Kvalifikace MS fotbal -  ONLINE PŘENOS -  Černá Hora : Dánsko - 5. října 2017   20:45

Černá Hora
Černá Hora
0:1
(0:1)
Dánsko
Dánsko
16' Eriksen  (Dalsgaard)
Černá Hora
Petković – Marušić, Savić, Simić, Tomašević – N. Vukčević, Ivanić – M. Janković (85. Jovović), Jovetić (C) (20. Djordjević), Vešović – Mugoša (76. Kojašević).
Dánsko
Schmeichel – Dalsgaard, Kjaer (C), Bjelland, Stryger Larsen (43. Durmisi) – Kvist, Delaney – Eriksen – Y. Poulsen, Cornelius (64. Bendtner), Sisto.

To je pro tuto chvíli ode mne už vše. Přeji hezký zbytek dne a u dalších online přenosů na shledanou.
Držení míče: 52 % : 48 %.
Střely na branku: 2:5. Střely mimo: 6:3. Rohy: 6:4. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 14:14.
Je konec! Dánové nakonec dokázali uválčit toho utkání do vítězného konce a po hubené výhře 1:0 berou velmi důležité tři body. Jediným střelcem dnešního utkání je Christian Eriksen, který skóroval už po necelých patnácti minutách hry.
90+4'
90+3'
Žlutou kartu dostává Stefan Savić (Černá Hora).
90+2'
O vítězí utkání se zdá být rozhodnuto, Dánsko totiž nepouští svého protivníka na vlastní polovinu.
90'
Druhý poločas bude nastaven o tři minuty.
89'
Obrovská šance Eriksena! Hostující záložník byl na hranici šestnáctky úplně osamocen, přízemní střelu ale dokázal Petkovič vykopnout.
88'
Zachvíli se dostaneme do nastaveného času. Míč mají stále domácí hráči, kteří ale nejsou schopni souvislejšího držení balónu.
87'
Domácí lodivod využil už všechna svá střídání, naopak trenér dánské reprezentace stále může sáhnout ještě k jednomu.
86'
Do šestnáctky hostů přiletěly další dva centry, s oběma si ale obrana dokázala poradit. Sisto navíc vybojoval aut pro svoje barvy.
85'
Střídání v týmu Černá Hora: ze hřiště odchází Marko Janković, přichází Vladimir Jovović.
85'
Další faul z díly zbytečných předvedl Marušič, který loktem zajel do Durmisiho. Dánsko bude zahrávat takový vylepšený roh.
84'
Těžiště hry je momentálně až u brankáře Schmeichela, který si pochopitelně dává s rozehrávkou hodně na čas.
83'
Dnešní utkání se nám přehouplo do závěrečné desetiminutovky, Dánsko stále střeží svůj jednobrankový náskok.
79'
Dánsko se brání zuby nehty. Domácí mají výraznou územní převahu, kterou stále nedokážou zužitkovat.
78'
Ani z tohoto mráčku nezapršelo. Další roh dopadl stejně, jako všechny předchozí a tak se Černohorci vracejí s nepořízenou.
77'
Jedna z povedenějších akcí nakonec nevedla k ničemu nebezpečnému. Ivaničova snaha o zisk míče nakonec vedla alespoň k rohu.
76'
Na domácích hráčích není znát tíha časového presu. Časomíra totiž neúprosně počítá vteřiny, kterých do konce utkání už moc nezbývá.
76'
Střídání v týmu Černá Hora: ze hřiště odchází Stefan Mugoša, přichází Damir Kojašević.
75'
Zcela nenápadný Djordjevič prohrál osobní souboj s Kjaerem, následně se Dánové rychle zbavili hracího předmětu.
74'
Tomaševič se nyní ukvapil při pokusu o přenesení těžiště hry na pravou stranu, jeho kolegové ale vybojovali balón zpět.
73'
Tak tohle si žádalo lepší zakončení. Mugoša totiž dostal míč na hranici šestnáctky, odkud poslal svojí táhlou střelu úplně mimo branku.
72'
Po Sistově zbytečném faulu zahrávali domácí fotbalisté další standardku. Klasický exekutor Jankovič poslal velmi zajímavý centr, ve vzduchu ale kraloval kapitán Kjaer.
72'
Žlutou kartu dostává Marko Vešović (Černá Hora).
71'
Do konce utkání zbývá už jen něco málo přes dvacet minut. Hosté jsou sice o něco pasivnější, nicméně Černá Hora nesmí zapomínat na zadní vrátka.
66'
Žlutou kartu dostává Luka Djordjević (Černá Hora).
66'
Čas kvapí a kvapí. Černá Hora se stále nemůže dostat ke kloudnějšímu zakončení, Dánové působí velmi jistě.
65'
Znovu se nám předvedl maličký Sisto, který se prezentoval technickou střelou pouze doprostřed branky. Petkovič stačil střelu vyrazit.
64'
Střídání v týmu Dánsko: ze hřiště odchází Andreas Cornelius, přichází Nicklas Bendtner.
63'
Další zakončení domácího pravého obránce. Přízemní rána sice byla nepřesná, na malém vápně ale čekala hned dvojice Černohorců, kterým nechybělo mnoho.
62'
Akce ještě pokračovala, odražený míč se dostal na nohu Marušiče, který předvedl komický pokus o zakončení.
61'
Nakonec se zahrávaly hned dva rohové kopy, ani jeden ale nevyvolal před hostujcíí brankou žádné nebezpečí.
60'
Vešovič si navedl míč na pravou nohu a svojí razantní střelu poslal těsně nad břevno. Míč byl ještě lehce přizvednut, domácí budou zahrávat roh.
59'
Aktivní Marušič otřel balón pouze o nohy vracejícího ho se Sista, balón se ale odrazil zpět právě do domácího hráče a tak se bude pouze vykopávat.
58'
Už se znovu hraje a míč mají na kopačkách Černohorci. Dánové ale skvěle pokrývají nejen střed hřiště, ale také křídelní prostory.
57'
Zdravotní komplikace má levý bek Tomaševič, který se chytá za kotník. Nevypadá to na nic vážného, co by vedlo ke střídání.
56'
Marušič se dostal kolem nedůrazného Sista až k centru, ten byl ale opět odhlavičkován ven z pokutového území.
55'
Dánové se zatím v poklidu brání, navíc hrozí z nebezpečných protiútoků. Nyní ale nezafungovala souhra mezi Corneliusem a Poulsenem.
54'
Z hlouby útočné poloviny směřoval z Jankovičovy kopačky nadýchaný centr, který byl v poklidu odvrácen. Schmeichel bude vykopávat od své branky.
53'
Sisto je v úvodu druhého dějství hodně aktivní. Levý křídelník opět protančil až do vápna, odkud posílal před branku střílený centr.
52'
Žlutou kartu dostává Henrik Dalsgaard (Dánsko).
52'
Jankovič si přichystal standardní situaci, kterou ale úplně zpackal. Přetažený centr skončil daleko za brankovou čárou.
51'
Sisto zapracoval velmi dobře také do obrany, neboť stačil zastavit Jankovičovu snahu o průnik k pokutovému území.
50'
Další zakončení. Tentokráte to z úctyhodné vzdálenosti zkusil Cornelius, jeho rána ale neměla gólové parametry.
49'
V šestnáctce Černé Hory vznikl velký zmatek, po kterém se ke střele dostal Poulsen. Ke smůle pro hosty trefil pouze Sista, jenž se pohyboval v ofsajdu.
48'
Také domácí celek se poprvé seznámil s kulatým nesmyslem, ovšem jen na krátký časový úsek. Míč je momentálně až u Schmeichela.
47'
Odstartoval nám druhý poločas, rozehrávku si vzali na starost tentokráte hosté, kteří si z prvního dějství odnesli jednobrankový náskok.
46'
První poločas je za námi. Spokojenější odcházejí do kabin hráči Danska, kteří po Eriksonově trefě ze šestnácté minuty vedou 1-0. Nicméně sledujeme velice vyrovnanou podívanou, která je bohatá spíše na nedovolené zákroky.
45+2'
45'
První poločas bude nastaven o dvě minuty.
43'
Střídání v týmu Dánsko: ze hřiště odchází Jens Stryger Larsen, přichází Riza Durmisi.
42'
Na druhé straně se nedokázal Poulsen prodrat k hlavičce a tak balón pouze doskákal do náruče připraveného Petkoviče.
41'
Mugoša ještě stačil píchnout balón přesně na stojícího Jankoviče, který technickou střelu poslal vysoko nad hostující svatyni.
40'
První poločas se neúprosně blíží ke svému konci. Hrát se bude ještě něco málo přes pět minut, počítat se dá také s nastaveným časem.
39'
Kvist poslal milimetrově přesný pas na Delaneyho, který se přes Marušiče nedokázal dostat k centru.
38'
Kouskování hry pokračuje. Tentokráte na zemi skončil Dalsgaard, jehož zasekávačku nedokázal Vešovič zpozorovat.
37'
Střed hřiště je až příliš přehuštěný. Proto to Černá Hora zkouší spíše po křídelním prostoru, ve kterém jsou zatím hosté úspěšnější.
36'
Eriksen opět režíroval hru svého celku, do driblinku mu ale sáhl Vukčevič a dle hlavního sudího to bylo nedovoleným způsobem.
35'
Hosté zahrávali rohový kop, po kterém zkoušel Savič vysunout k úprku Mugošu. Přihrávka byla až příliš složitá, a tak neměla šanci na úspěch.
31'
O aktivitu se starají Dánové. Z pravé strany to centrem zkoušel Dalsgaard a vůbec ne špatně. K hlavičce se na malém vápně dostal Cornelius, v záklonu ale zakončil hodně nepřesně.
30'
Do velmi dobré šance se dostával Sisto. Křidelník hostujícího týmu ale vůbec nezakončil, neboť jeho zasekávačka byla až příliš čitelná.
29'
Schmeichel nic nevymýšlel a místo dalekonosného výkopu se rozhodl pro přízemní rozehrávku na levou stranu na Larsena.
28'
Další standardku rozehrával opět Jankovič, jeho nadýchaný centr ale skončil hned na prvním bránícím protihráči.
27'
Dánové velmi dobře pokrývají prostor na své polovině hrací plochy, proto má jejich dnešní protivník málo času na kombinaci.
26'
Dalším faulem se tentokráte prezentoval Pouslen, který zatáhl za dres Vešovičovi. Standardní situace zhruba z třiatřiceti metrů.
25'
Máme za sebou více než polovinu úvodního dějství, sledujeme velice vyrovnané utkání. V posledních okamžicích jsou o něco aktivnější hráči Černé Hory.
24'
Marušič se málem dostal až k pokutovému území, na poslední chvíli ale zakročil Bjelland, jenž odkopl balón na druho stranu.
23'
Nedovoleného zákroku se dopustil Dalsgaard, který doslova skopl k zemi střídajícího Djordjeviče. Domácí okamžitě rozehráli.
22'
Mezitím sledujeme o něco aktivnější poslední minutky ze strany hostů. Aktivní je zejména levé strana v čele se Sistem.
21'
Po necelých dvaceti minutách jsme svědky velice překvapivého střídání. Jovetič měl zřejmě nějaké menší zdravotní komplikace, které mu nedovolily pokračovat v zápase.
20'
Střídání v týmu Černá Hora: ze hřiště odchází Stevan Jovetić, přichází Luka Djordjević.
19'
Hosté se dopustili laciné ztráty balónu, po které se do šance hnal Jovetič. Bývalý hráč španělské Sevilly byl na poslední chvíli zablokován.
17'
Na první branku dnešního utkání jsme tak nemuseli dlouho čekat. Po aktivním nástupu domácích jsou to překvapivě hráči Dánska, kdo se dostal do vedení.
16'
Dánsko právě vstřelilo branku!
Máme tu první branku dnešního utkání! CHRISTIAN ERIKSEN ukázal svojí výbornou kopací techniku, když zpoza šestnáctky poslal balón nechytatelně k pravé tyči.
16'
Sympatickou střelou se prezentoval talentovaný Sisto, který si navedl balón na pravačku a posléze poslal skákavou ránu pouze doprostřed branky.
15'
Také hostující hráči si vybojovali úvodní roh, ten ale pouze proletěl nad hlavami všech zúčastněných.
13'
Třetí roh Černé Hory opět dopadl stejně, jako oba předchozí. Tentokráte se sice dostal Tomaševič k zakončení, avšak úplně mimo branku.
12'
Hjulsager hodil míč až do šestnáctky, tam ale v hlavičkovém souboji zvítězil Kjaer. Na druhé straně musel Dalsgaard zasahovat před dotírajícím Jovetičem.
11'
Úvod utkání ale nabízí fotbal nahoru a dolu. Aktivní jsou zejména domácí fotbalisté, kteří se chtějí před vlastními fanoušky ukázat v tom nejlepším možném světle.
10'
Černohorci si vybojovali další rohový kop. Exekuce se ujal Jankovič, jehož centr na zadní tyč nakonec vyústil ve Vešovičovu střelu vysoko nad.
9'
Domácí útočník nakonec odkulhal za postranní čáru a tak uvidíme, zdali bude pokračovat ve hře. S jeho zraněním to ale nevypadalo příliš vážně.
8'
Nějaké zdravotní problémy má Mugoša, který musel být ošetřen. Nehraje se už dobrou minutu.
7'
Na zemi skončil hostující křidelník Poulsen, který byl dosti nešetrně dohrán Tomaševičem. Dánové budou rozehrávat ze své poloviny.
6'
Pokus o přenesení těžiště hry na Tomaševiče sice mělo správnou myšlenku, nicméně realizace už o něco pokulhávala.
5'
Vešovič kombinoval s Tomaševič, následně se do kombinace zapojili také domácí zadáci. Těžiště hry je u středového kruhu.
4'
Domácí pořádně zamkli svého soupeře, dokonce se dostali i k rohovému kopu. Ten byl ale bez větších problémů odvrácen.
3'
První útočnou akci mají za sebou také Dánové. Konkrétněji od rohového praporku nepřesně centroval Poulsen, Petkovič míč v poklidu sebral.
2'
Hlavní sudí poprvé pískl do své píšťalky, úvodní rozehrávku si vzali na starost domácí, kteří budou hrát zprava doleva.
1'

Černá Hora: Petković – Marušić, Savić, Simić, Tomašević – N. Vukčević, Ivanić – M. Janković, Jovetić (C), Vešović – Mugoša.
Náhradníci: M. Božović, Mijatović – Djordjević, Hakšabanović, Jovović, Klimenta, Kojašević, Kosović, Mijušković, Savičevič, Stojković, Zverotić.

Dánsko: Schmeichel – Dalsgaard, Kvist (C), Bjelland, Stryger Larsen – Hjulsager, Delaney – Eriksen – Y. Poulsen, Cornelius, Sisto.
Náhradníci: Lössl, Rönnow – Bendtner, Dolberg, Durmisi, Fischer, Christensen, Jensen, N. Jörgensen, Lerager, Schöne, Vestergaard..
Dánsko

Na druhé straně stojí podobně kvalitní soupeř a to nevyzpytatelní Dánové. Dánsko se pochopitelně nachází až na třetí pozici a to pouze díky horšímu vzájemnému utkání právě s Černou Horou. Už jen tento fakt, by měl hostující celek vyburcovat, neboť svému protivníkovi má jistě co vracet. K dispozici pro toto utkání bude také nejznámnější dánský hráč Christian Eriksen, který nejen, že táhne svojí reprezentaci, navíc je velmi slyšet v anglické Premier League.
Černá Hora

Fotbalisté Černé Hory jsou milým překvapením skupinové fáze kvalifikace. Domácí celek dnešního utkání je zatím na druhé příčce a to se ziskem šestnácti bodů. Skvostná je forma z posledních utkání, kdy Černá Hora naposledy podlehla soupeři v březnu letošního roku.
Hezký den všem fanynkám a fanouškům! Hráči se nám opět shromáždili na reprezentačním srazu, což znamená jediné – kvalifikace mistrovství světa. My budeme společně sledovat souboj mezi Černou Horou a Dánskem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.