Střely mimo: 4:5.
Rohy: 5:5.
Ofsajdy: 4:1.
Fauly: 15:3.
Tři body si odvážejí z Estonka Řekové! Řecko přišla již v prvním poločase o dva hráče v obrané řadě, ale na výkonu to nebylo znát. Ještě před vynuceným střídáním se prosadil řecký kapitán Valisil Torosidis po rohovém kopu. Ve druhém poločase byli aktivnější hráči domácí reprezentace, ale branka přišla na druhé straně. Z volného přímého kopu se prosadil fantastickou střelou k tyči Kostas Stafiylidis. V závěru zápasu měli domácí několik pološancí, ale všechny zlikvidoval velmi dobře dnes chytající gólman Udinese Orestis Karnezis.
90+3
90+3
Konstantin Vassijlev poslal míč ze středu pole na kraj, kde vybojoval rohový kop Kaps. Z něho se však jen provinil faulem Ragnar Klavan, který tak nejspíše ukončil naděje domácího týmu na vstřelený gól.
90+2
Hlavní rozhodčí István Vad nastavuje ve druhém poločase tři minuty.
90+1
Domácí se dostali ještě k autovému vhazování, kterého se ujal Ken Kallaste, ale jeho hod do vápna nebyl přesný a nenašel žádného hráče domácí reprezentace.
90
V poslední minutě druhého poločasu se dostal k míči liverpoolský Ragnar Klavan. Domácí kapitán zavezl míč na útočnou polovinu předal míč do kraje, kde ale přišel velmi rychle o balón Ats Purje.
89
Jen ve dvou dokázali Mitroglou s Karelisem zaměstnat celou obranu. Přechod do vápna, ale již ve velkém oslabení nezvládli.
88
Střídání v týmu Řecko: ze hřiště odchází Joannis Maniatis, přichází Alexandros Tziolis.
87
Konstantin Vassijlev táhne tým alespoň k brance, ale jeho povedená střela zpoza vápna končí jen nad brankou.
86
Řekové mají nyní velké problémy v obraně. Na pravé straně si výborně vyměnili míč Pavel Marin s Gertem Kamsem, ale druhý jmenovaný je přichycen v ofsajdu.
85
Tlak estonského týmu pokračuje. Nyní se ve vápně dostal k míči nejdříve Purje a poté Zejnov, ale oba hráči byli v přehuštěném prostoru obráni o míč.
84
A mohlo být sníženo! Opět přišel velmi přesný centr z pravé strany. Ve vápna se nejlépe zorientoval Konstantis Vassiljev, ale střelou do středu branky nechal jen vyniknout řeckého brankáře.
83
Domácímu týmu zbývá zhruba deset minut do konce zápasu, aby vstřelenou brankou alespoň zdramatizovali konec dnešního utkání.
81
Střídání v týmu Estonsko: ze hřiště odchází Aleksandr Dmitrijev, přichází Sergei Mošnikov.
81
Mohlo být definitivně rozhodnuto! Na hranici vápna se uvolnil Petros Mantalos, ale míč z kroku napálil jen do břevna. Aksalu se za balonem natahoval marně.
80
Kostas Mitroglou dostal přesný centr na zadní tyč, ještě si chtěl vylepšit pozici kličkou do středu, ale poté už byl zablokován.
79
Domácí zkouší stále kombinaci dotlačit až do vápna, ale tam je nyní nepřekonatelný Manolas s Karnezisem.
77
Ragnar Klavan opět ukončil akci řeckého týmu odkopem až na tribunu. Hosté si ale z nadějné pozice pro autové vhazování nevytvořili žádnou příležitost.
76
Ats Purje je po příchodu na trávník znovu u míče, ale tentokrát byl velmi dobře obsazen a musel zvolit jen lehkou střelu se kterou si řecký gólman poradil.
75
Na druhé straně obešel protihráče Mantalos a ihned byl poslán k zemi. Maďarský hlavní rozhodčí nyní netrestá zákrok žlutou kartou.
74
Estonci se stále snaží o aktivní hru po zisku míče, ale ani tato akce po pravé straně nekončí brankou. Zenjov byl v dobré pozici, ale Karnezis byl připravený.
72
Skvělá akce domácího týmu a Orestis Karnezis zachránil svůj tým od inkasované branky. Právě příchozí Ats Purje dostal míč z levé strany přesně na hlavu, ale z malého vápna nedokázal překonat brankáře Řecka.
71
Střídání v týmu Estonsko: ze hřiště odchází Siim Luts, přichází Ats Purje.
70
Ragnar Klavan se přesunul již hodně do ofenzivní části hřiště, ale ani přínos liverpoolského hráče zatím nepřinesl vážnější akci.
69
Ten domácím vyšel. Dokonce mohl hlavičkovat Siim Luts, ale záložník Bohemians 1905 v dobré pozici nastřelil jen bránícího hráče. Následný rychlý protiútok musel zastavit faulem Baranov.
68
Opět Klavan prošel až do vápna, ale tam proti velké přesile nemohl pohodlně zakončovat. Vybojoval tečovanou střelou alespoň rohový kop.
66
Estonci se snaží se zápasem něco udělat, ale nedaří se jim finální fáze a zkušení obránci Řecka si zatím vždy poradili.
65
A už to mohlo být o tři branky! Kyriakos Papastopoulos byl zcela sám u hlavičky na pokutovém puntíku, ale jeho pokus letí vedle branky.
64
Najednou jsou to Řekové, kteří se mohou spolehnout na dlouhou kombinaci na polovině soupeře. Ale zatím nepřidávají pojišťující třetí branku.
62
Řecko právě vstřelilo branku!
Navíc nyní měli hosté k dispozici volný přímý kop z pětadvaceti metrů a je to již od dvě branky. KOSTAS STAFYLIDIS zakroutil míč na zadní tyč a míč přesně zapadl do branky. Mihkel Aksalu neviděl vůbec nic přes nastavenou zeď hráči Řecka.
61
Po více než hodině hry stále vedou hosté. Po většinu času mají míč na kopačkách sice Estonci, ale nedokázali více zaměstnat Karnezise.
60
Tak teď měli domácí kupu štěstí. Kostas Mitroglou se už už uvolňoval ve vápně, měl před sebou jen Klavana, který zachránil domácí.
59
Po sérii soubojů na hranici vápna hostujícího týmu zakončoval domácí kapitán Ragnar Klavan, ale jeho střela nebyla přesná.
58
Řekové se po dlouhé době dostali až k domácímu vápnu, tam však zazmatkoval Karelis, který v dobré pozici ke střele ještě posouval míč do kraje a tam již byla domácí obrana.
57
Po souboji ve středovém kruhu zůstal na trávníku domácí snajpr Sergej Zenjov. Vše bylo v pořádku, ale Zenjov špatně došlápl a bude potřebovat ošetření.
56
Pavel Marin byl znovu v náběhu do vápna. Nyní ale před ním vzal míč do rukavic vyběhnutý Karnezis. Z následné akce musel zasahovat Manolas, který tečoval míč mimo branku.
54
Oikonomou sestřelil rychlého Marina a vidí také žlutý trest od hlavního sudího.
54
Orestis Karnezis musel být v pozoru, ale naštěstí pro Řeky byl přichycen Zenjov v ofsajdu a nemohl tak zakončovat.
53
Také na druhé straně bylo horko. Před Aksala se dostal Mitrogloou, ale přihrávka na volného útočníka nedoputovala na jeho kopačku.
51
Estonci začínají být aktivní i v druhé půli. Na středové lajně se uvolnil Dmitrijev. Našel rozběhnutého Zenjova, který z úhlu pálil jen vedle.
50
Orestis Karnezis si nyní trochu přidělal komplikace, když až na posledních chvíli odkopl míč před dobíhajícím Lutsem.
49
Do rozhozené obrany domácí týmu si to namířil Mitroglou, ale byl zachycen a následně také přišel o míč po čistém zákroku od zkušeného Klavana.
48
Také Řekové se poprvé ve druhém poločase podávali na útočnou polovinu. Bakasetas byl ale obsazený a musel zvolit přihrávku zpět na obránce.
47
Do druhého poločase vstoupili rozehrávkou domácí. Právě nejaktivnější muž prvního poločase Zenjov uvedl míč do hry. Z levé straně přišel rychlý centr do vápna, ale Karnezis byl připravený.
46
Druhý poločas začne přibližně ve 21:50.
Oba týmy v prvním poločase odevzdaly na hřišti naprosto vše. Hosté šli velmi rychle do vedení, když se již po třech minutách prosadil po rohovém kopu kapitán Řecka Vasilis Torosidis. Následně převzali iniciativu domácí, ale Orestis Zarnezis nemusel řešit větší nepříjemnost ve vápně. Hra na plný plyn si vyžádala již tři předčasné střídaní. Nadšení nebudou v Dortmundu, Bologni ani Sogndalu, když již v prvním poločase museli hřiště opustit Sokratis Papastathopoulos, Vasilis Torosidis a domácí Taijo Teniste.
45+2
45+2
Sergej Zenjov ještě pozlobil řecké obránce v poslední minutě nastavení a vybojoval volný přímý kop. Po centru do vápna, ale zapracovali Tachtsidis s Manolas a odvrátili míč z nebezpečné pozice. Navíc Dmitrijev zcela po odehrání míče sestřelil právě Manolase a vidí žlutou kartu.
45+1
Rozhodčí nastavuje v prvním poločase dvě minuty.
45
V poslední minutě prvního poločasu se dostal k míči na levé straně Nikos Karelis. Jeho souhra s Papadopoulosem přinesla opět rohový kop. Petros Mantalos poslal míč do vápna, ale domácí obrana si poradila.
44
Řekové měli k dispozici rohový kop. Z toho předchozího padla branka a i nyní se dostal k hlavičce Kostas Manolas, ale jeho pokus byl tečovaný mimo. Druhý pokus od rohového praporku našel na zadní tyči Bakasetase. Jen placírkou nastřelil jen obránce před sebou.
43
Ve středovém kruhu přišel o míč Dmitrijev, ale hosté nedokázali nic vymyslet směrem dopředu a přišli o míč.
42
Sergej Zenjov je opravdu všude. Nyní na něj letěl přesný centr do vápna, ale domácí útočník byl atakován a nemohl zakončit tvrdě. Lehký pokus chytá Orestir Karnezis.
41
Ale nebyli u míče na dlouho. Opět byl nepřesný při prihrávce Maniatis a u míče byl kdo jiný než Zenjov. Ten se dral do zakončení, ale zastavil ho zákrok Manolase.
40
Estonci již příliš dlouho drželi míč na svých kopačkách. Karol Mets byl nepřesný při přenesení míče na opačnou stranu a do útoku mohou také hosté.
38
Rohový kop pro domácí tým vybojoval u rohového praporku Vassiljev. Jeho následný centr do vápna odhlavičkoval Manolas a ubránit tak další nebezpečnou situaci před Karelisem.
37
Estonci zamkli na dlouhou dobu soupeře v obranné fázi, ale ani výborná spolupráce Metse s Lutse nepřinesla přesné zakončení. Druhý jmenovaný pálil jen vedle branky.
36
Sergej Zenjov je jasně nejaktivnějším hráčem prvního poločasu. Znovu na něj letěl míč do vápna, ale Tachtsidis ho pohlídal.
35
Zenjov opět potrápil hostující obranu. Nejdříve se výborně zpracoval míč ve vápna, ale do cesty se mu postavil Manolas. Následný centr do vápna, hledal opět jeho, ale domácí útočník byl dobře bráněn.
34
Zápas se hraje v velkým nasazením od všech hráčů, ale kromě branky hostů jsme zatím neviděli pořádné ohrožení branky.
33
Z volného přímené kopu nerozehrál Maniatis do vápna, ale jen přistrčil míč bokem a Karelis vypálil. Jeho pokus však končí jen nad brankou.
32
Střídání v týmu Estonsko: ze hřiště odchází Taijo Teniste, přichází Gert Kams.
32
Řekové se po dlouhém době ocitli na polovině domácího týmu a ihned vybojoval volný přímý kop Maniatis, který byl faulován.
31
Sergej Zenjov si hledal dobrou pozici ve vápně, ale byl sražen. Domácí útočník se tak nedostal k centru a rozhodčí zůstává klidný.
30
Taijo Tenniste dnes nemá rozhodně jednoduchou úlohu. Opět skončil na zemi. Tentokrát ho poslal na trávník skluzující Stafylidis a s domácím hráčem do nevypadá vůbec dobře.
29
Nepříjemný centr přiletěl před Karelise z pravé strany. Brankář Řecka si však vyšlápl na útočící hráče soupeře a sebral míč ze vzduchu.
28
Opět byla řecká obrana zaměstnána útokem Zenjova. Tentokrát však neobešel ani prvního hostujícího hráče a přichází o míč.
27
Zápas se nehraje zrovna v rukavičkách. Nyní zajel velmi agresivně do rozehrávajícího hráče Dmitrijev. Řek pokračuje ve hře.
25
Řekové zvítězili v hlavičkových soubojích ve středu pole, ale poté nepřesně přihrál Manolas a útočit mohli na chvíli domácí, ale opět přišla nepřesnost v podání Metse.
24
Domácí Taijo Tenniste zůstal po dohrání souboje od Tachtsidise na trávníku a potřebuje ošetření.
23
Po delším čase kombinovali také Řekové na polovině soupeře. Dokonce se mohl dostat do dobré pozice po průnikové přihrávce Karelis, ale byl mu odpískán ofsajd.
22
Oslabená řecká obrana měla nyní problémy s rozehrávkou, ale nakonec se dostal alespoň k odkopu Stafylidis.
21
Domácí reprezentace se pomalu dostává do tempa. Na pravé straně se uvolnil Marin, ale poté ztratil míč a musel rychle do obrany. Rychlý protiútok ale zastavil nedovoleně Baranov a vidí první žlutou kartu zápasu.
20
Zenjov byl na hranici ofsajdu. Hosté přestali hrát, ale rozhodčí nepískal ofsajd a Zenjov mohl hrát dál. Naštěstí pro hosty odkopl míč z vápna Manolas.
19
Střídání v týmu Řecko: ze hřiště odchází Vasilis Torosidis, přichází Marios Oikonomou.
19
Do otevřené obrany hostů se hnali hned tři hráči domácího týmu, ale velmi nepřesně centroval Pavel Marin, který našel jen hlavu střídajícího Tachtsidise.
18
Nyní je ošetřován také druhý stoper řeckého týmu Torosidis. Velmi nepříjemná pozice pro Řeky, když již v sedmé minutě musel opustit hřiště Papastathopoulos.
16
Na druhé straně provětral hostující obranu opět Zenjov, který svůj centr odtřel o obránce a chtěl alespoň rohový kop, ale Orestis Karnezis chytil míč ještě před lajnou.
15
Dlouhý nákop na útočnou polovinu na Mitroglua málem vyšel. Na poslední chvíli ho odstavil od míče zkušený Klavan.
14
Domácí tým měl k dispozici po faulu na Lutse volný přímý kop. Ve vápně se uvolnil Zenjov, ale míč k němu do středu vápna nedoputoval.
13
Taijo Tenniste poslal dlouhý aut do vápna hostů. Tam si však nejlépe vedl stoper římského AS Manolas, který odhlavičkoval míč.
12
Velmi aktivně vstoupil do zápasu Sergej Zenjov, ale chybí mu ve finální fázi přesnost a to zatím sráží domácí tým.
11
Mantalos si poradil v souboji s Metsem a mohl ještě vylepšit pozici na Mitroglua, ale nebyl přesný. Do protiútoku se ihned hnal Zenjov, ale ani jeho přihrávka do vápna nenašla spoluhráče.
10
Velmi nebezpečná situace ve vápně hostů. Střílený centr našel hlavu Sergeje Zenjova, který ale v dobré pozici nenašel cíl.
9
Na levé straně operoval Nikos Karelis. Jeho počínání zastavil jen odkopem do zámezí Ken Kallaste.
8
Také před Karelisem bylo nebezpečno. Siim Luts vybojoval rohový kop pro svůj tým. Ten rozehrál Karol Mets. Z nepovedeného centru se nakonec dostal ke střele Marin, ale netrefil branku.
7
Střídání v týmu Řecko: ze hřiště odchází Sokratis Papastathopoulos, přichází Panagiotis Tachtsidis.
6
Také domácí se dostali také do pokutového území, ale Zenjov se nedokázal obtočit s míčem kolem svého strážce.
4
A Řekové pokračují v aktivní hře i po vstřelené brance. Tentokrát se hnal do vápna z levé strany Karelis, ale jeho propagační střela končí jen vedle tyče.
3
Fantastický vstup do zápasu od řecké reprezentace! První rohový kop ještě nevyšel podle představ, ale z druhého již hosté střílí první branku zápasu. Na hlavičku si výborně naskočil VASILIS TOROSIDIS a poslal svůj tým do vedení.
2
Řekové v bílém měli k dispozici úvodní rozehrávku. Ihned je z toho rohový kop po zblokovaném centru z pravé strany.
1
Hlavní rozhodčí z Maďarska István Vad přivádí obě úvodní jedenáctky na hrací plochu. Kvalifikační zápas tak může za několik okamžiků odstartovat.

Estonsko: Aksalu – Teniste, Baranov, Klavan (C), Kallaste – Al. Dmitrijev, Mets – Marin, Vassiljev, Luts – Zenjov.
Náhradníci: Vaikla, Londak – Neemelo, Pikk, Käit, Kruglov, Anier, Purje, Ojamaa, Tamm, Mošnikov, Kams.

Řecko: Karnezis – Torosidis (C), Papastathopoulos, Manolas, Stafylidis – Maniatis, Papadopoulos – Bakasetas, Mantalos, Karelis – Mitroglu.
Náhradníci: Kapino, Glykos – Tziolis, Petsos, Vellios, Gianniotas, Tachtsidis, Holebas, Oikonomou.

Rozhodčí: Vad – Albert, Berettyán (vš. Maďarsko).
Poslední vzájemné zápasy

10.11. 2001 Řecko – Estonsko 4:2
18.12. 1999 Řecko – Estonsko 2:2
Řecko

Řekové naprosto vybouchli v předchozí kvalifikaci na Euro, když skončili až na posledním místě ve skupině. Nestačili ani na Faerské ostrovy, kterým podlehli v tabulce o skóre. V přátelském zápase na začátku září se však Řekové poradili se silným výběrem Nizozemska a tím i odstartovali sérii podařených zápasů.

Právě v kvalifikaci porazili hned v prvním utkání Gibraltar na jeho půdě 4:1 a ihned potom také Kypr a se šesti body se dělí o první místo ve skupině.
Estonsko

Estonci se nedostali z velmi silné kvalifikační skupiny na evropský šampionát, když nestačili na suverénní Anglii a velmi kvalitní týmy Švýcarska a Slovinska. I proto Estonci hráli v letošním roce jen přátelské zápasy, kromě turnaje Baltic cup, na kterém při účasti Lotyšska a Litvy skončili až na poslední pozici.

V nynější kvalifikaci nezačalo Estonsko vůbec dobře, když s Bosnou a Hercegovinou utrpělo debakl 0:5. Druhý zápas na domácí půdě již byl proti Gibraltaru o něčem jiném. Estonci se prosadili rovnou čtyřikrát a dostali na čtvrté místo ve skupině.
Krásný pondělní večer, vítám všechny příznivce fotbalu. Kvalifikace o mistrovství světa pokračuje a my se společně zaměříme na utkání Estonska, které na své domácí půdě přivítá Řeky.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.