Kvalifikace MS -  ONLINE PŘENOS -  Faerské ostrovy : Švýcarsko - 9. června 2017   20:45

Ukončeno
Faerské ostrovy
Faerské ostrovy
0:2
(0:1)
Švýcarsko
Švýcarsko
36' Xhaka  (Džemaili) • 59' Shaqiri  (Džemaili)

Sestava Faerské ostrovy
Nielsen – Tór Næs, Gregersen (C), J. Troest Davidsen (71. Færø), V. Davidsen – Vatnhamar, Hansson (66. Løkin), Benjaminsen, Justinussen, G. Sørensen – K. Olsen (61. J. Joensen).
Rozhodčí
Paolo Mazzoleni – Alessandro Giallatini, Filippo Meli (vš. ITA)
Tórsvøllur, Torshavn
Sestava Švýcarsko
Sommer – Lichtsteiner (C), Djourou, Akanji, Moubandje – Xhaka, Behrami – Shaqiri, Džemaili (86. Freuler), Mehmedi (62. Zuber) – Seferović (78. Derdiyok).
Přenos se aktualizuje automaticky

Ode mě je to k tomuto utkání vše, ale zítra se na vás budu těšit u dalších on-line přenosů. Do té doby však na shledanou!
Dnešní nepříliš atraktivní utkání je u konce a z očekávaného vítězství se radují Švýcarsko. Prakticky celé utkání hostující celek přehrával bezzubé Faerské ostrovy, což nakonec přetavil ve dvě branky. Jako první se ve 36. minutě prosadil Granit Xhaka, díky kterému Švýcarsko ovládlo již první poločas. Ani druhá půle nenabídla nic velkého, avšak v 59. minutě se trefil Xherdan Shaqiri a o vítězi zápasu bylo rozhodnuto. Alpská země je tedy po šesti utkáních ve skupině nadále první a to s plným počtem bodů!
90+4'
Konec zápasu.
90+3'
Nyní se Lichtsteiner pro změnu zjevil u brankové čáry u svého brankáře. Bez problémů si ale pohlídal dotírajícího soupeře a následovat bude odkop.
90+2'
Aktivní Stephan Lichtsteiner si to opět namířil dopředu. Tentokrát si ale nachystal míč na střelu, kterou jen o pár decimetrů minul vzdálenější tyč.
90+1'
Po vysokém nákopu Nielsena přišel příliš důrazný zákrok v podání Gilliho Sørensena (FAO). Ten je druhým hráčem, jenž inkasuje žlutou kartu.
90'
Hlavní rozhodčí nastavuje čtyři minuty.
89'
Jeden ze Švýcarů ještě přeci jenom zpracoval centr z levé strany a hrudí posunul míč před Behramiho. Jeho střelecký pokus byl zablokován.
88'
Hraje se převážně ve středu hřiště a zřejmě už neuvidíme nic zajímavého. Nechme se ale překvapit.
87'
V samotném závěru zápasu se ještě gólově toužil prosadit Steven zuber. Jeho technické zakončení na vzdálenější tyč však nebylo přesné.
86'
Nakonec ještě jedno střídání. Blerim Džemaili končí, Remo Freuler začíná.
84'
Závěr zápasu se příliš nevymyká od průběhu utkání. Trochu více se ale dopředu tlačí fotbalisté Faerských ostrovů, kteří by rádi zkorigovali nepříznivý stav.
82'
Faeřané podnikli rychlý průnik na polovinu soupeře, nicméně pozorná obrana Švýcarska se bleskově vrátila a bez problémů soupeře odzbrojila.
81'
Po krátkém ošetření Benjaminsena už se pokračuje ve hře. Šýcarsko míří na útočnou polovinu, ale nějakého velkého tlaku a urputné snahy o vstřelení gólu se zřejmě nedočkáme.
80'
Nyní to vypadalo na faul na Moubandjeho, ale paradoxně je to Fródi Benjaminsen, kdo si ublížil. Pro domácí je nepříjemné, že již nemohou vystřídat.
78'
Poslední minuta zápasu odehraje Eren Derdiyok, jenž vystřídal poměrně nevýrazného Harise Seferoviće.
77'
Ani na druhé straně jsem ale neviděli nic světoborného. Přihrávka Seferoviće sice byla tečována, avšak následný rohový kop skončil jen v Nielsenových rukavicích.
76'
Pouze k Sommerovi teď zamířila nepřesná přihrávka po rychlém protiútoku Faerských ostrovů. Švýcarský brankář ještě nemá ani jeden zákrok.
75'
Nadále jsou Faeřané hodně zatažení. Hostující fotbalisté se ale opravdu netlačí blíže k Nielsenovi, jenž už několik minut nemusel předvést nic zajímavého.
74'
Švýcaři v klidu rozvážně kombinují na vlastní polovině. Moc daleko od půlící čáry se však v posledních minutách příliš nedostávají.
73'
Trochu zbytečně teď Lichtsteiner přistrčil soupeře, nicméně Faerské ostrovy se stejně nedokázaly udržet u míče. Sommer míč rozehrává ke spoluhráčům.
71'
Poslední střídání Faerských ostrovů. Jóhan Troest Davidsen své místo přepouští Odmaru Færøvi.
70'
Nyní ale Lichtsteiner skvělým centrem našel hlavu Blerima Džemailiho. Švýcarský reprezentant se položil do vzduchu a hlavičkou jen těsně minul Nielsenovu bránu.
69'
Po hodně dlouhé době se aspoň někdo odhodlal ke střele. Zakončení jednoho ze Švýcarů možná mířilo do prostoru brány, avšak míč byl dobře zablokován.
67'
Hra obou celků vypadá tak jakoby byla poslední minuta zápasu a utkání by se jen tak dohrávalo. Doufejme, že se však dočkáme ještě něčeho zajímavějšího.
66'
Hallur Hansson je opravdu vystřídán. Na hřiště vbíhá Karl Løkin.
65'
Zdá se, že Hallur Hansson bude muset vystřídat. Vypadá to na nějaké zranění v dolní oblasti těla.
64'
Faerské ostrovy se pokusily o větší aktivitu, ale až k Sommerovi se ani zdaleka nedostaly. Navíc teď na trávník usedá Hansson, jenž nevypadá zrovna nejčerstvěji.
62'
Také Švýcarsko přichází s první změnou v sestavě. Odpracováno má Admir Mehmedi, naopak přibližně třicet minut si zahraje Steven Zuber.
61'
První střídání zápasu. Na lavičku usedá Klaemin Olsen, kterého nahradí René Joensen.
59'
Švýcarsko právě vstřelilo branku!
A je to 0:2! Záhy po odkopu Nielsena domácí ztratili míč, po čemž následovalo rychlé vysunutí XHERDANA SHAQIRIHO. Záložník Švýcarska si v pokutovém území počínal skvěle a bez potíží nízkou střelou překonal Nielsena.
58'
Reprezentace ze země Helvétského kříže získala rohový kop, avšak ten si defenzíva Faerských ostrovů pohlídala. Navíc byl pískán faul jednoho ze Švýcarů.
57'
Švýcarsko se velmi rychle vrátilo k pokutovému území soupeře. Xhaka už zřejmě mohl zakončovat z nějakých dvaceti metrů, ale místo toho ještě zvolil zbytečnou přihrávku.
55'
Důrazně si teď počínal Shaqiri, nicméně podle sudího se jednalo o nedovolený zákrok hostujícího záložníka. Volný kop od poloviny hřiště však neznamenal ohrožení Yanna Sommera.
54'
Ani rohový kop nyní nezískali fotbalisté Švýcarska. Zdá se, že i druhý poločas nabídne podprůměrný fotbal s naprostý minimem šancí.
52'
Kombinace Švýcarska nyní nepřináší nic moc zajímavého. Trochu více jsem ale osobně očekával od Faerských ostrovů, které jsou 90% hrací doby zataženy na své polovině.
51'
Na chvíli se sice domácí fotbalisté dostali do kombinace, ale blíže k Somerovi se jim nepodařilo postoupit. Centr do šestnáctky však poté nezvládl Shaqiri.
50'
Začátek druhé půle je zatím podle očekávání v režii Švýcarska. To nyní dokonce vybojovalo rohový kop, avšak centrovaný míč nepřinesl ohrožení brankáře.
48'
Příliš dlouhý centr teď přilétl k naskakujícímu si Lichtsteinerovi. Švýcarský kapitán se sice snažil, avšak na Džemailiho přihrávku dosáhnout nemohl.
47'
Na levé straně útočné poloviny byl nedovoleným způsobem zastaven Admir Mehmedi. Následovat bude první standardní situace druhého poločasu.
46'
Oba celky pokračují beze změn v sestavě. Výkop tentokrát samozřejmě obstarali domácí fotbalisté, nicméně velmi záhy přišla nepřesnost a kombinuje Švýcarsko.
46'
Začal druhý poločas.
Druhý poločas začne přibližně v 21:48.
Úvodních 45 minut zápasu je minulostí a ve vedení jsou favorizovaní Švýcaři. Ti sice dlouho nemohli najít cestu k překonání Nielsena, ale nakonec se ve 36. minutě ujala přízemní střela Granita Xhaky, jenž uspěl zakončením z hranice šestnáctky. Nutno říct, že Švýcarsko má jednoznačnou převahu a zatím soupeře nepustili k ani jednou ohrožení svého brankáře. Alpská země má utkání pevně ve svých rukou.
45+2'
První poločas skončil.
45+1'
Jeden z domácích fotbalistů teď leží na trávníku, neboť zřejmě inkasoval lehký úder od Shaqiriho. Sám ale předtím fauloval a hrát tak budou hosté.
45'
Hlavní rozhodčí nastavuje jednu minutu.
44'
Nakonec se ještě rozehrával třetí rohový kop Švýcarska, avšak ani ten nepřinesl přímé ohrožení Nielsenovy brány. Gólman Faerských ostrovů zatím nemá moc práce, avšak jednou již inkasoval.
43'
Nakrátko rozehraná standardní situace se Švýcarsku příliš nevyplatila. Po chvíli ale hostující celek vybojoval další standardní situaci stejného rázu.
42'
Švýcaři opět tlačí do připravené obrany domácí reprezentace. Nyní se sice otevřela cesta, avšak ta nakonec znamenala pouze zisk rohového kopu.
41'
První žlutou kartu v utkání vidí Fródi Benjaminsen (FAO), který na polovině hřiště ve skluzu zasáhl Xhaku. Tady se ale klidně mohlo červenat!
39'
Reprezentanti Faerských ostrovů se nyní dožadovali pokutového kopu, avšak nutno říci, že Klaemint Olsen šel v souboji s Djourouem příliš ochotně na trávník.
38'
Standardní situaci sice vybojovali také domácí fotbalisté, nicméně jejich centr z levé strany nepřinesl žádné ohrožení Yanna Sommera. Hra se znovu přesouvá k půlící čáře.
36'
Švýcarsko právě vstřelilo branku!
Jenže zničehonic je tady první branka zápasu. GRANIT XHAKA si za pokutovým územím narazil s Džemailim, chvíli počkal se svou střelou a poté míč poslal mimo dosah natahujícího se Nielsena. Výborné přízemní zakončení hostujícího záložníka.
35'
Domácí fotbalisté teď soupeře drží hodně daleko od svého brankáře. Defenzíva svěřenců Larse Olsena vypadá nepřekonatelně.
34'
Švýcarsko už se znovu bez problémů v rámci na útočnou polovinu, kde rozjíždí postupný útok. Faeřané jsou však dobře zformovaní.
33'
Domácí reprezentanti se v posledních minutách prakticky nedostávají k míči. Další centr do pokutového území však našel jen v ofsajdu postaveného Seferoviće.
31'
Tak teď měli domácí štěstí. Švýcarsko vybojovalo volný kop, Moubandje hlavou posunul centr Shaqiriho, ale míč dopadl jen na břevno Nielsenovy brány!
30'
Hodně nejistý zákrok obrany Faerských ostrovů. Po dvou odrazech se míč zjevil před Shaqirim, avšak ten byl hodně překvapený a nedokázal střelu vměstnat do brány.
29'
Nyní opravdu nechybělo hodně. Mehmedi se pohyboval na hranici ofsajdu, ale nakonec bylo vše v pořádku a následovala přihrávka před odkrytou bránu. Tam si ale situaci pohlídali domácí.
28'
Pořád to ze strany Švýcarska není ani zdaleka ideální. Defenzíva Faerských ostrovů vypadá velmi pevně a poměrně bez problémů se dostává k vhazování.
26'
Registrujeme poměrně velkou nepřesnost v kombinaci Švýcarska. Míč šel po špatné přihrávce hodně daleko od Nielsenovy brány a právě domácí gólman bude odkopávat.
25'
Až teď to vypadalo zajímavě. Přihrávku do pokutového území dostal Mehmedi, který si chvíli musel počkat na trochu prostoru a nakonec přes tří hráče nemířil lépe než do Nielsena.
24'
Již poměrně dlouho se hraje na polovině Faerských ostrovů. Moubandje se nyní zjevil v pozici adresáta, avšak v těžké pozici míč neposlal na brankáře.
23'
Centr z levé strany nyní vyslal aktivní Moubandje, nicméně míč byl zablokován hned prvním bránícím protihráčem. Takto se výrazného ohrožení Nielsena nedočkáme.
22'
Zdá se, že nějaký důraznější souboj se soupeřem teď odnesl Vatnhamar, který se drží za rameno. Nevypadá to však na nic vážného.
21'
Na začátku 21. minuty to konečně někdo vyzkoušel. Blerim Džemaili se opřel do míče, nicméně ten šel jen po zemi a navíc přesně do prostoru, jenž byl hlídán Nielsenem.
20'
Celá jedenáctka domácích je zatažena hluboko na své polovině. Přes takový obranný val se Švýcaři vůbec nedokáží prosadit. Již několik desítek vteřin se hraje poměrně daleko od Nielsenovy brány.
18'
Stále se Švýcarsku příliš nedaří najít recept na pozornou defenzívu soupeře. Favorizovaná reprezentace země Helvétského kříže je zatím nevýrazná.
17'
Znovu se Faerským ostrovům otevřela cesta k rychlejšímu postupu vpřed. Po následném vhazování ale dobře zahrál Behrami, jenž zařídil odkop od brány.
16'
Pokus o ojedinělý výpad na polovinu Švýcarska nyní domácím vůbec nevyšel. Míč doputoval jen k Sommerovi, který ho bez potíží předal Akanjimu.
15'
Akanji se pokusil oslovit některého ze spoluhráčů. Dlouhý míč od půlící čáry si sice obrany Faeských ostrovů pohlídala, nicméně hrát bude nadále Švýcarsko.
14'
Opravdu hodně prostoru teď po zajímavé akci Faeřanů obdržel Seferović, který nakonec natáhl ke střele zpoza pokutového území. Zakončením však bránu vůbec netrefil.
12'
Nyní už se sice Švýcarsko dostalo až k prudkému centru z levé strany, avšak ani jeden ze tří hráčů v šestnáctce přihrávku neobdržel. Následně byl odpískán faul Seferoviće.
11'
Kombinace Švýcarska zatím postrádá nějaký překvapivý tah. Favorite utkání kombinují za pokutovým územím, do kterého jen těžce hledají přijatelnou cestu.
10'
Domácí reprezentanti se dostali až k pokutovému území soupeře. Hallur Hansson ani Klaemint Olsen však nevybojoval vytoužený rohový kop.
8'
Skvělou přihrávku za obranu soupeře teď obdržel Moubandje. Švýcarský obránce sice odehrál míč ještě před Nielsenem, ale na bránu už ho ve skluzu neusměrnil.
7'
Shaqiri chvíli vyčkával na pravé straně, ale pak v klidu posunul míč před osamoceného Djouoroua. Tomu však centr vůbec nesedl.
6'
Podruhé v zápase jsme byli svědky velmi dlouhého vhazování Faerských ostrovů. Tentokrát vše skončilo nedovoleným zákrokem, po kterém bude rozehrávat Sommer.
5'
Centr od rohového praporku sice přistál na hlavě jednoho ze Švýcarů, avšak ten zakončoval pouze nad břevno Nielsenovy brány. Dopředu mohou postoupit domácí borci.
5'
Hra se opravdu rychle přesouvá ze strany na stranu. Stephan Lichtsteiner si vzal míč na polovině hřiště, posunul se do lepší pozice a střelou Nielsena donutil k prvnímu zákroku.
4'
Jenže akce domácích reprezentantů skončila další nepřesností. Tentokrát dopředu mířil Shaqiri, ale ani Švýcarsko si na útočné polovině nerozumělo.
3'
Faerské ostrovy se nastěhovaly na útočnou polovinu. Rozvážná kombinace ale dosud nepřinesla povedenější finální přihrávku do pokutového území.
2'
Opravdu velmi pěkně to z místa předchozího přestupku vyzkoušel Xherdan Shaqiri. Technický obstřel podsaditého záložníka však zamířil pár decimetrů vedle brány.
1'
Dlouhé vhazování vyústilo pouze v rychlý protiútok Harise Seferoviće. Švýcarský útočník postoupil až na dvacet metrů od soupeřovy brány, kde byl faulován.
1'
Úvodní výkop zápasu sice obstarali Švýcaři, avšak ti se velmi záhy prezentovali obrovskou nepřesností, po které budou vhazovat domácí.
1'
Utkání právě začalo.
Jsou za námi státní hymny obou zemí a do zahájení zápasu tak zbývá jen pár desítek vteřin. Domácí se dnes představí v bílých dresech, Švýcaři oblékli svou tradiční červenou.
Úvodní sestavy:

Faerské ostrovy: Nielsen – Tór Næs, Gregersen (C), J. Troest Davidsen, V. Davidsen – Vatnhamar, Hansson, Benjaminsen, Justinussen, G. Sørensen – K. Olsen.
Náhradníci: Gestsson, Hansen – Klettskarð, Justinussen, Askham, Færø, Bartalsstovu, Løkin, Nielsen, Jónsson, J. Joensen, Johannesen.

Švýcarsko: Sommer – Lichtsteiner (C), Djourou, Akanji, Moubandje – Xhaka, Behrami – Shaqiri, Džemaili, Mehmedi – Seferović.
Náhradníci: Hitz, Bürki – U. García, Widmer, Lang, Frei, Freuler, Zuber, G. Fernandes, E. Fernandes, Derdiyok, Klose.

Rozhodčí: Paolo Mazzoleni – Alessandro Giallatini, Filippo Meli (vš. ITA).
POSLEDNÍ VZÁJEMNÝ ZÁPAS

13.11.2016 – Kvalifikace MS 2018

Švýcarsko – Faerské ostrovy 2:0 (1:0)
B: 27. Derdiyok, 83. Lichtsteiner

Statistiky zápasu

Držení míče: 63% – 37%
Střely na bránu: 9 – 2
Střely mimo bránu: 13 – 3
Rohové kopy: 10 – 4
Ofsajdy: 0 – 2
Fauly: 12 – 15
Žluté karty: 1 – 3
ŠVÝCARSKO

Na rozdíl od svého dnešního soupeře patří Švýcarsko mezi favority na přímý postup. Ve skupině B se sice nacházejí i úřadující evropští šampióni z Portugalska, avšak jsou to právě Švýcaři, kdo skupinu vede s plným počtem 15 bodů. Reprezentace ze země Helvétského kříže se prezentuje skvělou obranou, jež dosud inkasovala jen 3 branky, nicméně směrem dopředu už to tak slavné není. Deset vstřelených gólů činí průměr dvou tref na zápas a se soupeři jako Lotyšsko, Andorra či Faerské ostrovy to opravdu není zrovna super výkon.

Předchozí zápasy kvalifikace MS 2018

25.3.2017 Švýcarsko – Lotyšsko 1:0
13.11.2016 Švýcarsko – Faerské ostrovy 2:0
10.10.2016 Andorra – Švýcarsko 1:2
7.10.2016 Maďarsko – Švýcarsko 2:3
6.9.2016 Švýcarsko – Portugalsko 2:0
FAERSKÉ OSTROVY

Domácí reprezentace rozhodně nepatří k adeptům na postup na MS 2018. V pěti zápasech sice Faerské ostrovy za jednu výhru a dvě prohry nasbíraly pět bodů, čímž se řadí na čtvrtou pozici, avšak s jakýmkoliv trochu kvalitnějším týmem jsou prakticky bez šance. V prvním kole Faeřané překvapili, když uhráli bezbrankovou remízu s Maďarskem, nicméně s Portugalskem padli v poměru 0:6 a bez vstřelené branky odjeli také ze Švýcarska. Dvě vstřelené branky v pěti utkáních je navíc hodně tristní skóre.

Předchozí zápasy kvalifikace MS 2018

25.3.2017 Andorra – Faerské ostrovy 0:0
13.11.2016 Švýcarsko – Faerské ostrovy 2:0
10.10.2016 Faerské ostrovy – Portugalsko 0:6
7.10.2016 Lotyšsko – Faerské ostrovy 0:2
6.9.2016 Faerské ostrovy – Maďarsko 0:0
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.Klasická verze
Mobilní verze