

Severní Irsko: McGovern – Hughes, J. Evans, McAuley, Brunt – Norwood – J. Ward, S. Davis (C), Saville, Dallas – Washington.
Náhradníci: R. Carroll, Mannus – Ferguson, Jones, Hodson, D. Lafferty, Lund, Magennis, McArdle, C. McLaughlin, McNair, Paton..
První zápas

První zápas těchto dvou celků skončilo hubeným vítězstvím Švýcarska. Ti totiž dokázali zvítězit 1:0, přičemž o jedinou trefu se postaral Rodriguez z velmi sporné penalty. Severní Irové tak budou muset v dnešním vítězství zvítězit.
Severní Irsko

Severní Irsko narazilo ve své skupině i na naší reprezentaci, která se nakonec umístila až za prvním jmenovaným celkem. Severní Irové museli sklonit hlavu pouze před suverénním Německem, jenž prošlo celou skupinu bez jediného zaváhání. Podobně jak Švýcarsko, tak i Severní Irsko se spoléhalo na slušnou defenzivní činnost. Není se čemu divit, hostující tým dnešního utkání inkasoval pouze šestkrát, což bylo druhým nejlepším počínáním skupiny.
Švýcarsko

Fotbalisté Švýcarska předváděli ve skupinové fázi velmi dobré výkony, načež o konečném pořadí rozhodl až poslední zápas. V něm se právě Švýcaři utkali s Portugalci, přičemž toto utkání zvládl lépe druhý jmenovaný tým. Domácí celek dnešního utkání se tak musel spokojit s druhým místem, a tedy následnou baráží. Švýcarsko se po celou skupinu spoléhalo na velmi dobrou defenzívu, která dohromady kapitulovala pouze sedmkrát.
Hezký den všem fanynkám a fanouškům! V rámci baráže o mistrovství Evropy se v odvetném utkání proti sobě představí Švýcarsko a Severní Irsko.