To je z dnešního on-line přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou.
Skončilo utkání, které nakonec ve druhé půli dokonale ovládli domácí Dánové. Ti se prosazovali zejména díky chybám defenzivy soupeře, Kazachstán byl dnes v obraně hodně slabý, obránci dělali školácké chyby a platí za to čtyřmi obdrženými góly. Pro Dánsko je to cenné vítězství, které ho může nastartovat k lepším zítřkům!
90+3
90+3
Dánsko právě vstřelilo branku!
Krásná individuální akce CHRISTIANA ERIKSENA, který proskočil mezi dvěma obránci Kazachstánu a Pokatilova překonal přesnou střelou k tyči.
90+2
Dánové s míčem, stále platí, že nikam domácí nepospíchají.
90+1
Sudí sice nastavuje ještě tři minuty, Kazachstán ale nyní bude muset čelit volnému kopu soupeře.
90
A je tu poslední minuta řádné hrací doby, domácí již mají tři body skoro jisté.
88
Jurij Logviněnko se provinil útočným faulem hned za půlící čárou, míč získávají domácí.
87
Hraje se ve středu hřiště, domácí zkušeně hlídají závěr zápasu.
86
Kasper Dolberg v první své šanci, branku Švédů ale z pravé strany netrefuje.
84
Statistika držení míče – 55% : 45%.
83
Christian Eriksen rozehrál volný kop a po hlavičce Simona Kjæra museol Stas Pokatilov předvést skvělý zákrok!
82
Střídání v týmu Dánsko: ze hřiště odchází Andreas Cornelius, přichází Kasper Dolberg.
81
Žlutou kartu dostává Žasulan Moldakarajev (Kazachstán).
81
Střídání v týmu Kazachstán: ze hřiště odchází Serikžan Mužikov, přichází Jerkebulan Tungyšbajev.
80
Žlutou kartu dostává Nicolai Jørgensen (Dánsko).
80
Poslední desetiminutovka, morálka Kazachstánců již není tak dobrá, jako v úvodu zápasu.
78
Durmisi adresoval přesný pas před branku, z levé strany, PETER ANKERSEN se k míči dostal a přesnou střelou nedal Pokatilovi šanci.
78
Serhij Malyj přistrčil Andrease Corneliuse, volný kop pro Dánsko, v blízkosti půlící čáry.
76
Simon Kjær se dostal k hlavíčce, ale branku netrefuje, poté se rozčiluje, že z jeho hlavy se míč neodrazil vedle branky, je to ale zbytečné.
75
Pátý rohový kop pro Dánsko, domácí rozehrají z pravé strany.
74
Christian Eriksen rozehrál, ale domácí prohrávají hlavičkový souboj ve vápně Kazachstánu.
73
Je tu volný kop pro Dánsko, domácí rozehrají z pravé strany, na útočné polovině, v blízkosti rohového praporku.
72
Dánové kombinují u půlící čáry a nikam se neženou, diváci pískají.
70
Střídání v týmu Kazachstán: ze hřiště odchází Bauržan Islamchan, přichází Roman Murtazajev.
70
Akci hostů zastavuje odpískaný ofsajd, v němž se ocitá Gafuržan Sujumbajev.
69
Stas Pokatilov musel zasahovat, po střele Poulsena z pravé strany, výborný zákrok!
68
Hosté připravují střídání, mezitím ale kombinují domácí na útočné polovině.
65
Hlavičkový souboj na své polovině vyhrává Nicolai Jørgensen, Cornelius ale vzápětí míč ztrácí a hrají hosté.
63
Míč mají domácí, kteří se snaží po levé straně dostat na polovinu soupeře.
61
Andreas Cornelius ještě dokázal na malém vápně zasáhnout míč a tomu moc nechybělo, aby skončil v brance Kazachstánu.
60
Střídání v týmu Kazachstán: ze hřiště odchází Sergej Chižničenko, přichází Žasulan Moldakarajev.
58
Poulsen nyní sám zakončuje, ale netrefuje branku soupeře.
57
Po přihrávce Poulsena pálí z voleje, z nějakých pětadvaceti metrů, Nicolai Jørgensen, který ale branku Kazachstánu přestřeluje.
55
Míč končí v autu, vhazují hosté, na své polovině, z pravé strany.
53
Statistika držení míče – 56% : 44%.
52
Míč mají domácí, na své polovině a nezdráhají se zahrát malou domů.
51
Yussuf Poulsen hledá z levé strany ve vápně Corneliuse, ten nedokázal přihrávku zpracovat.
50
Domácí začali druhý poločas dobře, aktivně, Kazachstánci jsou nyní pod tlakem i v rozehrávce.
49
Nicolai Jørgensen se dostal ke střele před malým vápnem, ale Malyj jeho pokus zablokoval.
48
Dmitrij Šomko fauluje Poulsena v souboji o míč na polovině Kazachstánu.
47
Ofsajdem končí útočná akce Dánů, ocitl se v něm Peter Ankersen.
46
Druhý poločas začne přibližně v 21:48.
Je za námi první poločas, který nabídl hned tři góly a i několik šancí. Domácí šli do vedení v 15. minutě, hostům se ale povedlo vyrovnat hned po rozehrání a dostali se do zápasu. Dánové si vybrali, zhruba kolem třicáté minuty, slabší chvilku a mohou být rádi, že neinkasovali. Nicméně spásu nabídla domácím penalta, kterou ve 36. minutě proměnil Eriksen a hned poté se zase Dánové dostali na koně a soupeře začali přehrávat.
45+1
45+1
Sudí se rozhodl nastavit jednu minutu.
45
Poslední minuta řádné hrací doby prvního poločasu, Poulsenův centr končí v rukavicích Pokatilova.
43
Dánové již viditelně chtějí dohrát poločas a nepřipustit vyrovnání.
41
Probíhá poslední pětiminutovka první půle, domácí získávají opět mírnou převahu, vedoucí gól dělá své.
39
A mohlo to být 3:1 pro Dánsko, kdyby ovšem zakončující Poulsen neztroskotal na gólmanovi Kazachstánu, který se blýskl skvělým zákrokem!
38
Statistika držení míče – 52% : 48%.
36
CHRISTIAN ERIKSEN s přehledem proměňuje pokutový kop střelou na opačnou stranu, než kam šel gólman a vrací Dánům vedení.
35
Byla nařízena penalta po faulu Achmetova na Corneliuse.
34
Po delší době se domácí dostávají za půlící čáru a hned je z toho roh, který na levé straně vybojoval Riza Durmisi.
32
Kazachstánci i nadále kombinují na polovině Dánska, diváci pískají a bučí.
30
Thomas Delaney netrefuje branku soupeře a stav tak zůstává stále stejný.
29
Kazachstán ovládá střed hřiště a získává spoustu míčů, tím se domácí defenziva dostává pod zbytečný tlak.
28
Hosté znovu získávají ve středu hřiště míč, sledujeme nyní vyrovnaný fotbal.
27
Bauržan Islamchan zkouší střelecké štěstí z dálky, ale branku vysoko přestřeluje.
26
Kazachstánci se nyní vlastní chybou připravují o míč na útočné polovině.
25
Tentokrát centruje Andreas Cornelius z levé strany, ve vápně Kazachstánu vystřihl efektní „nůžky“ Yussuf Poulsen, který ale branku přestřeluje.
24
Christian Eriksen rozehrál z pravé strany, na míč si naběhl na bližší tyči Thomas Delaney, který ale branku netrefil.
23
Centr Poulsena nyní Malyj již raději odvrací na roh.
22
Žlutou kartu dostává Andreas Cornelius (Dánsko).
20
Míč končí v autu, hosté budou vhazovat z pravé strany.
18
No vida a začíná se zase od začátku, Gafuržan Sujumbajev se svým prvním reprezentačním gólem v kariéře postaral o vyrovnání.
17
Kazachstán právě vstřelil branku!
Tak to bylo rychlé! Hned po rozehrání se hosté dostali do útoku, po chybě obrany dánského výběru se dostal před vápnem k míči GAFURŽAN SUJUMBAJEV, který nic nevymýšlel a napálil míč přesně k tyči.
16
První gól domácí výběr uklidní a nyní je řada na Kazachstánu, aby odpověděl.
15
Domácí jdou do vedení, parádní centr Poulsena z pravé strany, ve vápna neuhlídal Serhij Malyj ANDREASE CORNELIUSE, který snadno, hlavou, dostal míč do branky.
15
Centr hostů z pravé strany, ale před Chizničenkem zasahuje gólman Dánska.
14
Za pískotu diváků stále sledujeme akci hostů na útočné polovině.
13
Hosté se nyní dostávají na útočnou polovinu.
11
To vypadalo na ofsajd, ale sudí nakonec hru pouští, Nicolai Jørgensen se dostal za obranu soupeře a nakonec trefuje tyč!
10
Nyní je již Thomas Delaney za postranní čárou a vypadá to, že se co nevidět vrátí do hry.
9
Thomas Delaney musí být ošetřován přímo na trávníku.
8
Žlutou kartu dostává Jeldos Achmetov (Kazachstán) za vražení do Thomase Delaneyho.
7
Vůbec první útočná akce Kazachstánu končí ztrátou míč, autové vhazování pro domácí.
6
Nicolai Jørgensen centruje z pravé strany do vápna, kde před Corneliusem bere míč Stas Pokatilov.
5
Simon Kjær rozehrál, ale defenziva Kazachstánu odvrací do autu, domácí vhazují z pravé strany.
4
Po faulu hostů mají domácí výhodu volného kopu, z levé strany.
3
Dánové s míčem na polovině hostů, zatím se domácí nedostali do zakončení.
1

Dánsko: Rønnow – P. Ankersen, Kjær (C), Bjelland, Durmisi – Kvist, Eriksen, Delaney – Y. Poulsen, Cornelius, N. Jørgensen.
Náhradníci: Lössl, Hansen – Vestergaard, Braithwaite, Fischer, M. Jørgensen, Nielsen, Dolberg, Stryger Larsen, Wass, Schøne, Højbjerg.

Kazachstán: Pokatilov – Sujumbajev, Achmetov, Malyj, Logviněnko, Šomko – Bajžanov, Muchutdinov, Mužikov – Chižničenko, Islamchan (C).
Náhradníci: Bekbajev, Otarbajev – Amirsejtov, Abdulin, Nurybekov, Tungyšbajev, Žalmukan, Tolebek, Moldakarajev, Valjullin, Murtazajev, Sartakov.

Rozhodčí: Jefet – Krasikow, Davidy (vš. ISR).
Dánové budou chtít v tomto utkání napravit pokažený dojem z předchozího domácího zápasu, kdy doma podlehli výběru Černé Hory. Po prohře v Polsku tak dostalo Dánsko další nepříjemný úder... Výsledky Kazachstánu jsou nevýrazné, po cenné remíze s Polskem přišel debakl 0:5 v Černé Hoře. V posledním kvalifikačním souboji pak Kazachstánci doma remizovali s Rumunskem 0:0.
Vítejte u dnešního on-line přenosu fotbalového utkání světové kvalifikace, v němž v rámci skupiny E přivítá DÁNSKO na stadionu Telia Parken v Kodani KAZACHSTÁN.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.