Jednoznačné vítězství reprezentanti Rumunska zaznamenali v Jerevanu, kde domácí Arménii uštědřili pětigólový debakl. Utkání podstatně ovlivnilo brzké vyloučení Malakjana, kvůli němuž Arménci už od třetí minuty hráli v oslabení a proti soupeřově výhodě jednoho muže navíc byli zcela bezradní.
90+1
90+1
Nad rámec řádné hrací doby ruský arbitr nastavil jednu minutu.
90
Dalekonosnou střelou z přímého volného kopu Pizzelli prověřil pozornost Tătăruşanua, který udržel čisté konto.
88
V krátkém časovém sledu mířili na Beglarjana dvě střely. Keșerüho i Latovleviciho strážce arménské pokladnice bezpečně vychytal.
86
Rumuni ze své další ofenzivní akce vytěžili ještě jeden roh, Rotariu byl při něm tísněn natolik, že svůj hlavičkový pokus nedokázal vměstnat mezi tři tyče.
85
Následoval rohový kop, při němž Marin posadil míč na hlavu Hobana a jeho střela doprostřed brány neznamenala nebezpečí.
84
Latovlevici operoval na levé straně a rozhodl se vyslat prudký centr do vápna. Záměr mu ovšem překazil Mkojan, který schytal nepříjemnou ránu míčem do tváře a je mírně otřesen.
82
Je tomu skutečně tak. Ze hry odstupuje Nicolae Stanciu a opačným směrem má namířeno Eric Bicfalvi.
81
Na střídačce Rumunska je nebývale živo. Že by se připravovalo střídání?
80
Benzarův centr zprava se stal Beglarjanovou snadnou kořistí.
78
Beglarjan znovu v akci, tentokrát si poradil podstatně lépe, i když Stanciuova střela byla spíše pozdravem.
75
Rotariu si naskočil na centrovaný balon ze strany a celou situaci hodně podcenil Beglarjan, který se rovněž vydal proti míčí, ale netrefil ho. Kulatý předmět se odrazil k noze Keșerüa a ten ve stoprocentní šanci nepochopitelně selhal, když z blízkosti pravého rohu malého vápna minul odkrytou část brány.
73
Na opačné straně Popa předal balon Latovlevicimu, jehož uspěchaná střela z levé strany hřiště cíl nenašla. Balon prolétl vysoko nad břevnem a dopadl daleko za brankou, práci tedy budou mít pořadatelé.
71
Arménští hráči opět pronikli na polovinu hostů a před hranicí šestnáctky si připravil prostor pro zakončení Pizzelli, jenomže jeho málo efektní pokus se pro Tătăruşanua stal doslova lahůdkou.
69
Hoban vytlačil útočícího Arménce ze střelecké pozice, přesto domácí vytěžili alespoň rohový kop. Pizzelliho centr byl odvrácen na kopačku Voskanjana, který napálil hrací předmět vysoko nad břevno.
67
Střídání v týmu Rumunsko: dohráno má Alexandru Chipciu a své fotbalové přednosti bude moci předvést Dorin Rotariu.
66
Chipciu v pravé části hřiště zakombinoval s Popou, toho ale důsledná defenziva vytlačila mimo hřiště.
64
Nucené třetí střídání v týmu Arménie: ze hřiště odchází zraněný Aras Özbiliz, přichází Gevorg Hovhannisjan.
62
Obránci Arménie jsou naprosto bezradní a vůbec nevědí, kam dříve skočit.
60
Rumunsko právě vstřelilo branku!
Rumunský brankostroj se nezastavil ani po změně stran! Marin vyslal přihrávku za obranu, ALEXANDRU CHIPCIU předběhl Mkojana a gólmana domácího týmu zesměšnil střelou mezi nohy. Asistence: Răzvan Marin.
57
Střídání v týmu Rumunsko: z hrací plochy odstupuje Bogdan Stancu a na jeho místo přichází Claudiu Keșerü.
56
Tak nakonec se přeci jen dostali přes půlící čáru a nejen tam. Hlouběji do pole postupoval Muradjan, jehož křižná přízemní rána z pravého rohu vápna zamířila metr vedle tyče. Tătăruşanu měl však celou dobu situaci plně pod kontrolou.
54
Vypadá to, že Arménci už rezignovali na jakýkoliv zvrat a už se soustředí výhradně na defenzivní činnost.
53
Rumuni svyšují procento držení míče prostřednictvím přihrávek a narážeček na polovině svých protivníků.
50
Dalším, kdo vypustil střelecký pokus, byl Marin. A nutno zmínit, že nemířil vůbec špatně. Jeho technická rána z dvaceti metrů Beglarjana pořádně vyděsila, otřela se totiž o levou tyč.
48
Po dlouho trvající kombinační souhře se konečně odhodlal ke střele Stanciu, trefil však jenom jednoho z arménských zadáků.
47
V úvodu druhé půle fotbalisté Rumunska jednoznačně kontrolují hru a otěže zápasu drží pevně ve svých rukou.
46
Hlavní aktéři už se vrátili na travnatou plochu, aby vkročili do druhého dějství.
První poločas byl hodně ovlivněn brzkým vyloučením Malakjana, který červenou kartu inkasoval už ve třetí minutě za zmaření jasné gólové příležitosti. K nařízené penaltě se postavil Stancu a s přehledem ji proměnil. Na další dvě trefy diváci nemuseli čekat dlouho, v rozmezí dvou minut se trefili Popa a Marin. Rumuni oslabený arménský celek drtili a výsledkem byla čtvrtá branka, které krátce před půlhodinou hry docílil Stanciu. Reprezentanti Arménie budou hrát po změně stran už pouze o čest a mohou jedině doufat v to, že zápas pro ně neskončí vysokým debaklem.
45+2
45+1
Özbiliz předvedl sprint po pravé straně hřiště a v blízkosti šestnáctky procpal balon do předbrankového prostoru, kde z menší skrumáže domácí nic nevytěžili.
45
V úvodním poločase byly nastaveny dvě minuty.
43
Manojanův centr z rohového čtvrtkruhu byl obráncem odvrácen před vápno, kde se do balonu opřel Özbiliz a Tătăruşanu si připsal svůj první zákrok dne.
42
Domácí po ztrátě míče napadali rozehrávku Rumunů a díky nepovedené zpětné přihrávce obranné řady vybojovali roh.
41
Arménci se po dlouhé době podívali na území svých soupeřů, kteří zblokovali pokus Manojana.
39
Avizované střídání v týmu Arménie: ze hřiště odkulhává Gaël Andonian, evidentně zraněného spoluhráče nahradí Taron Voskanjan.
38
Andonian se po nepříjemném střetu s jedním ze soupeřů ocitl na zemi a s bolestivou grimasou v obličeji naznačuje, že chce být vystřídán.
36
Hra se v tuto chvíli trochu uklidnila a probíhá uprostřed hřiště, kde se odehrávají četné bitvy o míč.
33
Trenér Arménie na nepříznivý stav reaguje střídáním: ze hřiště stahuje Vardana Pogosjana a nahrazuje ho Karenem Muradjanem.
33
Žlutou kartu dostává Artak Grigorjan (Arménie).
31
Rohovému kopu se jinak děravá obrana Arménie úspěšně ubránila.
30
Prakticky vzápětí mohl náskok Rumunska ještě více zvýraznit Stanciu, střelou zpoza vápna ale nechal vyniknout Beglarjana, který se proti jedovce obrnil a vyrazil ji na roh.
29
Tak tohle vypadá na pořádný náklep! Chipciu se ve vápně prezentoval obrovskou bojovností, ale o míč byl nakonec obrán. Obránce však nedokázal balon odkopnout včas a ukořistil ho Stancu, jenž sice mohl zakončit, přesto ještě situaci vyšperkoval přihrávkou na nikým neobsazeného NICOLAE STANCIUA a ten rozvlnil síť s přispěním břevna. Asistence: Bogdan Stancu.
28
Stanciu využil volný prostor k přihrávce pro nabíhajícího Marina, do souboje s ním se ovšem pustil Grigorjan a rumunského hráče v rozporu s pravidly povalil na zem.
26
Obrovskou bombu směrem na arménskou bránu vypustil z nějakých pětadvaceti metrů Marin a Beglarjan měl co dělat, aby neposedný balon zkrotil nadvakrát.
24
Arménští hráči se pokusili zahrozit prostřednictvím dlouhého nákopu, Harojanův vzdušný pas ale nenašel svého adresáta.
21
Domácí se po dlouhé době dostali k míči, a když Mkojan zjistil, že přes zkonsolidovanou defenzivu Rumunů neprojde, zkusil se prosadit střelecky. To ovšem nevyšlo, neboť balon prolétl daleko od pravé tyče.
19
Hráči hostujícího výběru díky rychlé kombinační souhře pronikli na útočnou polovinu a ze střední distance se nepřesným střeleckým pokusem prezentoval Stanciu.
17
Reprezentanti Rumunska teď byli vytlačeni až za půlící čáru, odkud se znovu pokusí rozvinout útočnou akci.
14
Ofenzivní choutky Rumunů neustávají. Nyní to zpoza vápna zkoušel Chipciu, trefil ale pouze jednoho z obětavých obránců.
12
Uběhly sotva dvě minuty a rozdíl ve skóre je už třígólový! Stanciu před vápnem oslovil RĂZVANA MARINA a ten se prosadil pohotovou ranou k levé tyči. Přestože si Beglarjan na jeho dělovku sáhl, zabránit balonu v cestě do sítě nedokázal. Asistence: Nicolae Stanciu.
10
Hosté velmi rychle docílili také druhého gólu. Stanciu přihrávkou za obranu vybídl ke střele ADRIANA POPU a ten skóroval kolem vyběhnuvšího Beglarjana pokusem umístěným k levé brankové konstrukci. Asistence: Nicolae Stanciu.
8
Exekutorem standardní situace ze střední distance ze stal Özbiliz a ze záklonu míč nasměroval vysoko nad břevno.
7
Arménci i přes oslabení založili rychlou útočnou akci, která musela být zastavena jen za cenu nedovoleného zákroku.
4
Míč si na značku penalty postavil BOGDAN STANCU a gólový účet zápasu otevřel přízemním pokusem k levé tyči. Beglarjan skočil na opačnou stranu a byl absolutně bez šance.
3
Obrovská komplikace pro Arménii hned na začátku utkání! Gor Malakjan rukou zastavil míč jednoznačně směřující do brány a už po třech minutách dohrál.
2
Benzar se rozeběhl podél pravé postranní čáry a čistým zkluzem ho obral o balon Manojan.
1
Úvodní výkop provedli fotbalisté Arménie.
1
Domácí zápas odehrají v červených dresech, hosté oblékli dresy žluté barvy.
Reprezentanti obou zemí jsou na hrací ploše, kde si vyslechnou hymny.

Arménie: Beglarjan – Harojan, Pizzelli (C), Andonian, Kadymjan – Malakjan, Grigorjan – Mkojan, Manojan, Hajrapeťan – Özbiliz.
Náhradníci: Ajvazov, Manukjan – T. Voskanjan, A. Voskanjan, Kartašjan, Pogosjan, Badojan, Hovhannisjan, Hakobjan, Minasjan, Harutjunjan, Muradjan.

Rumunsko: Tătăruşanu – Latovlevici, Benzar, Hoban, Chipciu – A. Popa, Marin – Stancu, Grigore (C), Stanciu – Săpunaru.
Náhradníci: Pantilimon, Lung Junior – Moţi, Andone, Tosca, Rotariu, Alibec, Keșerü, Găman, Prepeliţă, Bicfalvi, Enache.

Rozhodčí: Vladislav Bezborodov – Valerij Dančenko, Maxim Gavrilin (všichni Rusko).
Výsledky vzájemných zápasů

28.02.2006 Rumunsko – Arménie 2:0
08.06.2005 Rumunsko – Arménie 3:0
17.11.2004 Arménie - Rumunsko 1:1
Rumunsko

Reprezentanti Rumunska v Kluži přivítali výběr Černé Hory a po remíze 1:1 se body mezi mužstvy dělily. Vše podstatné se událo až v samotném závěru klání. V 85. minutě k obrovské radosti domácích fanoušků Popa otevřel gólový účet zápasu, jenomže odpověď Černohorců na sebe nenechala dlouho čekat. Dvě minuty nato totiž vyrovnal Jovetić. Rumunský celek ale nesložil zbraně a v sedmé minutě nastavení si mohl vzít vedení zpět, to by však Stanciu musel nařízenou penaltu proměnit.
Arménie

Arménci se na úvod kvalifikačního cyklu vypravili do Dánska, kde prohráli tím nejtěsnějším možným rozdílem. Duel hraný v Kodani rozhodl po čtvrthodině hry Eriksen, který se stal jediným úspěšným střelcem zápasu. Stejný hráč se mohl trefit i po změně stran, ale pokutovým kopem pohrdl. Svěřenci trenéra Sukiasjana v hlavním městě nic nepředvedli a mohli být rádi za to, že inkasovali pouze jednou.
Příjemný sobotní podvečer přeji všem příznivcům fotbalu! Kvalifikace Mistrovství světa píše své další pokračování. Společně se podíváme na zápas Arménie – Rumunsko, jehož úvodní výkop je naplánován na 18 hodin.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.