Kvalifikace MS fotbal -  ONLINE PŘENOS -  Ázerbajdžán : San Marino - 4. září 2017   18:00

Ázerbajdžán
Ázerbajdžán
20' Ismajilov (Abdullajev) • 25' Abdullajev (R. Almeida) • 57' Ismajilov (Dž. Gusejnov) • 71' Cevoli(vl.)  • 81' R. Sadygov
5:1
(2:0)
San Marino
San Marino
74' Palazzi  (Grandoni)
Ázerbajdžán
S. Agajev – Mirzabekov, R. Sadygov (C), Gulijev, Chalilzade – Dž. Gusejnov (69. Garajev), Amirgulijev, R. Almeida – Ismajilov (62. Ramazanov), Šejdajev, Abdullajev (72. Re. Dadašov).
Dabanović – Djukić, Tatar (všichni Černá Hora)
8KM Stadium, Baku
San Marino
A. Simoncini (C) – Cesarini, Ales. Della Valle, Cevoli, Palazzi, Grandoni – Gasperoni (77. A. Hirsch), Cervellini (27. Tosi), Tomassini, A. Golinucci – Rinaldi (86. Stefanelli).

Fotbalová reprezentace Ázerbájdžánu si v kvalifikačním duelu se San Marinem otevřela střelnici a svého soupeře deklasovala poměrem 5:1, díky čemuž se minimálně do večera posunula na třetí pozici před Českou republiku. Fotbalový trpaslík ze San Marina zůstal bez bodového zisku na chvostu šestičlenné tabulky a těšit ho může jedině to, že podruhé v probíhající kvalifikaci dokázal skórovat.
Držení míče: 74 % : 26 %.
Střely na branku: 8:1. Střely mimo: 8:1. Rohy: 9:1. Ofsajdy: 6:0. Fauly: 9:11.
90+3'
90+2'
Ještě došlo ke střetu dvou hráčů, po kterém musí být ošetřen Cesarini (San Marino).
90'
Nikola Dabanović se rozhodl nastavit tři minuty nad rámec řádné hrací doby.
89'
Tam se balonu ujali ázerbájdžánští fotbalisté, kteří si závěr duelu patřičně užívají.
87'
Fotbalisté právě zápolí o míč ve středu hracího pole.
86'
Střídání v týmu San Marino: odpracováno má Danilo Rinaldi a v závěrečných minutách si zahraje Mattia Stefanelli.
84'
Domácí kopali roh a krátce po jeho rozehrávce byl Richard Almeida přistižen v postavení mimo hru.
81'
Ázerbájdžán právě vstřelil branku!
Na tribunách je veselo! Diváci slaví výstavní trefu RAŠADA SADYGOVA, který rozvlnil síť dokonalou střelou z přímého volného kopu. Zkoprnělý Simoncini se po míči, který mířil do pravé části jeho brány, pouze ohlédl.
78'
K dalekonosné střele napřáhl Garajev (Ázerbájdžán), neměl ovšem dostatečně přesně seřízena mířidla.
77'
Střídání v týmu San Marino: Lorenzo Gasperoni pustil do hry Adolfa Hirsche.
74'
San Marino právě vstřelilo branku!
Sanmarinská ekipa dosáhla alespoň na čestný úspěch! Grandoni chirurgicky přesným centrem posadil balon na hlavu MIRKA PALAZZIHO a ten z penaltového puntíku uklidil míč k levé brankové konstrukci. Tato branka je pro fotbalového trpaslíka ze San Marina teprve druhou v probíhající kvalifikaci.
72'
Střídání v týmu Ázerbájdžán: ze hřiště odchází Araz Abdullajev, do hry se těší Renat Dadašov.
71'
Zmar sanmarinského mužstva potvrzuje MICHELE CEVOLI, který si po prudkém centru zleva nešťastně srazil balon do vlastní branky.
69'
Střídání v týmu Ázerbájdžán: zatímco hrací plochu opustil Džavid Gusejnov, opačným směrem zamířil Gara Garajev.
67'
San Marino uklidňuje hru kombinací na své půli.
65'
Pořádně rušno bylo také na opačné straně, kde Ramazanov orazítkoval pravou tyč! Z pohotové dorážky se sice prosadil Richard Almeida, jenomže jeho gól kvůli ofsajdu neplatí. Na svou čtvrtou branku si tak domácí budou muset ještě počkat.
63'
Golinucci se pěkně zbavil dvou soupeřů a potom nahrál do běhu Rinaldimu. Ten přesprintoval svého soka a neváhal při tom vejít do levé části vápna. Fandové domácího týmu už se hrozili, ale nakonec si mohli oddechnout, protože Rinaldi minul vzdálenější tyč.
62'
Střídání v týmu Ázerbájdžán: ze hřiště odchází Afran Ismajilov, přichází Agabala Ramazanov.
61'
Simoncini (San Marino) si připsal zákrok proti Gusejnově hlavičce po předchozím centru z rohu hřiště a vylepšil si statistiku.
60'
Této neproměněné šance domácích je škoda! Šejdajev se stal adresátem přihrávky na levou stranu vápna a jeho pumelice prosvištěla kolem vzdálenější tyčky.
57'
Domácí jdou do třígólového trháku! Gusejnov narýsoval dlouhou kolmici pro AFRANA ISMAJILOVA, ten vnikl do pravé části vápna a křižnou střelou usměrnil balon k tyči. Autor gólu má zaděláno na hattrick.
56'
Hráči San Marina ale získali míč zpět a vybojovali svůj premiérový roh. Z něj neudeřili.
55'
Hosté zkusili zahrozit dlouhatánským nákopem, ten ovšem sebrali ázerbájdžánští beci.
53'
A další ofenzivní akci Ázerbájdžánu zastavil ofsajd, v němž se nacházel Ismajilov.
51'
Centr Richarda Almeidy odvrátili Sanmarinci mimo pokutové území a zpoza něj vypálil Amirgulijev. Balon však netrefil vůbec ideálně.
50'
Domácí se vrátili na útočnou půli a získali výhodu rohového kop. Jak to dopadne?
49'
Po ztrátě míče Gusejnov (Ázerbájdžán) zahrál rukou. To je ale nešika!
48'
Ázerbájdžánci navštívili sanmarinské území a snaží se na něm vymyslet nějakou tu kulišárnu.
47'
Druhá část začala Tosiho faulem na Šejdajeva, po nemž hlavní arbitr přisoudil balon hráčům Ázerbájdžánu.
46'
Hlavní aktéři se vrátili zpátky na hřiště. Zápas bude pokračovat druhým poločasem.
První poločas měl jednoznačný průběh. Dominoval v něm favorizovaný celek Ázerbájdžánu, který svému soupeři ze San Marina vstřelil dva góly. Kromě toho si domácí vytvořili několik dalších střeleckých příležitostí. Zato svěřenci kouče Manzaroliho téměř nevycházeli ze svého území a celou půli se prakticky pouze bránili.
45'
44'
Hráči už pokukují po časomíře, jejich odchod do kabin se kvapem blíží.
43'
Momentálně se hraje výhradně ve středu hřiště.
41'
V postavení mimo hru byl přistižen Ismajilov, takže nepřímý volný kop rozehraje celek San Marina.
40'
Při dalším ofenzivním tažení domácího týmu Gusejnov přistrčil balon Šejdajevovi do pravé části pokutového území. Následná rána minula bližší tyčku.
37'
I po něm domácí dokázali zakončit. Richard Almeida našel Gusejnova, ale ten ohrozil pouze obecenstvo sedící na tribuně za bránou.
36'
Mohlo to být 3:0! Ismajilov napřáhl ke střele z pravého rohu vápna a donutil Simonciniho k zákroku na zemi. Hra bude navázána rohovým kopem.
34'
Domácí se pokusili přenést hru doleva, jenže Abdullajevovi se balon zatoulal do zámezí.
31'
Simoncini zkrotil centr ze strany. Relativně snadná práce pro strážce sanmarinské pokladnice.
28'
Ofsajd a v něm Chalilzade (Ázerbájdžán).
27'
Trenér San Marina reaguje na dvougólovou ztrátu střídáním hráčů: ze hřiště vyhnal Michele Cervelliniho a důvěru dal Luca Tosimu.
25'
Ázerbájdžánští fotbalisté jsou hladoví po dalších gólových úspěších. Tentokrát je nasytil ARAZ ABDULLAJEV, který těžil z toho, že nabíhající Almeida po Mirzabekově centru zprava promáchl. Přesunující se Simoncini byl absolutně bez šance na jakýkoliv zákrok.
23'
Domácí opět operují na území San Marina.
20'
Útočná aktivita favorizovaného mužstva sklízí své ovoce. Abdullajev zleva odcentroval balon do pokutového území, a přestože Šejdajev nedokázal vystřelit, balon doputoval k AFRANU ISMAJILOVI a ten ho po perfektním náběhu poslal do sítě.
19'
Svůj čtvrtý roh domácí rozehráli nakrátko.
18'
Ázerbájdžánští hráči disponují výraznou územní převahou, Sanmarinci proto zaujali obranné postavení.
16'
Ismajilov (Ázerbájdžán) si nepohlídal ofsajdovou linii.
14'
Byly to dva střelecké pokusy. Šejdajev nejprve trefil některého ze sanmarinských obránců a následná dorážka Amirgulijeva letěla mimo tři tyče.
13'
Ta během krátké chvíle čelila dvěma rohovým kopům a svou úlohu zvládla na výbornou. Přesto hráči domácího týmu zůstávají u míče. Co vymyslí?
12'
Fotbalisté Ázerbájdžánu se usadili na útočné polovině a vytrvale hledají skulinu v defenzivě San Marina.
10'
Ázerbájdžán vybojoval roh. Ismajilov odcentroval míč na Abdullajeva a ten v obležení několika soupeřů zamířil hlavou vysoko nad břevno.
9'
Alessandro Della Valle si v blízkosti středového kruhu vyšlápl na Ismajilova. Míč pro domácí tým.
7'
Ismajilovův centr z nařízeného přímého kopu bezpečně lapil Simoncini (San Marino) a poté rychle rozdal balon svým spoluhráčům v poli.
6'
Abdullajev u levé lajny podstoupil souboj s Gasperonim, který upadl na zem a dotknul se rukou míče. Následuje standardní situace Ázerbájdžánu.
4'
Hosté se dostali jen k půlící čáře a tam přišli o míč.
3'
Domácí rozběhli po levém křídle Abdullajeva a jeho prudký přízemní centr nebezpečí neznamenal.
1'
Úvodního výkopu se ujali ázerbájdžánští fotbalisté.
1'
Domácí odehrají zápas v modrých dresech a hosté budou hrát v bílém kompletu.
Stadionem se rozezní národní hymny.
Po předzápasové rozcvičce se fotbalisté odebrali do kabin, aby je Nikola Dabanović společně se svými asistenty přivedl zpátky na hrací plochu.
Přibližně půl hodiny před zahajovacím výkopem probíhá v 8KM Stadium rozcvička hráčů obou týmů.

Ázerbájdžán: S. Agajev – Mirzabekov, R. Sadygov (C), Gulijev, Chalilzade – Dž. Gusejnov, Amirgulijev, R. Almeida – Ismajilov, Šejdajev, Abdullajev.
Náhradníci: K. Agajev, Nazirov – Pašajev, Garajev, Abbasov, Re. Dadašov, Alasgarov, Qurbanov, Abışov, Madatov, Ramazanov.

San Marino: A. Simoncini (C) – Cesarini, Ales. Della Valle, Cevoli, Palazzi, Grandoni – Gasperoni, Cervellini, Tomassini, A. Golinucci – Rinaldi.
Náhradníci: Muraccini, Manzaroli – M. Vitaioli, Berretti, Stefanelli, Bernardi, Brolli, Tosi, A. Hirsch, Mi. Battistini.

Rozhodčí: Dabanović – Djukić, Tatar (všichni Černá Hora).
San Marino

Outsider skupiny ze San Marina je v každé kvalifikaci jen do počtu, což potvrzuje také v probíhajícím kvalifikačním cyklu. Fotbalový trpaslík se vypořádává s jedním debaklem za druhým a bez bodového zisku utonul na dně tabulky. Těšit ho může snad jedině to, že dokázal vstřelit gól v Norsku.
Ázerbájdžán

Reprezentace Ázerbájdžánu prožila úspěšný vstup do kvalifikace, když v prvních dvou duelech těsně zvítězila a ve třetím bezbrankově remizovala na půdě České republiky. V dalších čtyřech utkáních se však kouzlo vytratilo. Ázerbájdžán v nich nevybojoval ani bod a klesl až na předposlední příčku.
Všem příznivcům fotbalu přeji příjemné pondělí. Kvalifikace Mistrovství světa píše své další pokračování zápasem Ázerbájdžán – San Marino, jehož zahajovací výkop je na programu v 18 hodin.