Kvalifikace MS fotbal -  ONLINE PŘENOS -  Francie : Bělorusko - 10. října 2017   20:45

Francie
Francie
27' Griezmann (Matuidi) • 33' Giroud
2:1
(2:1)
Bělorusko
Bělorusko
44' Saroka  (Kovaljov)
Francie
Lloris (C) – Sidibé, Varane, Umtiti, Digne – Coman (61. Mbappé), Tolisso, Matuidi, Lemar (83. Payet) – Giroud, Griezmann (78. Moussa Sissoko).
Özkahya – Satman, Kan (všichni Turecko)
Stade de France, Saint-Denis
Bělorusko
Černik – Macvejčik, Januškjevič (46. Sačywka), Palicevič, Valadzko – Drahun, Korzun (79. Bykau) – Karnicki – Kovaljov (65. Skavyš), Saroka, Stasevič (C).
S. Ignatovič, Hutar – Jevdokimov, Bykau, Haurylovič, Sačywka, Burko, Skavyš, Olechnowicz.

Francie v závěru kvalifikačního cyklu udolala Bělorusko 2:1 a může začít slavit postup na Mistrovství světa, které se příští rok odehraje v Rusku. Na těsném vítězství reprezentace země galského kohouta se podílela dvojice Griezmann, Giroud. Za hosty na konci úvodní půle snižoval Saroka. Vzhledem ke švédské porážce v Nizozemsku v souběžně hraném utkání mohla Francie svůj zápas klidně prohrát a na světový šampionát by se i tak podívala.
Držení míče: 60 % : 40 %.
Střely na branku: 6:3. Střely mimo: 7:7. Rohy: 6:2. Ofsajdy: 3:1. Fauly: 12:14.
90+3'
90+1'
Francouzi chtějí dohrát zápas co nejdále od své brány, musejí však myslet na ofsajd. Právě toto pravidlo nyní porušil Mbappé.
90'
Hrát se bude ještě tři minuty.
89'
Černik (Bělorusko) si připsal důležitý zákrok, když vystavil stopku střele, kterou na něj z nějakých dvaceti metrů poslal Payet.
87'
Žlutou kartu dostává Maxim Valadzko (Bělorusko).
86'
Roh pro Francii. Payetův centr se odrazil k Sissokovi a ten z jedničky ohrozil obecenstvo sedící v horních patrech tribuny.
84'
Dlouhý centr z nařízené standardky přistál na hlavě Paliceviče, který z těžké pozice minul domácí branku.
83'
Za dohrání Staseviče si Djibril Sidibé (Francie) musel prohlédnout žlutě zbarvený kartonek.
83'
Střídání v týmu Francie: ze hřiště odchází Thomas Lemar, přichází Dimitri Payet.
82'
Lemar zkusil štěstí jedovkou z velké dálky, ta prolétla vysoko nad břevnem běloruské brány.
79'
Vystřídalo také Bělorusko: hrací plochu opustil Nikita Korzun a místo něj se po trávníku proběhne Arcjom Bykau.
78'
Střídání v týmu Francie: ze hřiště odchází Antoine Griezmann, přichází Moussa Sissoko.
77'
S odhodlaným výrazem ve tváři vnikl Mbappé do běloruského vápna a při pokusu obejít vyběhnuvšího Černika upadl. Francouzi se hned poté dožadovali odpískání penalty, ale píšťalka hlavního arbitra zůstala němá.
76'
Moc lidí asi nečekalo, že čtvrt hodiny před závěrečným hvizdem bude Francie vést pouze o jeden gól. Světe, div se, je tomu opravdu tak.
74'
Míč sebrali domácí a Mbappé ho pak odeslal před bránu, kde stál připravený Černik.
72'
Hra se zase na nějakou dobu uklidnila.
69'
Nadvakrát musel Černik zkrotit Mbappého dělovku, kterou francouzský hráč vyrobil na hranici vápna.
67'
Francie v poklidu kombinuje na svém plácku.
65'
Střídání v týmu Bělorusko: Jurij Kovaljov pustil do hry Maxima Skavyše.
64'
Bělorusové se ubránili rohovému kopu a pak zaveleli k rychlé protiakci. Saroka, který se stal adresátem přihrávky na hranici malého vápna, trestuhodně selhal, když v jasné tutovce vůbec netrefil bránu. Tohle se přece proměňuje!
63'
Před vápnem se k odraženému balonu dostal Korzun a z hlubokého záklonu ho kopl vysoko nad břevno francouzské brány. To je práce pro pořadatele.
61'
Střídání v týmu Francie: po hodině dohrál Kingsley Coman a jeho místo zaujal Kylian Mbappé.
60'
Dalekonosnou ránu se rozhodl vypustit Palicevič (Bělorusko), neměl ovšem dostatečně přesně seřízena mířidla. Beznadějný pokus.
59'
Sledujeme poněkud hlušší pasáž hry a nezbývá nám nic jiného než doufat, že se to brzy změní.
58'
Černik (Bělorusko) si pohlídal Digneho vzdušný pas a potom rozdal míč svým spoluhráčům v poli.
55'
Kovaljov (Bělorusko) v blízkosti postranní čáry zezadu podrazil Lemara a může být rád, že za svůj nešetrný faul nebyl potrestán karetně.
54'
Míč v tuto chvíli rotuje převážně kolem středového kruhu, kde o něj probíhají četné souboje.
53'
Žlutá karta. Za šlapák vůči Tolissovi ji zaslouženě inkasoval Sergej Macvejčik (Bělorusko).
51'
Francouzské tažení zastavil ofsajd, do kterého se nechal chytit Giroud.
49'
Vyrovnat měl v úmyslu Stasevič (Bělorusko), avšak střela zpoza vápna mu vůbec nesedla.
48'
Dlouhým pasem hledal Digne Lemara, francouzský hráč však nedokázal vyvinout dostatečnou rychlost a míč mu zmizel někde v zámezí.
46'
Střídání v týmu Bělorusko: do druhé půle se nepodívá Alexej Januškjevič, místo něj si totiž zahraje Aljaxandr Sačywka.
46'
Haliz Özkahya svolává hráče k zahájení druhé půle.
První poločas začal být zajímavý až po čtvrthodině hry. V následující pasáži si své šance vypracovali Varane a Giroud, druhý jmenovaný nastřelil břevno. Góly do běloruské sítě ale začaly padat až o něco později. V rozmezí šesti minut se trefili Griezmann a Giroud, díky čemuž si reprezentace země galského kohouta vypracovala zdánlivě pohodlný náskok. Na konci poločasu totiž zaúřadoval Saroka, který kontaktním gólem vrátil Bělorusy zpátky do utkání. Po změně stran to ještě bude zajímavé.
45+1'
44'
Bělorusko právě vstřelilo branku!
Tak pozor, protože Francouzi to nebudou mít tak jednoduché! Kovaljov odcentroval míč zprava a špatně obsazený ANTON SAROKA ho usměrnil po zemi k levé tyčce, kam Lloris nedosáhl.Kontaktním gólem ze závěru poločasu se hosté vracejí zpátky do utkání!
42'
Na hranici hostujícího vápna obdržel nabito Tolisso, který mířil přesně do míst, v nichž se vyskytoval brankář Černik.
41'
Francie se ubránila dalšímu rohovému kopu.
40'
Coman (Francie) se pokusil obejít Valadzka, jenomže si míč předkopl daleko od nohy.
39'
Francouzská defenziva čelila rohovému kopu a svou úlohu zvládla na jedničku.
37'
Ze střední distance se do balonu opřel Stasevič (Bělorusko), na pozorného Llorise si ale nepřišel.
34'
Na tahu je reprezentační tým Běloruska.
33'
Francie právě vstřelila branku!
Rozdíl ve skóre je po půlhodině hry dvougólový! Obrovskou hrubku hostujících zadáků potrestal OLIVIER GIROUD, který po Griezmannově nabídce zamířil k levé tyči. Při gólové střele ještě došlo k teči obránce, takže Griezmann o svou asistenci nakonec přichází. Nic to ale nemění na tom, že jeho chytrá kolmice měla oči.
30'
Zdvojnásobit francouzský náskok měl v úmyslu Tolisso, jeho rána bez přípravy se ovšem neujala.
27'
Favorit utkání otevírá skóre! Po Matuidiho průnikové přihrávce se ANTOINE GRIEZMANN objevil přímo před vyběhnuvším Černikem a toho zesměšnil jesličkama.
26'
Žlutou kartu dostává Nikita Korzun (Bělorusko).
25'
A domácí ekipa tam vybojovala roh. Lemar z něj posadil balon na hlavu Tolissa, který ho nedokázal vtěsnat mezi tři tyče.
24'
Aktivní Francie operuje na útočné polovině.
21'
Lloris (Francie) si pochutnal na nevýrazné přízemní střele, kterou zpoza vápna sestrojil Saroka.
20'
Další nevyužitá gólovka Francie! Po centru ze strany hlavičkoval na hranici malého vápna Giroud, který orazítkoval horní konstrukci brány.
18'
První šanci si vypracoval domácí tým! Krátce po Lemarově rozehrávce rohového kopu si na centrovaný balon naskočil Varane a jeho pokus musel Černik vyškrábnout nad břevno.
17'
Ne, nedopadne. Giroud (Francie) se totiž při hlavičkovém souboji dopustil útočného faulu.
16'
Francie rozjíždí další tažení ze svého území. Dopadne tentokrát lépe, než to předchozí?
14'
A tak zaútočili Francouzi. Giroud si uvnitř pokutového území naskočil na lahodný centr, ale balon neposlal tím správným směrem.
13'
Nakonec ho získali hosté. Valadzko pak vymyslel centr ze strany, ten byl ovšem velmi nepřesný.
12'
Momentálně se hraje uprostřed hřiště, kde se mezi jednotlivými hráči odehrávají usilovné bitvy o balon.
10'
První střelecký pokus překvapivě vyslali hosté. Kovaljov si nakráčel k pravému rohu šestnáctky a přízemní křižnou střelou minul vzdálenější tyč.
8'
Umtiti zatáhl Karnického za dres a hlavní arbitr to vyhodnotil jako faul francouzského fotbalisty.
7'
Hostující hráči dávají veliký pozor a po zisku míče posunuli hrací předmět blíže ke středové čáře.
6'
Francouzští reprezentanti disponují výraznou územní převahou a hledají skuliny v běloruské defenzivě.
4'
Bohužel pro Francii stál Giroud v ofsajdu.
3'
Domácí na nic nečekali a okamžitě zahájili protiakci, díky které právě kombinují na běloruském území.
2'
Bělorusové pronikli na útočnou polovinu a potom dlouhým nákopem odevzdali balon svým soupeřům.
1'
Zahajovací výkop provedli fotbalisté Běloruska.
1'
Domácí odehrají zápas v modrých dresech, zatímco hosté budou hrát v bílém kompletu.
Reprezentanti se odebrali do šaten, aby je Halis Özkahya společně se svými tureckými kolegy mohl přivézt zpátky na hrací plochu Stade de France, kde se za malou chvíli rozezní národní hymny.
Přibližně půl hodiny před začátkem duelu probíhá na hřišti Stade de France rozcvička hráčů.

Francie: Lloris (C) – Sidibé, Varane, Umtiti, Digne – Coman, Tolisso, Matuidi, Lemar – Giroud, Griezmann.
Náhradníci: Mandanda, Aréola – Jallet, Amavi, Payet, Mbappé, Thauvin, Rabiot, Moussa Sissoko, A. Lacazette, Rami, Kimpembe.

Bělorusko: Černik – Macvejčik, Januškjevič, Palicevič, Valadzko – Drahun, Korzun – Karnicki – Kovaljov, Saroka, Stasevič (C).
Náhradníci: S. Ignatovič, Hutar – Jevdokimov, Bykau, Haurylovič, Sačywka, Burko, Skavyš, Olechnovič.

Rozhodčí: Özkahya – Satman, Kan (všichni Turecko).
Bělorusko

Ve svém posledním kvalifikačním vystoupení bude Bělorusko bojovat o udržení páté pozice. V domácím prostředí to týmu vedenému Igorem Kriušenkem jakžtakž jde, zatímco na hřištích soupeřů to je doslova bída. Z jiných států si Bělorusové nepřivezli ani bod a ve čtyřech zápasech skórovali jen jednou. Je tedy nad slunce jasné, že v úterním klání postsovětská země plnit roli výrazného outsidera a může leda překvapit.
Francie

Francouzské reprezentaci kolo před koncem kvalifikace nebezpečně dýchá na záda Švédsko, které za lídrem skupiny A zaostává pouze o bod a poslední zápas odehraje v Nizozemsku. Francie se potká sice s výkonnostně slabším soupeřem, ale nesmíme zapomenout, že na začátku září nečekaně ztratila body v domácím duelu proti poslednímu Lucembursku. Nic podobného už finalista loňského Mistrovství Evropy nemůže připustit, protože by mu namísto přímého postupu na světový šampionát hrozila barážová účast.
Všem fotbalovým fanynkám a fanouškům přeji příjemný úterní večer. Dnešním dnem finišuje kvalifikace o Mistrovství světa 2018, ve kterém zbývá zaplnit poslední volná místa. K získání vstupenky na světový šampionát má velice blízko Francie, která od 20:45 hostí už pouze o čest hrající Bělorusko.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.