To je z mé strany vše, hezký večer.
Držení míče: 39 % : 61 %.
Střely na branku: 5:2. Střely mimo: 4:9. Rohy: 1:8. Ofsajdy: 4:1. Fauly: 15:15.
Je dobojováno. Sledovali jsme vyrovnaný duel, který nakonec rozhodla jediná branka. V prvním poločase se trefil Popov, který tak rozhodl o tom, že Bulharsko porazilo Bělorusko 1:0. Domácí byli o něco lepší a podle mého názoru vyhráli zaslouženě.
90+4
90+4
Hosté dokázali dostat míč do sítě, ale branka nakonec kvůli ofsajdu neplatí.
90+3
Naděje hostů zřejmě ukončil zkušený Hleb, který fauloval, vyfasoval žlutou kartu a protože už jednu měl, následuje tedy karta červená.
90+1
Rozhodčí přidal čtyři minuty.
90
Hraje se poslední minuta řádné hrací doby.
87
Hosté se snaží něco vymyslet, stále se tlačí dopředu, ale vypadá to, že dnes získá všechny body Bulharsko.
85
Žlutou kartu dostává Světoslav Djakov (Bulharsko).
83
Ke střele se dostal Jurij Kendyš, ale jeho rána nebyla přesná a stav se nemění.
82
Hra je v posledních minutách hodně rozkouskovaná, což vyhovuje hlavně domácím, kteří stále vedou o jednu branku.
80
Žlutou kartu dostává Jurij Kendyš (Bělorusko).
78
Střídání v týmu Bulharsko: ze hřiště odchází Ivelin Popov, přichází Preslav Jordanov.
77
Střídání v týmu Bělorusko: ze hřiště odchází Ivan Majewski, přichází Sjarhej Kornilenko.
75
Radoslav Kirilov upadl ve vápně a chtěl penaltu, ale místo toho vyfasoval žlutou kartu.
73
Hosté jsou stále aktivnější a diktují tempo hry, ale zatím se jim ve finální fázi příliš nedaří a Bulharsko kráčí za vítězstvím.
71
Je před námi posledních dvacet minutek a protože Bulharsko vede stále pouze o jednu branku, tak je jasné, že to bude ještě hodně zajímavé.
69
Po přihrávce do vápna skvěle zasáhl Vladislav Stojanov, který vše přečetl a kulatý nesmysl před dotírajícími protihráči sebral.
67
Střídání v týmu Bulharsko: ze hřiště odchází Aleksandar Tonev, přichází Radoslav Kirilov.
65
Pavel Savickij se hned hnal za dlouhým míčem, ale ten nakonec na hrací ploše nezachytil.
64
Střídání v týmu Bělorusko: ze hřiště odchází Michajl Gordejčuk, přichází Pavel Savickij.
62
Ale i tentokrát se domácí ubránili. U míče jsou však stále hosté, kteří se snaží něco kloudného vymyslet.
61
Rohový kop pro Bělorusko, které jde za vyrovnáním.
60
Střídání v týmu Bulharsko: ze hřiště odchází Georgi Milanov, přichází Ivajlo Čočev.
59
Po rohu hlavičkoval Jurij Kendyš, ale míč skončil nad brankou, kterou střeží Vladislav Stojanov.
58
Po rychlé akci střílel Michajl Gordejčuk, ale Vladislav Stojanov si s jeho povedeným pokusem poradil a míč vyrazil na rohový kop!
57
Hostující hráč se dostal do vápna a po souboji upadl, ale rozhodčí byl blízko a pokutový kop neodpískal.
55
Ze svého pátého rohu ale Bělorusko nic nevytěžilo a stav utkání se tedy ani tentokrát nemění.
54
Hosté ale míč rychle vybojovali a nakonec je z toho rohový kop.
53
Domácí hráč byl po faulu Šitova ošetřován, ale už se opět pokračuje. U míče jsou domácí fotbalisté.
51
Žlutou kartu dostává Igor Šitov (Bělorusko).
49
Hosté směrem dopředu nic nevymysleli a na tahu jsou opět domácí fotbalisté.
48
Domácí začali aktivně a hned se Popov dostal ke střele, ale z té nic nebylo a rozehrávat tak bude Andrej Harbunow.
46
Hráči obou celků se vrací zpět na trávník, takže druhý poločas začne za malý okamžik.
Druhý poločas začne přibližně v 19:03.
První poločas je za námi. Sledujeme vyrovnaný duel, který zatím nabídl jednu branku. Prosadili se domácí a Bulharsko tak vede nad Běloruskem 1:0. Domácí byli o něco aktivnější, ale ve druhém dějství to bude ještě hodně zajímavé a myslím si, že se máme na co těšit.
45+2
45+1
Rozhodčí přidal dvě minutky.
45
Hraje se poslední minuta prvního poločasu.
44
První poločas se už pouze dohrává a vypadá to, že se ničeho zajímavého už nedočkáme.
42
Ale ani z tohoto rohu nic nebylo. U míče jsou domácí, kteří drží míč a nikam nepospíchají.
41
Rohový kop pro Bělorusko.
40
Tempo hry v závěru prvního poločasu malinko opadlo a ani jeden celek už nechce udělat zbytečnou chybu, což je zcela pochopitelné.
38
Aljaxandr Martynovič se vydal dopředu, ale přitom si pomohl útočným faulem a z tohoto snažení také nebylo vůbec nic.
37
Střídání v týmu Bělorusko: ze hřiště odchází Aljaxandr Martynovič, přichází Igor Šitov.
36
Ani z tohoto rohu ale nic nebylo a vypadá to, že v prvním poločase se už další branky nedočkáme.
35
Rohový kop pro Bulharsko.
33
Hosté chybovali v rozehrávce a k míči se dostal Ivelin Popov, ale jeho zakončení postrádalo přesnost.
31
Z následného rohu nic nebylo a od své branky bude rozehrávat zatím dobře chytající Vladislav Stojanov.
30
Ze standardní situace nic nebylo, ale poté se ve vápně dostal k míči Sjarhej Krivec, který ho poslal k pravé tyči, ale tam se objevil Vladislav Stojanov, který vytasil parádní zákrok!
29
Žlutou kartu dostává Alexandar Alexandrov (Bulharsko).
29
Zajímavá standardní situace pro hosty, téměř z hranice velkého vápna.
28
Po přihrávce před branku si málem srazil míč do vlastní branky Aljaxandr Martynovič, ale Andrej Harbunow skvěle zasáhl a kulatý nesmysl vyrazil!
27
Hosté se usadili na polovině svého soupeře, ale nakonec z dlouhé kombinace nebylo vůbec nic.
25
Jeden z hráčů byl ošetřován, takže hra byla přerušena a chvíli se nehrálo. Nyní už se ale pokračuje.
23
Na druhé straně se dostal ke střele z hranice velkého vápna Simeon Slavčev, ale míč po jeho ráně skončil nad břevnem.
22
A po další akci to vzal na sebe Timofej Kalačev, ale jeho rána byla hodně nepovedená a míč skončil několik metrů vedle branky.
21
Žlutou kartu dostává Aljaxandr Hleb (Bělorusko).
21
Sjarhej Krivec se dostal do vápna, ale tam místo přihrávky zvolil kličku a míč zbytečně ztratil. Spoluhráči mu také pořádně vyčinili.
20
Hráči Běloruska přidali a je to znát. Nyní jsou hosté o něco aktivnější, ale domácí zatím výborně brání a je jasné, že hosté to nebudou mít vůbec jednoduché.
18
Nakonec se hosté dostali před velký vápno Bulharska, kde si rovnal míč na střelu Aljaxandr Hleb, ale nakonec zakončit nedokázal.
17
Hosté drží míč a kombinují, ale zatím hodně daleko od domácí branky.
16
Nyní se do míče pořádně opřel Maxim Valadzko. Dělovka to byla pořádná, ale bohužel pro hosty ji scházela přesnost a Vladislav Stojanov tak práci neměl.
14
Z úvodního rohu ale nic nebylo a Bulharsko tak stále vede nejtěsnějším možným rozdílem.
13
Na druhé straně vybojovalo Bělorusko rohový kop.
12
Domácí jsou pochopitelně na koni. Hned získali míč a šli dopředu, ale tentokrát je zradila přihrávka.
10
Bulharsko právě vstřelilo branku!
A domácí jdou zcela zaslouženě do vedení 1:0! Michajl Alexandrov utekl po pravé straně, poslal míč před branku, kde se k němu dostal IVELIN POPOV a přesnou hlavičkou nedal brankáři šanci.
8
Domácí jsou o něco aktivnější, hlavně tedy směrem dopředu.
7
Po faulu hostujícího hráče jsou u míče domácí fotbalisté, kteří kombinují a nikam zatím příliš nepospíchají.
5
Zatím se na trávníku nic zajímavého neděje. Hráči se, jak se říká, oťukávají a hraje se především kolem středového kruhu.
3
Domácí to zkusili po levé strany, po které utekl Ivelin Popov, ale centr nezvládl a poslal míč do zámezí. Rozehrávat tak bude Andrej Harbunow.
2
Z prvních akcí v tomto utkání nic nebylo. Neuspěli hosté, ale vzápětí ani domácí. Nyní jsou u míče hráči Bulharska, kteří kombinují.
1
Úvodní výkop obstarali hostující fotbalisté, kteří hrají v tmavých dresech. Domácí hrají v bílé.
1
Vše je připraveno, jdeme na to.
Hráči jsou na trávníku. Na programu jsou státní hymny a poté už duel začne.

Bulharsko: V. Stojanov – S. Popov, A. Alexandrov, Pirgov, Božikov – G. Milanov, Djakov, Slavčev, Ž. Milanov – I. Popov, M. Alexandrov.
Náhradníci: Kitanov, Mihajlov – Čorbadžijski, Rangelov, Marcelinho, Jordanov, Kirilov, Krajev, Zlatkov, Zehirov, Čočev, Dimitrov.

Bělorusko: Harbunow – Palicevič, Martynovič, Filipenko, Paljakow – Gordejčuk, Hleb, Krivec, Majewski, Valadzko – Kalačev.
Náhradníci: Hutar, Černik – Drahun, Korzun, Klopockij, Kornilenko, Kisljak, Rios, Savickij, Sivakow, Bardachow, Signěvič.

Rozhodčí: Klossner – Zgraggen, Zürcher.
Poslední vzájemné zápasy

Bulharsko – Bělorusko 2:1
Bělorusko – Bulharsko 1:0
Bělorusko – Bulharsko 0:2
Bulharsko – Bělorusko 4:1
Bulharsko zatím odehrálo tři zápasy a na svém kontě má tři body. V prvním utkání doma přestřílelo Lucembursko 4:3. Pak ale nestačilo na Francii, kde prohrála 1:4 a naposledy prohrálo 0:3 ve Švédsku. Domácí dnes tedy musí zabrat, pokud ještě chtějí promluvit do bojů o postup.

Bělorusko je na tom ještě o něco hůře. Hosté navíc stále čekají na první výhru, protože ze tří zápasů dvakrát remizovali a jednou prohrála. Bělorusko doma remizovalo 0:0 s Francií, pak prohrálo 1:4 v Nizozemsku a naposledy doma remizovalo 1:1 s Lucemburskem.

6. Lucembursko 4:6 1 bod
Zdravím všechny fotbalové fanoušky. Kvalifikace na blížící se MS v Rusku má na programu další zápasy a my budeme sledovat duel mezi Bulharskem a Běloruskem. Mírným favoritem je domácí celek.