Kvalifikace MS fotbal -  ONLINE PŘENOS -  Belgie : Gibraltar - 31. srpna 2017   20:45

Belgie
Belgie
15' D. Mertens (Meunier) • 18' Meunier (D. Mertens) • 21' R. Lukaku (Meunier) • 27' Witsel (D. Mertens) • 38' R. Lukaku (Meunier) • 45' E. Hazard (Meunier) • 60' Meunier (E. Hazard) • 67' Meunier (De Bruyne) • 84' R. Lukaku
9:0
(6:0)
Gibraltar
Gibraltar
Belgie
Courtois – Alderweireld, Kompany, Vertonghen – Meunier, E. Hazard (C) (77. T. Hazard), Witsel, De Bruyne (85. Tielemans), Ferreira-Carrasco – D. Mertens (46. M. Dembélé), R. Lukaku.
Doyle – Clarke, McDonnell (všichni IRL)
Stade Maurice Dufrasne, Lutych
Gibraltar
Ibrahim – J.-C. Garcia, R. Chipolina (C), Barnett, Bosio (46. Pusey) – J. Chipolina, Walker, R. Casciaro (68. Guilling), Mascarenhas-Olivero – Ant. Hernandez, L. Casciaro.

Z tohoto duelu už je to všechno, přeji Vám dobrou noc.

Fauly: 3 – 12.
Je dobojováno! Utkání mezi Belgií a Gibraltarem žádné překvapení nenabídlo, domácí od první minuty jasně dominovali a vypracovali si snad dvacet dobrých šancí. Z nich ale proměnili pouze devět a nepřekonali tak svůj rekord v nejvyšším vítězství. Gibraltar po celý zápas jenom paběrkoval a může být rád, že z Lutychu neodjede s ještě větší náloží.
90+3'
90+3'
Courtois si postavil jen dvoučlennou zeď, která přímo vybízela ke střele na branku. Tu Walker sice trefil, ale brankář londýnské Chelsea se při svém prvním ostrém zákroku stejně moc nezapotil.
90+2'
Joseph Chipolina byl v samotném závěru faulovaný Kompanym. Je z toho první a asi poslední přímý kop pro Gibraltar!
90+1'
Spolupráce dvou obránců nekončí gólem! Alderweireld šikovně dloubl míč do vápna a posadil ho na hlavu Vertonghena, kterého však Ibrahim reflexivním zákrokem vychytal!
90'
Na překonání nejvyšší výhry v historii mají Belgičané už jen dvě minuty nastaveného času.
89'
Romelu Lukaku měl na kopačce desátý gól, jenže po Carrascově přihrávce za obranu pravačkou přestřelil!
87'
Přímý kop zpoza pokutového území rozehrál Ferreira-Carrasco, který sice překonal předním postavenou zeď, ale Ibrahimovi přesto moc práce nenadělal.
86'
Robert Guilling dostává žlutou kartu, které předcházela další velká šance Belgie. Lukaku si na Ibrahima tentokrát nepřišel.
85'
Střídání v týmu Belgie: ze hřiště odchází Kevin De Bruyne, přichází Youri Tielemans.
84'
Belgie právě vstřelila branku!
Míč si na penaltový puntík postavil ROMELU LUKAKU a placírkou ho poslal ze svého pohledu k levé tyči. První hattrick v národním týmu tak je na světě!
82'
Erin Barnett v pokutovém území fauloval De Bruyneho a byl za to odměněn červenou kartou! K tomu bude Gibraltar čelit penaltě.
81'
Belgičané stále živí naději na překonání historicky nejvyšší výhry. Zambii v roce 1994 porazili 9:0, o sedm let později pak smetli San Marino 10:1.
80'
Lukaku nemohl pálit přes pozorného Chipolinu, a tak zvolil přihrávku do druhé vlny. Ferreira-Carrasco ale pokračuje v nepříliš zdatném střeleckém výkonu, snad z páté šance poslal balón nad horní tyčku.
79'
Hosté se ubránili a málem se dostali do slibného protiútoku. S Lee Casciarem se ale výborně vrátil De Bruyne.
78'
Lukaku hezky uvolnil Thorgana Hazarda, jehož pas před branku odkopl do autu Roy Chipolina. Právě Hazard se postará o rozehrávku rohového kopu.
77'
Střídání v týmu Belgie: ze hřiště odchází Eden Hazard, přichází Thorgan Hazard.
77'
Pokus ze zoufalství teď vyslal Liam Walker. Střela z padesáti metrů ale neměla šanci na úspěch.
76'
Urostlý Lukaku zády k brance na sobě udržel dva protivníky a sklepl míč na De Bruyeho. Tomu střela ale moc nesedla a Ibrahim si u levé tyčky připsal snadnější zákrok.
75'
Do konce jednoznačného zápasu zbývá už jen poslední čtvrthodinka. Jedinou nezodpověděnou otázku už je pouze to, zda se Belgičanům podaří dovršit potupná desítka.
74'
Střídání v týmu Gibraltar: ze hřiště odchází Ryan Casciaro, přichází Paul Podesta.
73'
Na ten si ale budeme muset počkat, na hrací ploše totiž zůstává v nefotbalové pozici sedět Ryan Casciaro.
72'
Hazardovu těžkou přihrávku do ohně De Bruyne nezkrotil. ásleudje odkop od branky Gibraltaru.
71'
Walker zastavil Dembélého jen za cenu faulu, De Bruyne s rozehrávkou neotálel a nanovo rozjel kolotoč přihrávek.
70'
Držení míče: 75% – 25%.
69'
Domácí se snaží svého soupeře upsat a poté udeřit několika přímočarými přihrávkami. I proto tempo hry trošku opadlo.
68'
Střídání v týmu Gibraltar: ze hřiště odchází Ryan Casciaro, přichází Robert Guilling.
67'
Osm! Eden Hazard přihrávkou za obranu uvolnil De Bruyneho, jenž přenesl hru k vzdálenější tyči na THOMASE MEUNIERA. Jeho prudký volej z prvního doteku hostující gólman neměl šanci zastavit. Pro pravého obránce belgického výběru je to hattrick, ke kterým přidal nevídané čtyři gólové přihrávky.
66'
Kolem hostujícího pokutového území zase obíhal útok belgických hvězd, jenž skončil De Bruyenho špatnou přihrávkou, kterou lapil Ibrahim.
64'
Belgičané po změně stran trošku polevili. To ale vůbec nevadí přítomných fanouškům, stadionem v Lutychu aktuálně obíhá mexická vlna.
63'
Ferreira-Carrasco si na pravé straně proklestil cestu k přihrávce do pokutového území, kterou ale číhající Lukaku o nějaký ten metr předběhl.
62'
Ryan Casciaro se postaral o první náznak hostující šance, střelou z dálky ale brankáře Courtoise neohrozil.
60'
I ve druhém poločase to trvalo patnáct minut, než Rudí ďáblové překonali obranný val Gibraltaru. Ke svým čtyřem asistencím přidává druhý gól THOMAS MEUNIER, jenž se přihlásil a vydal se k brance, kam mu poslal milimetrově přesný centr Eden Hazard a Meunier chladnokrevně našel skulinku mezi tyčkou a Ibrahimem.
60'
Yannick Ferreira-Carrasco se rozběhl proti zformované obraně a se štěstím se prokličkoval až před branku, kde mu balón sebral až brankář Gibraltaru.
59'
Romelu Lukaku přispěchal o chloupek později do malého čtverce a proto neměl možnost doklepnout do branky Hazardův pas podél brankové čáry.
58'
Jeden z mála přímočarných útoku Belgie narazil na Jasona Puseyho, který přes sebe nadvakrát nepustil Carrasca.
57'
Vertonghen se ocitl na pozici levého křídla a levačkou odcentroval na osu hřiště. Lukaku ale ani teď nedokázal překonat Ibrahima a zaznamenat svůj třetí gól v zápase.
56'
Stojící Lukaku chtěl narazit Hazardovi, ke kterému se zpětná přihrávka ale nedostala. Belgický útok však ještě pokračuje.
55'
Eden Hazard si před velkým vápnem navedl balón na levačku, kterou však vypálil jen doprostřed branky na připraveného Ibrahima.
54'
Meunier odcentroval pouze na Chipolinu. Jeho přičiněním dostali Belgičané k dispozici další roh, jenže ani při něm neposlali míč rovnou do šestnáctky.
53'
Casciaro na půlící čáře fauloval Alderweirelda. Rudí ďáblové posléze mohli nakopnout míč dopředu, nicméně Kompany ho poslal jen do autu.
52'
Z této standardky ale domácí nezahrozili a dobrovolně se vrátili až na vlastní polovinu, kde si míč ošahal i Courtois.
51'
Garcia tečoval centr do autu. Následuje domácí rohový kop v podání Kevina De Bruyneho.
50'
Toby Alderweireld se taky zapojil do útoku, ale ranou z třiceti metrů napálil jenom Roye Chipolinu.
49'
Meunier mohl získat svou pátou asistenci v zápase, jenže to by Ferreira-Carrasco nesměl před brankou promáchnout.
48'
Lukaku si zaběhl mezi stopery a jen o centimetry nedosáhl na přízemní přihrávku z levé strany. Na dovršení hattricku ale tento hráč bude mít ještě dost času.
47'
Domácí rozehráli druhou půli a rychle získali rohový kop, ze kterého Ferreira-Carrasco ale nic nevytěžil.
46'
Střídání v týmu Belgie: ze hřiště odchází Dries Mertens, přichází Moussa Sidi Yaya Dembélé.
46'
Střídání v týmu Gibraltar: ze hřiště odchází James Bosio, přichází Jason Pusey.
46'
Belgičané gibraltarského trpaslíka rozhodně nepodcenili a poslali na něj nejsilnější možnou sestavu se všemi hvězdami. První čtvrthodinu hosté ještě odolávali, nicméně ve zbylé půlhodině inkasovali hned šest branek. Jednou se prosadili Mertens s Witselem a Hazardem, dvakrát Romelu Lukaku a poslední branku zaznamenal Meunier, na jehož kontě už jsou i čtyři asistence! Jedinou kaňkou v jinak dokonalém výkonu Belgie je vyloučený Axela Witsela, který tak bude v příštím kvalifikačním souboji chybět.
45+2'
45+2'
Gibraltar už zbytek poločasu v poklidu přečká, Ibrahim nikam nespěchá před svým odkopem od branky.
45+1'
Nastavují se 2 minuty.
45'
Tyto slova jsou potvrzeny šestým domácím gólem! I ten přišel na svět na pravé straně, odkud Meunier našel EDENA HAZARDA a na něj znovu čekal poměrně snadný úkol v podobě zakončení do odkryté branky. Nutno ale dodat, že ani tento gól neměl kvůli ofsajdu platit, Hazard jednoznačně stál několik decimetrů před přihrávajícím hráčem i obrannou linií soupeře.
44'
Oslabení belgického týmu zřejmě nic nezmění na velkém tlaku domácího celku, který se neustále tlačí do koncovky.
43'
Roy Chipolina mohl poslat dlouhý aut před belgickou branku. Nic takového se ale nestalo a De Bruyne získal míč na domácí kopačky.
42'
Bosio byl přímo na hřišti poměrně dlouho ošetřován, ale nakonec to vypadá, že bude moci pokračovat ve hře.
40'
Tak tohle je opravdu nečekaná situace! Axel Witsel u půlící čáry vletěl do levého kotníku Jamese Bosia a od hlavního arbitra uviděl rovnou červenou kartu! Hráč, který se před chvíli zaskvěl krásnými nůžkami, tak musí předčasně odejít do sprch.
38'
Domácí zvyšují náskok na rozdíl pěti branek! Thomas Meunier na pravé straně nasadil jesličky Bosiovi a přihrál před branku. ROMELU LUKAKU podle všeho vybíhal z těsného ofsajdu, ale i tak se po doklepnutí do branky může radovat.
38'
Lee Casciaro si uprostřed hřiště vyšlápl na Witsela a za to si vyslechl od hlavního arbitra menší kázání. Příště už to pro něj bude za kartu.
37'
Yannick Ferreira-Carrasco si řekl Witselovi o krátký pas před pokutové území a ze střední vzdálenosti zakončil vysoko nad gibraltarskou svatyni.
36'
Witsel byl na levé straně faulován. Belgičané rychle rozehráli a nyní znovu motají hlavy hostující defenzivě.
35'
Běží pětatřicátá minuta a Courtois se dost možná poprvé dotkl míče, když vypomohl domácí rozehrávce z vlastní poloviny.
34'
Vincent Kompany zůstal v útoku i několik desítek sekund po neškodném rohovém kopu a elegantně zpracoval dlouhý nákop pro Mertense. Ten mu míč z první vrátil a belgický stoper tak mohl zakončovat z akrobatické pozice. Pátý gól domácího celku z toho ale nebyl, neboť Ibrahim znovu dobře zasáhl.
33'
Jean-Carlos Garcia nic neriskoval a De Bruyneho pas do vápna prodloužil do zámezí na rohový kop.
32'
To platilo i po dalším odkopu od branky Derena Ibrahima, na kterého se valí další smrtící útok.
31'
Yannick Ferreira-Carrasco se tak trochu smiloval nad Ibrahimem a právě k němu adresoval svou přihrávku z levého křídla. Gibraltar u balónu ale vydržel jen pár sekund.
30'
Opět De Bruyne ve spolupráci s Mertensem, který po nákopu z hloubi pole zakončoval z levé strany, ale Ibrahim ho v tomto případě vychytal.
29'
De Bruyne perfektně odcentroval z levého kraje k vzdálenější tyči, kde Mertens doklepl míč do sítě, ale radoval se jenom chvíli, neboť byl přistižen v ofsajdu.
27'
Tak tohle je fotbalová exhibice se vším všudy! Mertens si po rohovém kopu vyměnil přihrávky s Meunierem a poslal centr na AXELA WITSELA, jenž nádherně střihl nůžkami a tvrdou ranou k tyči nedal Ibrahimovi možnost reagovat.
27'
Hazard dostal dost času a prostoru na přihrávku před penaltový puntík, u kterého se zjevil Mertens, ale při snaze vystřelit trefil jen bránícího hráče.
26'
Mertensův rohový kop hledal De Bruyneho, jehož hlavička z hlubokého předklonu mířila nad břevno.
26'
Teď už ale znovu zasahovat Ibrahim, ke kterému došel míč poté, co Witsel nezpracoval přihrávku aktivního Meuniera.
25'
Až v pětadvacáté minutě se Gibraltar poprvé podíval na útočnou polovinu. Přispěl tomu nedovolený zákrok Vincenta Kompanyho.
24'
Tohle je opravdu drtivý tlak Belgičanů, kteří svého soupeře rozhodně nešetří. Mertens se u pravé autové čáry rozhlédl a poslal míč do ohně. Lukaku tentokrát jenom sledoval zakončení Axela Witsela, ovšem zástupce čínské ligy z těžké pozice nepřesměroval míč směrem na branku.
23'
Deren Ibrahim si trochu vylepšil reputaci po parádní střele De Bruyneho. Ta se kroutila do branky, ovšem hostující strážce branky ji pěkným zákrokem vyrazil.
22'
Po zablokované Witselově střele ze střední vzdálenosti bude bezbranná obrana Gibraltaru čelit rohovému kopu.
21'
A už je to o tři góly! Meunier na pravém křídle snadno obešel Bosia a odcentroval k hranici malého vápna, kam jako tank přiletěl ROMELU LUKAKU a pohodlně uklidil balón do sítě.
19'
Prakticky ihned po rozehrávce do balónu z velké dálky práskl De Bruyne a pořádně vystrašil Ibrahima, který měl co dělat, aby neinkasoval třetí gól v řadě. Tohle bude opravdu dlouhý večer pro obranu Gibraltaru.
18'
Na druhý gól jsme moc dlouho čekat nemuseli! Druhou branku přidává THOMAS MEUNIER, který si přiběhl pro Mertensovu přihrávku do druhé vlny a s přispěním nohy obránce poslal míč mimo dosah brankáře.
15'
Po obrovské chybě hostujícího gólmana jdou domácí do vedení! Meunier na pravé straně přenechal míč DRIESI MERTENSOVI, který pravděpodobně centroval na bližší tyč. Tam sice byl Ibrahim, ale ten trestuhodným způsobem pustil míč za svá záda, jen pár centimetrů za brankovou čáru.
14'
Hazard na levém konci velkého vápna kouzlil tak dlouho, až přihrál před sebe, kde byl Lukaku a bez přípravy vystřelil přesně do míst, kde stál hostující gólman.
13'
Ztrojený Hazard vrátil míč před vápno k Witselovi. Poté se domácí přesunuli více doprava, jenomže Mertensův razantní pokus z dvaceti metrů rovněž neletěl mezi tyče.
12'
Opět v akci hvězdný Eden Hazard, jenž z křídla došel až do vápna, ovšem zleva přihrál jen do rukavic Ibrahima.
11'
Eden Hazard v pokutovém území zastavil balón pro Ferreira-Carrasca, jehož střela z dobré pozice ale minula prostor u vzdálenější tyče.
10'
Lukaku si naběhl pro přihrávku od Mertense a se štěstím se dostal přes brankáře, při snaze vystřelit do prázdné branky však narazil na dobře postaveného obránce Gibraltaru.
9'
Rychlá souhra na jeden dotek domácím rovněž nepřinesla žádné zakončení, od De Bruyneho šel balón do autu a zpět do hry ho uvede Ibrahim.
8'
Belgie si vypracovala další rohový kop, De Bruyne ale nezvolil centr do vápna a Rudí ďáblové se vrátili do klidnější části hřiště.
7'
Kevin De Bruyne se po autu vrátil k míči, ale centrem k druhé tyči nenašel číhající Thomase Meuniera.
6'
De Bruyne rozehrál na krátko a sám odcentroval až po krátké chvíli, hosté i teď odehráli míč do zámezí.
5'
Meunier ještě stihl míč na hrací ploše a zprava odcentroval k vzdálenější tyči, kde byl Ferreira-Carrasco uhlídán. Následuje pouze rohový kop.
4'
Lukaku šel po nákopu z hloubi pole a možná tím okradl Hazarda o střelu z lepší pozice. Útočník Manchesteru United takto nezamířil hlavou přesně.
3'
Mertensův přetažený centr skončil až u Edena Hazarda. Ten svého kolegu napodobil a míč mu vrátil, ovšem Belgičané se posléze vrátili k půlící čáře.
2'
Obrovský favorit tohoto zápasu se ihned vydal do útoku a netrvalo to dlouho, než z něj vyplynula první střela. Ferreira-Carrasco zkusil vypálit z voleje, ale branku Gibraltaru minul.
1'

Belgie: Courtois – Alderweireld, Kompany, Vertonghen – Meunier, E. Hazard (C), Witsel, De Bruyne, Ferreira-Carrasco – D. Mertens, R. Lukaku.
Náhradníci: Casteels, Mignolet – Vermaelen, Tielemans, T. Hazard, Defour, Dendoncker, J. Lukaku, M. Dembélé, Ch. Benteke, Batshuayi, Ciman.

Gibraltar: Ibrahim – J.-C. Garcia, R. Chipolina (C), Barnett, Bosio – J. Chipolina, Walker, R. Casciaro, Mascarenhas-Olivero – Ant. Hernandez, L. Casciaro.
Náhradníci: Robba, Goldwin – Bardon, Garro, J.-P. Duarte, Yome, Pons, Pusey, Green, Coombes, Podesta, Guilling.

Rozhodčí: Doyle – Clarke, McDonnell (všichni IRL).
Vzájemné zápasy

Úvodní střetnutí Davida s Goliášem bylo rozhodnuté prakticky už v první minutě, kdy Belgii poslal do vedení Chritstian Benteke. Ten posléze přidal další dvě branky a zaznamenal hattrick. Kromě něj ještě skórovali Witsel, Mertens a Eden Hazard. Favorizovaní Rudí ďáblové tak na Gibraltaru zvítězili jasně 6:0.
Gibraltar

Fotbalový trpaslík se účastní vůbec své první kvalifikace o světový šampionát. A zatím se mu vede víceméně podle očekávání, po šesti zápasech na svém kontě nemá ani jeden bod a skóre 3:24 rovněž mluví jasně. Nejblíže bodům byl Gibraltar ve dvou zápasech s Kyprem, na jehož půdě prohrál 1:3 a doma prohrál ještě těsněji 1:2.
Belgie

Hvězdami prošpikovaný výběr Belgie už je jednou nohou na šampionátu v Rusku. Po šesti z deseti kvalifikačních zápasů mu patří vedoucí příčka s čtyřbodovým náskokem na druhé Řeky. Rudí ďáblové dosud ztratili pouhé dva body, když právě s Řeckem remizovali 1:1. Zbylých pět duelů už Belgičané zvládli s jasně pozitivním skóre 23:1.
Všem fotbalovým fanouškům přeji příjemné chvíle při sledování textového přenosu ze zápasu kvalifikace na Mistrovství světa 2018. Od dvaceti hodin a pětačtyřiceti minut se můžeme těšit na střetnutí mezi domácí Belgií a hosty z Gibraltaru!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.