Kvalifikace MS fotbal -  ONLINE PŘENOS -  Belgie : Kypr - 10. října 2017   20:45

Belgie
Belgie
12' E. Hazard (Tielemans) • 52' T. Hazard  • 63' E. Hazard  • 78' R. Lukaku (Witsel)
4:0
(1:0)
Kypr
Kypr
Belgie
Courtois – Alderweireld, Ciman, Vertonghen (C) – Meunier (66. R. Lukaku), Tielemans, Witsel, Chadli – T. Hazard, Batshuayi (56. D. Mertens), E. Hazard (77. De Bruyne).
Kypr
Panagi – Demetriou (C), Katelaris, Laifis, Margaca – Merkis – Ch. Kyriakou (64. Charalambides), Artymatas (90+1. Nicolaou), Laban, Alexandrou (46. Kastanos) – Sotiriou.

Držení míče: 55 % : 45 %.
Střely na branku: 6:0. Střely mimo: 8:3. Rohy: 6:2. Ofsajdy: 4:3. Fauly: 6:10.
Je konec! Belgičané potvrdili roli jasného favorita a z dnešního utkání si odvážejí tři body. Kypr dnes byl pouze v roli sparing partnera a z horké belgické půdy si odváží prohru 4:0.
90+2'
90+1'
Střídání v týmu Kypr: ze hřiště odchází Kostakis Artymatas, přichází Marios Nicolaou.
90'
Druhý poločas bude nastaven o dvě mintuy.
88'
Mertens zamýšlel kolmici na rozeběhnutého Tielemanse, který boj o míč nakonec vzdal. Balón totiž doputoval až za autovou čáru.
87'
Poslední minuty se odehrávají v poklidném tempu, domácí hráči se nikam neženou a spíše si přihrávají v oblasti středového kruhu.
86'
Mertens se ještě pokoušel zachytit balón na hrací ploše, přihrávka od Witsela ale nakonec zamířila pouze za brankovou čáru.
85'
Lukaku se prezentoval nedovoleným zákrokem, následně si hostující brankář dával při výkopu hodně na čas.
84'
Utkání se nám dostalo do závěrečné desetiminutovky, o vítězi utkání už je rozhodnuto. Kypr bude usilovat o to, aby neodjel s pověstným bůrem.
79'
Poprvé se s míčem seznámil také střídající De Bruyne, který ale k úspěšnému driblinku nepřidal přesnou přihrávku.
78'
Belgie právě vstřelila branku!
Čtvrtá branka v hostujcí síti! Witsel poslal dalekonosný pas na ROMELU LUKAKUA, který využil své kilogramy, odstavil si protihráče a následně pohodlně zakončil.
77'
Střídání v týmu Belgie: ze hřiště odchází Eden Hazard, přichází Kevin De Bruyne.
76'
Poslední minuty utkání už opět patří domácím fotbalistům. Píšťalka sudího tentokráte zůstala němá, Hazard byl dle výroku zastaven v rámci pravidel.
75'
Eden Hazard si vyměnil balón se svým sourozencem, který posílal do šestnáctky prudký centr. Ten ale letěl mimo Lukakův dosah.
74'
Ani domácímu celku nevyšla podobná snaha, nakopávaný balón zaplul až k brankáři Panayievovi. Ten okamžitě vyhazuje do strany.
73'
Ani z tohoto mráčku nezapršelo. Laifis chtěl oslovit Sotirioua, který jeho záměr nepochopil. Balón skončil až za postranní čárou.
72'
Posléze následovala laxní přihrávka Merkise, po které se soupeř vrací zpět k míči. Alderweireld se ujme autového vhazování.
71'
Kypřané se v posledních minutách čím dál častěji dostávají s míčem do útočné zóny. Tam jejich akce ale mají jepičí život.
70'
Belgičané si vybojovali přímý kop z velmi dobré pozice. Odpovědnost na sebe vzal Mertens, kterému se rozehrávka vůbec nepovedla.
69'
Ani tentokráte se Sotiriou nedostal k žádnému zakončení, neboť byl ve vápně hned zvojen. Navíc se píská ofsajd.
68'
Žlutou kartu dostává Vincent Laban (Kypr).
68'
Vertonghen předvedl hodně podezřelý zákrok ve vlastní šestnáctce, hlavní sudí ale pokutový kop nepíská. Dle mého se jednalo o jasný faul.
67'
Kypr zahrával rohový kop z pravé strany. Nadýchaný centr letěl na přední tyč, kde jeden z domácích prodloužil míč mimo všechny zúčastněné.
66'
Střídání v týmu Belgie: ze hřiště odchází Thomas Meunier, přichází Romelu Lukaku.
65'
O vítězi utkání už je zcela jistě rozhodnuto. Vycházkové tempo Belgičanům naprosto stačí, navíc je soupeř směrem dopředu naprosto marný.
64'
Střídání v týmu Kypr: ze hřiště odchází Charalampos Kyriakou, přichází Constantinos Charalambides.
63'
K rozehrávce pokutového kopu se postavil EDEN HAZARD, který balón bezpečně uklidil k tyči.
62'
Je tu pokutový kop pro Belgii!
59'
Zajímavý centr servíroval před branku Demetriou, který bohužel nalezl pouze hlavu Tielemanse. Následně byl Witsel povalen na zem.
58'
Mimo jiné, stále čekáme na přesný střelecký pokus ze strany Kypru. Hosté doposud zakončovali pouze jedinkrát, nicméně mimo tři tyče.
57'
Po delší době se nám připomněl také Eden Hazard, jehož projektil nebyl vůbec nebezpečný. Panayi raději rozehrál po zemi do strany.
56'
Střídání v týmu Belgie: ze hřiště odchází Michy Batshuayi, přichází Dries Mertens.
55'
Do akce byl zapojený také Panayi, který svůj výkop otřel o záda napadajícího Batshuayie. Míč se ale odrazil daleko od domácích hráčů.
54'
Ciman dokázal v poklidu uhlídat Sotirioua, který nakonec na balón nedosáhl. Courtois byl propadnuvším míčem vyrušen ze zimního spánku.
53'
Po Edenovi se prosadil i jeho mladší sourozenec Thorgan. Ve fotbale málo vídaný moment, ve kterém se v jednom utkání prosadili oba bratři.
52'
Máme tu další branku v síti Panayie! Hostující brankář vyrazil střelu z kopačky Batshuayie přímo k naběhnuvšímu THORGANU HAZARDOVI, který už měl snadnou práci.
52'
Chadli se chopil rozehrávky rohy z levé strany, míč ale doputoval pouze do náruče Panayie. Batshuayi se po jednom ze soubojů chytá za hlavu.
52'
Vertonghen se nevydržel dívat na útočení svých spoluhráčů a také se vydal na výlet. Tento pobyt skončil centrem pouze do nohou Demetrioua.
51'
Thorgan Hazard dokázal propasírovat balón na Witsela, který byl po otočce s míčem obrán o hrací předmět. Kypr ale ihned ztratil balón.
50'
Úvod druhého poločasu se nese v podobném duchu, jako celý první poločas. Belgie opět hýří aktivitou...
49'
Chadli si na rohu šestnáctky všiml zcela osamoceného Thorgana Hazarda. Rána z kopačky pravého křidelníka mířila hodně vysoko nad branku.
48'
Poprvé se s míčem pomazlili také favorité z Belgie, konkrétněji to byl Tielemans, kterého u půlící čáry podrazil Demetriou.
47'
Odstartoval nám druhý poločas, úvodní rozehrávku si vzali tentokráte Kypřané, kteří budou usilovat o dotažení nepříznivého výsledku.
46'
Střídání v týmu Kypr: ze hřiště odchází Nektarios Alexandrou, přichází Grigoris Kastanos.
46'
Belgičané vstoupili do dnešního utkání velmi aktivně a soupeř se zpočátku pouze bránil. Po necelých deseti minutách hry vstřelil úvodní branku Eden Hazard, což byla nakonec jediná branka prvního poločasu.
45+1'
45+1'
Do sólového úprku se dostal Thorgan Hazard, který ale trefil pouze dobře postavené brankáře. Tohle mohl mladší z bratrů Hazardů vyřešit daleko lépe.
45'
První poločas bude nastaven o jednu minutu.
43'
Tielemans nyní hodně podcenil přihrávku na jeho osobu a balón už nedokázal zastihnout na hrací ploše. Hloupá ztráta domácího středopolaře.
42'
Batshuayi si ukázkově udělal tělem prostor, uzmul balón a poté zamířil jen kousek nad břevno. Panayi si na míč nakonec nesáhl.
41'
Stále čekáme na nějakou okamžitou myšlenku. Domácí se očividně nikam netlačí a spíše se snaží uspat svého protivníka.
40'
Poslední vteřiny nenabízejí zrovna atraktivní podívanou, k vidění je spíše postupná kombinace. Belgie to nyní zkouší po pravé straně.
39'
První poločas se neúprosně blíží ke svému konci. Hrát se bude ještě něco málo přes pět minut, počítat se dá také s nastaveným časem.
34'
Na pravém křídle se tentokráte objevil Eden Hazard, jenž nedokázal zpracovat těžkou přihrávku. Na zemi navíc polehává Kyriakou.
33'
Witsel ukořistil míč ve středu hrací plochy a poté předložil Thorganu Hazardovi. Domácí křidelník pouze posunul vedle stojícímu Tielemansovi.
32'
V bolestech se nyní na zemi svíjí Laifis, který dostal před šestnáctkou slušeně naloženo. Vše ale bylo v rámci pravidel.
31'
Ciman posílal centr z hlouby pole, k odraženému míči se dostal Thorgan Hazard, který ihned posílal před branku střílený centr. Jeho bratr měl k míči hodně daleko.
30'
Na hrací ploše se nyní neodvíjí nic zajímavého, spíše sledujeme nespočet nedovolených zákroků. Navíc jeden z hostů nyní zahrál rukou.
29'
Thorgan Hazard byl zastaven na hranici faulu, nicméně byl z toho jen roh. Ten mířil na Batshuayie, který se k hlavičce nakonec vůbec nedostal.
28'
Kyriakou sice obral protivníka o míč, následně se ale domácí vzorně vrátili a kyperskému záložníkovi odcizili čistým způsobem balón.
27'
Zatím celkem mimo hru je domácí kanonýr Batshuayi, který se stále nemůže dostat k zakončení. Uvidíme, co přinesou následující minuty.
26'
Nedovoleným zákrokem si musel vypomoci Ciman, který podrazil unikajícího Sotirioua. Kypr ihned rozehrál nabízenou standardku.
25'
Levý křidelník Belgie se jen stěží dostal zpět na své nohy, což se jednoznačně nelíbilo domácím příznivcům.
24'
Utkání se nám docela vyrovnalo, konečně i hosté ukázali světlé momenty. Podobně tomu bylo i teď, kdy byl Hazard zastaven čistým skluzem.
19'
Hosté si dokázali vybojovat první rohový kop. Míč z kopačky Alexandroua doletěl přímo na Tielemanse. Courtois bude vykopávat.
18'
Dalekonosný balón putoval na hlavu Batshuayie, který měl k míči přeci jenom daleko. Kypr se následně pokouší dostat od vlastního vápna.
17'
Kypr se až v sedmnácté minutě poprvé podíval k šestnáctce soupeře, Kyriakou byl ale ubráněn bez sebemenších problémů.
16'
To je drtivý tlak! Vertonghen se vydal na útočný výlet, který korunoval centrem pouze do protihráče. Další roh tentokráte odvrátil Katelaris.
15'
Jednalo se o rozehrávku nakrátko, což nebylo zrovna dobrým řešením. Belgičané se přihrávkami vyhnali zpět k půlící čáře.
14'
Thorgan Hazard opět motal hlavy protihráčům u brankové čáry, kde nakonec dokázal vybojovat rohový kop. Ten rozehraje jeho bratr Eden.
13'
Na první branku dnešního utkání jsme tak nemuseli dlouho čekat, domácí se dle zápasovým prognóz dostali do očekávaného vedení.
12'
Máme tu první branku dnešního střetnutí! EDEN HAZARD si to namířil až k šestnáctce, odkud vyslal technickou střelu přesně ke vzdálenější tyči.
12'
Na zelený pažit upadl defenzivní záložník Witsel, který dle výroku sudího nebyl zastaven nedovoleně. Míč se stěhuje až k Panayiovi.
12'
Náramně čistý skluz předvedl Laifis, který odzbrojil rychlonohého Batshuayie. Belgie se ale znovu dostala k hracímu předmětu.
11'
Následné vysunutí Edena Hazarda sice bylo myšleno skvěle, nicméně levý křidelník se pohyboval v ofsajdovém postavení.
10'
Zatím sledujeme naprosto dominantní představení domácích fotbalistů. Kypřané zatím pouze běhají za balónem.
9'
Opět pravý záložník francouzského PSG vyslal Witsela, který to zkoušel stříleným centrem. Balón propadl až na Batshuayie, jenž nedokázal prudkou přihrávku zpracovat.
8'
Laxní rozehrávka Kypru vedla ke ztrátě míče. Úspěšným návratem se prezentoval Meunier, který vybojoval míč zpět na kopačky.
7'
Mladší z bratrů Hazardů se opět ukázal na pravém křídle, kde se prodral k dalšímu vzdušnému centru. Ten tentokráte pouze proletěl šestnáctkou.
6'
Eden Hazard vyvezl balón na útočnou polovinu a poté kombinoval se svými kolegy. Witsel přenesl hru na levou stranu hřiště na Chadliho.
5'
První útočný výpad předvedli také hosté, před Alexandrouem ale skvěle zasáhl Alderweireld, který ještě otřel balón o nohy protihráče.
4'
Belgie je podle očekávání aktivnějším celkem. Nyní Chadli zahrával standardní situaci přímo do náruče připravného Panayie.
3'
Thorgan Hazard posílal před branku střílený centr, který byl sražen za branku. Následný rohový kop nevedl k žádnému ohrožení.
2'
Hlavní sudí poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzali Belgičané, jenž budou hrát zleva doprava.
1'

Belgie: Courtois – Alderweireld, Ciman, Vertonghen (C) – Meunier, Tielemans, Witsel, Chadli – T. Hazard, Batshuayi, E. Hazard.
Náhradníci: Casteels, Mignolet – Boyata, De Bruyne, Defour, Dendoncker, Kabasele, R. Lukaku, D. Mertens, Mirallas, Origi, Vermaelen.

Kypr: Panagi – Demetriou (C), Katelaris, Laifis, Margaca – Merkis – Ch. Kyriakou, Artymatas, Laban, Alexandrou – Sotiriou.
Náhradníci: Georgallides, Michael – Antoniades, Avraam, Economides, Charalambides, Kastanos, Makris, Mitidis, Nicolaou, Papafotis, Vasiliou..
Kypr

Naopak hráči Kypru už nemají šanci zabojovat o postup, neboť se ve své skupině mohou umístit nejlépe čtvrtí. O neúspěchu rozhodly poslední dvě utkání, které hostující tým dnešního utkání vůbec nezvládl. Kypřané se potýkají s nevýraznou ofenzivní činností, neboť v devíti odehraných utkání vstřelily pouze devět branek.
Belgie

Fotbalisté Belgie už mají zaručen postup na mistrovství světa. Není se čemu divit, domácí celek dnešního utkání doposud nezaváhal, o jedinou dělbu bodů se postarali Řekové, kteří trochu překvapivě remizovali 1:1. Zajímavý je pohled do statistik. Belgičané budou před dnešním kláním usilovat o vstřelení čtyřicátého gólu, naopak doposud inkasovali pouze v šesti případech.
Hezký den všem fanynkám a fanouškům! Hráči se nám opět shromáždili na reprezentačním srazu, což znamená jediné – kvalifikace mistrovství světa. My budeme společně sledovat souboj mezi Belgií a Kyprem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.